PDA

Zobacz pełną wersję : skolioza ;O



magic_key
04-02-09, 17:49
siemam mam pytanie, bardzo to przeszkadza w treningu ? bo mam skolioze(babka powiedziala ze jedna strona jest troche inna niz druga nie pamietam dokladnie i powiedziala zebym poszedl na basen) no i zamierzam jeszcze sie przejsc do lekarza od wad postawy no ale skoro mi to teraz nie przeszkadza to chyba moge cwiczyc nie?

Sosna91
04-02-09, 18:07
heh u mnie w klasie rok jakies rok temu lekarz sprawdzał i u 96% uczniówo w klasie stwierdził skolioze :) w tym i mi, ale mam to gdzieś, ćwicze od półroku na siłce a wcześniej 1,5roku domatora i nic mi nie jest, w ogóle nie zauważam różnicy że mam większą jakąs strone. nie wiem ocb

pey
04-02-09, 18:43
No to szkoda, że tej kobitki nie zapytałeś o to czy możesz ćwiczyć. Najlepiej się zapytaj specjalisty, przedstaw dokładnie jakie ćwiczenia wykonujesz, jakimi ciężarami - taki lekarz zawsze powie Ci co i jak a my tylko możemy na swoich przykładach lub znajomych Ci doradzić. Może być tak że pogłębi się Twoja skolioza jeśli będziesz trenował i lepiej nie pytaj co później bo naprawdę z tego co wiem jest masakra z kręgosłupem a co za tym idzie całym ciałem.

Poszukałem trochę porad na necie i forach, które mogę Ci się przydać:

"Na początku lat 90, po przeprowadzeniu wieloośrodkowych badań, udowodniono, że rehabilitacja, ćwiczenia, elektrostymulacje lub inne manipulacje w obrębie kręgosłupa, nie mogą być traktowane jako metody leczenia skrzywień kręgosłupa.Izolowane ćwiczenia nie hamują postępu deformacji.
Konieczne jest rozwianie mitów sugerujących, że postęp skoliozy może być zahamowany ćwiczeniami.
Ćwiczenia mogą być natomiast elementem uzupełniającym...."
.................................................. .................................................. ..................
"jak sie ma nie wielką skolioze (badanie mialem ponad 4 lata temu), to jak póżniej zacząłem chodzic na siłownie i chodze to dej pory..czy skolioza może sie pogłebic przez siłownie czy tez kręgosłup przy prawidłowo wykonywanych ćwiczeniach może sie "podprostować?

Odp.:Wszystko zależy od rodzaju treningu jaki wykonywałeś. Jeżeli znalazły się w nim ćwiczenia obciążające osiowo kręgosłup np. przysiady ze sztangą, to z pewnością nie wpłynęło to na zmniejszenie wady. Z kolei ćwiczenia typu podciąganie na drążku mają pozytywny wpływ na kręgosłup. "
.................................................. .................................................. ...................
"czy moge, i jakie mogę wykonywac cwiczenia silowe z ta wada.

Chcialbym wykonywac takie cwiczenia:
- podciąganie na drazku
- cwiczenie na wyciagu - ciagniecie drazka od gory (mięśnie najszersze grzbietu)
- wyciskanie w pozycji leżącej ?
Odp.:
Nie można obciążać kręgosłupa.

Jeśli chcesz ćwiczyć musisz dobrać ćwiczenia indywidualnie z fachowcem. Jeśli będziesz to robił na własną rękę, to nawet mając zdrowy kręgosłup możesz sobie zaszkodzić."

polo
11-02-09, 11:47
podciągaj sie na drążku nachwytem i normalnie, mi to wspaniale pomogło a miałem powarzne problemy z kręgosłupem i odeszły w zapomniane
+ cw rehabilitacyjne