PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta do oceny, dziękuję!



Assassin
04-02-09, 12:18
Witam! Siłowo trenuję około 2 miechy, poprawiła mi się trochę kondycja, lecz wiem, że sukces łatwiej odnosi się z dietą. Otóż mam prawie 15 lat i wymyśliłem sobie coś takiego:
1 Posiłek ok. 7 rano:
Jogurt owocowy zmieszany z otrębami pszennymi/owsianymi, do tego skrojony banan.
2. Posiłek ok. 11 w szkole:
Jabłko(więcej w szkole nie zjem, mam strasznie krótkie przerwy i sklepik z samymi chipsami i colą.
3. Posiłek- obiad 40 minut przed treningiem około 15:
Torebka ryżu+warzywa na patelnię Hortex(występują tam brokuły i inne wartościowe warzywa, ale przeważnie z przewagą ziemniaków)+pierś z kurczaka smażona na 1 lyżce oleju uniwersalnego.
4. Posiłek Po treningu, około 17:
Mleko i kanapki z serem żółtym/wędzonym łososiem, ale rybę mam średnio raz na tydzień/chudą szynką z indyka
5. Posiłek - kolacja około 19.30
Sałatka: Serek wiejski zmieszany z dużym pomidorem, pokrojoną cebulką i kukurydzą w puszce(mniam:D)
Nie ukrywam, że chciałbym stracić trochę kilo na tym. Nie jestem otyły, mam po prostu ze 4kg więcej niż chciałbym mieć sadła. Aeroby odpadają, ponieważ stracę na tym tkankę mięśniową, a tego bym nie chciał.
Ideą przy tworzeniu tej diety było stworzenie dogodnych warunków mięśniom do zwiększania masy i spalania tkanki mięśniowej. Proszę o krytykę. Pozdrawiam!

007
04-02-09, 12:25
Daje Ci moją rozpiskę,może będzie przydatna w korektach :)

7;oo
prawie codziennie - omlet kulturystyczny ( jaja,owsiane,owoc najczęściej banan)
+ dwa rodzaje warzyw surowych

10;oo
indyk-kurczak-ryba(chuda)-wołowina-dziczyzna
gryka-ryż-makaron razowy
+ dwa rodzaje warzyw surowych

13;oo
indyk-kurczak-ryba(chuda)-wołowina-dziczyzna
gryka-ryż-makaron razowy
+dwa rodzaje warzyw

16;oo
indyk-kurczak-ryba(chuda)-wołowina-dziczyzna
gryka-ryż-makaron razowy
+ dwa rodzaje warzyw surowych lub na parze

19;oo
twaróg-serek wiejski-ryba(tłusta)-jaja
wafle ryżowe - pieczywo wasa - graham
+ 3-4 rodzaje warzyw surowych lub na parze

22;oo
twaróg,wpc,oliwa z oliwek lub serek wiejski,wpc,oliwa z pestek winogron
marchew surowa lub sok z marchwi

23-24;oo
jak siedzę do późna to daje jeszcze raz kazeinę i tłuszcz w niewielkiej ilości przed samym snem.

cymilbn
04-02-09, 12:27
Ja tam specem od diety nie jestem ale z tego co Ty piszesz to dieta ma byc jednoczesnie na mase i na redukcje..chyba troche nie tak, albo jedno albo drugie. Jesli nie jestes otyly to ja bym ulozyl diete typowo na mase(z duza nadwyzka kaloryczna) i za jakis czas zrobil redukcje jak bedzie taka potrzeba. Pamietaj ze ta "masa" to nie tluszcz tylko masa miesniowa...a co do aerobow to wcale nie odpadaja, wrecz przeciwnie dzieki nim spala sie tluszcz a nie miesnie...miesnie spalisz kiedy bedziesz duzo trenowal a nie bedziesz wystarczajaco jadl

007
04-02-09, 12:44
Nie doczytałem że to redukcja :) teraz daję swoją na redukcję.Zaznaczam że jest to moja i tylko daje do podglądu ;) Godziny posiłków zbliżone

1 posiłek
3 białka+1żółtko
grahamka+ plaster mięsa gotowanego
40g owsianki gotowanej na wodzie+10gwpc mix
2posiłek
50g ryżu brązowego
200g piersi z kurczaka
warzywa
3posiłek
50g kaszy gryczanej
200g ryba na parze
warzywa
4posiłek po treningowy
70g soczewicy
200g piersi z indyka
warzywa
5posiłek
250g ryba na parze
6posiłek przed snem
białko serwatkowe+białko kazeinowe+oliwa z oliwek