PDA

Zobacz pełną wersję : Czym jest dla Ciebie kulturystyka?



igrek
03-02-09, 20:17
Chciałbym żeby w tym wątku pojawiały się odpowiedzi na dość istotne pytanie "czym jest dla Ciebie kulturystyka?" :-)
Proszę jednak o wypowiadanie się bardziej "konkretnie".

skajłoker
03-02-09, 21:26
stylem zycia wsumie wszystko dopasowywuje pod diete hehe chociaz kiedyś dla mnie więcej znaczyła teraz wsumie troche sie opuszczam wynika to z braku czasu pozdro

hans1237
03-02-09, 22:05
dokładnie styl zycia!a mi kształtuje charakter,bardzo....jestem cierpliwszym człowiekiem...

RockyBalboa
03-02-09, 22:14
kulturystyka jest moja ekstaza, dzieki niej czuje ze zyje, zawsze tylko podczas wyciskan snuje przemyslenia, mysle sobie co przyniesie jutro przedewszystkim nabieram przez to duzo pewnosci siebie. co mi bardzo pomaga

hulk11
03-02-09, 22:28
jest tym czym jest dla alkoholika alkohol ;) tyle..nabieram pewnosci siebie z kazdym centymetrem w bicku ;) pzdr

igrek
03-02-09, 22:41
"kulturystyka jest moja ekstaza, dzieki niej czuje ze zyje, zawsze tylko podczas wyciskan snuje przemyslenia, mysle sobie co przyniesie jutro przedewszystkim nabieram przez to duzo pewnosci siebie. co mi bardzo pomaga"

Pięknie napisane :-)

igrek
03-02-09, 22:56
Dzięki kulturystyce lepiej się odżywiam, nabieram pewności siebie, rzuciłem palenie, podnoszę kondycję i co chyba dla mnie jest najważniejsze kształtuję swój charakter.

tpwc
04-02-09, 10:52
Przede wszystkim kulturystykę cenię za to ,iż jestem sam dla siebie przeciwnikiem i stawiam sobie kolejne ,coraz wyższe cele ;)!

NOCKAUT
04-02-09, 10:56
"kulturysta: to dla mnie cale życie...dzięki jej osiągłem swoje cele, marzenia!!!

toxic
04-02-09, 13:24
Kulturystyka jest dla mnie sposobem na życie... zamiast pić , palić... czy zażywać inne używki ja ćwiczę i myślę tez , ze to wpływa na mój charakter!..jestem cierpliwszy , wytrwalszy.... i wiele innych +!.. pozdrawiam!

michal_f
04-02-09, 16:06
kulturystyka jest dla mnie odreagowaniem od zycia codziennego... kształtuje tym swoj charakter i poznaje swoje cialo... jest to dyscyplina stworzona przez Boga w bardzo skomplikowany, przemyślany i nadal nie odkryty w 100% sposob... :smile:

FitSport
04-02-09, 21:18
Praktycznie już wszystko powiedzieli Moi przedmówcy czym jest dla mnie kulturystyka,dzięki niej stałem się innym człowiekiem.A jak słyszę opinie ludzi,że to sport dla"bezmózgowców" to mnie szlak trafia...Owszem zdarzają się tacy,którzy kulturystykę traktują tylko do jednego...Dla mnie to sport dla ludzi inteligentnych.

3ndriu
04-02-09, 22:07
Na początku zmuszamy siebie do chodzenia na siłownię, następnie wchodzi nam to w krew i nie wyobrażamy sobie tego by zmienić styl życia na taki jak był wcześniej, wszystkie wyrzeczenia mają swój sens, trzymanie regularnej diety i regularny trening. Dla mnie czas poświęcony na trening jest odreagowaniem, rozładowaniem emocji jak i wyciszeniem się, dlatego wole na siłownie chodzić sam, przemyśleć pewne rzeczy i uspokoić się (ale jak trzeba proszę kogoś o pomoc :) ). Nauczyło mnie to również cierpliwości jak i wytrwałości w dążeniu do celu, wiadomo w tym sporcie nic nie przychodzi szybko...

KUBCYK
04-02-09, 22:58
kulturystyka to moje hobby. Gdy jestem zły ide poćwiczyć i od razu czuje sie lepiej moge się tak po prostu wyżyć i nic mnie nie denerwuje. A tak w ogóle siłownia dodaje pewności siebie...
Pozdro

hans1237
04-02-09, 23:09
kulturystyka to dla mnie siła psychiki...... mocna psycha to podstawa w zyciu i tym sporcie

Czyżyk
05-02-09, 10:08
"Póki my żyjemy, żyje ona"

Voice666
05-02-09, 15:35
FitSport ładnie to określił, że jest to sport dla ludzi inteligentnych i do tego się przychylę. Dla mnie jest to poznawanie swoich słabości i robienie wszystkiego żeby wyjść poza nie, o krok, o dwa...
Sposób na życie to na pewno. Nie chcę wieczorem gdy zamykam oczy mieć poczucia, że kolejny dzień mi uciekł bez powrotnie. Po każdym treningu czuje satysfakcję i zadowolenie z siebie bo wiem, że mimo iż nie osiągam sukcesów na zawodach to i tak mam poczucie spełnienia.
Robię to dla siebie.

Damian st-ce
05-02-09, 16:25
Kulturystyka to sport dla twardzieli :)

Aponax
05-02-09, 18:24
Damian st-ce , no niestety nie moge sie z toba zgodzic ;] , nawet leszcz moze pochodzic na siłownie i stekac ze go cos boli czy cos w tym stylu.
Dla mnie siłownia to styl zycia . Na silowni mozna odreagowac . wszystko napisali moi przedmowcy;]

Damian st-ce
06-02-09, 13:31
Mowie dla twardzieli, ponieważ wymaga ONA wielu wyrzeczeń, a nie wszyscy potrafią temu sprostać...Zresztą wiecie o co chodzi :-)

Vizor
06-02-09, 16:26
Dla mnie kulturystyka to "ulepszanie" ciała.

RockyBalboa
06-02-09, 17:36
i w pewnym sensie psychy

Filip_ek
06-02-09, 20:30
lubie sie wyrózniać a siłownia prowadzi do tego żę tak sie czuje fajnie nastawia mnie psychicznie a to najważniejsze :D

.Smile
07-02-09, 14:31
dla mnie silownia to odreagowanie, odejscie od rzeczywistosci, przyjemnosc, zabicie czasu. Ksztaltuje we mnie charakter, bo wymaga wielu wyrzeczen. I oczywiscie od momentu kiedy chodze na silownie mam inne podejscie do siebie, a takze do innych ludzi ktorzy trenuja, bo wiem jakiego wysilku to wymaga a szanuje ludzi ktorzy nad soba pracuja ;d

xxmłodyxx
09-02-09, 18:20
jest czymś bez czego nie mógłbym żyć...

mitrandir
10-02-09, 14:35
dla mnie kulturystyka to przede wszystkim praca nad samym soba (psychika ktora w moim przypadku jest slaba) a nie nad sila i muskulatura. to praca nad polepszdniem swojem samooceny i pewnosci siebie. na poczatku bylo to hobby, potem prorytet a teraz jest to dodatkowe zrodlo dochodu i pasja ;)

Pakierek
10-02-09, 14:45
hobby...

ht
11-02-09, 19:52
hhhhmmmm... dla mnie klamoty to jakis bloker do uzywek itp. swego czasu prowadzilem dosyc rozrywkowe zycie. zaczalem trenowac i mnie to wciagnelo:smile:teraz jesli mam leciec na impreze to jak sobie mysle o spadkach itp to od razu przechodzi ochota. nie po to laduje w siebie tyle kasy zeby to zniszczyc. jak sie juz polknie bakcyla to ciezko potem przestac. moga byc przerwy dluzsze lub krotsze ale na silke sie zawsze wraca. nastepna sprawa to nowi znajomi z silowni. maja te same zaintersowania co ty, mozesz z nimi pogadac. super sprawa.
ogolnie super sport.

Damian st-ce
11-02-09, 20:55
Kulturystyka uczy samokontroli, samozaparcia i pokory.

Mrowa1992
11-02-09, 22:17
Kulturystyka ... może i długo nie ćwiczę bo zaledwie 2 miesiące, ale wiem że kształtuję mnie ona pod względem psychicznym , fizycznym , i najważniejsze to całkiem inaczej patrze na świat. I wiem już teraz że mnie wkręciła na fulla.

... a tak na marginesie rzuciłem palnie fajek , i innych środków - przedtem byłem bardziej rozrywkowy.

Cielu7
11-02-09, 22:42
jest moim sposobem życia uczy mnie dyscypliny i samozaparcia daje dobre nawyki mogę sobie powiedzieć jesteś lepszym człowiekiem i mam jakiś cel zamierzam jej poświecić większość życia jeśli zdrowie pozwoli :)

Rynju
11-02-09, 22:50
Its Twenty percent skill
Thirty percent concentrated power of will
Five percent pleasure
Fifty percent pain
And a hundred percent reason to have a big gain

Damian st-ce
12-02-09, 13:38
Dobrze Rynju rymuje :D
(http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=6387)

Rynju
12-02-09, 15:43
zmienilem tekst piosenki pod swoja interpretacje ;)

jaca666
20-02-09, 01:05
Ten filmik najlepiej pokazuje czym jest dla Nas kulturystyka!!!
http://www.youtube.com/watch?v=a_C-2E9UM4c&feature=related
Świetna muzyka!!!Bez komentarza!!!

Vegeto86
20-02-09, 11:04
Sportem,odkocznia od problemow-ide na silownie zapominam o wszystkim. Z reszta mam to chyba po tacie bo moj tata tez pakowal i o golnie uwielbia sporty silowe.

YoDa
20-02-09, 20:56
Jako że zielony jestem to nie mam jednoznacznego punktu widzenia, ale dla mnie jest to jakieś udoskonalenie ciała w celu przystosowania do trudów związanych z życiem, można by to nawet uznać za rodzaj ascezy... no i charakter... każdy kilogram podniesiony w górę zmienia człowieka, a czy na lepsze czy na gorsze to już zależy o nas samych.

szaleniec
21-03-09, 20:38
pasją, rozrywką, przyjemnością. uczy mnie dyscypilny, wytrwałości oraz poprawia mój wygląd :)

igrek
21-03-09, 20:43
Poleciały SOG-i za wypowiedzi.

PanT
21-03-09, 21:07
Dla niektórych silownia to miejsce gdzie przychodzą "bezmózgi bez karków" aby się powyżywać. Jednak ludzie nie rozumieją, że dla wielu z nas to sens życia i jesteśmy jak najbardziej normalnymi ludźmi tak jak każdy inny, tylko bardziej zdyscyplinowani i ulożeni w przeciwieństwie do tych, którzy umieją tylko gadać. Ciekawe czy któryś z nich potrafi wlożyć tyle trudu i sily w trening, stracić tyle czasu i pieniędzy aby zjeść dobrze wedlug ulożonej diety ? Wątpię. Kulturystka jest dla mnie czymś co daje mi jaką kolwiek silę, motywację i chęć do życia. Wiem, że dzięki temu będę kimś i osiągne to, o czym marzy nie jeden. To nie tylko pasja, ale calkowite oddanie się temu sportowi duchowo jak i fizycznie.

Pozdrawiam.

jaca666
23-03-09, 00:23
Ładnie piszesz ale w obecnej kulturystyce według mnie 90% to kasa a 10% genetyka więc żeby osiągnąć jakiś sukces trzeba mieć albo dobrego sponsora albo samemu dużo sianka!!!Dieta,odzywki,suplementy,doping kosztują a nie każdego stać!!!

Razer333
24-04-09, 07:40
Wiecie co znalazłem w internecie programik specjalnie dla kulturysty. Napisane w nim jest o wartościach odżywczych w produktach, można ustawić sobie plan treningu, kalkulator kalorii itp. Kosztuje tylko 2,44 sms "game ecd34b" na nr "91977" dostajesz zakładkę, ściągasz i odpalasz polecam ;]

luo
24-04-09, 11:00
Wiecie co znalazłem w internecie programik specjalnie dla kulturysty. Napisane w nim jest o wartościach odżywczych w produktach, można ustawić sobie plan treningu, kalkulator kalorii itp. Kosztuje tylko 2,44 sms "game ecd34b" na nr "91977" dostajesz zakładkę, ściągasz i odpalasz polecam ;]

po co szukać takich żeczy w necie jak masz zajeb**ty kalkulator u nas na forum:
http://www.e-kulturystyka.info/downloads.php?do=file&id=157

Co do tematu to kulturystyka jest dla mnie dość ważnym dodatkiem, zauważyłem że jestem bardziej cierpliwy i ułożony niż przedtem, zresztą tak samo jak moi znajomi. Pamiętam kiedy pierwszy raz poszedłem na siłkę do znajomego nawet niesądziłem że mnie ten sport tak wciągnie.. ale po kilku treningach wiedziałem że to jest to. Teraz niewyobrażam sobie życia bez normalnych treningów, tak samo z dietą, po prostu przyzwyczaiłem się do takiego stylu życia

CENTAUR4334
25-04-09, 14:55
Lubię targać metal :lol: Uwielbiam wszystko co z kulturystyką związane. Sam widok siłowni poprawia mi nastrój... Te talerze, sztangi AHH :smile:

jaca666
26-04-09, 20:17
Dla manie to styl życia ale nie jego sens.
Sensem jest moja rodzinka.
Oto fotka z synkiem z niedzielnego spaceru na molo!
1432

Dyskobol1993
26-04-09, 20:51
Fajnie sie lapa prezentuje Mega .

hans1237
26-04-09, 20:59
no ojcowska łapa jest!!!!!

hans1237
26-04-09, 21:02
Ładnie piszesz ale w obecnej kulturystyce według mnie 90% to kasa a 10% genetyka więc żeby osiągnąć jakiś sukces trzeba mieć albo dobrego sponsora albo samemu dużo sianka!!!Dieta,odzywki,suplementy,doping kosztują a nie każdego stać!!!


prawda niestety smutna prawda,sama dieta to spore koszta,odzywki masakra poprostu,jak pomysle ile juz wyłozylem kasy na ten sport to mam ciarki!!!!!ale na cos trzeba mamone wydawac!

jaca666
26-04-09, 21:14
Dzieki Panowie ale łapa musi byc bo róznie bywa i ktos musi chronic rodzinke!!!

fallenursus
27-04-09, 13:51
pytanie dosc proste, odpowiedz jeszcze prostrza
powodem do kupowania nowych ciuchow, bo z stare sie juz nie mieszcze :twisted: