PDA

Zobacz pełną wersję : Plan do oceny, dziękuję!



Assassin
02-02-09, 23:59
Witam! Proszę o ocenę planu treningowego dla prawie 15 latka:]
Pn, pt
Plecy
1) podciąganie na drążku 3 serie max
2) wiosłowanie sztangą podchwyt 4 serie
Biceps
1) uginanie ze sztangą 8 superserii(20 powtórzeń szerokim uchwytem i 15 wąskim;gryf łamany)
2) uginanie z hantlą chwyt młotkowy 4 serie

Śr, sobt
Klatka
1) wyciskanie na płaskiej sztangą 4 serie(gryf łamany na pufie w miarę płaskiej, niedługo będzie Kelton Spartan II:D)
2) wyciskanie na ławce skośnej hantle 4 serie
3) rozpiętki na płaskiej 3 serie
Triceps
1) francuskie wyciskanie siedząc 5 serii
2) pompki w podporze tyłem 4 serie

wt, ndz
Nogi
1) przysiady ze sztangą 4 serie
2) przysiady wykroczne 3 serie
3) wspięcia stojąc 4 serie
Barki
1) Wyciskanie sztangi z nad głowy 4 serie
2) unoszenie hantli bokiem 3 serie
3) unoszenie hantli w opadzie tułowia 3 serie
Przedramię
1) uginanie nadgarstków ze sztangą 3 serie
2) prostowanie nadgarstków ze sztangą 3 serie
Czasem biegam, pływam i jeżdżę rowerem, ale to dla... sportu:P Proszę o ocenę planu i krytykę. Pozdrawiam!

PS: Mam 10 dni A6W za sobą i nie zamierzam się poddać!:D

===coby===
03-02-09, 10:40
trzy treningi mozna z tego zrobic,trening obwodowy bedzie dobry dla ciebie

cymilbn
03-02-09, 10:45
jw, miesnie nie maja kiedy rosnac...obetnij do 3 treningow i jesli nie robiles ogolnorozwojowki to koniecznie od tego zacznij

Assassin
03-02-09, 12:34
Jak nie ma przerw to mięśnie nie rosną? Ogólnorozwojówka hmmm.... Biegam czasem, gram w piłkę, koszykówkę itp. Zimą to w moim wypadku odpada, jedynie co na lekcjach w-f, bo na podwórku za ostre powietrze. Wiosną znów zacznę grać w piłkę i biegać.

.Smile
03-02-09, 13:42
nie traktuj sportu jako treningu ogolnorozwojowego na silownie. Taki trening ma przygotowac twoje stawy na nadmierne obciazenie, dlatego jest potrzebne. Zanim zaczniesz powaznie trenowac, trening oglnorozwojowy jak najbardziej wskazany.


miesnie rosna w trakcie odpoczynku nie na treningu, dlatego regeneracja to takze klucz do sukcesu.

Siena8
03-02-09, 22:50
na nogi bym dodał prostowanie nóg w siadzie (bardzo dobre do połączenia z przysiadami;) i do pleców bym dodał z jedno ćwiczenie, ja np uważam że przydałoby się Good Morning, ale jeżeli nie ma kto ci odpowiednio zademonstrować tego ćwiczenia nie radze próbować możesz zamiast tego zrobić unoszenie tułowia z opadu. Zależy również jaki masz staż ;)
No i na triceps jak dla mnie 5serii francuskiego to za dużo... proponował bym ci zrobić z 3ćwiczenia po 3 serie zamiast dwoch z czego jedne aż 5 serii, no ale tutaj to niech też inni się wypowiedzą
no i radze ci zrobić z tego 3dniowy trening najlepiej pon, śr, pt , a najlepiej przed tym jakiś trening obwodowy :)

cymilbn
03-02-09, 23:58
najpierw ogólnorozwojówka koniecznie, a pozniej polecam FBW. Kazdy kto sprobowal na bank sie nie zawiodl na tym systemie, wiec to chyba cos znaczy. Ale narazie skup sie na szamie i na ogolnorozwojowce. Co do dni to 3 w zupelnosci wystarczaja-do znudzenia wiecej wcale nie znaczy lepiej

Assassin
04-02-09, 11:58
Ok, trochę myślałem nad tym w nocy i zastanawiałem się, czy jeden trening bicepsa tygodniowo wystarczy, ale wierzę wam:) Dietę dam do oceny w odpowiednim dziale. W dni wolne od treningu postanowiłem, że będę robił pompki, skakał przez skakankę i rozciągał się. Pozdrawiam.

cymilbn
04-02-09, 12:22
Wierze ze zalezy Ci na bicepsie ale po raz setny powtorze-wiecej wcale nie znaczy lepiej, dobrze ze wierzysz;) a co do dni nietreningowych to masz wtedy odpoczywac, wiec robienie pompek mija sie z celem WOGOLE poniewaz cwiczysz wszystkie partie na silowni. Skakanka jak najbardziej w dni treningowe, np po treningu ale to gownie jesli masz problemy z sadelkiem. Jesli zdecydujesz sie na skakanke, bieganie etc to uwzglednij to w diecie, zebys pozniej nie mial do nas pretensji jak nie urosniesz. Rozciaganie jak najbardziej, chyba nie ma roznicy czy w dzien treningowy czy nietreningowy ale to niech sie wypowie ktos kompetentny

Damian st-ce
04-02-09, 15:38
Codzienny streching może być.

Assassin
06-02-09, 19:16
Witam ponownie. Co sądzicie, żebym miał 4 treningi treningowo? Np. Poniedziałek plecy i biceps, we wtorek klatke i triceps, środa wolna, czwartek nogi, barki, przedramię, w piątek klatkę i biceps, sobota do odpoczynku, niedziela dla Boga;] Zakupiłem sobie pas do ćwiczeń i kompletuję obciążenie.

3ndriu
06-02-09, 19:18
Dlaczego chcesz trenować klatkę piersiową i biceps dwa razy w tygodniu ?

Więcej nie znaczy lepiej.

Assassin
06-02-09, 19:35
Dwa treningi klatki i bicepsa to nie dużo jak na tydzień:P A im dłuższy i dokładniejszy trening tym lepszy efekt, prawda;>?

hans1237
06-02-09, 20:18
nie prawda z długoscia jesli o mase chodzi...

Assassin
06-02-09, 21:38
Gdy mówię o długości to chodzi mi o długości na tydzień, a nie jednego treningu. Powtórzenia staram się robić wolno z maksymalną pompą dla mięśni. Trening zajmuje mi około 1,5h.

decha92
06-02-09, 22:11
jesli im dluzej tym lepiej to dlaczego nie cwiczysz 7 razy w tyg klatki i bica?

a jak chcesz cwiczyc klate i bica czesciej to nie z taka intensywnoscia bo wydaje mi sie ze katujesz miesnie na maxa na kazdym treningu

Assassin
07-02-09, 18:23
Siema znowu. Kumpel miał dla mnie przysługę to odsprzedał mi pełne wiaderko(2kg prochu) koncentratu napoju Gatorate(izotonik), które dostał z ameryki za 30zł(w sklepie stoi za 100) i tu pytanie, czy mogę to pić w takim wieku? Nie zaszkodzi mi? Da coś więcej niż normalny trening?

3ndriu
07-02-09, 19:49
Jest to napój izotoniczny, możesz śmiało to pić w trakcie treningu.