PDA

Zobacz pełną wersję : czy wyciskanie na prostej ławne obciąża kr



kubuś(młody)91
09-11-06, 19:16
ostatnio przeczytałem że do 16lat można ćwiczyć tylko trening "Domatora" więc ja mam 15lat i z kolegą zaczeliśmy ćwiczyć na ławne prostej wyciskanie sztangą....... ja robię pompki, brzuszki od dawna wiedzać że nie są szkodliwe.... mam 15 lat 180cm wzrostu(badal rosnę mało ale zawsze) mój kolega ma 187 również jest w wazie wrostu.... czy sztanga prosta spowoduje jakieś problemy z kręgosłupem w tym wieku?

P4l4d7n
09-11-06, 19:21
Witam. 15 lat to wiek w ktorym mozesz zaczas cwiczyc. Wielu kulturystow zaczynalo w tym wieku. Chyba ze miales problemy z kregoslupem to w tym wypadku nie polecam cwiczen.

kubuś(młody)91
09-11-06, 19:22
nigdy nie miałem znaczy mam lekko nie równe łopadki ale to od dawien dawna .... więc bez obawy mogę ćwiczyć:? pozdro i dziękuję za odpowiedz

P4l4d7n
09-11-06, 19:26
Zapewne w szkole byly nie raz badania. Jesli wyszlo ze nie masz wady postawy to spokojnie. A troche nierowne lopadki to ja tez mam hehe.. Spokojnie cwicz ;).

Tylko pamietaj zeby nie skakac od maszyny do maszyny tylko ulozyc jakis trening. Skoro dopiero zaczynasz to na pierwsze 3 miesiace polecalby ogolnorozwojowke po 3 treningi w tygodniu.

reflexik
09-11-06, 19:28
Witam wszytskich chciałbym sie dołączyc do pytania Kuby(mojego dobrego kumpla) bo pozwoliłem sobie poczytac sporą liczbe tematow na tym forum i widze ze jednak zdarzja sie osoby co odradzają cwiczenia w wieku nawet 16 lat. Zaznaczam my cwiczymy tylko klate na ławce prostej i brzuch czy to moze spowodowac zatrzymanie wzrostu??

kubuś(młody)91
09-11-06, 19:30
ok to może odazu inna sprawa....... w domu mam atlas i ławkę..... kolega ławkę liczę że w przyszłości dokupię sprzęt..... staram się ćwiczyć regularnie (obecnie jestem chory) ogólnorozmowujwka czyli? ćwiczę brzuszki trochę pąpek nom i kilka seriii sztangą....... co jeszcze mam ćwiczyć?

P4l4d7n
09-11-06, 19:46
A co masz w tym atlasie?

Ogolnorozwojowka to cwiczenie wszystkich partii na jednym treningu ( www.klulturystyka.pl/atlas - tam masz wiekszosc cwiczen ). Jezeli chcesz osiagnac porzadne efekty to pompki, brzuszki i pare serii sztanga to mało. Ja polecałbym ci wybrac sie na profesjonalna silownie. Tam mozesz cwiczyc wszystkie partie miesni... chociaz jesli masz sztange i troche obciazenie mozesz juz duzo zdzialac. Na klate proponuje: wyciskanie na lawce proste, rozpietki (do tego potrzebujesz hantle) i moze wyciskanie na lawce skosnej, nogi: np. przysiady ze sztanga, martwy ciag (tutaj technika jest bardzo wazna!), barki: wyciskanie zza, sprzed glowy, podciaganie sztangi do brody, lydki: wzniosy na stopach (najlepiej jakbys mial podkladke i cwiczyl z wyprostowanymi stopami a potem ze stopami ponizej podstawki), biceps: uginania ramion ze sztanga, uginania ramion z hantelkami z supinacja nadgarstak, triceps: wyciskanie francuskie, waskim uchwytem (nastawienie psychiczne dosyc wazne), brzuch: tutaj zbyt duzego pola manewru... brzuszki... moze a6w...

Jestem w humorze to ci to wszystko napisalem ;) Poszperaj po forum i w atlasie a dowiesz sie wszystkiego. Ja bym proponowal zebys ulozyl sobie trening a potem dal tylko do sprawdzenia...

Pozdrawiam.

kubuś(młody)91
09-11-06, 19:51
tak też uczynię dziękuję za pomoć:D

reflexik
09-11-06, 19:53
a korzytsając z twojego dobrego humorku mam 1 małe pytanko wyciskam (max) na klate 62kg moze udałoby sie z 64 ale mniejsza z tym jakim cięzarem powinienem cwiczyc i ile serii i seria po ile powtórzen z GĂ?RY WIELKIE DZIĘKI. Dodam tylko ze chce cały czas brnąc w góre z cięzarem.Pozdro

P4l4d7n
09-11-06, 19:53
Spoko zaden problem ;). Ewentualnie mozesz nacisnac taki maly guziczek SOG pod moja wiadomoscia ;)).

kubuś(młody)91
09-11-06, 20:00
co to jest ten sog?? sorry nie znam się.... a ładnie koszykarz ja z kolegą też trenujemy:d właściwie to jest na pierwszym miejscu:D

[ Dodano: 09-11-2006, 20:01 ]
P.s już masz sofa czy coś tam:D

[ Dodano: 09-11-2006, 20:02 ]
przyłaczam się do kolegii ja wziąłem 82 to jak się to ima do serii?

P4l4d7n
09-11-06, 20:03
Heh dzieki. No kosz to dla mnie to ulubiona rzecz po kulturystyce ;D.


Niech moc bedzie z Toba! ;)

kubuś(młody)91
09-11-06, 20:03
ja biorę 6*62 i spokojnie to wyciskam:D........ to dobrze ty za mało??

[ Dodano: 09-11-2006, 20:05 ]
pewnie w przyszłości też zacznę kochać kulturystykę narazie nie poznałem jeszcze jej smaku..... :neutral:

P4l4d7n
09-11-06, 20:11
62 kg na serie? Jak na początek to na prawdę świetny wynik. Ale jak cwiczysz w domu to nie przesadzaj z ciezarami ;).

kubuś(młody)91
09-11-06, 20:17
heh może mam predyspozycje po ojcu nie wiem.... ale chciałbym coraz więcej czyli uważasz że to dobry winik?

P4l4d7n
09-11-06, 20:21
Wedlug mnie 62 kg na serie od razu na poczatek to wiecej niz dobry wynik. Na pewno dobrze sprawdziles ciezar? ; ) Jesli masz zwykla sztange ok 185 cm to wazy ona ok 10 kg. olimpijska 20.

kubuś(młody)91
09-11-06, 20:55
moja waży 18kg tak pisało jak ją kupowałem..... plus 20kg+2kg z każdej strony daję 62.....

[ Dodano: 09-11-2006, 20:56 ]
nom nie na taki początek sztangą to od wakacji się "bawię"