PDA

Zobacz pełną wersję : kiedy bcaa ??



jarzo
29-01-09, 17:20
siema ... w jakim wieku i przy jakim stażu mozna wzaiasc bcaa... ja cw ponad poł roku i mam 16 lat ..

slim shady
29-01-09, 17:22
możesz brać, ale jak robisz mase to mozesz sobie darować

jarzo
29-01-09, 17:24
hmm a ja myslałem ze to własnie przy nabraniu masy mi pomorze :)

Filip_ek
29-01-09, 17:24
możesz brać, ale jak robisz mase to mozesz sobie darować czyli co??? bcca ma raczej działanie spalania tłuszczy a i ta k twoja opinia slim shady dziąła to wogole ???

slim shady
29-01-09, 17:28
bcaa stosuje się głownie przy rzeźbie, nie dawno ktoś mnie przekonał, że ma sens brania przy sile, bcaa ma działanie antykataboliczne, a diecie masowej nadwyzka kaloryczna spełnią tą role, co innego przy rzeźbie kiedy ten bilans jest ujemny i mogą popalic się mieśnie, bcaa działa, i jest dobrym środkiem, myśle kazdu moze go brac od 16 roku zycia, nie trzeba miec do niego stazu,

jarzo
29-01-09, 17:32
hmm no ale jesli chce na masie ciała i miesniowej przybrac odrazu ??:)

slim shady
29-01-09, 17:34
bcaa nie jest od tego, od tego są diety,gainery,kreatyny, jak kupisz nic Ci sie nie stanie ale nie widze potrzeby i sensu

jarzo
29-01-09, 17:39
no to dzieki za odp ... bo troche sie przypaliłem bo ćw ponad pół roku a nawet nie wyglądam jak normalny 16 latek ..... uprzedze twoje pytanie ... diety nie mam ... ale staram sie jesc duzo ... no ale mi to nie wychodzi :(... i wiem ze ta moja sylwetka to przez to dzywianie :(:(

slim shady
29-01-09, 17:41
jeść duzo to nie jest rozwiązanie, jedz odpowiednie produkty, pamiętaj,że żadna odzywka nie zastąpi Ci diety, jak masz gainera to w nim sa aminokwasy

jarzo
29-01-09, 17:44
no gainera napewno kupie :)... tylko nie wiem jakiego bo wszystkie kuszą :)..i diete tez jakos zaczne :)

FitSport
29-01-09, 17:58
możesz brać, ale jak robisz mase to mozesz sobie darować

I tutaj się nie zgodzę...

jarzo
29-01-09, 18:00
no a tobie pomoglo przy masie ??

ht
29-01-09, 18:12
podczepie sie pod temat. biorac aminokwasy przed treningiem aerobowym ktory bedzie wykonywany na czczo lepiej w ktore aminy sie zaopatrzyc??? bcaa czy zlozone???

Vegeto86
29-01-09, 18:58
Ja biore bcaa przy masie i sobie chwale. Nie wazne czy masa czy rzezba katabolizm trzeba jakos niwelowac.

Filip_ek
29-01-09, 19:09
bcaa stosuje się głownie przy rzeźbie, nie dawno ktoś mnie przekonał, że ma sens brania przy sile, bcaa ma działanie antykataboliczne, a diecie masowej nadwyzka kaloryczna spełnią tą role, co innego przy rzeźbie kiedy ten bilans jest ujemny i mogą popalic się mieśnie, bcaa działa, i jest dobrym środkiem, myśle kazdu moze go brac od 16 roku zycia, nie trzeba miec do niego stazu,

czy można brac bcca od 15 roku życia????

LeBron23LBJ
29-01-09, 19:44
ja jestem za tym zeby przy masie tez brac, w koncu ze 100 % aminokwasow m mięsniach 40 % to bcaa, a reszta to glutamina. Ale jesli jestes poczatkujacy to aminokwasy zakup z czasem. Najpierw zacznij od podstaw; dieta, gainer, białko witaminy ITP.

slim shady
29-01-09, 20:59
I tutaj się nie zgodzę...
czemu ?

bcaa czy zlozone???
bcaa to są złożone, mało kto już bierze zwykłe

Ja biore bcaa przy masie i sobie chwale. Nie wazne czy masa czy rzezba katabolizm trzeba jakos niwelowac.
No taa ale przy rzeźbie treningi są wykańczające, a jak się robi jeszcze po nich aeroby to mozna pi*****ąć i do tego masz bilans ujemny które nie zapewnia zabezpieczenia, stosować każdy może, ale czy nie lepiej zostawić te aminokwasy na bardziej wykańczające czasy

czy można brac bcca od 15 roku życia????
a wiesz jakie funkcje ma bcaa ? to nie jest złoty środek na którym nabierzesz masy, czytałem, że poleca się od 16 roku życia

Vegeto86
29-01-09, 21:22
czemu ?
No taa ale przy rzeźbie treningi są wykańczające, a jak się robi jeszcze po nich aeroby to mozna pi*****ąć i do tego masz bilans ujemny które nie zapewnia zabezpieczenia, stosować każdy może, ale czy nie lepiej zostawić te aminokwasy na bardziej wykańczające czasy


Przy masie rowniez trening moze byc intensywny nie? wiadomo przy redukcji bcaa to obowiazkowy suplement jednak przy masie tez sa przydatne.pozdro

matekk
29-01-09, 22:47
Ale jeśli ktoś np. po treningu masowym robi sobie jeszcze pół godziny biegania, to chyba warto dodać bcaa, bo wtedy wiadomo że jest większe ryzyko aerobów? Sam mam zamiar biegać po treningach, żeby spalić trochę tłuszczu, dlatego się pytam o bcaa, bo sam się nad nim zastanawiam? Polecacie zakupić?

slim shady
29-01-09, 23:18
Twoja dieta powinna też zawierać wyliczenia co do aerobów, jak odczuwasz potrzebe to mozesz kupic to są tylko aminokwasy nic zlego sie nie stanie, tu chodzi o kwestie finansową, bo kulturyści na codzien pakują się dużą ilośćią aminokwasów, bcaa sprzyja w zbijaniu fatu

skateboard
30-01-09, 04:00
Tak sie sklada ze czytalem o BCAA na pewnej stronie.. :whistle:

BCAA:

Kiedy warto stosować: Przy treningu na masę mięśniową i przy walce z nadwagą.

Co musisz o tym wiedzieć: BCAA to aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach, których ludzki organizm nie jest w stanie sam wytworzyć, więc musimy je sobie dostarczyć wraz z posiłkami lub w postaci odpowiednich preparatów.

"Aminokwasy typu BCAA, czyli leucyna, izoleucyna i walina, stanowią ok. 25% składu białek mięśni - wyjaśnia dr Tadeusz Stefaniak, instruktor sportów siłowych i wykładowca wrocławskiej AWF. - Stymulują układ hormonalny, w szczególności wydzielanie insuliny i hormonu wzrostu, oraz biorą udział w redukcji tkanki tłuszczowej".

To wszystko świadczy o korzystnym wpływie BCAA na organizm osoby trenującej, bez względu na rodzaj wysiłku. Warto dodać, że aminokwasy tego rodzaju mogą być także wykorzystywane przez organizm jako zapasowe źródło energii dla mięśni w czasie długotrwałego wysiłku, jeśli zaczyna brakować glikogenu. W dyscyplinach siłowych i szybkościowo-siłowych zaleca się stosowanie BCAA na pusty żołądek przed treningiem i po treningu.

slim shady
30-01-09, 10:39
ile razy mozna pisac to samo, mozna brac przy kazdym wysiłku tylko po co ? bo działa antykatabolicznie ? dobra dieta też temu zapobiega, skoro tak nie jest to znaczy, że ma się słabą diete, bo kulturyści biorą ? tylko ich stać na stała suplementacje, w której jest l-glutamina która ma wątpliwe działanie, hmb też stosują a duzo osob mowi ze nie działa

Filip_ek
30-01-09, 11:53
hmb też stosują a duzo osob mowi ze nie działa
slim ma racje niech ktoś ni emówi że HMB nie działa działa ale przy d łuższym stosowaniu !!!!!!!!