PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc przy ułożeniu planu HELP !!



wielkiejoł
28-01-09, 21:28
Witam mam 18lat i raczej nie chciało mi się wcześniej trenować dopiero od jakiegoś tygodnia zaczynam chodzić na siłownie. Teraz ćwicze bez określonego planu chodzę na siłke co 2dni i ćwicze tylko ręce i klatke ale chodzę tylko tak sobie a chciałbym zacząć naprawdę ćwiczyć. Mam bardzo słabą klatkę jak na mój wiek praktycznie wogóle nie widać zarysów mięśni. Brzuszek mi trochę urósł bo za mało ruchu miałem. Z rękami raczej nie mam problemu bo ćwiczyłem pare razy i widze efekty ale reszta to lipa. Mam 180cm wzrostu i waże 68kg. Czy może mi ktoś pomóc w ułożeniu planu?

Wiem że najpierw powinieniem poczytać na forum tematy ale naprawdę czytałem i większość treningów jest albo dla tych którzy już cwiczą np miesiąc albo dwa albo dla takich cieniasów a takiego też bym nie chciał bo jak ide na siłke to mnie to troche drażni jak musze mało ćwiczyć i lekkie obciążenia. Proszę o pomoc przy ułożeniu planu.

Chciałbym żeby plan był z naciskiem na klate bo jest okropna :/ jak u dziecka.
Z góry dziękuje i licze że ktoś mi pomoże
Najlepiej by było aby uzyskać szybki efekt ale pewnie takiego nie uzyskam?

3ndriu
28-01-09, 21:59
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=14506

Wszystko elegancko wyjaśnione.

hardworkOUT
28-01-09, 22:03
" bo jak ide na siłke to mnie to troche drażni jak musze mało ćwiczyć i lekkie obciążenia. Proszę o pomoc przy ułożeniu planu."

a od czego bys chcial zaczac. kazydy tak zaczyna kto madrzejszy. chyba ze nalezysz do tej drugiej grupy co sie odrazu rzuca na ciezary i po miesiacu stagnacja



"Najlepiej by było aby uzyskać szybki efekt ale pewnie takiego nie uzyskam?"

to nie ten sport nic tu nie przychodzi szybko

wielkiejoł
28-01-09, 22:19
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=14506

Wszystko elegancko wyjaśnione.

Chciałem jeszcze zapytać co tzn. że plan trwa tylko 6 tyg, a później co?? nowy plan czy jak??

I jeszcze czy mógłbyś mi tamto troche skrócić tzn. napisać poprostu co w pon i ile serii i co w srode i piatek bo tam jest troche trudno opisane. Jeśli możesz jak nie to nie ma sprawy

wielkiejoł
28-01-09, 22:51
OK co nieco se poczytałem i zaczne od treningu ACT

Fehu
29-01-09, 09:53
to nie ten sport nic tu nie przychodzi szybko
Hard daj mi przyklad sportu gdzie cos przychodzi szybko, zeby byc w czyms przynajmniej przecietnym to lata treningu i jaki by to nie byl sport

wielkiejoł
29-01-09, 18:39
Postanowiłem sobie ułożyć własne ACT bo chce od tego zacząć i proszę was o ocene i może o jakieś zmiany jeśli takowe bd potrzebne. Mój sprzęt jaki mam opisałem na początku tego wątku ale zakupiłem do tego jeszcze drążek.
Moje ACT:
1) Brzuszki albo unoszenie nóg do pionu
2) przysiady ze sztangą
3) wyciskanie sztangi na ławce płaskiej
4) wyciskanie sztangi na ławce skośnej
5) Unoszenie hantli bokiem w górę w staniu
6) Wyciskanie sztangi zza karku w siadzie
7) uginanie ramion ze sztangą podchwytem
8) uginanie ramion z hantlami 5kg
9) pompki w podporze tyłem
10) uginanie nadgarstków ze sztangą
11) spięcia na palce stojąc

Napewno czegoś brakuje albo trzeba coś czymś zastąpić dlatego proszę was o wszelkie rady i pomoce. Może coś ekspanderem zastąpić albo coś. Licze na waszą pomoc

Aha i ćwiczę oczywiście co 2dni a w przerwie między tymi dniami będe brzuszki robił