PDA

Zobacz pełną wersję : Początek- raczej trudny..



Cirrs
28-01-09, 20:34
Witam.
Mam 16 lat. Warze 61kg przy wzroście 179cm. Jestem bardzo chudy i słaby.
Od jakiegoś czasu nękają mnie myśli żeby to zmienić. Chciałbym nabrać masy i zacząć jakoś wyglądać (tzn. mięśnie). Od marca będę mógł chodzić na siłownie. Póki co do dyspozycji mam jedynie gryf z obciążeniami.
Moja pytanie do Was:
Od czego powinienem zacząć? Masa? Od razu ćwiczenia?
Jestem bardzo zdeterminowany i chętny do pracy.
PS Raczej nie chciałbym brać żadnych odżywek itp. ;)

p_narozny
28-01-09, 20:38
Siemka. Oczywiscie, nawet nie powinienes jeszcze wiedziec ze cos takiego jak odzywki istnieje;)
Proponuje sie otrzaskac najpierw na tym forum, czytaj czytaj az zaczniesz kumac mniej wiecej o co chodzi w tym sporcie, potem pytaj, poki co wznies swa wiedze chociaz na dostateczny poziom potem pojdzie latwiej, pozdrawiam:)

Cirrs
28-01-09, 20:47
Coś nie coś czytałem i cały czas to robię, ale tak naprawdę im więcej czytam to tym bardziej nie wiem co mam robić. Może to się wydawać głupie, ale tak jest. Bo przeczytałem już duuużo artykułów. Wydaje mi się, że potrzebuje, żeby ktoś naprowadził mnie mniej więcej co mam robić, tak ogólnie.
Tylko nie myślcie, że z lenistwa pierwsze co zrobiłem to napisałem temat, czekając na gotowe. W sumie to od kilku dni czytam na różnych forach o podstawach, ale mimo wszystko nie wiem od czego zacząć. :errf:

michal_f
29-01-09, 09:29
Jezeli zaczynasz to uloz sobie dobra diete... w dziale dieta wszystko opisane... jak bedziesz mial nie za dobra diete to mozesz uzupelnic gainerem i bialkiem... i z suplementacji to tyle :smile:
Dobry trening dla poczatkujacego to ten co ulozyl hardwork :

http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=14506

I to tyle ... powodzenia...pzdr

klocur
29-01-09, 09:48
w sumie przez caly luty mozesz zrobic trening ogolnorozwojowy, zeby sie rozruszac zanim pojdziesz na silownie. sztangielki albo sztanga i do tego np. jakies taborety wystarcza. ja tak zaczynalem zanim poszedlem na silownie ;]

Fehu
29-01-09, 09:49
michal f Hard napisał ten plan dla osób ktore staz ponizej 6 mies, ale wniskuje ze dla osob ktore maja jakie kowiek staz, a autor tematu nie ma zadnego stazu
wiec polecam cos takiego plan oczywiscie Hard-a


skoro mowa o najprostszym FBW polecam cos takiego:

a.
siady 4s 4-6 reps
wl 4s 4-8 reps
unoszenie z opadu/good morning 3s 5-10 reps
wioslowanie sztanga w opadzie 3s 4-8 reps
wyciskanie z przed klatki 2s 6-10 reps
wyciskanie francuskie do czola 2s 4-10 reps

b.
siady 4s 5-10 reps
wyciskanie skos gora/dol 3s 6-10 reps
podciaganie na drazku 3s 8-10 reps
martwy ciag 5s 4-6 reps
wyciskanie szeroko od czubka glowy 2s 8-10 reps
uginanie ze sztanga 2s 6-8 reps

michal_f
29-01-09, 09:57
no mi sie wydaje ze ze stazem mniejszym niz 6 miechow to dla niego bedzie dobry jak zrobi ogolnorozwojowke i nauczy sie techniki:smile:

Cirrs
29-01-09, 10:21
W takim razie idę do działu diety.

Dzięki wszystkim za pomoc.