PDA

Zobacz pełną wersję : Bokserowy nos



kacyk333
28-01-09, 15:34
Siemanko interesuje mnie taka rzecz, czy bokser ma taki plaski nos od uderzania w niego czy dlatego ze sobie wycial chrzastke nosowa??

kolmen16
28-01-09, 19:18
Ja tez chcialbym to wiedziec bo bym chcial sie zapisac na boks

Wiki
28-01-09, 19:26
Raczej od tego że sobie wyciał chrzastke, ale ciosy tez robią swoje. Spokojnie mozecie sie zapisac do jakiegos klubu. Nie beda was od razu katowac chyba... Pozatym na treningach (sparingach) nikt nie napierdziela sie z calej sily zeby złamac nos, chociaz znam wyjątek :D

pomeran
29-01-09, 00:19
śmiało sie zapisuj ja trenowałem boks przez 3 lata i nie miałem problemu z nosem taki jaki miałem taki pozostał na sparingach dostałem parę ciosów w nos i nic mi nie było

DiscoKing
29-01-09, 09:46
"bokserowy nos" hahaha ale nazwa, z językiem polskim to u Ciebie ciężko.. Nie każdy pięściarz ma płaski nos. Lecz jak już to ma płaski od przyjętych ciosów na twarz a konkretniej na nos. A skutkiem tego jest złamany nos, i im więcej tych złamań tym jest bardziej koślawy. Lub gdy przy lekkim uderzeniu krwawi mu "kichawa" to wycina chrząstkę i ma spokój.

A ile masz lat jeśli można wiedzieć ?

Wiki
29-01-09, 22:16
Ja własnie tak mam, ze przy lekkim uderzeniu w nos, a nawet czoło potrafi nieraz poleciec farba... Ale za chu** nie dam sobie wyciąc chrzastki :D:D

Shogun
30-01-09, 00:17
Bokserski nos bo chyba to miałeś na myśli :smile: to po prostu brak chrząstki w nosie charakterystyczny dla bokserów walczących w cięższych kategoriach wagowych.

Indiana
30-01-09, 12:47
Takie pytanie , wiem , że może dziwne. Nie chcę boksować ani nic tylko z ciekawości jeśli usuwają tę chrząstkę , to po zakończeniu kariery mogą wstawić im tam sztuczną ? :D i będzie ok ?

Budrys
30-01-09, 13:06
hehehe, wstawić na nowo chrząstkę??? pewnie się da ale pewnie poprzez jakąś operacje plastyczną, daj spokój jeszcze nie słyszałem o takich przypadkach.

Kacyk płaski kinol efekt zlamania lub wyciętej chrząstki, ale jak dostaniesz sierpowego to zamiast płaskiego kinola będzie wykrzywiony w prawo lub w lewo...

Wiki
30-01-09, 18:51
Takie pytanie , wiem , że może dziwne. Nie chcę boksować ani nic tylko z ciekawości jeśli usuwają tę chrząstkę , to po zakończeniu kariery mogą wstawić im tam sztuczną ? :D i będzie ok ?

Da rade...

Andr3w
21-02-09, 16:40
Wycinaja chrzastke nosowa bo gdy by jkej nie wycial to by po kazdej walce mial nos zlamany. a tak dostaje w rylo i nic mu nie jest :)