PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki trening dla pocz.



klemens_14
27-01-09, 23:45
Tak jak w temacie jestem poczatkujacy mam 18lat 186cm i 70kg cwicze od kilku miesiecy. DO tej pory to byla zabawa a teraz chcialbym nabrac masy i jednoczesnie powoli rzezbic miesnie, lecz nie wiem jakie cwiczenia wykonywac i w jakich odstepach czasu, co ile dni, w jakich ilosciach. Zalezy mi glownie na bicepsach, klacie i brzuchu. Do tej pory uzywalem hantli na bicepsy 10kg i nie sparwialo mi to problemu natomiast na klate to smiech bo tylko 30kg;/ Sprzet jakim dysponuje to Hantla ok 10-11kg prosta laweczka i sztanga 30kg. Jak mozna sie szybko i skutecznie rozgrzac??

3ndriu
28-01-09, 09:33
Uzbieraj troszkę pieniążków i up sobie karnet na profesjonalną siłownię.

Co do treningu poczytaj o tym:

http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=14506

Fehu
28-01-09, 11:14
Żabka wiesz co do profesjonalnych siłowni to różnie to bywa ja np... tez bym wolał ćwiczyć na profesjonalnej ale niestety nie mam możliwości:( wiec każdy ćwiczy w takich warunkach jakie ma... Co do autora tematu wyciskasz 30kg bo wiecej nie masz sil czy moze tylko tyle obciazenia?
na poczatek bym jednak zaproponowal taki plan rowniez by HardworkOut

a.
siady 4s 4-6 reps
wl 4s 4-8 reps
unoszenie z opadu/good morning 3s 5-10 reps
wioslowanie sztanga w opadzie 3s 4-8 reps
wyciskanie z przed klatki 2s 6-10 reps
wyciskanie francuskie do czola 2s 4-10 reps

b.
siady 4s 5-10 reps
wyciskanie skos gora/dol 3s 6-10 reps
podciaganie na drazku 3s 8-10 reps
martwy ciag 5s 4-6 reps
wyciskanie szeroko od czubka glowy 2s 8-10 reps
uginanie ze sztanga 2s 6-8 reps

klemens_14
28-01-09, 12:19
Na profesjonalna silownie nie mam czasu bo musialbym dojezdzac autobusem i wogole mi to narazie nie odpowiada. Co do wyciskania to wlasnie nie mam sily bo bardzo szybko zaczynaja mnie bolec miesnie ale to tylko przy wyciskaniu na plaskiej laweczce. Normalnie moge podniesc kolege wazacego 105kg a na plasko wyniki bardzo marne na bicepsy mysle ze jak na poczatkujacego to 10kg tez nie malo czym to moze byc spowodowane? Jak ma sie wogole do treningu piwo i alkohol ?

Fehu
28-01-09, 17:16
Pewnie sporty są Ci obce... wiesz bez urazy 30kg to mało a 10 kg na bica ja zaczelem od 12... co do alkoholu juz kilka tematów z tym zwiazane jest... jesli jestes alkoholikiem to raczej nie bierz się za silownie, ale jak lubisz wypic od czasu do czasu to spoko nic sie nie stanie... Musisz sobie ulozyc dieta, wybrac plan treningowy, ale bardzo wazna jest dieta bo jak do tej pory widac ze musiales sie slabo odzywiac... zwroc uwage na bialko

p_narozny
28-01-09, 17:38
Klemens: A co znaczy ze Tobie to narazie nie odpowiada? Tutaj raczej jest miejsce dla osob ktore sa zdolne do poswiecen w tym temacie, silka to nie jest latwy sport... Wiaze sie to ze sporymi wyrzeczeniami, systematycznoscia i zawzieciem..

Poczytaj na temat treningu domatora jesli narazie silownia odpada.

Nie da sie jednoczenie robic mase i rzezbe - pamietaj na potem, najpierw masujesz a potem rzezbisz to co uroslo, jesli juz tej masy masz tyle ile chciales...

Kolejna sprawa to zarcie, musisz zmienic nawyki zywieniowe, poczytaj kilka podwieszonych tematow w dziale dieta. 5-6 posilkow dziennie to norma, bogate w bialko oraz weglowodany zlozone - ryze, kasze, makarony, biale mieso, wolowina, jaja itp itd... Na frytkach, coli czy nawet tylko na pysznych maminych obiadach nie zobaczysz duzych efektow, niestety..
A z alkoholem nie przesadzaj jesli cos dzialasz w tym kierunku - raz na jakis czas spoko, jestesmy tylko ludzmi, ale biba 2x w tygodniu sprawi ze caly tydzien treningu pojdzie wpizdziec..
Pozdro

klemens_14
28-01-09, 19:44
Alkoholikiem nie jestem :) Wiem ze to nie jest latwy sport dlatego pytam. Plan treningowy juz mam teraz musze tylko zadbac o diete i systematyke. A co do bica to moim znajomym jest ciezko machac 10kg hantla wiec mysle ze jak na taki wiek i zero przeszlosci zwiazanej z tym sportem to nie jest tak malo(17-18lat)

p_narozny
28-01-09, 20:15
Nie przejmuj sie, ciezar to kazdego indywidualna sprawa - miej to gdzies. Zajmij sie porzadnym treningiem, zarciem i odpoczynkiem - serwus.