PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zacząć?!



DawidKRK
27-01-09, 13:06
Siema. Mam problem ponieważ nie wiem jak zacząć DOBRZE ćwiczyć :errf:
Codziennie wieczorem ćwiczę z 1 dniową przerwą w domu, np: 2-4 serie po 30 pompek, 30 przysiadów i 30 brzuszków. Niby już mam dosyć dobrą rzeźbę ale dopiero jak lekko napnę mięśnie ... U tu rodzi się moje pytanie: czy ja dobrze ćwiczę? Tzn. "opłacalnie" dla mojego ciała? Czy te ćwiczenia nie idą na marne? Mam 18 lat, 182cm wzrostu i waże 74kg. Chcę mieć więcej siły i dobrze wyglądać. Bardzo proszę Was o rady :)

Tak wyglądam:
http://images41.fotosik.pl/53/337765f8cb350ce2med.jpg

pozdr

pimols
27-01-09, 13:28
takimi ciwczeniami daleko nie zajdziesz ale lepsze to niz nic;p
wypadaloby kiedys zapisac sie na silownie i zaczac porzadnie ciwczyc zeby nabrac masy miesniowej
a na silowni pokaza ci jak dobrze wykonywac dane cwiczenia
no i pamietaj dieta jest najwazniejsza;p

DawidKRK
27-01-09, 13:38
No właśnie wiem, że to jest za mało :P
Właśnie chcę się niedługo zapisać ale pierw wolę poćwiczyć w domu.
Więc jak ćwiczyć? I co z tą dietą?

PROSZĘ KONKRETY !

Fehu
27-01-09, 14:34
Mozesz robic rózne tympy pompek patrz tutaj http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp co z dieta to nie mam pojecie:) a pompki to tylko tymczasowe rozwiazanie chyba ze obecna postura Ci wystarcza,

DawidKRK
27-01-09, 14:45
Nie, obecna postura mi nie wystarcza - jeszcze słabo jest:razz:
Chyba samych pompek robić nie będę ? Chciałem żebyście mi doradzili ćwiczenia na brzuch, klatkę, biceps itd.
Tak trudno coś doradzić ? :P

Konkrety proszę ! Jak mam ćwiczyć !

3ndriu
27-01-09, 15:38
laik (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=11079) podał Ci link do treningu domatora, w domowych warunkach bez sprzętu nie znajdziesz nic lepszego, jak już będziesz miał karnet to weźmiesz się za trening ogólnorozwojowy.

DawidKRK
27-01-09, 15:56
laik (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=11079) podał Ci link do treningu domatora, w domowych warunkach bez sprzętu nie znajdziesz nic lepszego, jak już będziesz miał karnet to weźmiesz się za trening ogólnorozwojowy.

Czyli to co on mi podał będzie w sam raz dla mnie, tak?

DawidKRK
27-01-09, 16:03
Wszystko ładnie pięknie ale tam są tylko OPISANE ćwiczenia a ja chcę się dowiedzieć JAK ĆWICZYĆ np. po ile seri dziennie i tak dalej. Rozumiecie już? :|

3ndriu
27-01-09, 16:25
Zobacz masz tam dwie części,

część pierwsza: wybór ćwiczeń

część druga: zestaw ćwiczeń

DawidKRK
27-01-09, 16:31
1.Pompki płasko(dowolna z podanych wersji)-4-5 serii x do zmęczenia-ze zmiennym rozstawem dłoni.
2.Pompki głową w dół(nogi na podwyższeniu-rys.5)-4-5 serii x do zmęczenia- ze zmiennym rozstawem dłoni.
3.Pompki na taborecie(F)-3-4 serie x do zmęczenia
4.Pompki boczne(rys.7)2-3serie x do zm.
5.Pompki przy ścianie(rys.2)2-4serii x do zm.
6.Pompki w podporze tyłem(G)2-4serii x do zm.
7.Przysiady(na jednej lub obu nogach)4-6 serii x do zm.
8.Wspiecia na palce(na jednej lub obu nogach)4-6 serii x do zm.
9.i 10.-dwa wybrane ćwiczenia(C-F)na mięsnie brzucha po 4-5 serii x do zm.
11.Unoszenie tułowia z leżenia przodem-4-5 serii x do zm.
12.Uginanie ramion w ciężarem stojąc(ciężar zamiast ekspandera)-4-5serii x do zm.

Ok, mam. A jaka jest różnica między seriami a powtórzeniami? Bo nie rozumiem tego nigdy:whistle:

Voice666
27-01-09, 16:40
Seria - to tak jakby "zbiór powtórzeń"
Powtórzenia - na logikę, liczba podnoszeń ciężaru.
Jak masz np: 3 serie po 10 powtórzeń, to jedna seria równa się dziesięciu powtórzeniom, przerwa, kolejna seria dziesięciu powtórzeń, przerwa kolejna seria.
Trening domatora rzeczywiści najlepszy w twoim przypadku będzie. Co do serii i powtórzeń to rób tyle żeby czuć, że coś tam się rusza w mięśniach w sensie pieczenia, napompowania.

DawidKRK
27-01-09, 19:42
Ok, dzięki. No w sumie ja zawsze ćwiczę do tego stopnia aż się bardzo zmęcze. Po ćwiczeniu mam tak jakby napompowane mięśnie ;)

DawidKRK
27-01-09, 20:08
A czy mogę do tego brać kreatynę?

michal_f
27-01-09, 20:10
na poczatek jest ci nie potrzebna ... po co ?

Voice666
27-01-09, 22:45
A czy mogę do tego brać kreatynę?

NIE!

Dieta, dieta, dieta.....wszystko w dziale dieta

DawidKRK
08-02-09, 19:52
Ja nadal nie wiem jak ćwiczyć żeby to miało sens :neutral:
Mógłby mi ktoś ułożyć plan treningowy?

DawidKRK
08-02-09, 20:25
A co powiecie o tym?

1. POMPKI płaskie: 4 serie x 15
2. POMPKI głową w dół (nogi na podwyższeniu): 4 serie x 15
3. BRZUSZKI zwykłe: 4 serie x 10
4. BRZUSZKI na podwyższeniu (nogi oparte np. o łóżko - kąt 90 stopni): 2 serie x 10
5. PRZYSIADY: 6 serie x 20
6. UNOSZENIE TUŁOWIA z leżenia przodem: 4 serie x 15

Sam sobie to teraz ułożyłem.

Voice666
09-02-09, 15:01
1. POMPKI płaskie: 4 serie x 10-12
2. POMPKI głową w dół (nogi na podwyższeniu): 4 serie x 10-12
3. BRZUSZKI zwykłe: 5 serii x 10
4. BRZUSZKI na podwyższeniu (nogi oparte np. o łóżko - kąt 90 stopni): 4 serie x 10-15
5. PRZYSIADY: 4 serie x 10-12
6. UNOSZENIE NÓG w leżeniu - 5 serii po 10 powt.

DawidKRK
22-02-09, 11:05
Witam ponownie. Chłopaki, mam zamiar się zapisać jakoś teraz na siłkę bo całkiem blisko mojego osiedla jest b. dobra siłownia ale nie wiem czy jest sens iść teraz? A może nadal ćwiczyć w domu? Bo powiem szczerzę, że się wstydzę trochę iść na tą siłkę ... dwóch kumpli tam już od jakiegoś czasu ćwiczy a ja przyjdę taki, spotkają mnie a ja taka kruszynka ... :neutral:

Jak to jest na siłowni? Ćwiczy się jak chcę czy ktoś tam np. trener może mi rozpisać plan ćwiczeń?

Bardzo proszę o każdą poradę !

Pozdro !

prazan2
22-02-09, 11:14
Na pewno nikt się z Ciebie nie będzie śmiał bo każdy tak zaczynał, nikt od razu nie byl napakowany:P.
Co to ćwiczeń to trener na pewno ułoży pod Ciebie inwidualny plan ćwiczeń.

DawidKRK
22-02-09, 11:46
Muszę się w końcu odważyć, bo do śmiałych osób, to ja nie należę - niestety.
A jak najlepiej jest chodzić na siłownię? Co dwa dni prawda? I po każdej siłce jest tak, że wracam skonany do domu na początku? :P

michal_f
22-02-09, 11:50
trening na mase to 3 dni w tyg np. pon-sr-piat
jak zaczynasz to zrob ogolnorozwojowke i trening Hardworka:

http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=14506

Efekty po nim sa i bez gadania:smile: a i o diecie nie zapominaj bo twoj wysilek zrobiony na silce bedzie zbedny:smile:
A tym ze ktos sie bedzie smial to sie nie przejmuj. jak trafisz na spoko ludzi to nik smial sie nie bedzie ... gorzej jak trafisz na takich co juz zapomnieli jak zaczynali to beda robic podsmiechujki... ale tym to sie nie przejmuj tylko cwicz ;)

DawidKRK
22-02-09, 12:17
Taa, łatwo Ci mówić, żebym się nie przejmował ... ja tam się spaliłbym ze wstydu od razu :whistle: hmm, myślę też nad tą dietą ale jak ją dobrać? Kolega co ćwiczy już trochę i widać spoore efekty u niego mówił mi wczoraj, że wystarczy się zdrowo odżywiać to będą efekty. Więc jak?

michal_f
22-02-09, 12:21
więc sie odzywiaj zdrowo ... w dziale dieta jest multum diet na mase wiec dopasuj cos don siebie... a to ze spaliłbys sie ze wstydu to naprawde to nie jest takie straszne... idziesz do szatni przebierasz sie wchodzisz na silke i realizujesz plan ktory masz i tyle ... nikt mysle smial sie nie bedzie... a jak sie beda smiac to motywacja aby bardziej przestrzegac diete i lepiej cwiczyc aby dobrze wygladac i aby oni sie juz nie smiali:lol:

DawidKRK
22-02-09, 13:11
A jak to jest z tymi szatniami? Mam własną czy co? :happy:

DawidKRK
23-02-09, 10:40
hej :whistle:

DawidKRK
23-02-09, 10:55
Proszę sami oceńcie czy już się "nadaję" na to, żeby się zapisać na siłownię:

Wiek: 18 lat.
Wzrost: 182 cm.
Waga: 78 kg

http://images35.fotosik.pl/66/606bd5fbea93cf1fmed.jpg

BARDZO PROSZĘ O RADY

bld
23-02-09, 12:48
ehh nie moge tego cztac ;p sory :D czy jests gotowy? kazdy jest gotowy o ile ma odpowiedni wiek, Ty masz 18 lat i smialo mozesz cwiczyc, nikt sie nie bedzie z Ciebie smial. Tak jak pisali koledzy wyzej, kazdy od czegos musi zaczac, a jak nie zmienisz do tego podejscia to za rok znow zalozysz temat czy sie nadajesz na silke i ze wolisz cwiczyc w domu. Rusz dupsko i idz sie zapisac ! :) a nie zadawaj glupich pytan typu "czy na silowni sa szatnie" heh
a co do zdjec to nie jest tragicznie :D na tym forum sa dziesiatki tematow typu "cwicze 4 miesiace ocencie" polowa z nich wyglada gorzej niz Ty :)

DawidKRK
23-02-09, 13:00
Okej dzięki wielkie :) no to wygląda tak, że od tych paru miechów ćwiczyłem w domu bo nie miałem z kim chodzić na siłkę a samemu mi się nie chce chociaż b. blisko mojego osiedla jest jedna z lepszych siłowni w krk. Dziś się dowiedziałem, że paru kumpli też myśli czy tam nie iść i jak się dowiedzieli, że ja też chcę iść to powiedzieli, że idziemy ;) A powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz, czy jeśli zacznę ćwiczyć następnym tygodniu PORZĄDNIE, to czy w czerwcu już będzie widać jakieś efekty? Zależy mi na tym. Pozdro.

bld
23-02-09, 13:10
hehe w czerwcu ;>? plaza sie zbliza nie? ;p nikt tu nie jest wrozka ;p to zalezy od wielu czynnikow, genetyki, podejscia, suplementacji, regeneracji, diety bla bla bla
a na jakim osiedlu otworzyli ta silke?

DawidKRK
23-02-09, 13:13
No tak, wyjdzie słonko to, żeby iść się opalać chociaż chcę jakoś wyglądać :P
Warto już zacząć trening na siłowni wraz z kreatyną? Siłownia już jest dłuugo tam. Mieści się na ul. Zawiłej przy osiedlu na ul. Borkowskiej (tam mieszkam). Wszyscy wychwalają tą siłownię ;p

bld
23-02-09, 13:16
hehe z kreatyna lepiej jeszcze poczekac, nie ma sie co spieszyc :) ja sie pytam jakie osiedle :P konkretna nazwa ;p pytam bo tez jestem z krk i jestem ciekaw ;p

DawidKRK
23-02-09, 13:18
A dlaczego nie spieszyć się z kreatyną?

Adres siłki:

30-390 Kraków
ul. Zawiła 61a

michal_f
23-02-09, 13:20
narazie masz duzy potencjał organizmu i nie warto go marnowac ... jak wyczerpiesz caly potencjał wtedy bierzesz kretke i dalej rosniesz:lol: takze domyslam sie ze kumple cie namawiaja juz do kretki ale ja nie radze narazie brac ... a czy w czerwcu bedzie widac efekty... jak bedziesz sie przykladal do diety i treningow to napewno... :smile:

bld
23-02-09, 13:24
zadaj pytanie dlaczego sie spieszyc? na razie zaczynasz cwiczyc wiec bez kreatyny tez sporo osiagniesz.
EDIT:
o juz mnie ktos wyprzedzil :D

DawidKRK
23-02-09, 13:25
Nie, kumple mnie do niczego nie namawiają prócz do tego, żebyśmy tam na siłkę wszyscy chodzili.
Poza tym z tego co wiem, to oni na sucho ćwiczą tak jak ja ;)
Do treningu się będę przykładał, to jest pewne, bo chodząc na siłownię będę miał lepszą motywację do treningu niż w domu. A co do diety, to staram się zdrowo odżywiać i jeść dużo rzeczy bogatych w białko, np. na śniadanie jem płatki z mlekiem, potem jakiś jogurcik itd.

Ok bld (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=6842).

bld
23-02-09, 13:26
hehe uwierz mi ze platki z mlekiem i jogurt nie sa produktami bogatymi w bialko :P wejdz w dzial dieta i poczytaj podwieszone tematy :)

DawidKRK
23-02-09, 13:30
No ale z tego co mi wiadomo to np. płatki idealnie się nadają na śniadanie jeśli chodzi o dietkę.

michal_f
23-02-09, 13:55
no i dobrze DawidKRK ze dales ssobie przetlumaczyc z ta kretka... niektorzy sobie nie dadza i marnuja ten bogaty potencjl organizmu:smile: a co do diety to musisz wejsc koniecznie wdzial dieta i troche poczytac:smile: ale na poczatku organizm tak reaguje na treningi ze nawet bez diety cos tam sie urosnie, ale z dietka zawsze wiecej ;)

DawidKRK
23-02-09, 14:41
Kurde, czytam, czytam i albo jestem głupi albo nie mogę tego wszystkiego ogarnąć żeby sobie ułożyć odpowiednią dietę ... pomożecie?
A co jeśli ja lubię jeść? :P jem co chwila ;>

DawidKRK
23-02-09, 15:07
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?p=188858#post188858