PDA

Zobacz pełną wersję : zła technika pytanie :)



loleczek76
27-01-09, 12:54
witam mam pytanie tak jak w temacie czy zła technika np wykonywania ćwiczeń na klate bica plecy itd.. może spowodować brak efektów masowych przez dłuższy czas? pomimo diety itd pytam bo zastanawia mnie to od dawna pzdr.

sts
27-01-09, 13:00
w sumie to ma znaczenie bo tak po prostu sobie machać bo machać to nic raczej nie da dokładność 100% musi być bez odpowiedniej prawidłowej techniki nic po jakimś czasie nie będzie rosło.

Marian38
27-01-09, 13:01
Na mase działa przedewszystkim dieta a złe wykonywanie ćwiczeń wprawi Cie w złe nawyki.

p_narozny
27-01-09, 13:02
Jasne, ze moze, moze spaprac nawet o wiele wiecej - np. nadwerezone stawy, kregoslup itd itp. Wiadomo po 2-3 miesiacach moze wydawac sie wszystko ok, ale na stoowke po paru latach zlych nawykow w koncu sie to zemsci.
Jesli masz watpliwosci co do techniki w jakims cwiczeniu, poczytaj tutaj: http://www.kulturystyka.pl/atlas/
a jak to nie rozwieje Twoich watpliwosci, to pytaj na forum, na pewno ktos uzupelni Twoj wiedze. Pozdro

pees: dostales soga przypadkiem;)

loleczek76
27-01-09, 13:05
no na przykład zwykłe wyciskanie czytałem i róznie ejst podane np na płaskiej sztangą do linii sutków następnie czytałem że do linii barków a inna wersja że poniżej sutków znaczy brodawek i tak samo wyciskanie na skosie ;/

p_narozny
27-01-09, 13:08
WL - delikatnie ponizej linii sutkow.

loleczek76
27-01-09, 13:10
to znaczy?

loleczek76
27-01-09, 13:12
WL - delikatnie ponizej linii sutkow.
to znaczy ? wl? bo w atlasie pisze ze na płaskiej wyrzej od sutko jakiś 1-3 cm czy coś takiego ? tak ma być i jak na skosie :

pasol
27-01-09, 13:54
Tak jak kolega pisał tam gdzie sa sutki powinno sie opuszczac, a na skosie powyzej przynajmniej ja tak robie :P

loleczek76
27-01-09, 16:27
ale czy to poprawne

pasol
27-01-09, 16:37
Ja tam z efektów jestem zadowolony ;]

p_narozny
27-01-09, 17:39
Wl - wyciskanie lezac - plaska, inaczej mowiac:)
No ciupke nizej niz sootki;> 1-2cm

Micek185
27-01-09, 23:12
pewnie że ma to znaczenie!Jeśli bedziesz podczas ćwiczenia angażował inne partie niż cwiczoną to miesien nie dostanie odpowiedniego bodźca do rozrostu i efekty beda mniejsze.Np co do klatki to najlepiej jest wyciskac po linii "S"(ale delikatnie)w tym momencie angazujesz wiecej miesni piersiowych do pracy i klatka nabiera kształtu i masy.Jeśli bedziesz np.robił koci grzbiet przy martwym ciągu to nabawisz sie ostrej kontuzji dolnego odcinka kręgosłupa!!!Więc lepiej zakładac mniejszy ciezar a dokładnie wykonywac cwiczenia.podobnie jest z szybkoscią.wykonuj cwiczenia powolo i nie opuszczaj ciezaru swobodnie tylko go kontroluj ruchy negatywne sa bardzo wazne!jesli pomogłem daj soga jesli pisze źle niech ktos mnie poprawi,jestem tu nowy.pozdrawiam!