PDA

Zobacz pełną wersję : Co z moimi barkami??



pkmh
09-11-06, 10:28
Mam mały problemik z barkami. A mianowicie nie moge ich odpowiednio wyćwiczyc :cry: Klata rośnie jak grzyby po deszczu hehe :razz: a barki jakby stały w miejscu. Cwicze je raz w tyg. Oto moj trening na ta partie:

Wyciskanie sztangi z tyłu głowy 3x8
Wysisk. sztangi z przed głowy 3x8
Unoszenie hantli bokiem (najczęściej siedząc) 3x10
Unoszenie ramion przed sobą 3x10
Unoszenie hantli w opadzie tułowia 3x10
i czsami robie jeszcze podciąganie sztangi wzdłuż tułowia

Co jest nie tak?? Dlaczego efekty sa minimalne :(

Halski
09-11-06, 15:18
ZA DU&#379O SERII :!: :!:
Zmniejsz liczbe serii do 9 to powinny znowu zacząć rosnąć.
Teraz je poprostu przetrenowywujesz :!:
Wybierz sobie z tego 3 ćwiczenia po 3 serie każde i wystarczy

pkmh
09-11-06, 15:51
Niech mi ktos napisze jakie ćwiczenia powinienem robic i po ile serii :)

P4l4d7n
09-11-06, 16:08
Więc tak... SERII DUZO ZA DUZO. Polecam wyciskanie zza glowy lub na przemian wyciskanie zza i sprzed, wzniosy barkow (walizki lub hantelki), i wznoszenie sztangi wzdluz tulowia do brody.

Jesli chcesz cwiczyc raz w tygodniu (polecam 2 :D) To cwicz tak:

1 Wcyskanie zza glowy - 4 serie
2 Wznoszenie sztangi wzdloz tulowa - 3 serie
3 Wzniosy barkow - 3 serie

Cwiczenie drugie przeplataj 3 (po serii drugiego od razu trzecie i dopiero wtedy przerwa), czyli seria 2, potem od razu seria 3, odpoczynek i tak 3 razy.

Seria 10-12

2 Dni w tygodniu

Wyciskanie zza glowy - 4 serie
Unoszenie ramion bokiem (stojąc) - 3 serie
UInoszenie sztangi do brody - 3 serie

Seria 6-10.


Bycmoze to pomoze!! ;))

A i zrob sobie tygodniowom lub dwu przerwe zanim zaczniesz cwiczyc. Po tylu seriach jednego dnia prawdopodobniej miesnie sa przemeczone.

Kakashi
09-11-06, 21:29
no wiec ja cwicze barki:
wyciskanie sztangi zza głowy 4 serie 12,10,8,6
podnoszenie hantli bokiem (stojac) 4x12
unoszenie szangi przed siebie 4x12

Unoszenie ramion przed sobą 3x10
opisz dokładniej bo to chyba nawet nie jest cwiczenie na barki:p chyba ze źle to zrozumiałem:P

sławo
10-11-06, 08:53
tak jak halski napisał max 3 ćwiczenie po 3 serie
może być że tak powiem standardowo
wyciskanie zza głowy
unoszenie na boki
unoszenie w opadzie

pkmh
10-11-06, 09:16
Unoszenie ramion przed sobą 3x10
opisz dokładniej bo to chyba nawet nie jest cwiczenie na barki:p chyba ze źle to zrozumiałem:P

Może źle to napisałem ale chodziło mi o unoszenie sztangi przed sobą ;)

[ Dodano: 10-11-2006, 09:18 ]

tak jak halski napisał max 3 ćwiczenie po 3 serie
może być że tak powiem standardowo
wyciskanie zza głowy
unoszenie na boki
unoszenie w opadzie

sławo napisz mi jeszcze ile powtórzeń i chyba zaczne tak ćwiczyć ;)

sławo
10-11-06, 10:43
wyciskanie 10-8-8-6
unoszenie na boki 3x 10
w opadzie 3x10

pkmh
10-11-06, 16:41
A lepiej będzie jak będe ćwiczył barki raz w tygodniu czy może 2 razy?Bo do tej pory ćwiczyłem raz...

P4l4d7n
10-11-06, 17:10
Cwicz tyle samo razy co inne partie.

otarod
10-11-06, 18:04
1 raz w tygodniu wystarczy! Zapodaj mięsnią inny bodziec zmieniając kolejność lub cieżar ćwiczeń.

P4l4d7n
10-11-06, 18:10
No wedlug mnie jak robisz 9 serii po maks 10 powtorzen to powinienes cwiczyc 2 razy w tygodniu.

otarod
10-11-06, 18:12
No wedlug mnie jak robisz 9 serii po maks 10 powtorzen to powinienes cwiczyc 2 razy w tygodniu.
chyba tego nie rozumiem !? dlaczego tak myślisz !?

P4l4d7n
10-11-06, 18:17
Troszke za malo. Ja kiedys tyle to cwiczylem 4 razy tygodniowo na ogolnorozwojowce ale to akurat szalalem hehe. W kazdym razie jak interesuje cie trening kulturystyczno-silowy to te 9 serii pomnoz 2 razy. W tym akurat na prawde mozna mi wierzyc na slowo ; ). Wiem to ze sprawdzonego zrodla - mianowicie mojego trenera ze stazem 22 lata i po sobie.

Czaja
10-11-06, 22:06
Popieram Sławo, rób 3 ćwiczenia na barki, po jednym na aktony przednie, boczne i tylne.
Zaczynaj trening barków od aktonów które masz najsłabiej rozwinięte.
Nie wiem jak długo ćwiczysz? Jeśli trenujesz barki raz w tygodniu i nie jesteś nowicjuszem to śmiało możesz dorzucić po jednej serii, czyli 3X4.
Z tego co pisałeś to robiłeś tego za dużo.

Możesz też spróbować zaaplikować im którąś z metod treningowych: np.progresywnego obciążenia, gigant-serii, serii dopalających, serii z redukcją ciężaru, dodawania ciężaru itd.

pkmh
10-11-06, 22:46
Popieram Sławo, rób 3 ćwiczenia na barki, po jednym na aktony przednie, boczne i tylne.
Zaczynaj trening barków od aktonów które masz najsłabiej rozwinięte.
Nie wiem jak długo ćwiczysz? Jeśli trenujesz barki raz w tygodniu i nie jesteś nowicjuszem to śmiało możesz dorzucić po jednej serii, czyli 3X4.
Z tego co pisałeś to robiłeś tego za dużo.


Najsłabiej mam rozwinięte aktony przednie więc zaczne od unoszenia sztangi przed sobą, poźniej będe robił wyciskanie na przemian zza i z przed głowy(czy lepiej tylko zza głowy? ) a później unoszenie w opadzie...lubie też robić unoszenie hantli bokiem no ale jak piszecie że wystarczą 3 ćwiczenia no to chyba zrezygnuje...i wszystkiego będe robił po 4 serie...TAK BĘDZIE DOBRZE??

Możesz też spróbować zaaplikować im którąś z metod treningowych: np.progresywnego obciążenia, gigant-serii, serii dopalających, serii z redukcją ciężaru, dodawania ciężaru itd. Szczerze to słyszałem co nieco o kilku z tych metod ale w sumie to nie wiem na czym one polegają :oops:

P4l4d7n
10-11-06, 23:11
www.kulturystyka.pl/atlas

Czaja
11-11-06, 11:09
Ja preferuję wyciskanie zza karku, wg. mnie jest to najlepsze ćwiczenie na barki.