PDA

Zobacz pełną wersję : 2 Pytania....



Wilk05
26-01-09, 21:10
Witam mam dwa pytania .
1.Dziś byłem na nowej siłowni , gdzie trener powiedział mi że na mase powinienem robić w każdym ćwiczeniu 5 serii po 8 powtórzeń . Czy faktycznie taki system może być skuteczny w zdobywaniu masy ?

2.Pytałem sie też co mam zrobić zrobić żeby wyrównać piersi ( prawa jest mniejsza ) . Otrzymałem odpowiedz żebym do normalnego treningu dodał sobie ze dwa razy w tygodniu wyciskanie sztangielek ? Czy faktycznie gdybym np . podczas treningu plecy + biceps dodał sobie te 5 seryjek sztangielkami do to pozytywny efekt w postaci wyrównania cycuszków :lol:

Sorry miały być trzy pytania...

3. Ćwiczę na masę już ponad 8 miesięcy , przytyłem nie całe 8 kg , w klatce 6 cm a w łapie 4 cm a wyciskam niewiele więcej jakieś 5 kg czy to normalne ?

ht
26-01-09, 21:41
odp1. moze byc
odp2. dziwne i nie po mojemu. klatka powinna miec czas na regeneracje.
odp3. trenujesz kulturystyke a nie trujboj silowy lub cos w tym stylu. tu licza sie przyrosty a nie sila

Damian st-ce
26-01-09, 22:04
1.Nie może być, bo nie wiadomo ile ćwiczeń robisz na daną partie.
2.Ćwicz klatkę raz na tydzień, ale używaj właśnie sztangielek.
3.Raczej nie jest to normalne. 8 miesięcy to dużo czasu, żeby siły przybyło więcej, może za ciężko trenowałeś.

3ndriu
26-01-09, 22:24
Przy każdym ćwiczeniu 5 serii np. zakładając że na biceps masz 3 ćwiczenia wychodzi 15 serii moim zdaniem dużo, tak samo z klatka piersiową, WL + skos + rozpiętki = 15 serii dużo ... I do tego dodane wyciskanie 3 razy w tygodniu...

Żeby wyrównać cycki faktycznie ćwicz hantlami ale raz na tydzień rób klatkę piersiową, jak i inne partie.

Najlepiej wrzuć swój plan jeśli będzie coś źle poprawimy i miejmy nadzieję że będzie dobrze.

W 8 miesięcy 8kg, moim zdaniem mało, chyba masz ubogą dietę.

007
26-01-09, 23:00
[1.Dziś byłem na nowej siłowni , gdzie trener powiedział mi że na mase powinienem robić w każdym ćwiczeniu 5 serii po 8 powtórzeń . Czy faktycznie taki system może być skuteczny w zdobywaniu masy ?]

nie

[2.Pytałem sie też co mam zrobić zrobić żeby wyrównać piersi ( prawa jest mniejsza ) . Otrzymałem odpowiedz żebym do normalnego treningu dodał sobie ze dwa razy w tygodniu wyciskanie sztangielek ? Czy faktycznie gdybym np . podczas treningu plecy + biceps dodał sobie te 5 seryjek sztangielkami do to pozytywny efekt w postaci wyrównania cycuszków :lol:]

nie



[3. Ćwiczę na masę już ponad 8 miesięcy , przytyłem nie całe 8 kg , w klatce 6 cm a w łapie 4 cm a wyciskam niewiele więcej jakieś 5 kg czy to normalne ?]

nie

Wilk05
27-01-09, 09:34
Trening jest trzy dniowy .

I Dzień . Klatka - Triceps
- Wyciskanie sztangi na ławce poziomej 12-10-10-8
- Wyciskanie sztangi na ławce skośnej głową do góry 8-8-8
- Rozpiętki sztangielkami w leżeniu na ławce poziomej 12-12-10-10
- Przenoszenie sztangielki w leżeniu ( ławka pozioma ) 12-12-10-10

- Wyciskanie Francuskie jednorącz sztangielki w siadzie 12-10-10
- Prostowanie Ramienia ze sztangielką w opadzie 10-10-10
- Wyciskanie na ławce poziomej wąskim uchwytem 10-8-8
+ Czasem dorzucam jeszcze Francuskie wyciskanie sztangielek w leżeniu 12-10-10

II. Plecy + Biceps

- Wiosłowanie ( do klatki ) 10-8-8-8
- Wiosłowanie Sztangielką 12-12-12-12
- Martwy Ciąg 12-10-10-10
- Przenoszenie sztangi sztangi na ławce poziomej 12-12-10-10
- Wznosy Barków 12-12-12-12

- Uginanie ramion z sztangą stojąc 10-10-10-10
- Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc uchwyt młotkowy 12-12-12-12
- Uginanie ramion zs sztangielką w siadzie 10-10-10-10
- Uginanie nadgarstków w siadzie ze sztangielką :
podchwytem 12-12-12
nachwytem 10-10-10

III. Naramienne

- Unoszenie sztangielek bokiem w górę 10-10-10-10
- Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 10-10-10-10
- Unoszenie ramion w przód ze sztangielkami 10-10-10-10
- Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 10-10-10-10

Wcześniej w tym dniu ćwiczyłem jeszcze nagi ale przestałem ponieważ kiedyś miałem poważna kontuzje kolana i podczas ćwiczyć kolana mi strasznie strzelają wiec boje sie że mogą stawy nie wytrzymać....

PS. Praktycznie cały czas trenuje w domu dlatego ćwiczenia są dopasowane do sprzętu który posiadam ( ławka , sztanga prosta i 2x sztangielki )

Powiedzcie co w tym plenie jest złe .
Może nie osiągam już jakiś znacznych przyrostów ponieważ ćwicze tym planem już ponad rok....

Wilk05
28-01-09, 08:38
Co w tym plenie jest do poprawy lub kompletnej zmiany ?

jaca666
28-01-09, 09:14
Hej stary.
Moim zdaniem z klatka rób bicepsy a z grzbietem tricepsy.Jak robisz klatkę to po jej treningu triceps jest zmęczony i trening nie będzie najlepszym rozwiązaniem.Zobacz że jak ćwiczysz klatkę to wykonujesz ćwiczenia odciągające od ciała,różne wyciskania i tak samo przy tricepsie dlatego trójgłowy ramienia będzie już zmęczony po klatce.Idealnie jest wtedy zrobić bicepsy gdyż wykonujemy w nich ruchy przyciągające.
Tak samo z grzbietem.Wykonujemy różne przyciągania na wyciągu lub sztanga i w ten sposób chcąc lub nie chcąc pracują nam dwugłowe ramienia dlatego najlepszym rozwiązaniem jest trening tricepsów po plecach.
Oczywiście są osoby które trenują tricepsy i bicepsy razem co daje bardzo dobrze rezultaty ale jak Ty opisałeś taki plan to ja Tobie tylko staram się jak najlepiej doradzić.
Powodzenia.

Wilk05
28-01-09, 12:34
I jeszcze jedno pytanie :
Gdybym robił coś takiego
- Wyciskanie sztangi na ławce poziomej 8-8-8
- Wyciskanie sztangielkami na ławce poziomej 10-10-10
- Wyciskanie sztangi na ławce skośnej głową do góry 8-8-8
- Rozpiętki sztangielkami w leżeniu na ławce poziomej 12-10-10-8
- Przenoszenie sztangielki w leżeniu ( ławka pozioma ) 10-10-10

Da to efekt w postaci wyrównania cycków oraz przyrostu masy i siły ???

jaca666
28-01-09, 13:21
Jak chcesz wyrównać to wywal pierwsze ćwiczenie.Pamiętaj że sztangielkami masz większy zakres ruchu i bardziej wyczujesz klatkę.Jednak trening to jeden z trzech niezbędnych elementów do umięśnionej sylwetki.Drugi to dieta a trzeci odpoczynek.Tylko łącząc je osiągniesz sukces.

hardworkOUT
28-01-09, 22:14
"1.Dziś byłem na nowej siłowni , gdzie trener powiedział mi że na mase powinienem robić w każdym ćwiczeniu 5 serii po 8 powtórzeń . Czy faktycznie taki system może być skuteczny w zdobywaniu masy ?"


do kazdych cwiczen sie to nie tyczy. generalnie twierdzenie zebys robil 5*8 w kazdym cw jest conajmniej smieszne. rozne partie miesniowe rozne cwiczenia wymagaja roznej intensywnosci.



"2.Pytałem sie też co mam zrobić zrobić żeby wyrównać piersi ( prawa jest mniejsza ) . Otrzymałem odpowiedz żebym do normalnego treningu dodał sobie ze dwa razy w tygodniu wyciskanie sztangielek ? Czy faktycznie gdybym np . podczas treningu plecy + biceps dodał sobie te 5 seryjek sztangielkami do to pozytywny efekt w postaci wyrównania cycuszków"

jak to nie jest jakas wielka asymetria to niemasz czym sie przejmowac nikt nie jest idealnie rowny . (poza Zane'em :) )
jezeli jednak sie uprzesz to wystarczy ze w dzien treningu klatki dodasz wyc sztangielek albo poprostu zamienisz z wyc lezac sztanga. a jesli nie to zalezy jak cwiczysz. jezeli cwiczysz 4x w tyg to wyc sztangielek rob 1 dzien po treningu klatki. jezeli 3x to 2.

cyzli cwiczysz np pn-sr-czw-sob to klatka w pon i sztangielki w czw.
cwiczysz np pn-sr-pt to klatka w pon i sztangielki w pt.


"3. Ćwiczę na masę już ponad 8 miesięcy , przytyłem nie całe 8 kg , w klatce 6 cm a w łapie 4 cm a wyciskam niewiele więcej jakieś 5 kg czy to normalne ?"

1. jak na 8 miesiecy to strasznie malo przytyles.
2. przyrost w wyciskaniu raczej nie jest normalny. 5kg w 8 miesiecy to strasznie malo. 5 kg powinienes uzyskac po miesiacy cwiczen. kiedy organizm przezywa szok i dziala na niego wszystko.

powody:
- zly trening
- zla/brak diety
- zla regeneracja
(niepotrzebne skreslic)





ht
"odp3. trenujesz kulturystyke a nie trujboj silowy lub cos w tym stylu. tu licza sie przyrosty a nie sila"

zastanow sie co piszesz.
widziales kiedys zeby ktos zbudowal sylwetke malymi ciezarami ?? [podpowiedź: to nie mozliwe]
hmm 300kg w wyciskaniu na lawie Colemana to przecierz nic. wkoncu on jest kulturysta i dla niego licza sie przyrosty a nie sila. bo po co mu sila ? [podpowiedź druga: do przyrostow]