PDA

Zobacz pełną wersję : Zastapienie cwiczen



kacyk333
25-01-09, 21:18
Czesc!! Mam takie pytanka czy mozna jakos zastapic cwiczenia na bramie i czy jest jakies cwiczenie na dolne partie klatki piersiowej niz na lawce skosna w dol, pompki na poreczach i przenoszenie sztangielki w lezeniu w poprzek lawki poziomej bo akurat te cwiczenia nie mam mozliwosci wykonywac.

jaca666
26-01-09, 10:44
Weź sobie 3 taborety lub coś w tym stylu. Ułóż je tak jak do pompek z tym że jeden taboret musi być niższy od tych 2 pozostałych o jakieś 20 do 30cm i na nim kładziesz stopy a na tych 2 wyższych kładziesz ręce i robisz pompki z tym że schodzisz jak najniżej się da.Takie pompki nie są trudne dlatego nie ma sensu wykonywać po 50 ruchów. 20 wystarczy ale z doczepionym ciężarem.Wtedy naprawdę czuć klateczkę.Rozstaw rąk średni tzn. około 60 do 70cm w zależności od Twojego wzrostu.Im wężej trzymasz ręce tym bardziej pracuje dól i środek klatki a co za tym idzie robi Ci się charakterystyczny przedziałek na klatce oczywiści nie trzymaj rąk za wąsko bo wtedy większy nacisk będzie szedł na tricepsy.To stary i sprawdzony sposób.Ćwiczyliśmy tak z chłopakami w komórkach jak jeszcze nie mieliśmy sprzętu na siłowni.Gorąco go polecam.W ogóle jeśli nie masz dostępu do sztangi itp to pompki są świetnym sposobem na wyrzeźbienie klatki.

kacyk333
26-01-09, 15:31
ale czy widac efekty po takim czyms

jaca666
26-01-09, 16:53
No pewnie że widać.Ja za nim poszedłem na siłownie tak ćwiczyłem przez rok w ogóle robiłem kilka rodzajów pompek i teraz mój najlepszy mięsień to klatka.Polecam jeśli nie masz warunków ani siłowni gdzieś w pobliżu.

michal_f
26-01-09, 19:08
A jak mam ta przedzialke juz dosyc spora to jakie cwiczenia wykonywac aby poszlo mi nie w ta przedzialke tylko tam dalej :smile: ??

slim shady
26-01-09, 19:38
klatka mięśniowa nigdy nie bedzie jedynm duzym miesniem bo taka jest budowa naszego ciała , nabieraj nadal masy powinno wszystko ładnie się wyrównac samo po jakims czasie

jaca666
26-01-09, 19:42
To proste bo im wężej trzymasz ręce tym bardziej kładziesz nacisk na środek klatki a im szerzej tym bardziej jej boczne aktony a jak byś zrobił naprawdę szeroki uchwyt to bardziej niż klatka będą rozwijać Ci się przednie części mięśni naramiennych.Tak samo jest z wysokością ćwiczenia.Tak jak Ci wcześniej pisałem to w tym wypadku pracują najbardziej intensywnie dolne części klatki.Na płaskim podłożu na wysokości normalnej czyli nogi i ręce tak samo wtedy jest to ćwiczenie rozwijające całą klatkę a jak byś miał nogi wyżej niż ręce o jakieś 30 cm to świetnie rozwiniesz górne aktony mięśni klatki.Pamietaj że pompki nie zastąpią Ci sztangi,sztangielek i ławeczki ale świetnie Cie przygotują do ciężkiej pracy na siłowni no i na pewno zarys klatki zbudujesz.Powodzenia.

slim shady
26-01-09, 19:59
a jak byś miał nogi wyżej niż ręce o jakieś 30 cm to świetnie rozwiniesz górne aktony mięśni klatki.
chodzi Ci o wyciskanie głowa w dół ? jak tak to dolne partie klatki bardziej się angażują

jaca666
26-01-09, 21:26
Przy wyciskaniu głową w dól oczywiście że pracują dolne aktony mięśni klatki dlatego przy pompkach jest na odwrót.Musimy mieć głowę wyżej a nogi niżej.