PDA

Zobacz pełną wersję : Chrom



Maryan
25-01-09, 20:15
Czy ktoś stosuje chrom ? bylem zawsze słodyczo-jadem a to podobno pomaga z tym walczyć...

FitSport
25-01-09, 20:31
Chrom stanowi niezbędny mikroelement w diecie, jego brak może doprowadzić do cukrzycy, wysokiego poziomu złego cholesterolu oraz chorób serca. Brak chromu zmniejsza poziom wychwytywania tłuszczów przez wątrobę. Bez chromu nie może odbyć się proces spalania węglowowodanów. Chrom stabilizuje gospodarkę energetyczną przez co między innymi opóźnia procesy starzenia się.

Chrom po prostu wspomaga przemianę materii i jest szczególnie przydatny podczas kuracji odchudzającej lub okresu treningu "na rzeźbę". L-Karnityna stosowana łacznie z chromem przy intensywnym treningu ma zwiększone działanie odchudzające. W przeciwieństwie jednak do samej L - Karnityny, która działa jedynie przy intensywnym i bardzo częstym treningu chrom wykazuje działanie już przy małym natężeniu treningów.

Chrom hamuje łaknienie, przez co wpływa na zmniejszenie ilości zjadanych pokarmów, dlatego mimo korzystnego działania nie jest polecany przy treningu na masę dla większości osób. Jednak ludzie ze skłonnościami do otyłości, chcący rozwijać masę mięśniową powinny przy tym stosować chrom jako regulator przemiany materii w cyklu treningowym.

www.zdrowie.pl

Maryan
25-01-09, 20:34
znam właściwości chromu wystarczy w google wpisać "chrom", ale bardziej zapytałem w sensie czy ktoś stosuje i czy pomaga komuś....

slim shady
25-01-09, 20:37
ja pije zieloną herbatę, jak dla mnie sprawdza się przy spalaniu(pije z 2 litry dziennie, według jakiś badan zastępuje to suplement amerykanski), chromu jeszcze nie brałem, ale kupie na próbe

Maryan
25-01-09, 22:55
poczytałem trochę o tej herbcie i powiem szczerze że to co o niej piszą to jaby zbawienne działanie ma heheh ale poważnie zainteresował mnie temat musze zakupić jakaś dobra herbatkę. taki fajny artykulik wkleje może się przyda :)

"Lista korzyści zdrowotnych, jakie daje picie zielonej herbaty jest bardzo długa i medycyna odkrywa wciąż nowe. Swoje niezwykłe właściwości ma jednak tylko herbata odpowiednio zaparzona. Tradycyjny ceremoniał parzenia i picia herbaty liczy sobie wiele tysięcy lat i może trwać nawet kilka godzin. Stanowi swego rodzaju przeżycie artystyczne i duchowe. Przyrządzając herbatę samemu w domu, nie mamy na to zwykle tyle czasu ani cierpliwości. Znawcy tematu zalecają jednak, by zachować kilka podstawowych zasad. Przede wszystkim nigdy herbaty nie należy zalewać wrzątkiem. Woda powinna mieć temperaturę 60-70 stopni Celsjusza. By ją osiągnąć najlepiej odczekać kilka minut od zagotowania aż ostygnie. Woda nie powinna gotować się zbyt długo (najlepsza jest ta dopiero co doprowadzona do wrzenia) ani być zbyt twarda, najlepiej aby była przefiltrowana lub źródlana, niezbyt silnie zmineralizowana. Zielonej herbaty nie należy też parzyć dłużej niż dwie minuty. Do przyrządzania naparu najlepiej wybierać dobre (a więc niestety dość drogie) gatunki sypanej herbaty. Najłatwiej takie dostać w sklepach specjalizujących się w sprzedaży herbat. Do filiżanki wsypujemy jedną lub dwie łyżeczki suszonych listków. Po zaparzeniu i odcedzeniu możemy (a nawet powinniśmy) wykorzystać je jeszcze dwa, trzy razy." --> źródło (http://www.bosko.pl/relaksik/?art=1469)

jaca666
26-01-09, 11:06
Stary jedz chrom naprawdę warto.Ja jem chrom plus.Jedna tabletkę do śniadania codziennie i po kilku dniach sam się przekonasz jak to działa.Ja łącze go z l-karnityna i w miesiąc schudłem 5 kg.Tak jak kiedyś nie mogłem przejść obok słodyczy obojętnie tak teraz w ogóle na mnie nie działają.Polecam gorąco każdemu kto lubi słodkości a jest na diecie.