PDA

Zobacz pełną wersję : Słodzik



Maryan
25-01-09, 18:55
Czy jeśli zamiast cukru zastosuję czasami słodzik to jak go uwzględznić w całej diecie słodzik zawiera w 100g około 94 węgle i w tych węglach jest tylko 3,4 g cukrów więc co to za węgle muszę je wliczać do mojego dziennego bilansu kalorycznego czy po poprostu pominąć ten temat w diecie ?

Damian st-ce
25-01-09, 19:07
Większość słodzików składa sie z aspartamu, który jest masowo stosowany w produkcji jako sztuczny środek słodzący - i z maltodekstryny, jest to pewnego rodzaju grupa złożonych węgli - wielocukrów - więc słodzik możesz liczyć do bilansu kalorycznego.

Maryan
25-01-09, 19:12
a używacie w ogóle słodzików ?

Damian st-ce
25-01-09, 19:15
osobiście nie używam, cukru też nie

Maryan
25-01-09, 19:28
to herbatki pewnie też nie pijesz .... :)

bioly
25-01-09, 19:53
ja tesh osobiscie nie uzywam cukru pije kawe i herbate gorzka ale jesli wolisz slodkie to moze daj zamiast tego cukru i slodzika miodu troszke, zdrowsze

Maryan
25-01-09, 19:54
jak teraz policzyłem to 1 czubata łyżeczka do herbaty ma 1 g słodzika (słodzik w proszku) czyli tylko 4 kalorie - płaska połowe mniej. Więc jak się wypije herbatę z 1,5 łyczeczka słodzika czyli 6 kalorii to chyba nie zaszkodzi naszej diecie i myślę że można go z powodzeniem stosowac tak samo sok grejpfrutowy COSTA ma tylko 4,5 g cukrów na 100ml a reszta to substancje słodzące więc też jest dobry jako napój w diecie.

slim shady
25-01-09, 19:55
z tego co czytałem to lepiej unikać słodzika, bardziej tuczy niz zwykły cukier, pij gorzką idzie się przyzwyczaic

Maryan
25-01-09, 19:59
masz jakieś namiary na ten artykuł ? sam bym z chęcią przeczytał moze to by mnie nawróciło ciężko mi się przyzwyczaić np zamiast częstego twarogu ze szczypiorkiem fajnie czasami zjeść słodzony a w napojach ? jakie napoje pijecie tylko wodę ?
Jeszcze co do słodzików słyszałem coś podobnego właśnie w oparciu o cole dietetyczną ze ludzie którzy ją pili przez ileś lat badań przyli bardziej od tych którzy pili zwykłą a spowodowane to było tym ze słodziki zawarte w coli wzmagały w jakoś sposób apetyt osób które piły właśnie tą diet cocke :)


ja tesh osobiscie nie uzywam cukru pije kawe i herbate gorzka ale jesli wolisz slodkie to moze daj zamiast tego cukru i slodzika miodu troszke, zdrowsze

no właśnie ten miód co w nim jest takiego zdrowego ? nie rozumiem tego przecież to zlepek cukrów zawsze każdy rekomenduje miód a nie wyczytałem jeszcze jakiś sensownych "za" by go pić

michal_f
25-01-09, 20:03
Ja do treningow tylko wode:lol:
Ale nie wydaje mi sie zeby slodik bardziej tuczyl... przeciez to jest dla cukrzykow wiec tuczyc nie powinien... ale nie znam sie moze:smile:

Maryan
25-01-09, 20:06
no wlasnie o to chodzi jeśli sie stosuje dietę i nawet jeśli słodzik miałby jakieś tendencje do tego by człowieka bardziej kusiło na jakieś słodycze to stosują "ściśle" zamierzoną dietę i korzystając czasami ze słodzika nie wydaje mi się żeby coś człowieka utuczył szczególnie że na łyżeczkę ma 4 kalorie. a moze sobie tak tylko to tłumaczę bo chcę go pić :) a do treningów oczywiście że wodę ale np do obiadku potreningowego fajnie wypić sok ja kijam tylko soki costy bo maja najmniej cukrów.

slim shady
25-01-09, 20:24
czytałem to w jakiejs gazecie kiedy, nawet nie wiem czy mam to w domu, i było opisane działanie tych wszystkich produktów "fit" 0% tłuszczu i cukru, że te produkty tak naprawde nie sprzyjaja w odchudzaniu a wręcz przeciwnie, (niestety nie pamietam za wiele bo juz dawno to czytałem,i było wszystko wyjasnione dlaczego ) ale jak znajde coś o tego typu produktach to napewno wkleje

http://kulturystyka.pl/miod-rodzaje-i-zastosowanie-lecznicze/

Maryan
25-01-09, 20:51
dzięki wielkie za info o miodziku fajna rzecz teraz wreszcie wiem skąd tyle gatunków miodu na półkach zawsze miałem problem z ich wyborem w sumie teraz również mam - który najlepszy ?

slim shady
25-01-09, 21:25
wielokwiatowy pamietam ze był dobry, i lipowy reszty juz nie pamietam,

Maryan
25-01-09, 21:29
dzięki wielkie za pomoc... coś wymące z tym miodem :)