PDA

Zobacz pełną wersję : węglowodany jako uzupełnienie diety



Maryan
25-01-09, 16:16
Witam mam pytanko czy jeśli np mam odżywkę carbo i stosuję ją przed i po treningu czy mogę jej również używać aby uzupełnić węgle w posiłkach ? bo ciężko mi przejeść takie duże ilość ryżu. Robię ryż z rybą białą i rybę wciagnę bez problemu ale tej ilości ryżu czyli 260 g nie jestem w stanie wchłonąć więc pomyślałem że zastąpię tą ilość w 30% węglami z carbo czy to dobry pomysł czy tak się robi? bo nie jestem pewien wiem, że to sztuczne węgle, ale na razie póki mój żołądek jest zbyt mały, (bo przed dietą nie jadłem takich dużych ilości) to było by dla mnie najlepsze rozwiązanie.

Maryan
25-01-09, 16:27
sorki za pomyłkę ryżu powinienem wchłonąć 130 g

Damian st-ce
25-01-09, 18:34
Carbo po treningu, inne posiłki możesz bez problemu łączyć z Gainerami.

Maryan
25-01-09, 18:45
pomysł z gainerem jest fajny ale gainer zawiera też białko zależy jaki gainer sie kupi najmniej zawiera 20% a mnie chodzi własnie o same węgle ale spoko coś wykombinuje z tym gainerem

Damian st-ce
25-01-09, 18:49
Bodajże gainer Vitalmax 1 zawiera tylko 5 % Białka, musisz obczaić...

Maryan
25-01-09, 19:27
gainer vitala niezależnie czy to 10-tka czy 1-ka ma około 12 gram białka ale spoko mnie to odpowiada ale mam jedno jeszcze pytanko jeśli zamierzyłem 3400 kalorii a z całego dnia wychodzi mi 3100 tylko dlatego ze wieczorny posiłek mi wszystko psuje bo tam mam same białko z twarogu to jak mam to uzupełnić i gdzie i kiedy ? rozwala mnie już to liczenie licze od kilku dni ta dietę im więcej wiem tym bardziej głupi jestem...

Rynju
25-01-09, 21:44
zawsze mzoesz kupic same carbo - czyste weglowodany :D

Maryan
25-01-09, 21:54
no właśnie bo białko staram sie wyciągać z pokarmu w jak największej ilośći i nie jest to trudne natomiast z węglami mam czasami problem mam po prostu skurczony żołądek, miałem zawsze troche brzucha wiec zmniejszałem dawki jedzenia aż zaczałem chudnąć i tak trzymałem a teraz jak chcę nabrać masy żołąd mówi "nie" heheh. ale ja już go tam rozepcham a carbo i tak kupie bo się zawsze przyda. dzięki
a jeszcze takie pytanie mój posiłek przed treningiem jest około 16:00 wypada to akurat w mojej drodze powrotnej z pracy do domu trwa ona około godziny więc wiadomo nie zjem w tym czasie nic z działu "kotlet z ryżem" bo prowadzę ale czy nie mógłbym tego zastąpić w pełni białkiem i węglami pochodzącymi z odżywek ? taki po prostu koktajl wypić ? wiadomo że nie zastąpi to wartości witaminowych itd prawdziwego pokarmu ale to lepsze rozwiązanie niż jeść coś po drodze co odwraca moją uwagę od prowadzenia smochodu...

Rynju
25-01-09, 21:56
skoro to godzina to walnij sobie odzywke jakos z 50-70g nawet wystarczy na wytrrzymanie godziny jazdy :) tymbardziej ze gainery i inne odzywki wchlaniaja sie kilakrotniej szybciej niz zwykle posilki (45minut i po wszystkim ;) ) dla tego nie da sie tym zastepowac jedzenia jak i pelnej sytosci

Maryan
25-01-09, 22:00
no ta ale ja o 17:00 mam trening wiec nic to nie daje chyba wyglada na to ze musze zrobic moze jakiegos mixa fileta z ryzem i jakos go po drodze wciagnac :) zeby o tej 16:00 dokładnie zjeść pelnowartosciowy posilek przedtreningowy

Rynju
25-01-09, 22:04
tak trzymac :)

Damian st-ce
25-01-09, 22:32
Wypij koktajl o 16.30

Maryan
31-01-09, 16:44
kupiłem odżywki z vitalmaxa mam białko, carbo i hmb. W każdym dniu udaje mi się wyciągnąć białko w potrzebnej mi ilości z jedzenia... jedynie co to węgle będę sobie dobijał carbo bo nie moge przejeść tych sporych ilości ryżu czy chleba razowego. Ale co z białkiem jeśli zawsze je wyciągne z jedzenie to powstaje pytanie po co je brać jedyne za to to że szybciej się wchłania i stąd dylemat kiedy najskuteczniej je brać producenci zalecają dawkę 3x 30g dziennie ale kiedy ja to mam wziąć troche to dla mnie wszystko pokręcone. HMB to nie problem carbo też ale poradźcie mi co z białkiem wiem ze mogę łyknąć na noc ale lepiej przecież wziąć twaróg - zdrowszy i to też białko. Piszą bierz bezposrednio przed treningiem i bezpośrednio po, przynosi to największe efekty... przecież bezpośrednio po to węgle proste, jakiś banan i to na tyle, później pełnowartościowy posiłek, więc gdzie tu miejsce na białko. przed treningiem to samo skoro na 1-1,5h przed treningiem wchłonę pełnowartościowy posiłek a przed treningiem wciągnę białko to je przecież wydalę później bo będzie go za dużo w organizmie. Proszę o rozjaśnijcie mi to wszystko. dzięki

pimols
31-01-09, 18:46
kupiłem odżywki z vitalmaxa mam białko, carbo i hmb. W każdym dniu udaje mi się wyciągnąć białko w potrzebnej mi ilości z jedzenia... jedynie co to węgle będę sobie dobijał carbo bo nie moge przejeść tych sporych ilości ryżu czy chleba razowego. Ale co z białkiem jeśli zawsze je wyciągne z jedzenie to powstaje pytanie po co je brać jedyne za to to że szybciej się wchłania i stąd dylemat kiedy najskuteczniej je brać producenci zalecają dawkę 3x 30g dziennie ale kiedy ja to mam wziąć troche to dla mnie wszystko pokręcone. HMB to nie problem carbo też ale poradźcie mi co z białkiem wiem ze mogę łyknąć na noc ale lepiej przecież wziąć twaróg - zdrowszy i to też białko. Piszą bierz bezposrednio przed treningiem i bezpośrednio po, przynosi to największe efekty... przecież bezpośrednio po to węgle proste, jakiś banan i to na tyle, później pełnowartościowy posiłek, więc gdzie tu miejsce na białko. przed treningiem to samo skoro na 1-1,5h przed treningiem wchłonę pełnowartościowy posiłek a przed treningiem wciągnę białko to je przecież wydalę później bo będzie go za dużo w organizmie. Proszę o rozjaśnijcie mi to wszystko. dzięki
ale jak twarogu nie bedziesz miec? albo jak ci mlodszy brat zje kurczaka i zostanie tylko ryz? to zjesz sam ryz potem bialko i plenowartosciowy posilek albo rano po przebudzeniu

Maryan
31-01-09, 20:02
ok czyli upraszczając jeśli nic nie brakuje w domu a dieta jest kompletna w białko i węgle odżywki typu białko i carbo stają się zbędne ? Przecież jedzenie bogate w węgle, czy białko zwierzęce jest o wiele bardziej wartościowe niż najlepsza odżywka białkowa czy węglowodanowa chociaż białko również zawiera sporo białka zwierzecego w składzie.
Miałem na myśli szybkość z jaką się wchłaniają do organizmu odżywki w porównaniu z prawdziwym pełnowartościowym jedzeniem i dlatego zastanawiałem się czy są jakieś posiłki w których lepiej zastosować odżywki.

pimols
31-01-09, 21:36
ok czyli upraszczając jeśli nic nie brakuje w domu a dieta jest kompletna w białko i węgle odżywki typu białko i carbo stają się zbędne ? Przecież jedzenie bogate w węgle, czy białko zwierzęce jest o wiele bardziej wartościowe niż najlepsza odżywka białkowa czy węglowodanowa chociaż białko również zawiera sporo białka zwierzecego w składzie.
Miałem na myśli szybkość z jaką się wchłaniają do organizmu odżywki w porównaniu z prawdziwym pełnowartościowym jedzeniem i dlatego zastanawiałem się czy są jakieś posiłki w których lepiej zastosować odżywki.

jak masz wszystko natural i masz czas/warunki na posilki to sa zbedne

Maryan
15-03-09, 13:15
zawsze mzoesz kupic same carbo - czyste weglowodany :D

No właśnie po analizie składu Carbo którego kupiłem 20kg okazuje się ze to węglowodany ale prostaki więc carbo totalnie nie nadaje się jako uzupełnienie posiłku w węglowodany bo żeby rosnąć potrzebuję węgli ale złożonych ale przejdźmy do sedna chciałem zapytać czy mogę posiłek uzupełnić w węgle złożone dojadając np: precelki z lajkonika (B:11; T:6,5; W:73g) mają ciekawe wartości ale nie wiem jak z tymi węglami to te dobre czy złe bo wnioskuje ze i tak lepiej dojeść takimi precelkami niż dopić carbo... dobrze myśle chrupki kukurydziane też dla zabicia chęci na przegryzkę między posiłkami można podgryzać tak? też mają sporo węgli czy to dobre myślenie ? wciąż mam jakieś napady na coś dobrego między posiłkami więc zabijam to czasami kilkoma chrupkami kukurydzianymi czy to precelkami tylko własnie ciągle mam rozterke czy to dobre węgle i o jakim IG

Damian st-ce
15-03-09, 13:36
Musiałbyś spojrzeć na skład i zobaczyć z jakich ilości produktów są przygotowywane. Podejrzewam że do takich precelków używa się wyłącznie węgli złożonych (mąka) i małe ilości cukrów prostych. Chrupki kukurydziane mogą być (IG 63)

Maryan
15-03-09, 13:59
dokładnie główny składnik to mąka przenna...

Dzięki wielkie :)

Wiki
15-03-09, 14:52
Ale zwykłe carbo ma sporo węgli prostych. Chociaz pewnie są tez takie bez nich - lepsze.