PDA

Zobacz pełną wersję : Po co DIETA - opinie



Filip_ek
25-01-09, 09:37
Chciałbym aby w tym temacie zostały napisane ważne argumenty przez które dieta jest potrzebna. Ten temat jest po to aby uświadommić ludziom jak jest ona bardzo wążna do ćwiczeń!!!!!

michal_f
25-01-09, 11:41
Jeden najwazniejszy bez diety nie ma masy !!

Filip_ek
25-01-09, 12:49
tak zgadzam się z tobą. ale jeszcze jedno

Gdy nasz organizm czuje głód wtedy bierze pokarm z miesni naszych czyli cały nasz wysiłek poszedł sie "zjeśc"

pimols
25-01-09, 15:04
bez diety(nie nie mety) nie ma sylwety

p_narozny
25-01-09, 16:41
A poza wszystkim - dobrze czasem cos zdrowego opie...lic na cieplo;)

RockyBalboa
25-01-09, 17:07
Gdy nasz organizm czuje głód wtedy bierze pokarm z miesni naszych czyli cały nasz wysiłek poszedł sie "zjeśc"
e no o tym jeszcze nie wiedzialem,spoko, czyli jak odpowiedniego pozywienia nie dostarcze po treningu np to miesnie beda same siebie zżerac?

klocur
25-01-09, 18:08
dokladnie tak, organizm po treningu w pierwszej kolejnosci pobiera energie z bialek - z miesni bo weglowodany zostaly wykorzystane podczas treningu, polecam zebys od razu po treningu bral cos z weglowodanami. ja np. robie sobie koktajle - kefir + 1,5 banana + 20g otrebow + mleko lub jogurt naturalny zeby dobic do 0,7 l. polecam !
edit. koktajl zrob sobie przed treningiem i wez ze soba na silownie. wypij od razu po wejsciu do szatni

slim shady
25-01-09, 18:16
do 20 minut po treningu organizm powinien przyjać porcje węglowodanów, odpowiednia dieta stymuluje mięśnie do wzrostu, zabezpiecza przed procesem katabolizmu, uzupełnia w paliwo potrzebne do treningu, uzupełnia braki witamin, pomaga uniknąć zatłuszczenia,spala tłuszcz, odpowiada za nasz wygląd zewnętrzny (cera,paznokcie włosy), poprawia bilans azotowy,

RockyBalboa
25-01-09, 19:55
a jak ta po treningowa porcja weglowodanow powinna wygladac?

slim shady
25-01-09, 20:03
banan,biały ryż, carbo, słyszałem, że mozna zjadac białą bułe jak Cie nie zalewa tłuszcz,

Rynju
25-01-09, 21:46
dal czego jest potrzebna - a no dla tego ze miesnie to nie naturalny wytwor organzimu, naturalna substancja zapasowa jest tluszcz, a jesli chcemy zmuszac nasz orgaznim do rozrostu cwiczeniami to musimy takze uzupelniac odpowiednio "paliwo" dla niego

Filip_ek
26-01-09, 16:47
mozę ten temat pomoze komuś i jeśli chodzi o to to wszyscy tu chyba mamy rację pozdro

Vegeto86
26-01-09, 17:40
Bez wlasciwej diety miesnie nigdy nie beda sie rozwijac! kazdy kto cwiczy na silowni powinien to sobie szybko wpoic!

Filip_ek
26-01-09, 18:21
Tak dobrze mówisz ale wielu mysli że to nonsens i że jemu tego nie potrzeba. A potem sie dziwić ze sie skarża "aaa 2 lata ćwicze i nic nie widać rezultatów". a my wtedy "DIETA'(no oczywiscie nie we wszystkich przypadkach powodem nie rozrastania SIE mieśni jest dieta ale przeważnie tak jest )

LeBron23LBJ
26-01-09, 19:59
trzeba przyswoic sobie pewne nawyki jedzenia w odpowiednich porach odpowiednich produktów. Co 3 godziny wartosciowy posilek w bialko i węglowodany. A często widze kumpli ktorzy cwicza, cos tam zjedza, na drugi dzien nie jedza sniadania dopiero w za 5 godzin jakas bulka ze jakims batonem a potem obiad a potem chipsy itp. TRAGEDIA !!! brak odpowiednich nawyków

FitSport
27-01-09, 18:20
Po treningu również polecam wafle ryżowe.

Filip_ek
27-01-09, 18:57
no a ja sie dołaćzam do Fitsport-u wafle to duza porcja energii są pożywne i chyba najlepsze zeby spożyć je po treningu:D

pakeros17
27-01-09, 19:21
Miód chyba także :errf:

michal_f
27-01-09, 19:26
miodeczek daje troche energi ... wiem po sobie:lol:

Vegeto86
27-01-09, 20:18
Tak dobrze mówisz ale wielu mysli że to nonsens i że jemu tego nie potrzeba. A potem sie dziwić ze sie skarża "aaa 2 lata ćwicze i nic nie widać rezultatów". a my wtedy "DIETA'(no oczywiscie nie we wszystkich przypadkach powodem nie rozrastania SIE mieśni jest dieta ale przeważnie tak jest )

Jak komus naprawde zalezy na zmianie sylwetki kiedys to zrozumie. Ja sam jak raczkowalem na silowni popelnialem mase bledow zywieniowych,wiem,ze popelniam je do dzisiaj ale z kazdym rokiem jest lepiej. Nawykow zywieniowych nie nauczysz sie od razu to trzeba przyswajac stopniowo. Sam czasem nie dojem z powodu braku czasu i jestem na siebie zly. raz mnie kolega rozwalil: "Cwicze na silowni juz rok i mi 1 cm w bicepsie urosl" a jak go spytalem czy trzyma diete to sie zdziwil o czym ja mowie:) To tylko taki przyklad ale takich ludzie jest masa. Wazne to miec cele i stopniowo je realizowac w koncu kulturystyka to sport dla cierpliwych.

Filip_ek
28-01-09, 13:33
wydaje mi się że ten temat powinien zostac "PRZYKLEJONY"

pimols
28-01-09, 17:32
wydaje mi się że ten temat powinien zostac "PRZYKLEJONY"

popieram! moze ktos sobie uswiadomi wreszcie ze dieta jest najwazniejsza

Filip_ek
28-01-09, 18:47
popieram! moze ktos sobie uswiadomi wreszcie ze dieta jest najwazniejsza

no to poprośmy moderatora xD

Rynju
28-01-09, 19:27
no dobrze, przyklejam. jak umrze (bo mysle ze tak sie stanie ;) ) to przyjdzie na niego czas

Prezydent_1c
28-01-09, 20:13
Moim zdaniem nie nadaje się do podklejenia, orpocz tego że każdy pisze że dieta jest ważna nie wiadomo o niej nic bliżej :) Takie coś można w każdym temacie przeczytać ;)

slim shady
28-01-09, 20:59
moze jakis zbiór tematow by sie przydał bo pół strony to sa same podklejone :P

Rynju
28-01-09, 21:01
i tak sie wkolko powtarza to samo ;) zbiorem jeszcze trudniej bedzie trafic bo beda musieli najpierw w zbior zagladnac ;p

tm7
28-01-09, 21:49
wysoko cenisz ich umiejętności ;p

slim shady
28-01-09, 21:55
taka jest prawda, zaraz znowu bedzie temat napiszcie mi diete i trening bo nie moge nic znaleźć, dasz linka ale nadal nikt nic nie rozumie, i kolejna prośba, nie mówie że tak wszyscy bo zdazają się Ci co czytają i dają rade :)

Rafauu
28-01-09, 23:38
w diecie najlepsze jest to ze opiedalasz duzo inie idzie ci w tluzcz tylko w miesnie xD pozatym samopozcuci bajeranckie;d

Filip_ek
29-01-09, 08:28
taka jest prawda, zaraz znowu bedzie temat napiszcie mi diete i trening bo nie moge nic znaleźć, dasz linka ale nadal nikt nic nie rozumie, i kolejna prośba, nie mówie że tak wszyscy bo zdazają się Ci co czytają i dają rade :)

slim shady my to wiemy i tak beda takie posty ułużcie mi diete da sie im linka do konkretnej a oni nawet dupy nie rusza żeby chociaż zacząć układać tą diete. tylko proszą o to żeby im ułozyć !!!!!!! no ale trudno trzeba im pomagać a ten temat moze nie ma super argumentów ale śa na nim opinie wielu cenionych na forum użytkowników może to da coś do zrozumienia innym ???

007
29-01-09, 20:00
Mam 19lat ,jestem zielonym kulturystą 2 lata i ćwiczę za pomocą rąk i podłogi,tata na urodziny kupi mi atlas i kreatynę.Mam 190cm, 60kg,masa już jest i teraz zapodajcie coś na rzeźbę bicepsa,tylko żeby była tania i łatwa w przyrządzeniu bo nie umiem gotować i muszę jeść to co mama ugotuje.Próbowałem sam coś ułożyć ale nie wiem od czego zacząć,pisałem na forum w takim temacie to go zamkneli ,nie wiem co mam zrobić Pooooooommmoooooooooocy !

Może gainier albo białko ?!? bo słyszałem że białko na rzeźbę a gainier na masę ?

he he ;]

Filip_ek
30-01-09, 08:37
ehhhem 60 kg przy 190cm to jest masa ???? masuj narazie a potem skup się na treningu siłowym . Narazie kup sobie whey gainer i jakiegoś mutant massaa jaęlsi dopiero zaczynasz z cięzarami to przystopuj z kreatyną poczkeaj najpierw same odżywki czyli carbo itp !!!!!

hans1237
31-01-09, 23:50
podsumuje to ........trzeba jesc.tyle

Rafauu
01-02-09, 17:37
Mam 19lat ,jestem zielonym kulturystą 2 lata i ćwiczę za pomocą rąk i podłogi,tata na urodziny kupi mi atlas i kreatynę.Mam 190cm, 60kg,masa już jest i teraz zapodajcie coś na rzeźbę bicepsa,tylko żeby była tania i łatwa w przyrządzeniu bo nie umiem gotować i muszę jeść to co mama ugotuje.Próbowałem sam coś ułożyć ale nie wiem od czego zacząć,pisałem na forum w takim temacie to go zamkneli ,nie wiem co mam zrobić Pooooooommmoooooooooocy !

Może gainier albo białko ?!? bo słyszałem że białko na rzeźbę a gainier na masę ?

he he ;]


to jakis zart?:D

slim shady
01-02-09, 18:03
ehhhem 60 kg przy 190cm to jest masa ???? masuj narazie a potem skup się na treningu siłowym . Narazie kup sobie whey gainer i jakiegoś mutant massaa jaęlsi dopiero zaczynasz z cięzarami to przystopuj z kreatyną poczkeaj najpierw same odżywki czyli carbo itp !!!!!

to jakis zart?:D
hehe wiadome ze zart 007 nie pisałby takiego posta :D

007
01-02-09, 19:26
he he,żart

Kiedyś czytałem podobny temat i odtworzyłem go ,nie pamiętam wszystkich szczegółów ale jeszcze gość coś tam tak napisał że z fotela można było fiknąć. Jak znajde jeszcze jakieś głupie pytania to tu wkleje :)

Damian st-ce
01-02-09, 21:31
Mam 19lat ,jestem zielonym kulturystą 2 lata i ćwiczę za pomocą rąk i podłogi,tata na urodziny kupi mi atlas i kreatynę.Mam 190cm, 60kg,masa już jest i teraz zapodajcie coś na rzeźbę bicepsa,tylko żeby była tania i łatwa w przyrządzeniu bo nie umiem gotować i muszę jeść to co mama ugotuje.Próbowałem sam coś ułożyć ale nie wiem od czego zacząć,pisałem na forum w takim temacie to go zamkneli ,nie wiem co mam zrobić Pooooooommmoooooooooocy !

Może gainier albo białko ?!? bo słyszałem że białko na rzeźbę a gainier na masę ?

he he ;]


POMPA ! ! ! ! ! ! ! ! xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Rynju
05-02-09, 17:05
nie pasuje ten temat coraz bardziej do podiweszonych. moze ktos zrobilby art. z sonda na temat po co dieta w kulturystyce ?

Napinacz01
05-03-09, 23:14
Filipek ty to mi wygladasz na 13-latka zamulajacego przed kompem ktory zrobil magiczny teamat po co jest dieta a sam wazy 55 kg ktory chudy jak wafel .

Juz po twoim stylu pisania i rozumowania to widac.

Od sogów za temat miesnie ci nie urosną.