PDA

Zobacz pełną wersję : Warunki...



Volves
23-01-09, 21:30
zainteresowała mnie jedna kwestia...
jeśli to głupota i śmiecę to przepraszam
ale czy można mieć warunki do bodybuildingu ??
czy ktoś może być z góry przegrany ?
mam na myśli że nabierze tam gdzie trzeba mięśni
ale cudów nie będzie...

słucham opinii :)

slim shady
23-01-09, 22:43
jest coś takiego, że bardzo ciężko nabiera masy, i się męczy, a mezomorfik szybko uzyskuje dobrą sylwetke

007
24-01-09, 07:41
tu masz podział i nie do końca się z nim zgodzę,wiele zależy od nas samych i otoczenia.

Ektomorfik - jest to człowiek charakteryzujący się drobną budowa ciała, który ma bardzo duże problemy z budowaniem masy mięśniowej oraz u którego metabolizm przebiega niezwykle szybko. Można powiedzieć, że pozytywnym aspektem organizmu ektomorfika jest fakt iż jego ciało bardzo szybko odbudowuje ubytki spowodowane treningiem (oczywiście przy założeniu, że stosowana jest właściwa dieta). W związku z tym raczej nie występuje u niego ryzyko przetrenowania. Ciało ektomorfika zawiera zazwyczaj niski poziom tłuszczu. Ektomorficy w porównaniu do ludzi należących do innych kategorii, muszą spożywać znacznie większe ilości kalorii, jeżeli tak się nie będzie działo, mięśnie w okresie regeneracji zużyją całe pokłady energii a potem "strawią siebie same".

Mezomorfik - Ten typ człowieka raczej nigdy nie ma problemów ze zmianą wagi ciała. Jego metabolizm na ogół uznawany jest za normalny. W porównaniu z ektomorfikiem, mezomrfik jest zwykle silniejszy, większy a jego ciało zawiera nieco więcej tłuszczu. Dużym plusem organizmu mezomorfika jest fakt iz nie musi on dostarczać tak dużej ilości kalorii aby utrzymać "status quo". Jeśli chodzi o wady można tutaj przede wszystkim powiedzieć o wydłużonym okresie regeneracji między sesjami treningowymi.

Endomorfik - To człowiek sporych rozmiarów, przysłowiowy "kawał chłopa". W jego przypadku metabolizm bije na głowę dwa poprzednie przypadki a to za sprawą niezwykle wolnego tempa. Potrzebuje on jeszcze mniejszej ilości kalorii dziennie aby utrzymac stałą masę ciała. W związku z wydłużonym metabolizmem zwiększa się również czas przeznaczony na odpoczynek i regeneracje.

Fehu
24-01-09, 12:34
007 lap soga nigdy tak do konca nie wiedzialem o co kaman z tymi mezo, ekto a teraz rozumiem... a na marginesie jestem mezomorfik...

ht
24-01-09, 13:07
genetyka to podstawa. mozesz trenowac i miec dobre wyniki ale bez odpowiedniej genetyki sceny nie zawojujesz.

Fehu
24-01-09, 13:19
W dzisiejszych czasach można pomoc genetyce np. super diety (wiemy co ile czego zawiera), suplementy, czy chociażby sterydy, a myślę ze za 100 lat naukowcy jeszcze coś lepszego nam zaoferują... Człowiek już się uczy ingerować i poprawiać genetykę

Symu
24-01-09, 13:32
Ogolnie to bez genetyki raczej na mr. Olimpa sie nie pokażesz . Ale np. trudno ocenić któy zawodnik jest mezo a który endo ( ekto raczej skazani na naturalną kulturystyke). Jest do tego jakaś metoda chyba Cartera. Czy koks coś da?? Raczej nie bo i tak drugi zawodnik jest o genetyke do przodu a koksuje 90%. We wszystkim chodzi głównie o grubość kości np. w nadgarstku ekto ma 17cm , a mezo/endo nawet 24cm a to trudno raczej zmienić koksem.

Ale jeśli chodzi o ćwiczenie dla siebie to nawet ekto/endo może doprowadzić się do fajnej sylwetki tyle że będzie wymagać to więcej pracy.

Fehu
24-01-09, 13:37
Powiem wam tak nie rozumiem tego... kości tez maja znaczenie?? podam wam swój przykład z opisu jestem przykładowym Mezo a jednak kości w nadgarstku nie mam grubej, ale i tak nie ma to znaczenia silownia to hobby sposób na rozładowanie się, ale nie sposob na zycie nie bede przeciez profesjonalista

Fehu
24-01-09, 15:17
O krowach (wl.byku) jest mowa w dokumentalnym filmie o dopingu "Bigger, Stronger,Faster" i jak to wyglada hmm... jak kulturysta w wersji zwierzęcia (moze nie zbyt trafne porownanie, ale ten byk to same miesnie i to jakie)

Symu
24-01-09, 17:41
No właśnie Laik kości to podstawa mięsień na czymś musi się trzymać. Ekto z nadgarstkiem 17cm raczej nie dorobi się w bicu 50tki. Dlatego określenie czy jaki masz typ budowy jest trudne a jeszcze utrudnia to fakt że nie musisz pasowac tylko do jednego typu. Wiem że gdzieś można to sprawdzić ale nie mam pojęcia jak to wygląda bo nie jest mi to do szczęścia potrzebne.

Z tymi inhibiotrami miostatyny trudno powiedzieć czy są dostępne skuteczne środki a jak są to raczej czarny, bardzo czarny rynek.

Co do choroby to nie słyszałem o przypadku żeby człowiek jej nie produkował - co najwyżej miał niższy poziom. Flex wheeler niby tak miał ale przeszczep nerek raczej sugerowałby kosmiczne dawki SAA.

Bewolf
24-01-09, 20:01
glupstwo oczywiscie ze ekto moze dorobic sie 50 wystyarzy dobra dieta i odopiwedznie suple;) nie mowcie takich rzeczy bo ekto sie zniechecaja przy dzieijsZej genetyce wszystko jest mozliwe;)

slim shady
24-01-09, 20:08
na czysto do 50 dla ekto hmmmmm coś mi sie nie widzi, dla endo też spore problemy (na czysto chodzi mi bez dopingu)

007
24-01-09, 21:32
on jest ekto z kosmosu jakby ktoś nie wiedział ;)
http://i8.photobucket.com/albums/a7/STRONG76/c8da9d2d.jpg

Symu
24-01-09, 22:00
Bewolf nie mówię że ekto nie może dorobić się dużej łapy ale raczej wielkich wymiarów nie osiągnie. Jak ktoś to osiągnie bez koksu i to udowodni to przynam się do błedu.

Arnold jest trochę złym przykładem z tego co wiem to był ekto-mezo z przewagą tego drugiego (niepewne info) a jak jest wie tylko on sam do tego z tego co czytałem to trochę za młodu szalało mu się z koksem :D

Zioman
26-01-09, 16:27
Arnold jest mezomorfikiem, a dobrym przykładem ekto jest Radosław Słodkiewicz. :sick::sick:

Symu
26-01-09, 16:47
Tzn. z budowy Mezo ale w wywiadach mówił że przemiane materii ocenia na poziomie ekto no ale to nieważne. Słodkiewicz może....... ale też nie taki 100%.

007
26-01-09, 20:31
metka zrobiła z niego mezo , he he :]

Bewolf
29-01-09, 19:56
ale ja mowilem ze dzieki diecie i suplom (nie mylic supli z odzywkami) a nie na czysto.... a co do arnolda to widac ze ekto-mezo po nadgarstku nigdy bym mu nie dal 20;)

Smug
29-01-09, 21:02
ale ja mowilem ze dzieki diecie i suplom (nie mylic supli z odzywkami)l


Że co proszę? Błagam oświeć mnie, bo chyba żyję w błogiej nieświadomości. Dla mnie suple=odzywki.

slim shady
29-01-09, 21:08
to nie jest to samo
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=11793

Smug
29-01-09, 21:10
to nie jest to samo
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=11793



Ale jaja. Chylę czoła. W sumie człowiek się całe życie uczy.