PDA

Zobacz pełną wersję : kondycja



.Smile
22-01-09, 21:35
zna ktos jakis trening na poprawienie kondycji? Pare miesiecy temu, nawet dobrze mi szly biegi na biezni, jednak po czasie z tego zrezygnowalem bo mialem problemy z dieta. Potrafilem przebiec jakies 20 min biegem 12km/h
nie wiem czy to duzo czy malo, dla mnie duzo bo w dziecinstwie mialem wykryta astme oskrzelowa (ktora olalem a i tak sie dobrze czuje ;d) i gdy przebieglem 100m to juz bylem zalany potem i mialem problemy z oddychaniem. Ale to nie o tym, ostatnio gdy bylem na silowni (fakt, po chorobie) wszedlem na bieznie, i przebieglem jakies 0,5 km i wiecej nie dalem rady... postanowilem to zmienic i wcisne gdzies miedzy treningi ponownie bieznie i wlasnie pytam sie jaka metoda biegu jest najlepsza na poprawienie treningu? Kiedys slyszalem ze interwaly, ale takze slyszalem ze interwaly stosuje sie do zrzucenia tluszczu, a ze mam trening na mase... to troche sie to kloci ze soba ;s

007
22-01-09, 21:44
regulujesz dietą ,możesz robić masę i kondycję ale musisz spełnić kilka warunków,zadbasz o kaloryczność diety zastosujesz się do regeneracji,będziesz ćwiczył szybko i krótko. Interwały w połączeniu z odpowiednią dietą mogą poprawić kondycję i mogą też odchudzić. Jeśli nie przykładasz się do diety i jesteś ekto no to możesz mieć problemy

.Smile
22-01-09, 21:47
Co do czasu treningu to srednio bedzie mi zajmowal jakies 1,5 h (fbw) teraz jade ogolnorozwojowka bo mialem spory odstep od cwiczen...

Co do diety to damy rade :D

007
22-01-09, 21:59
20 minut max przy interwałach

30-40 minut max przy siłowym

kcal + 700-900 według potrzeb

.Smile
22-01-09, 22:00
spora nadwyzka kaloryczna, widze ze bede musial sobie na nowo diete ulozyc

007
22-01-09, 22:06
oczywiście zakładałem że obecnie jesteś na masówce i do tego dołożysz 700-900 według potrzeb

CredendoVides
25-01-09, 11:59
oczywiście zakładałem że obecnie jesteś na masówce i do tego dołożysz 700-900 według potrzeb

Primo jestem kobieta (23l,168,57)

Secundo- w miare szybko potrzebuje poprawic kondycje
Ogolnie w forma nie jest chyba zle... -ale chce by bylo lepiej- za niedlugo mam egz. sprawnosciowe i stad moja potrzeba.


Od 5 dni chodze na silownie (dzis przerwa, potem pojde na basen troszke sie pobawic)

Dzien 1: 1.5 h na silowni (2 x 1km bieznia)
Dzien 2: 2 h na silowni (1.5 + 1.5 km bieznia)
Dzien 3: 2.5 h na silowni (1.5 +1.8 km bieznia)
Dzien 4: 1.5 h na silowni (1.5 + 1.5 km bieznia)
Dzien 5: 1.1 h na silowni (1.5 + 1.2 km bieznia)

Co zauwazylam: Po pierwszym dniu po treningu mialam takiego powera ze moglabym isc podbijac swiat, drugiego dnia bylam zadowolona bo zrobilam wiecej na biezni niz dnia pierwszego, trzeciego dnia -sukces- bardzo bylam zadowolona, duzo zrobilam i swietnie sie czulam, czwartego dnia- slabo :errf: -widocznie czulam sie slabsza, piatego dnia- (4 h po sniadaniu, 0.5 h przed treningiem wcielam paczka i batonika) bo dnia poprzedniego bylam slaba.. i- i lipa- nadal bylam slaba i szybko sie meczylam).

Dzis mam przerwe bo pomyslalam, ze moze za duzo cwiczen na raz (latem dystansowo smigam na rolkach, zima "bawie sie" na lodowisku i tyle... )

Chlopaki na 8 lutego potrzebuje byc w jak najlepszej kondycji -wiem ze cudow nie bedzie bo okres jest krotki ale MUSZE choc odrobine zwiekszyc wydolnosc oddechowa, dynamike i sile miesni (czeka na tor przeszkod na czas).

Na treningu pije wode i powerade (1.5 l w sumie). Podczas biegu- nie pije.
Wlaczylam wieksze ilosci bialka (chudy ser bialy, chude mieso, tunczyk) i lkarnityne.

Waga stoi w miejscu. 57.

007
25-01-09, 13:21
CredendoVides jakie będą zadania na egzaminie,dystans w poszczególnych konkurencjach,jak wygląda twoja dieta ? Trochę mało czasu.

Damian st-ce
25-01-09, 14:45
Musisz zrobić przerwę pomiędzy dniami treningowymi.

CredendoVides
25-01-09, 15:34
ogolnie to egz. kwalifikacyjny do policji (pompki, slalom, bieg z obciazeniem 28kg, brzuszki -podnoszenie nog do drabinek, skok przez skrzynie, skok przez plotki, pod plotki, bieg 10x 5 m czy cos kolo tego, rzut pilka 3kg x 5 na odl. 5 m). wsio- wiec cudow nie ma.
Wazny jest czas...

dieta- 5 posiłków: duzo chudego bialka (tunczyk, szynka, piers z indyka, kury - gotowana albo w formie wedliny, chude biale sery, tluste ryby i orzechy-stad tluszcze), wyeliminowalam slodycze (prawie ;) ),troche sokow (bo lubie...ale wiem- cukry), chude naturalne jogurty i kefiry- to chyba niedobrze (raz kazeina, dwa- sporo maja wegli), kompleksy witaminowe +lkarnityna, woda niegazowana + cola (stad kofeina- nie pije kawy) +powerade (na uzupelnienie mineralow ktore wyplukam cola)...

Chleba ciemnego- moze 2-3 kromki dziennie, ziemniakow/makaronu/ryzu- 2 lyzki (bo wegle...)


Nie wiem- laikiem jestem w temacie.

Waga stoi w miejscu a ja czuje sie slaba- denerwuje mnie to bo egzaminy mam 8.02 i nie chce czuc sie jak wypluta zabidzona dziewczynka :errf:

007
26-01-09, 00:09
[ogolnie to egz. kwalifikacyjny do policji (pompki, slalom, bieg z obciazeniem 28kg, brzuszki -podnoszenie nog do drabinek, skok przez skrzynie, skok przez plotki, pod plotki, bieg 10x 5 m czy cos kolo tego, rzut pilka 3kg x 5 na odl. 5 m). wsio- wiec cudow nie ma.
Wazny jest czas...]

Ja na twoim miejscu olałbym wielogodzinne przesiadywanie na siłowni,wykonywałbym ćwiczenia jak najbardziej zbliżone do tych co na egzaminie,do 60minut dziennie. co dwa treningi jeden dzień odpoczynku lub 1 trening 1 odpoczynek w zależności od sił.Na 3 dni przed egzaminem roztrenowanie i pełna regenerka.

[dieta- 5 posiłków: duzo chudego bialka (tunczyk, szynka, piers z indyka, kury - gotowana albo w formie wedliny, chude biale sery, tluste ryby i orzechy-stad tluszcze), wyeliminowalam slodycze (prawie ;) ),troche sokow (bo lubie...ale wiem- cukry), chude naturalne jogurty i kefiry- to chyba niedobrze (raz kazeina, dwa- sporo maja wegli), kompleksy witaminowe +lkarnityna, woda niegazowana + cola (stad kofeina- nie pije kawy) +powerade (na uzupelnienie mineralow ktore wyplukam cola)...

Chleba ciemnego- moze 2-3 kromki dziennie, ziemniakow/makaronu/ryzu- 2 lyzki (bo wegle...) ]


węglowodany powinnaś jeść ale złożone ,ryż ciemny,makaron razowy,kasza gryczana,pieczywo razowe itp. Jeśli zależy ci na energi to powinnaś zadbać o porządną porcję węglowodanów,białko nie ma wspaniałych właściwości energetycznych i nie należy bazować tylko na nim. Kaloryczność posiłków ma wpływ na siłę.


[Nie wiem- laikiem jestem w temacie.

Waga stoi w miejscu a ja czuje sie slaba- denerwuje mnie to bo egzaminy mam 8.02 i nie chce czuc sie jak wypluta zabidzona dziewczynka ]

brak węglowodanów i przetrenowanie.

kup sobie kreatynę monohydrat z megabola 500gram i szamaj 3 gramy rano na czczo ,3gramy po treningu a w dzień nietreningowy między posiłkami wieczornymi.Siła się poprawi do egzaminu a po egzaminie oddaj komuś to co ci zostanie w puszcze. Pij codziennie około 2-3 litry wody.

CredendoVides
26-01-09, 09:04
Dzieki wielkie za rady :) postaram sie skorygowac troszke diete, dorzuce cwiczenia podobne do tych egzaminacyjnych, dorzuce kreatyne no i na to wyglada ze dni przerwy od treningu...
Na bieżąco będe pisać co to dało :) Pozdróweczki

007
26-01-09, 23:26
węglowodany o odpowiednim indeksie glikemicznym w postaci ryż,kasza,itp spożywaj regularnie przez cały dzień. Pamiętaj o posiłku godzinę przed treningiem i 40 minut po treningu i nie przesadzaj z białkiem.Przypomniało mi się że kiedyś miałem taką mniejszą kreatynę z megabola ,chyba 300g i tyle powinno ci wystarczyć.Powodzenia :)

CredendoVides
27-01-09, 09:53
007 a czy po kreatynie "nie urosnę" przypadkiem? :)
nie chce byc "karczastym babochlopem" :whistle:

nie zalezy mi na gubieniu masy ani na jej przyroscie..... :)

Wiki
27-01-09, 12:01
kreatyna Cie spompuje wodą, mozliwe ze przybierzesz na wadze 1-2kg. Pozniej ta woda z Ciebie zejdzie, jezeli nie bedziesz cwiczyla dalej i nie bedziesz trzymala diety:)

Budrys
27-01-09, 17:23
hwdp hwdp hwdp bezwzględnie

CredendoVides
27-01-09, 18:38
Budrys nie udzielaj sie i nie twórz trollowatych offtopow. nikt nie pytał się Ciebie o opinie w sprawie -osobiscie mam gdzies co na ten temat sadzi prostak.

BTW- nie wsadzaj wszystkich do jednego wora bo nie udzwigniesz ...

CredendoVides
27-01-09, 18:39
kreatyna Cie spompuje wodą, mozliwe ze przybierzesz na wadze 1-2kg. Pozniej ta woda z Ciebie zejdzie, jezeli nie bedziesz cwiczyla dalej i nie bedziesz trzymala diety:)



Wiki - mnie zalezy na przyroscie sily, a mam wrazenie ze od napompowania sie woda jej nie przybedzie (jestem laikiem, wiec nie wiem). czy nie lepsze od kreatyny ( w przypadku kobiety) nie bylyby aminokwasy?

p_narozny
27-01-09, 18:44
Spokojna Twoja rozczochrana - od paru lyzek krety, nie urosniesz;> Za latwe by to bylo, dostaniesz troche sily i wody zatrzymanej w organizmie. Potem jesli nie bedziesz cwiczyla to zejdzie wsio - poza zdanym egzaminem nie poczujesz roznicy. Powodzenia;)

CredendoVides
28-01-09, 08:34
Dinozaurze jakies pompeczki sa na dzien doberek ale nie duzo :)

Na silowni zaczynam od biegania i to na sporej predkosci 1.5 -2 km i po1.5 h treningu na urzadzeniach znow przechodze na 1.5 km biegu

Cwicze brzuch
- brzuszki na pochylej laweczce 3 x 10 ,
- przyciaganie kolan do brzucha "wiszac"i opierajac sie na przedramionach 3 x 10,
-skłony siedzac "z obciazeniem" 30 kg na brzuch 3 x 30 powtorzen,

Ramiona
-ławeczka + sztanga na suwnicy + male obciazenie :whistle: 2 x 8
-lekki rozkrok + ciezarki w dloniach po 2 kg (2 sposoby wykonania) i do gory :)
-ciezarki w dloniach po 10 kg i unoszenie ramion (cwiczenie na "kaptury" ;)
-siedzac na laweczce przyciaganie z gory (do klatki i za glowe) 3 x 12 kazdego ze sposobow (30kg)
-siedzac na laweczce i opierajac nogi na podporkach przyciaganie linki (cwiczenie na plecy) (30 kg)


Sorry za niefachowe nazywanie cwiczen i sprzetow.
Silownia jest dobrze wyposazona - cos dodac?
Ćwicze w sumie po 1.5 h teraz.

007
29-01-09, 00:04
Mało czasu zostało,mam nadzieje że bierzesz od następnego dnia jak Ci zaproponowałem. Lekko zmieni się wygląd twojego ciała ale tym się nie przejmuj ,powinno być w normie.

CredendoVides
29-01-09, 09:21
dzięki chłopaki :)

Dziś mam wynajętą salę gimnastyczną i zobaczymy co podziałam...
z 4 lata już nie dotykałam skrzyni ani materaca nie mówiąc o piłce lekarskiej :whistle:

Co zauwazyłam... waga w miejscu a mi wyraźnie zarysowały się mieśnie.
Uda i tyłek zauważalnie się rozbudowały no i ramiona.

Coz... mam do tego tendencje. Przyznam szczerze, ze nawet gdyby kondycja nie poprawila mi sie w znacznym stopniu (choc naprawde widze efekty glownie na biezni- coraz lepszy czas :) ) to bede podbudowana, ze "cos robilam" i bede miec wieksza mobilizacje "bo sporo sie nad tym napocilam"

Dinusiu :) Uznaje to za komplement. Ogolnie pracowalam, pracuje i studiowalam PR i techniki promocji wiec teoretycznie zdolnosci interpersonalno-prezentacyjne powinnam miec niezle..

No ale to swiat mundurow, a nie "sciemniaczy" ;)

Jedyne co mnie pewnie zdrazni to jakies uwagi typu "laluniu to laluniu tamto" -damy rade. "Lalunia" jest twarda. Mam jeszcze tydzien z groszami do egz.
Psycho są jak zdam z wiedzy (totez kuje) i test sprawnosciowy (totez cwicze)

Milego dnia Duzi Koledzy :))

.Smile
29-01-09, 12:03
może to głupio zabrzmi, ale rób przysiady z pajacykami... jak najwięcej powtórzeń