PDA

Zobacz pełną wersję : Relacja FBW 5x5 - start luty 2009



p_narozny
21-01-09, 22:39
Witam, od lutego zaczynam jechac z treningiem FBW 5x5. Pozwole sobie wrzucic pare informacji, co jak gdzie oraz dlaczego..:)

Pare slow o mnie:
• wiek 25 lat,
• staz okolo 2 lata (rok bez przerwy),
• wzrost 183cm,
• waga 90kg.

Zakladam cwiczyc tym treningiem az przestane osiagac efekty. Cel to oczywiscie masa oraz sila. Chcialbym dobic do 95-98kg wagi, w czasie blizej nie okreslonym (ok 3-5 miesiecy?) - z reszta zalozenia bede weryfikowal w trakcie treningow.

Dieta jest zapieta na ostatni guzik. Ok 4200 kcal, ok 197g bialka, ok 125g tluszczu, ok 590g weglowodanow.
6 posilkow dziennie: okolo 8 rano sniadanie, potem 11 rano drugie sniadanie, potem 13 poludnie (gainer), potem okolo 17 obiad, trening ok 18, ok 20 kolacja, ok 23 bialko na noc. Jesli chodzi o produkty to luzik, wiem co jest piec:) Oczywiscie dochodzi woda w duzej ilosci, co zwiazane bedzie z kreatyna.

Razem z treningiem zaczynam swoj pierwszy cykl na kreatynie (monohydrat z Vitalmaxa - cykl bedzie trwal okolo 8 tygodni), brak w diecie bede uzupelnial gainerem, max raz dziennie (Muscle Juice – pierwszy raz bede jadl gainerek) oraz bialkiem (w zalozeniu bede je spozywal tylko na noc – mam za soba jedna puche bialka z ON, jak do tej pory). Mysle czy aplikowac tez BCAA (mam na skladzie w domu) ale jest ono w gainerze, wiec jeszcze nie zdecydowalem.

Do tej pory cwiczylem tylko splitem, od miesiaca przygotowuje sie do FBW 5x5 cwiczac taki FBW (znalazlem w jednym z artow hardworkOUT’a):
a.
siady 4s 4-6 reps
wl 4s 4-8 reps
unoszenie z opadu/good morning 3s 5-10 reps
wioslowanie sztanga w opadzie 3s 4-8 reps
wyciskanie z przed klatki 2s 6-10 reps
wyciskanie francuskie do czola 2s 4-10 reps
b.
siady 4s 5-10 reps
wyciskanie skos gora/dol 3s 6-10 reps
podciaganie na drazku 3s 8-10 reps
martwy ciag 5s 4-6 reps
wyciskanie szeroko od czubka glowy 2s 8-10 reps
uginanie ze sztanga 2s 6-8 reps

Jesli chodzi o maxy na 5 powtorzen – jeszcze ich nie zrobilem, zrobie przed samym lutym, jak beda to napewno podam. Byc moze dorzuce tez fotke (zrobic takie male ‘przed’ oraz ‘po’).

Ufff… Chyba wszystko co najwazniejsze juz podane:D Dokladne rozpiski z treningow wraz z uwagami bede sie staral wrzucac od razu po treningu.

Wszelkie uwagi, komentarze, opinie mile widziane… START: poniedzialek 2 luty 2009. Pozdrawiam:)

Paker666
21-01-09, 22:51
Powodzenia,będe zaglądał :)

matekk
21-01-09, 23:03
Wszystko ładnie i przejrzyście. Aż się chce czytać. Jeśli tak będziesz prowadził całą relację, to będziesz miał z pewnością szerokie audytorium. Ja pewnie też będę sledził.
Pozdrawiam.

hardworkOUT
22-01-09, 08:32
taka dieta to musi byc ok bede wpadac

3ndriu
22-01-09, 20:10
Taka rada z mojej strony, nagraj filmiki z niektórych ćwiczeń i podeślij do naszego senseja, żeby się nie okazało że robisz jakieś błędy czy coś.

A ogólnie to życzę powodzenia ;)

p_narozny
23-01-09, 02:13
Dzieki 3ndriu:) Juz nawet zaczalem i bede kontunuowal, pozdro;)

Napinacz01
23-01-09, 16:16
Powodzonka ;) I bede zagladal.

Voice666
26-01-09, 17:28
Będę zaglądał, powodzenia.

p_narozny
29-01-09, 22:00
Siemka. Jak zaplanowalem tak zrobilem, na dzisiejszym treningu zrobilem ostatnie maxy na 5 powtorzen, ktore mi zostaly.

Maxy na 5 repsow w cwiczeniach bazowych:
Siady ze sztanga: 95kg
Wyciskanie lezac: 92,5kg
Wioslowanie w opadzie: 85kg
Wyciskanie sztangi na barki stojac: 67,5kg
Martwy ciag: 85kg
W MC wywalilbym wiecej, ale wiem ze nie byloby technicznie poprawnie, a na tym sie skupie najbardziej, bo wiem ze jest ciupke do skorygowania.

Wlasciwy trening zaczynam w niedziele 1 lutego, w poniedzialki zawsze duzo osob sie zwala na silownie, wiec chyba juz na stale przeniose ten trening na niedziele – kiedy jest praktycznie pusto na silce. Dni treningow wiec to, sroda, piatek, niedziela – 2 dni odpoczynku. Wiadomo, zycie sie roznie toczy, czasem cos sie przesunie, ale plan treningow jest jak wyzej.

Po odjeciu 10-15% z maxow, ciezary maksymalne na pierwszym tygodniu treningu wygladaja tak:
Przysiad – 85kg
WL – 82,5kg
Wiosla – 75kg
Wyciskanie w staniu – 60kg
MC – 72,5kg

Niedzielny serie treningowe:
Przysiad 5x5 – 42,5kg / 60kg / 70kg / 77,5kg / 85kg
WL 5x5 – 42,5kg / 60kg / 72,5kg / 77,5kg / 82,5kg
Wiosłowanie w opadzie 5x5 – 37,5kg / 52,5kg / 62,5kg / 70kg / 75kg
Pompki na poręczach - 3 serie , max reps.
Brzuch – Allahy z obciazeniem (podam je po treningu) 4-5 serii po 16 powtorzen / unosy nog za glowe 3 serie po 20 powt / spinki 2 serie po 20 powtorzen
Łydki – wspiecia ze sztanga na plecach, 3 serie do maxa – powtorzenia i ciezar podam po treningu

Oczywiscie do kazdego cwiczenia 1-2 serie rozgrzewkowe.

W niedziele ruszam od rana z kreatyna, oraz suplementami, zdecydowalem sie BCAA zostawic na po cyklu kreatynowym. Takze zostaje: kreatyna, bialko oraz gainer dla uzupelnienia dietki. Diete posprawdzalem, pouszczelnialem i jest git. Pozostalo brac sie za trening.

Upewnie sie tylko w jednej watpliwosci: Ciezary dokladam dopiero po skonczonym tygodniu cwiczen? Czyli gdy pierwszym dniem tygodnia cwiczen jest niedziele to dokladam odpowiedni ciezar dopiero od nastepnej niedzieli…?

No i rozumiem, ze 5 minut biegu po kazdym treningu nie zniweczy calego planu? Mam taki zwyczaj ze biegam 5 minut po treningu;>

To tyle na dzis, pozdrawiamJ

hardworkOUT
29-01-09, 22:08
"Przysiad 5x5 – 42,5kg / 60kg / 70kg / 77,5kg / 85kg"

inaczej to zrob. tak zeby najmniejsze przeskoki byly w koncowych seriach. widzisz chodzi o to zeby wyszly te 2 serie ciezsze w porownaniu do reszty.
proponowalbym
42,5
60
75
80
85



co do upewnienia: tak
ciezary dokladasz zawsze od nowego tygodnia.

bieganie: dieta dieta dieta. nic zlego bieganie nie robi byle bys dostarczal odpowiednia ilosc kcal

p_narozny
29-01-09, 22:12
O dzieki, tak mi tez w tyle glowy switalo ze troszke za asekuracyjnie tam pojechalem, a nie ma powodu w sumie. Zrobie jak mowisz.
Dzieki za odpowiedz.
Dietka jest gicior, wiec nie zmienie nawyku;)
Pozdrawiam.

p_narozny
30-01-09, 13:02
Zapodaje fotki, niestety plecow nie zrobilem, bo nie mialem zadnego fotografa pod reka. Wiec tylko przod i jedna noga(:

http://www.speedyshare.com/398367155.html

http://www.speedyshare.com/610222667.html

Pozdro

Voice666
30-01-09, 17:44
Jestem ciekawy rezultatów. Zapowiada się ciekawa relacja.

p_narozny
01-02-09, 15:14
Witam. Niedawno skonczylem pierwszy trening. Zapisuje relacje:

Przysiad 5x5 – 42,5kg / 60kg / 75kg / 80kg / 85kg
WL 5x5 – 42,5kg / 60kg / 72,5kg / 77,5kg / 82,5kg
Wiosłowanie w opadzie 5x5 – 37,5kg / 52,5kg / 65kg / 70kg / 75kg
Pompki na poręczach 3 serie - 12 / 10 / 10 powtorzen
Brzuch - Allahy, 5 serii po 20 powtorzen: 80 / 90 / 100 / 100 / 100
Łydki - wspiecia ze sztanga na barkach - 3 serie po 20 powtorzen: 40kg / 55kg / 60kg

Zgodnie z sugestia hardworkOUT'a zmienilem nieco ciezary wpisane w poprzednim poscie w wyciskaniu lezac oraz w jednej serii wioslowania w opadzie (podkreslone cyferki).
Trening poszedl w miare lekko, w kazdym cwiczeniu staralem sie najbardziej skupiac na technice. Cwiczenia wykonywalem porzadnie i powoli - wiadomo, lepiej teraz skupic sie na ewentualnych niedociagnieciach, kiedy ciezary nie sa jeszcze duze. Caly trening zajal mi prawie rowniutka godzine:)

Nastepny trening zaplanowalem na srode, z checia poszedl bym dzien wczesniej, ale bede sie trzymal rozpiski.

Srodowy trening bedzie wygladal tak:
Przysiad 5x5 - 42,5kg / 60kg / 75kg / 80kg / 85kg
Wyciskanie w staniu 5x5 – 30kg / 42,5kg / 50kg / 55kg / 60kg
Martwy Ciąg klasyk 5x5 – 37,5kg / 52,5kg / 62,5kg / 67,5kg / 72.5kg
Podciąganie podchwytem - 3 serie do maxa
Brzuch - zapewne allahy, 5 serii, moze dodam cos jeszcze
Łydki - wspiecia ze sztanga na plecach, 4 serie

Z innych rzeczy wartych wspomnienia - bol prawego lokcia, trwa juz okolo dwa tygodnie. Na samej silowni nie jest to dla mnie jakis szczegolny dyskomfort - czuje go mocniej podczas podciagania sie uchwytem neutralnym oraz przy pompkach na poreczach. Bol nie mija mimo intensywnego rozgrzewania lapki przed oraz w trakcie treningu. Lece dzis do sklepu po jakis specyfik na stawy.

To tyle:) Opinie, uwagi mile widziane. A teraz przed tv i kibicowac Polakom!;)

Voice666
01-02-09, 17:01
Czemu tam w przysiadach i wiosłowaniu masz takie duże skoki ciężarów? zwłaszcza w pierwszych seriach, nie lepiej jakoś to zbalansować? Chyba, że pierwsze serie traktujesz jako rozgrzewkowe?

hardworkOUT
01-02-09, 17:08
1s to 50% ostatniej.

wieksze skoki maja byc na poczatku serii. im blizej 5 serii tym skoki jak najmniejsze. wychodzi dzieki temu ze wzglednie ciezka nie jest tylko ostatnia seria.

p_narozny
01-02-09, 17:11
No, dokladnie tak jak poprzednik napisal:) Serie rozgrzewkowe robie swoja droga, nie wliczam ich do tych 5 wlasciwych.

PanAntek
01-02-09, 19:13
Powodzenia będę zaglądał... ;)))

Voice666
01-02-09, 20:20
1s to 50% ostatniej.

wieksze skoki maja byc na poczatku serii. im blizej 5 serii tym skoki jak najmniejsze. wychodzi dzieki temu ze wzglednie ciezka nie jest tylko ostatnia seria.

Dzięki Hard

p_narozny
03-02-09, 20:14
DZIEN-DO-BRY;)
Jako, ze na jutro pojawila sie mozliwosc dodatkowego dorobienia kasy, trening zrobilem dzien wczesniej. Kolejny zrobie w czwartek (najprawdopodobniej), potem 3 dni przerwy i od niedzieli nowe ciezary.
No to jedziemy, w szczegolach, dzisiejsze cwiczenia wygladaly nastepujaco:

Przysiad 5x5 - 42,5kg / 60kg / 75kg / 80kg / 85kg - wszystko plynnie, tylek az do ziemi

Wyciskanie w staniu 5x5 – 30kg / 42,5kg / 50kg / 55kg / 60kg - szczerze, myslalem ze pojdzie latwiej:), skupilem sie najbardziej na kontrolowaniu fazy opuszczania ciezaru

Martwy Ciąg klasyk 5x5 – 37,5kg / 52,5kg / 62,5kg / 67,5kg / 72.5kg - mile zaskoczenie, chyba zaczynam chwytac o co naprawde chodzi w MC, dzisiaj staralem sie prowadzic sztange jak najblizej nog, sciagac lopatki oraz trzymac glowe non stop u gory, za jakis tydzien/dwa podesle forumowemu 'sensei' filmik do oceny (:

Podciąganie podchwytem - 3 serie do maxa - 8 powt / 6 powt / 5 powt - wiem, powtorzen nieduzo, ale za to kazde bardzo powoli i dokladnie, podciagalem sie prawie do calego wyprostu rak, az do wysokosci brody, kontrolujac bujanie ciala oraz prace rak, juz po pierwszej serii czulem miesnie pleckow - bardzo mi sie podobalo:)

Brzuch - allahy, 5 serii po 20 powtorzen: 80 / 90 / 100 / 100 / 100, cwiczenie bez problemu, lubie je, dodalem rowniez 2 serie po 16 powotrzen na strone uginania tulowia ze sztangielkiem (cwiczenie na skosne miesnie brzucha), ok

Łydki - wspiecia ze sztanga na plecach, 4 serie po 20 powtorzen: 40kg / 40kg / 50kg / 55kg - po ostatnim treningu wlasnie lydki poczulem najbardziej, piekly jak diabli, po serii rozgrzewkowej bol minal i mozna bylo normalnie cwiczyc:)

Jak to ostatnio po treningach, czuje bolacy prawy lokiec. Od wczoraj aplikuje tabletki z glukozamina oraz omega-3, na takie dolegliwosci wlasnie, mam nadzieje, ze za kilka dni zaczna pomagac.
I to tyle chyba z dzisiejszego treningu:) Podobalo mi sie, wbilem sobie skutecznie do glowy: Bardziej powoli, ale lepiej technicznie (to zwlaszcza odnosnie mc oraz podciagania podchwytem), poki co bede sie tego trzymal...

Kolejny trening (czw badz piatek), bedzie wygladal tak jak niedzielny:
Przysiad 5x5 – 42,5kg / 60kg / 75kg / 80kg / 85kg
WL 5x5 – 42,5kg / 60kg / 72,5kg / 77,5kg / 82,5kg
Wiosłowanie w opadzie 5x5 – 37,5kg / 52,5kg / 65kg / 70kg / 75kg
Pompki na poręczach 3 serie max
Brzuch
Łydki
Po tym treningu zmiana ciezarow, rozpisze je w kolejnym potreningowym poscie.
Pozdrawiam, opinie mile widziane:)

3ndriu
03-02-09, 20:41
Przy podciąganiu podchwytem nie prostuj rąk, mają być one ugięte.

A ogólnie powodzenia w dalszych wzmaganiach ;)

hardworkOUT
03-02-09, 20:49
lokiec czyli centralnie staw czy raczej miesnie/sciegna itp 'okalajace' staw lokciowy

p_narozny
03-02-09, 23:59
3ndriu: ''podciagalem sie prawie do calego wyprostu rak'' - ale dzieki, bo to wazne przy wszystkich cwiczeniach by nie robic tego do konca..:) chcialem tylko podkreslic ze opuszczalem sie bardzo nisko:)

hardworkOUT: tak macam ten lokiec i macam, chyba wszystko co okala lokiec, bardziej od strony zgiecia reki niz z zewnetrznej strony lokcia.. Cholera wie, przez co to jest, jak pisalem, glownie czuje to przy pompkach na poreczach oraz podciagania sie. Jak zaciskam mocno dlon to nic nie czuje, kiedy dolaczam do naprezenia i biceps, wtedy czuje bol.. No i jak zginam mocno reke, gdy przedramie zaczyna stykac sie z bicepsem, naciskajac niecalkiem mocno juz to czuc. Jakies pomysly wtf??

hardworkOUT
04-02-09, 00:10
przechodzilem przez cos mozna powiedziec identycznego - tak wynika z opisu.

nie uznalem tego za kontuje bo zdazylem to wyleczyc zanim na dobre sei zaczelo.

przez monitor troche ciezko jest postawic poprawna teze ale wydaje mi sie ze sie nie myle.

jest to dosc powszechna sprawa u cwiczacych, tak jak bol jakby w kosci przedramienia ( nie odczuwasz czegos takiego ?? )

znam osoby ktore to bagatelizowaly zaciskajac zemby na treningu. tez mnie pobolewalo przy poreczach i drazku , a szczegolnie przy poreczach.
bagatelizajca tego wyglada tak ze po jakims czasie bol bedzie tak silny ze conajmniej 2 miesiace przerwy trzeba zrobic i okolo pol roku doprowadzac reke do stanu uzywalnosci.



ja sie wyleczylem z tego poprzez wyciagi i tempo 4+4 .
zamiast drazka sciaganie do klatki w tempie 4+4 , a biceps i triceps to superseria prostowanie na wuciagu 4+4 i uginanie na wyciagu 4+4 .

bezwzglednie trzeba unikac takich cwiczen jak porecze drazek francuzy uginania ze sztanga itp itp plus dodatkowo wdrozyc w zycie ciezkie polowiczne uginanie nadgarstkow.

w a bys mial bic tric 4+4 a w b scaiganie drazka 4+4 .


sprawdz jeszcze 2 rzeczy.
naloz ze 120-130 kg na sztange do wyciskania na lawie i sproboj podniesc w gore. tzn naloz tyle zebys WOGOLE tego nie ruszyl. jak bedziesz pchal z calej sily w gore zobacz czy wtedy tez boli.

i analogicznie postap ze suwnica smitha i wyciskaniem na bary.

Napinacz01
04-02-09, 00:32
"jest to dosc powszechna sprawa u cwiczacych, tak jak bol jakby w kosci przedramienia ( nie odczuwasz czegos takiego ?? )"

ja bardzo czesto miewam takie silne bóle przy francuzie. ://

p_narozny
04-02-09, 16:09
hardworkOUT: tak staram sie rozkminic ten bol, bardziej niz kosc przedramienia czuje w dolnej czesci bicepsa, tak bym to ujal, cholera.. chciaz moze w gornej czesci kosci przed ramienia tez.. Ogolice lokcia i lokiec to napewno. Druga reka oprocz lekkiego zakwasu, jest w porzadeczku. Zwiekszylem dawke glukozaminy do 1000mg dziennie, poki co. Cos jeszcze moge aplikowac co przyspieszy zalatwienie sprawy?

Zrobie te pruby z duzym ciezarem, reakcje prawej lapki napisze po nastepnym treningu, w czwartek lub piatek. Przedtem przy innych cwiczeniach nie zauwazylem, ale nigdy nie rzucalem takich ciezarow, sprubuje.

Jeszcze jedno, czy moglbys mi dokladniej wyjasnic ten akapit odnosnie 4+4?

Co znaczy tempo 4+4?

'zamiast drazka sciaganie do klatki w tempie 4+4' - w cholere nie wiem o co tutaj chodzi:)

'a biceps i triceps to superseria prostowanie na wuciagu 4+4 i uginanie na wyciagu 4+4' - moglbys dokladnie napisac? Jak te serie maja dokladnie wygladac?

'w a bys mial bic tric 4+4 a w b scaiganie drazka 4+4' - hm?:)

Sorry ale nigdy nie mialem stycznosci z tego rodzaju cwiczeniami, wrzucilem w wyszukiwarke na forum, ale nic nie znalazlo, zaraz zarzuce google, tymczasem zapytam tutaj. Dzieki za pomoc, pozdrawiam

3ndriu
04-02-09, 16:25
4+4 4 sekundy przyciągania ciężaru + 4 sekundy opuszczania ciężaru.

Tak gdzieś kiedyś pisał Hard jak mnie pamięć nie myli ;)

p_narozny
04-02-09, 16:39
No tak ale ile serii i ile powtorzen na serie, nie wiem w ogole jak wygladaja superserie, bo sie jeszcze nie rozeznawalem w tym:)
No i jak w dniu 'A' to superseria bic plus tricek to co to jest w tym dniu 'B', 'sciaganie drazka?' na co to to? i ile serii i ile powtorzen oraz czy tez w systemie 4+4?

3ndriu
04-02-09, 17:15
Co z czym musi Ci sensej napisać.

SS mówisz że masz triceps i biceps, a więc wykonujesz ćwiczenie na triceps jakieś 10 sekund przerwy i jedziesz z ćwiczeniem na biceps.

hardworkOUT
04-02-09, 17:42
napinacz,

wlaczenie do treningu ciezkiego uginania nadgarstkow podchwytem takkie jak robi Marcinek i mocne zaciskanie palcow na sztange/sztangielkach w niektorych cw. [nie pytaj w jakich - w tych w ktorych mozesz sie na tym skoncentrowac]
ponadto uginanie poreczy,francuzow, uginania ze sztanga itp a przejscie na prostowanie i uginanie na wyciagu



p_narozny

"Zwiekszylem dawke glukozaminy do 1000mg dziennie, poki co. Cos jeszcze moge aplikowac co przyspieszy zalatwienie sprawy?"

to raczej nei tedy droga nie sadze zeby glukozamina pomogla o ile to jest to co mysle. aplikowac mozesz przemyslane cwiczenia 'rehabilitacyjne'


"Co znaczy tempo 4+4?"

4sek obydwu faz: koncentrycznej i ekscentrycznej



"'zamiast drazka sciaganie do klatki w tempie 4+4' - w cholere nie wiem o co tutaj chodzi:)"

sciaganei drazka wyc gornego do klatki podchwytem siedzac w tempie 4+4




"'a biceps i triceps to superseria prostowanie na wuciagu 4+4 i uginanie na wyciagu 4+4' - moglbys dokladnie napisac? Jak te serie maja dokladnie wygladac?"

nie iwem czego tutaj nie rozumiesz.
superseria - robisz prostowanie na wyciagu w tempie 4+4 i odrazu po tym BEZ PRZERWY uginanie na wyiagu 4+4
3 superserie na 1 treningu [miedzy superseriami przerwa - uprzedam pytanie]




"w a bys mial bic tric 4+4 a w b scaiganie drazka 4+4' - hm?:)"

????
w tren A superseria bic tric , w tren B wyciag na plecy



cwiczenia te robisz w systemie 15-10-5 powtorzen . tzn dana liczba na jednym treningu.
15 powtorzen w jednen dzien, w nastepny 10, w nastepny 5 i od nowa.

p_narozny
04-02-09, 17:59
Dzieki wielki hard, wszystko jasno i czytelnie, od nastepnego treningu wdroze te cw zamiast pompek i uginania.

Czy to przyciagnie wyciagu do klatki ma byc najszerszym uchwytem?

Aha, pisales w poprzednim poscie, ze rowniez warto cwiczyc w takim przypadku polowiczne uginanie nadgarstkow - w moim przypadku tez?
Pozdrawiam

hardworkOUT
04-02-09, 18:06
"Czy to przyciagnie wyciagu do klatki ma byc najszerszym uchwytem?"

podchwytem na szer barkow



"Aha, pisales w poprzednim poscie, ze rowniez warto cwiczyc w takim przypadku polowiczne uginanie nadgarstkow - w moim przypadku tez?"

tez

jesli nie wiesz jak to sie robi w relacji Marcinka masz opisane

p_narozny
04-02-09, 18:21
Dziekuje za pomoc.
Uginanie nadgarstkow wrzuce do treningu B, tam gdzie jest MC. Pozdrawiam

p_narozny
05-02-09, 20:44
Przysiad 5x5 – 42,5kg / 60kg / 75kg / 80kg / 85kg - Wszystko ok, poszlo lekko i dokladnie.

WL 5x5 – 42,5kg / 60kg / 72,5kg / 77,5kg / 82,5kg - Bez zastrzezen, 5 powolnych serii.

Wiosłowanie w opadzie 5x5 – 37,5kg / 52,5kg / 65kg / 70kg / 75kg - Najlzej nie bylo, ale w porzadalu, trzymalem technike, faza opuszczania powoli.

Bicek + Tricek (uginanie ramion na wyciagu/prostowanie ramion na wyciagu) 4+4, 3 super serie, 15 powtorzen - Cwiczenie zastepcze zamiast pompek na poreczy oraz podciagania sie na drazku. Ze wzgledu na bol w lokciu. Cwiczenie dla mnie nowe, wiec zapoznawalem sie z nim dzisiaj. Ciezko bylo, nie powiem:) Zrobilem jak Pan Bog przykazal, 3 serie, 15 powtorzen, 4 sekundy faza opuszczania/podnoszenia. Nastepnym razem bede juz wiedzial dokladnie o co loto:)

Brzuch - Allahy 5 serii, po 20 powotrzen 80 / 90 / 100 / 100 / 100 - aaaa dopsz... dzis nic nie dodawalem na brzuch, rowniez nie biegalem, troche mnie pod koniec czas zaczal gonic, caly trening zajal 1,5 godziny

Łydki - Wspiecia ze sztanga na plecach, 4 serie po 20 powotrzen 50kg / 60 kg / 70kg / 70kg - tutaj progresja ciezaru, cwiczylo mi sie to dzis zdecydowanie lepiej niz podczas ostatnich dwoch treningow, czuje ze ciezar bedzie tutaj ladnie szedl, poki co:)

Ogolnie czulem ze trening... idzie lekko:) Czekam juz z leksza na zwiekszenie ciezaru, rozpiske ciezarow na najblizszy tydzien podam, wraz z opisem w moim nastepnym poscie. Czulem zapas w wiekszosci cwiczen, jednak nie wychylalem sie poza to co mialem na kartelusi podczas silowni;p

Co do lokcia, po cwiczeniach super serii, nie czuje bolu, ustabilizowal sie, mozna powiedziec. Cieszy mnie to..

hardworkOUT: zrobilem jak mowiles, nawalilem 140kg na sztange plaska... macham, macham, 10 powtorzen, 20.... 35... i nic.. bolu nie ma;>> A powaznie, ani na plaskiej, ani na barki podczas pruby uniesienia wielkiego ciezaru, nie czulem zadnego bolu.

Pozdrawiam:)

hardworkOUT
05-02-09, 20:46
ok, zostan na razie przy 4+4 skoro bolu nie ma to znaczy ze dobrze dobrane cwiczenie . poreczy nie tykaj przez okolo 3 tyg

p_narozny
05-02-09, 23:22
Dzis skonczylem pierwszy tydzien treningu. Od niedzieli, przez kolejny tydzien bede cwiczyl z dolozonym ciezarem.
Sprawa wyglada tak: swoje maxy na 5 powtorzen chce osiagac w czwartym tygodniu treningu. Rozpisze teraz jaki byl max w tygodniu 1 oraz jak bede dokladal ciezary w tygodniu 2, 3 oraz 4. Tak by moje 100% w cwiczeniach bazowych bylo wlasnie w 4 tygodniu:

Siady: tydz 1 - 85kg / tydz 2 - 90 kg / tydz 3 - 92,5kg / tydz 4 - 95kg MAX

WL: tydz 1 - 82,5kg / tydz 2 - 87,5kg / tydz 3 - 90kg / tydz 4 - 92,5kg MAX

Wiosla w opadzie: tydz 1 - 75kg / tydz 2 - 80kg / tydz 3 - 82,5kg / tydz 4 - 85kg MAX

Wyciskanie w staniu: tydz 1 - 60kg / tydz 2 - 62,5kg / tydz 3 - 65kg / tydz 4 - 67,5kg MAX

MC: tydz 1 - 72,5kg / tydz 2 - 77,5kg / tydz 3 - 82,5kg / tydz 4 - 85kg MAX

Tak to bedzie wygladalo w nastepnych tygodniach:) Ciekawe czy za pierwszym podejsciem uda mi sie przejsc przez ktorys z ww.:) W razie uwag, prosze pisac:P

Hard: dzieki za porade, tak tez zrobie, zobaczymy jak lokiec sie bedzie zachowywal.

Pozdrawiam

ciaastek91
06-02-09, 15:14
heh max w wl tylko 2,5kg mniejszy niz przysiad i az 7,5kg wiekszy niz mc ;pp
chyba niedawno zaczales robic mc i siady?

Paker666
06-02-09, 16:56
Na pierwszej stronie p_narozny napisał
"Martwy ciag: 85kg
W MC wywalilbym wiecej, ale wiem ze nie byloby technicznie poprawnie, a na tym sie skupie najbardziej, bo wiem ze jest ciupke do skorygowania."

takze to nie jest powiedziane ze od niedawna robi mc tylko chce troszke technike poprawić :) pozdro

p_narozny
06-02-09, 18:37
I to i to chlopaki:) Na oko 2 miechy cwicze siady i mc..
Wiem ze moglbym wyciagnac wiecej, tylko po co? Sila przyjdzie, technika ma dla mnie pierwszenstwo w kazdym cwiczeniu. Czuje ze mc zaskakuje jak powinien, poobserwuje to jeszcze ok 2 tygodnie i zrobie filimiki. Jak ocena wyjdzie ok, to zaczne dorzucac zlomu - proste:) Pozdrawiam

p_narozny
07-02-09, 19:56
Siemka:P
Podaje rozpiske ciezarow cwiczen bazowych na najblizszy tydzien:

Przysiad 5x5 - 45kg / 65kg / 80kg / 85kg / 90kg

Wyciskanie w staniu 5x5 – 32,5kg / 45kg / 52,5kg / 57,5kg / 62,5kg

Martwy Ciąg klasyk 5x5 – 40kg / 55kg / 67,5kg / 72,5kg / 77.5kg

WL 5x5 – 45kg / 62,5kg / 75kg / 82,5kg / 87,5kg

Wiosłowanie w opadzie 5x5 – 40kg / 57,5kg / 67,5kg / 75kg / 80kg

Dokladniejsze relacje, po kazdym treningu, zaczynam juz jutro:) Pozdrawiam

p_narozny
08-02-09, 14:04
Wrzucam relacje z dzisiejszego treningu. Godzina 10 rano - i jedziemy:):

Przysiad 5x5 - 45kg / 65kg / 80kg /85kg / 90kg - Coz, luzik:) Wszystko staralem sie robic ATG, ostatnia seria ciezej ale jest zapas..

Wyciskanie w staniu 5x5 – 32,5kg / 45kg / 52,5kg / 57,5kg / 62,5kg - W porzadku, w przedostatniej serii mialem male 'stop' w podniesieniu ciezaru, ale dalem rade, zrehabilitowalem sie w ostatniej serii. Poszlo plynnie.
Mam pytanie, jak z nogami w tym cwiczeniu? Ja trzymam w lekkim rozkroku oraz lekko ugiete. Czy pomagac nogami podniesc ciezar? Czy izolowac barki - narazie nie pomagam nogami, nie ma potrzeby. Bo rozumiem ze to dwa inne cwiczenie i teoretycznie wyciskanie na barki to tylko barki a nie PP?:)

Martwy Ciąg klasyk 5x5 – 40kg / 55kg / 67,5kg / 72,5kg / 77.5kg - w porzadku, jest zapas, po nastepnym tygodniu cwiczen zrobie filmik. Zastanawiam sie czy nie kupic jakis ochraniaczy na kolana, albo nie nosic dlugich spodni, bo sama swiadomosc, ze moge zachaczyc o noge/piszczel, jest troche rozpraszajaca:)

Sciaganie drazka do klatki 4+4, 3 serie , 15 reps - Dzisiaj tak rozpoznawczo pocwiczylem, zrobilem jak Bog przykazal, nastepnym razem lepiej dobiore ciezar. Ok.

Brzuch – allahy 5 serii 80 / 90 / 100 / 100 / 100, dodalem jeszcze uginanie tulowia ze sztangielkiem w reku 2 serie po 14kg na strone - w porzadalu

Łydki – uginanie nog siedzac, 4 serie, 25 powtorzen – 66kg / 20 powtorzen x 3 – 73kg - Pieklo jak cholera, nie powiem:) Ludzie pozajmowali sztangi proste, stad zmiana cwiczenia, ale ok, czulem ze cwicze:)

Polowiczne uginanie nadgarstkow – 20kg, 30powt / 30kg x 2 – 20powt, rozpoznanie cwiczenia, przedramie ladnie pracowalo, w nastepnych treningach dodam ciezaru, ok. Wnioskuje ze mam silniejsza lewa reke:) Zmierze obie niedlugo, przedramie i bicek.

To tyle z dzisiaj, uwagi mile widziane, pozdrawiam:)

ciaastek91
08-02-09, 14:27
uginanie nog siedzac na lydki?

3ndriu
08-02-09, 14:30
Pewnie chodziło mu o wspięcia na palce siedząc.

p_narozny
08-02-09, 14:31
No wyobraz sobie ze tak...
Siadasz, nogi masz prosto, zakladasz blokade od strony ud. Od strony piety masz taki 'walek' - i jedziesz, uginasz nogi w kolanie. Nic nadzwyczajnego, nie moglem znalesc dokladnie tej maszyny na 'atlasie' - ale nie trudno to znalesc w necie..

EDIT - nie nie chodzilo i o wspiecia na palce siedzac;> Zaraz poszukam tego, to wkleje..

Napinacz01
08-02-09, 14:32
uginanie nog siedzac na lydki?

pewnie mu się nazwy pokręciły i chciał napisać wspięcia ;]

ciastek ostatnio widze jedyne co robisz na tym forum, to każdego łapiesz za słowo i wytykasz pierdołowate błędy... -.-

http://www.kulturystyka.pl/atlas/nogi.asp#lydka

cw2. o to ci chodzilo ?

p_narozny
08-02-09, 14:35
Qrna! Mowie, ze nie pomylilem nazw cwiczen! Zaraz znajde to pokaze;P A co do ciastka91, tez to zauwazylem:P

p_narozny
08-02-09, 14:38
Dobra, to nie to samo, ale moze pomoze skumac, co mialem na mysli:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/nogi.asp
Cwiczenie numer 6! I teraz tak:
Walek, ten przy stopie, znajduje sie od strony piety... Do tego jest taka blokada zakladana od gory na uda, zeby wyizolowac lydki. Z prostej pozycji nog siedzac uginamy nogi... Uchwyt na rece, znajduje sie z przodu a nie z boku, nad ta blokada zakladana od gory na uda. Proste?;>

ciaastek91
08-02-09, 15:54
no ja wiem co to za maszyna, ale to cwiczenie jest na dwuglowy uda, a nie na lydki :)

nie czepiajcie sie mnie panowie, ja chce wam pomoc :D

p_narozny
08-02-09, 15:59
Owszem czuc dwuglowe, ale jest to zaje**ste cwiczenie na lydki... A z ta Twoja pomoca - polemizowalbym:P

hardworkOUT
08-02-09, 16:26
"Polowiczne uginanie nadgarstkow – 20kg, 30powt / 30kg x 2 – 20powt"

mowilem zebys poczytal jak jest u Marcinka.

robisz na takim samym ciezarze i na takiej samej ilosci powt.

czylio bys mial dzisiaj 30kg 3*30


progres co trening na danej ilosci powt

liczba powt ksztaltuje sie 30-20-10


czyli zalozmy dzis bys robi 30kg 3*30
nastepny trening 35 3*20
nastepny 40 3*10

i kolo sie zamyka
32,5 3*30 itd itd

p_narozny
08-02-09, 16:30
Wiem to, czytalem u Marcinka - ale robilem to pierwszy raz i nie znalem ciezaru jakim moge zrobic dana ilosc powtorzen:) Musialem sie rozeznac z cwiczeniem wpierw, popatrzec, pokminic:) Od nastepnego treningu bedzie juz si..:) Pozdro

p_narozny
11-02-09, 00:00
Alez mnie wqrwil dzisiejszy trening, wiecej bydla na silowni nie moglo sie zleciec;/ Dostalem cynk od kumpla o nowej silowni, jutro polece obczaic, zobaczymy jak to sie prezentuje. Tymczasem podaje relacje z dzisiaj:

Przysiad 5x5 - 45kg / 65kg / 80kg / 85kg / 90kg - bez problemow, powoli i dupa do ziemi

WL 5x5 – 45kg / 62,5kg / 75kg / 82,5kg / 87,5kg - jw, staralem sie robic powoli/dokladnie

Wiosłowanie w opadzie 5x5 – 40kg / 57,5kg / 67,5kg / 75kg / 80kg - ok

Bic + Tric - 3 superserie 4+4, 10 powtorzen - lepiej niz ostatnio, zwiekszylem ciezar, lokiec zachowuje sie juz troche lepiej, 2-3 tygodnie i powinno byc si, zobaczymy w praniu

Lydki - Wspiecia na palce ze sztanga na barach, 5 serii po 20 powtorzen, ciezar 60kg. Robilem dosc szybko, juz bylem przy koncu treningu, wiec dopadal mnie coraz wiekszy wkurw na amatorow gawedziarzy, atakujacych z kazdej strony;D Nie mniej, lydki czuly ze pracuja;p

Wszystkie ciezary dosc lekko i przyjemnie.
Brzuch dzis sobie odpuscilem (zrobie jutro w domu), nie moglem wytrzymac juz w tym tloku, przegiecie rury:P Czekam juz troche na kolejny tydzien, by dorzucic co nieco - znow mialem uczucie malego 'niedojebania' po treningu, ale jak poprzednio, nie wychylam sie ponad karteczke. Pozdro ziomy(:

hardworkOUT
11-02-09, 10:20
wiadomo juz niewiele zostalo do sezonu podkoszulkowego to tak teraz bedzie pelno sezonowcow na silowni

" znow mialem uczucie malego 'niedojebania' po treningu,"

tak ma byc, za jakis czas bedziesz sie cieszyl ze trening sie skonczyl ;)

p_narozny
11-02-09, 11:24
wiadomo juz niewiele zostalo do sezonu podkoszulkowego to tak teraz bedzie pelno sezonowcow na silowni

" znow mialem uczucie malego 'niedojebania' po treningu,"

tak ma byc, za jakis czas bedziesz sie cieszyl ze trening sie skonczyl ;)

Rzeznia z petelka, stoja i pier%%la i dupie Maryni.. I oczy wszedzie byleby w lustro, non stop... i bicek... bicek... BICEEEEK!!! 0_o

Taaaa.. Tak cos mi po glowie chodzila taka mysl..:) Dlatego sie nie wychylam, taka cisza przed burza, heh:)

p_narozny
11-02-09, 12:51
ALLELUJA! Cieszmy sie i radujmy;> Bylem wlasnie na nowej silowni, tzn nie nowej, ale wczesniej przeze mnie nie znanej, wyglada to ladnie, cena troche drozsza (bez promocji prawie 2x), ALE daja basen, jaccuzi, saune oraz box w poniedzialki:)

Jutro ide na probe a potem chyba kupie karnet na 3 miechy (dobra cene daja).
Jest wolna lawka oraz jeden Smith, ale taki bez linek, po prostu z luznym gryfem przymocowanym do rusztowania oraz kupa maszyn i wolnych sztangielkow czy gryfow.

Zastanawia mnie jeden fakt, czy bedzie sie roznil moj potencjalny ciezar na wolnej lawce, badz na tym Smithie (na dotychczasowej silce mialem tylko 2x Smith z linkami i koleczkami;/).

Sprubuje jutro zrobic normalny trening, jesli cos bedzie nie halo, na nastepnym treningu zrobie powtorke z maxow, po czym zmienie rozpiske ciezarow potrzebnych do 5x5 (mam nadzieje, ze nie bedzie takiej koniecznosci:)

To na tyle nowinek, juz przebieram nogami;> Pozdro

p_narozny
13-02-09, 00:57
Relacja z dzisiejszego dnia:

Przysiad 5x5 - 45kg / 65kg / 80kg / 85kg / 90kg - jako ze lawka plaska na nowej silce jest przymocowana na stale do stojakow, siady robilem na Smithie, ale jest roznica, sztanga jest bardzo luzna i przede wszystkim wiele ciezsza niz na poprzedniej silce, ostatnia serie pociagnalem najnizej jak sie da - i ledwo wstalem, hehe, nie mniej, spodziewam sie, ze ciezar bedzie szedl w gore, poki co..

Wyciskanie w staniu 5x5 – 32,5kg / 45kg / 52,5kg / 57,5kg / 62,5kg - w porzadeczku, ostastnia seria ciezej

Martwy Ciąg klasyk 5x5 – 40kg / 55kg / 67,5kg / 72,5kg / 77.5kg - jest zapas, luz

Sciaganie linki podchwytem do klatki 3 serie 4+4, 10 powt - OK, rehabilitacji ciag dalszy..

Brzuch - lawka skosna 4 serie po 25 powtorzen, bol troche, nie da rady robic Allahow tam;/

Łydki - 4 serie po 25 powtorzen - 60kg, pieklo:)

Zapoznawalem sie dzis z nowa silka, po treningu jaccuzi, sauna troche basen (malutki jest, max 20m, rekreacyjny raczej, ale chociaz pod woda mozna poplywac:)) Troche ludzi sie zwalilo, bylem chyba w czasie najwiekszego busy, ale 90% babeczki na biezniach, wiec nie bylo problemu ze sprzetem, kulturka ogolnie.
Sam nie wiem, przepisac sie, czy nie:) Chyba zaryzykuje i kupie ten karnecik na 3 miechy..
Zrobilem dzis kontrolna serie na wolnym ciezarze na klatke (na poprzedniej silce tylko Smith;/) - 90kg ledwo dociagnalem do 5 powtorzen.. W sumie bylem juz po treningu, ale bylo cholernie ciezko, sprubuje zrobic nastepny trening zgodnie z rozpiska, najwyzej zredukuje klatke, jesli bedzie znaczaca roznica.
To tyle chyba, od nastepnego tygodnia, powinno sie robic ciekawiej:) Pozdro

hardworkOUT
13-02-09, 09:21
siady na smithie to jest jedna wielka pomylka. zwiekszasz o 90% ryzyko kontuzji i hamujesz postep

p_narozny
13-02-09, 12:35
No jest jedna opcja, ze zdejme z wieszaka na gryfy sprzet (nie ma tego duzo, raptem 5 gryfow) i na nim bede cwiczyl siady:> Jest dosc wysoki oraz wyglada na dosc solidny, nastepnym razem sprawdze..

p_narozny
15-02-09, 23:31
Ciezary bazowe na terazniejszy tydzien:) (dzis, wt, czw):
Siady: 47,5kg / 67,5kg / 82,5kg / 87,5kg / 92,5kg
WL: 45 kg / 65kg / 80kg / 85kg / 90kg
Wiosla: 40kg / 60kg / 70kg / 77,5kg / 82,5kg
Wyciskanie w staniu: 32,5kg / 47,5kg / 55kg / 60kg / 65kg
MC: 45kg / 57,5kg / 70kg / 75kg / 80kg

p_narozny
15-02-09, 23:41
Dzisiejszy trening wygladal nastepujaco:

Siady: 47,5kg / 67,5kg / 82,5kg / 87,5kg / 92,5kg

WL: 45 kg / 65kg / 80kg / 85kg / 90kg

Wiosla: 40kg / 60kg / 70kg / 77,5kg / 82,5kg

Bicek + Tricek: 3 super serie, 5 powtorzen - 40

Brzuch: Allahy 5 serii po 20 powtorzen 80 / 90 / 100 / 100 / 100

Lydki: 5 serii, 30 powtorzen, 60kg

Polowiczne uginanie nadgarstkow (nie zrobilem na ostatnim treningu) - 3 serie, 30 powtorzen, 30kg

Wszystkie cwiczenia poszly dosc lekko, najmilej siady oraz wyciskanie na plaskiej. Wiosla troszke trudniej, ale trzymalem technike. Dodatki, milo i przyjemnie, lydki piekly jak jasna cholera:)
Mysle, ze jestem gotowy by pobic kilka maxow - ale powolutku, cierpliwosci, CIERPLIWOSCI NAROZNY...;) Az sie czasem pukam w czolo zeby sie nie wyrwac do czegos ciezszego:) Nie mniej, milej sie cwiczylo dzis, gdy ciezar jest juz blizszy maksiorka:)
Co do lokcia, czuje poprawe, boli juz tylko gdy mocno zginam reke oraz napinam cale ramie. Pociagne super serie jeszcze minimum 2-3 tygodnie.

Zmierzylem dzis udo, bicek, pas oraz zwazylem sie - wszedzie na plus (udem sie nawet zszokowalem;)) - do podsumowania jeszcze daleko wiec zadnych numerkow nie podaje, jest postep.. a to motywuje do dalszych cwiczen:)
To tyle na dzis, pozdrawiam

p_narozny
17-02-09, 20:09
Dzisiejszy trening:

Siady: 47,5kg / 67,5kg / 82,5kg / 87,5kg / 92,5kg - w porzadku, ale poprzednim razem poszlo lzej:) Dyspozycja dnia czy co..

Wyciskanie w staniu: 32,5kg / 47,5kg / 55kg / 60kg / 65kg - tutaj najciezej, ze wszystkich bazowych cwiczen, ostatnie powtorzenie, ledwo poszlo:)

MC: 45kg / 57,5kg / 70kg / 75kg / 80kg - luz, w porzadku.

Sciaganie linki podchwytem do klatki, siedzac: 3ss, 4+4, 5 powt - OK

Brzuch: Allahy 5 serii po 20 powtorzen 80/90/100/100/100, oraz uginanie na boki ze sztangielka w reku (14kg), 2 serie 20 oraz 2 serie po 16 powtorzen, na strone

Lydki: Wspiecia ze sztanga na plecach 4 serie, 2 po 30 powtorzen 60kg, 2 po 25 powt 70kg.

Trening odbyl sie:) Pozdrawiam

p_narozny
19-02-09, 18:36
Dzisiejszy trening:)

Siady: 47,5kg / 67,5kg / 82,5kg / 87,5kg / 92,5kg

WL: 45 kg / 65kg / 80kg / 85kg / 90kg

Wiosla: 40kg / 60kg / 70kg / 77,5kg / 82,5kg

Bicek + Tricek: 3 super serie, 5 powtorzen - 40

Brzuch: Allahy 3 serie po 20 powtorzen 80 / 90 / 100 , unoszenie nog za glowe 3 serie po 25 powtorzen

Lydki: 2 serie, 50 powtorzen, 60kg

Staram sie zwiekszac liczbe wspiec na palce w cwiczeniach na lydki, ludzie po 100 repsow robia, mozna w kompleksy wpasc:)
Siady i wyciskanie poszly ok, wiosla ostatnia seria ciezej, postaram sie zrobic filmiki z ciezszych serii w nastepnym tygodniu. Trening w porzadalu, nie narzekalem na nic:) W nastepnym tygodniu bije maksiorki;>>>>>
Pozdro

Marcinek
20-02-09, 11:53
jak waga przyrosty itp?

p_narozny
20-02-09, 11:59
No jest dobrze, nie powiem:) Jest roznica, powiedzmy od miesiaca i trzech tygodni (miech rozgrzewkowe FBW oraz 3 tygodnie 5x5) - nie wiem tylko czy teraz pisac juz o przyrostach jakichs czy poczekac np do 2 miechow cwiczenia 5x5?
Mam pytanie, moze ktos bedzie wiedzial, w ktorym miejscu dokladnie mierzymy udo?

lovelas69
20-02-09, 12:08
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=15291 proszę :)

p_narozny
20-02-09, 12:14
O widzisz, ziom, dzieki:)

wukio
20-02-09, 13:58
Sorki, że tak ni z gruchy ni z pietruchy, ale muszę zapytać: te ciężary w wyciskaniu na płaskiej to podajesz z suwnicy smitha?

p_narozny
20-02-09, 14:04
tak, na suwnicy Smitha - tylko to mam na mojej silce, prubowalem taki sam ciezar na wolnej i tez daje rade:)

wukio
21-02-09, 14:28
Ok, tylko tyle chciałem wiedzieć. Powodzenia w treningu, będę śledził ;)

p_narozny
21-02-09, 17:58
Siemka. Podaje ciezary bazowe na nd, wt oraz czw:
Siady: 50kg / 67,5kg / 85kg / 90kg / 95kg
WL: 47,5kg / 65kg / 82,5kg / 87,5kg / 92,5kg
Wiosla: 42,5kg / 60kg / 75kg / 80kg / 85kg
Wyciskanie w staniu: 35kg / 47,5kg / 57,5kg / 62,5kg / 67,5kg
MC: 45kg / 60kg / 72,5kg / 77,5kg / 82,5kg

Piate serie w tych cwiczeniach to moje dotychczasowe maksy:) Pozdrawiam

p_narozny
22-02-09, 19:56
Zdaje relacje z dzisiejszego treningu:

Siady: 50kg / 67,5kg / 85kg / 90kg / 95kg - ciezko mi uwierzyc ze miech temu to byl moj max:) Serie powoli ATG, z lekkim grymasem na twarzy w ostatniej serii, ale stac mnie na duzo wiecej:) Czas pokaze:)

Wyciskanie w staniu: 35kg / 47,5kg / 57,5kg / 62,5kg / 67,5kg - Zrobilem filmik z ostatniej serii (swoja droga dosc ciezko mi poszla), w tej wlasnie ostatniej serii jak mi lokiec znow pier... to do teraz czuje cholerny bol;/

MC: 45kg / 60kg / 72,5kg / 77,5kg / 82,5kg - filmik ze srodkowej serii - kumpel musial leciec, nie mogl czekac do ostatniej serii, czuje zapas i to dosc spory

Sciaganie linki do klatki siedzac: 3 serie, 4+4, 15 repsow/seria - dobrze.

Brzuch: Allahy 4 serie, 20 powtorzen 80/80/100/100. Unoszenie nog za glowe 3 serie po 25 powtorzen - ok

Lydki: 3 serie, 50kg - 75 repsow, 50kg - 50 repsow, 60kg - 50 repsow - chcialem do 100 repsow w 1 serii dobic, ale wymieklem:) pieklo:) jestem chyba dobrej drodze..

To tyle, filmiki zgram wlasciwej osobie, zobaczymy co jest do poprawki:) Maksy beda bite - czuje w moczu;) Zobaczymy jak wiosla i klatka pojdzie na nastepnym treningu. Lokiec mnie zmartwil cholernie... zobaczymy jak dalej sie bedzie zachowywal.. Pozdrawiam!:)

hardworkOUT
22-02-09, 21:34
ok czekam na filmiki nagrywaj jak najwiecej nawet z kazdego cwiczenia [oczywiscie z koncowych/koncowej serii]




edit

z kazedgo w sensie bez takich detali jak wspiecia na palce albo allahy

hardworkOUT
23-02-09, 11:22
mc moze wrzuc na YT i wklej tutaj z podpisem ; jak perfekcyjnie wykonywac martwy ciag

jedno pytanie tylko ; odkladales po kazdym powt ? bo sam nie wiem juz po filmiku


wyciskanie w staniu tez wszystko spoko

p_narozny
23-02-09, 16:34
O prosze:) Nie wiedzialem, ze jest tak dobrze - super, na technice wlasnie zalezalo mi najbardziej. Oczywiscie, sztange odkladam za kazdym razem na ziemie (po pierwszym powtorzeniu widac jak sztanga troche kula sie w moja strone na ziemi).
Podaje link do Y2b - nie pytajcie mnie dlaczego video tak zapi...dala;/ Za kazdym razem jak konwertuje plik na avi to taka predkosc jest.. Lepszy rydz niz nic. Oto link:
http://www.youtube.com/watch?v=Z1V-PAu12xE
Pozdrawiam

hardworkOUT
23-02-09, 17:37
nie musisz konwertowac. wrzuc na yt w 3gp i on sobie poradzi

p_narozny
23-02-09, 19:38
Chyba mnie jednak przerasta wrzucenie tak zeby dzialalo 'jak czlowiek';p zapodaje link do speedyshare, jak ktos chce, to prosze sobie sciagnac:)
http://www.speedyshare.com/218998233.html

p_narozny
25-02-09, 12:43
Relacja z wczoraj:

Siady: 50kg / 67,5kg / 85kg / 90kg / 95kg

WL: 47,5kg / 65kg / 82,5kg / 87,5kg / 92,5kg

Wiosla: 42,5kg / 60kg / 75kg / 80kg / 85kg

Bicek + Tricek: 4+4, 3 SS, 15 powtorzen

Brzuch: spinanie tulowia na 'fotelu', 4 serie po 25 powtorzen, 56kg

Lydki: Wspiecia na palce z talezami w lapach (25kg na reke), 2 serie 50 oraz 40 powtorzen..

Wszystko w porzadalu, lokiec nie doswieral, przy ww cwiczeniach.. Pozdrawiam

p_narozny
26-02-09, 00:15
W ogole... Lewy bicek 40, prawy 39 - alez mnie to wpienia:D

p_narozny
27-02-09, 00:32
Dzis:

Siady: 50kg / 67,5kg / 85kg / 90kg / 95kg - a luuuzik:)

Wyciskanie w staniu: 35kg / 47,5kg / 57,5kg / 62,5kg / 67,5kg - Dalem rade, ale lokiec bolal od 3 serii..

MC: 45kg / 60kg / 72,5kg / 77,5kg / 82,5kg - spoko Maroko;>

Sciaganie linki do klatki siedzac: 3 serie, 4+4, 15 repsow/seria - dobrze.

Brzuch: Spinanie brzucha na fotelu, 54kg, 4 serie po 25 powtorzen oraz unoszenie nog za glowe, 3 serie po 25 powtorzen

Lydki: 2 serie, 40kg - 100 powtorzen, 50kg - 50 powtorzen:)

PANIE I PANOWIE, OGLASZAM!!! MAKSY WYROWNANE!
Moge smialo powiedziec ze od FBW 5x5 sila nie maleje!!:DD
Od niedzieli jedziemy do przodu, rozpiske podam niebawem:)
Pozdrawiam:)

Włodi90
28-02-09, 19:36
U mnie jest to samo tyle ze ja mam 35cm(prawy) i 34cm(lewy) a jestem leworęczny, wiec to jest dopiero porażka...

ciaastek91
28-02-09, 19:58
no to jest straszne, szczegolnie jak jeden rekaw koszulki zamykasz a drugi nie.

p_narozny
01-03-09, 15:37
Eloooo!:)
Nadszedl pierwszy tydzien bicia maksow!! Podnosze maksy o 2,5kg na wszystkich bazowych cwiczeniach w tym tygodniu, oprocz MC gdzie dorzucam 5kg:)

Podaje Relacje z dzisiaj:

Siady: 50kg / 70kg / 87,5kg / 92,5kg / 97,5kg - im wiekszy ciezar tym lepiej mi sie robi siady, nie wiem z czego to wynika:) Maks pobity bez wiekszego problemu, powoli i dokladnie;)

WL: 50kg / 67,5kg / 85kg / 90kg / 95kg - nie poszlo tak latwo jak przy siadach, ale dalem rade:)

Wiosla: 45kg / 62,5kg / 77,5kg / 82.5kg / 87,5kg - Tutaj rowniez w miare latwo:) Postaram sie wrzucic niebawe jakis filmik z techniki wioslowania

B+T: 3SS, 4+4, 10 repsow - w porzasiu

Brzuch: Allahy, 5 serii po 25 powtorzen 80 / 90 / 100 / 100 / 100, oraz unoszenie nog za glowe, 3 serie po 20 powtorzen - w porzadku

Lydki: Wspiecia ze sztanga na plecach, 40kg - 100 powtorzen, 50kg - 60 powtorzen, nie dalem rady 75 repsow zrobic;) Ale i tak jest postep, OK.

Kaptury: Sztrugsy, z talezami w lapie (25kg na strone), 3 serie po 20 powtorzen, OK.

Trening podobal mi sie dzis jak ja pier#$#le;) Wyzlopalem 2,5 litra wody, co nie zdarza mi sie czesto, z reguly chlipie 1,5litra:) Czas jakies 90-105 minut:) Tak sobie mysle, mysle i wydaje mi sie ze sila najbardziej pojdzie odpowiednio: MC, siady, wiosla, klatka, wyciskanie w staniu:)) Czy sie to sprawdzi, zobaczymy, ale jestem dobrej mysli, poki co maksy nie sprawiaja mi duzo problemow, pozdrawiam:)

hardworkOUT
01-03-09, 16:50
" MC, siady, wiosla, klatka, wyciskanie w staniu:)"


zwykle w takiej kolejnosci idzie a najszybciej wymiekniesz przy wyc w staniu

szkoda ze klate robisz na smithie przez co hamujesz sobie postep troche

p_narozny
01-03-09, 17:04
No tak czuje, ze tak bedzie, ale nie czuje sie smutny z tego powodu:)

Dam rade z ta klatka, niech tylko lokietek wylecze w koncu, to przeniose sie tam gdzie jest wolna lawka i bede gonil klatke jak Bog przykazal, spoko, jestem cierpliwy jesli chodzi oto, bo wiem ze to kwiestia czasu zas ino:) Mam nadzieje ze po Wielkiejnocy bede mogl sie przeniesc juz..

Przy wyciskaniu tydzien temu lokiec mi sie mocno odezwal, ale i bez tego, czuje ze to idzie najciezej Nie szkodzi i tak najbardziej mnie kreca mnie teraz siady i mc;)

Byku, czemu avatar wywaliles?

p_narozny
03-03-09, 21:58
Relacja z dzisiaj:

Siady: 50kg / 70kg / 87,5kg / 92,5kg / 97,5kg - OK.

Wyciskanie w staniu: 35kg / 50kg / 60kg / 65kg / 70kg - Dalem rade, lokiec tym razem nie doskwieral.. Ale szczerze, ostatnia serie to ledwo zrobilem, oczywiscie technicznie, jak dorzuce 2,5kg w nastepnym tygodniu to chyba nie podniose:) Moze zatrzymam ten ciezar na kolejny tydzien???

MC: 50kg / 65kg / 77,5kg / 82,5kg / 87,5kg - fajnie czuc ciutke wiekszy ciezar na sztandze, dalem rade, raz prawie puscilem uchwyt przez spocona dlon:)

Sciaganie linki podchwytem do klatki: 4+4, 3ss, 10 powtorzen - ok, czulem.... biceps?!:D

Brzuch: Unoszenie nog za glowe - 3 serie po 25 powtorzen, oraz krotkie spinki brzucha z rekami na klacie,na materacu - 5 serii po 20 powtorzen

Lydki: Wspiecia na palce z talezami w lapach (20kg na strone) - 2 serie, 60 oraz 41 powtorzen;)

Trening zajal jakos godzinke i 20 minut...
HardworkOUT - co sadzisz o wyciskaniu w staniu? Zatrzymac progres na tydzien, czy zadzialac z wiekszym ciezarem i jak polegne to obnizyc ciezar i dobijac znow do maxa przez pare tygodni?

Pozdrawiam:)

hardworkOUT
03-03-09, 22:04
wyc w staniu jak polegniesz to zrobisz deloading o kilkanascie %
to normalne ze tutaj szybko sie konczy progres
swoja droga mogles nizej zaczac ale teraz po ptokach


co do linki - oczywiscie ze bedziesz czul biceps
masz jedna skladowa odpowiedzi na pytanie czemu nie trenuje bicepsa 'cyklicznie' przez np 2-3-4 miesiace
jak pokombnujesz z cw to on swoje robi


edit
mam nadzieje ze mc robisz nachwytem


aha i jak mozesz to pisz w wypisce w 1wszym treningu danego tygodnia czy idzie aba czy bab , i w tytule czy to trening a czy b , noi w nawiasach przy ostatnich seriach kilogramy z poprzedniego treningu albo link do wypiski do poprzedniego takiego samego treningu

tak bedzie czytelniej i lepiej mi kontrlowac relacje zamiast przekopywac sie po wczesniejszych stronach

p_narozny
03-03-09, 22:15
No jo, co do wyciskania to sie zgodze, no ale max zmierzylem, wiec tak wyszlo:D Podbije jeszcze o te 2,5kg, moze sie uda:) A jak nie to zgodnie z zasadami obnize i od nowa orka w gore:>

No czulem od samego poczatku bicek, z wiekszym ciezarem mocniej, co naturalne - i spoko, czuje ze trening jest kompletny.

Mc podchwytem jak najbardziej:)

Spoko, te sprawy techniczne wdroze od nastepnego posta z treningu, pozdrawiam i dzieki:)

ciaastek91
03-03-09, 22:21
Mc podchwytem jak najbardziej:)



mam nadzieje, ze literowka ;p

p_narozny
03-03-09, 23:41
Nooo... siur, siur, nadchwytem;)

p_narozny
06-03-09, 00:14
Siemka, podaje relacje z dzisiaj (trening A):
Link do takiego samego treningu z poprzedniego tygodnia: 77 (http://e-kulturystyka.info/showpost.php?p=189737&postcount=77)

Siady: 50kg / 70kg / 87,5kg / 92,5kg / 97,5kg (95kg w poprzednim tygodniu) - Bez zastrzezen, max pobity, wierze ze pykne go jeszcze nie raz i nie dwa, ale nie bede sie spieszyl z dokladaniem zlomu, po 2,5kg mysle tygodniowo bedzie ok, im dluzej tym lepiej, ajt?:)

WL: 50kg / 67,5kg / 85kg / 90kg / 95kg (92,5kg) - W porzadeczku, troche lzej niz podczas poprzedniego treningu

Wiosla: 45kg / 62,5kg / 77,5kg / 82.5kg / 87,5kg (85kg) - Lzej niz w niedziele, dobrze rokuje na przyszlosc, nie moglem nagrac filmiku, postaram sie przy najblizszej okazji:) Chce miec ciagle technike pod kontrola czy w tym czy w innych cwiczeniach

B+T: 3SS, 4+4, 10 repsow - OK, lokiec jakby sie ustabilizowal..

Brzuch: Unoszenie nog za glowe, 3 serie po 25 powtorzen, spinki na materacu 3 serie po 20 powtorzen

Lydki: Wspiecia ze sztanga na plecach, 40kg - 100 powtorzen, 50kg - 50 powtorzen. Pieklo co nieco:)

Sam trening troche na szybkiego, znajomi czekali w domu... Jakie to irytujace jak sie prubuje urwac chociaz 10 minut z treningu, wszystko sie robi inaczej:) Ale dalem rade..
Kolejna sprawa, wspolcwiczacy - Matko Boska Chrystusowa Amerykanska! Dawno mnie nikt tak nie wqrwial jak ekipa z dzisiaj, jeden strongmen z przydupasem (zaden ani jednej serii sam nie zrobil... BA! Ledwo we dwoch dzwigali, ale nie! im wiecej tym lepiej...) oraz stado dziwolagow... na oczy przejrzalem jak wiele rzeczy mozna spi@#lic przy zwyklym cwiczeniu na biceps (tak tak, bicek bicek... BICEK PONAD WSZYSTKO!! 6 cwiczen im wiecej serii tym lepiej...). Staralem sie patrzec w sciane by sobie cisnienia nie podnosic;> Ok koniec wylewania zali:P

Pierwszy tydzien bicia maksow poszedl w miare gladko, najciezej wyciskanie na barki, zdecydowanie;) Narazie jestem plus 2,5kg we wszystkich bazowych cwiczeniach, oraz 5kg w mc. Juz sie nie moge doczekac poczatku kolejnego tygodnia:) Z masy jestem rowniez zadowolony, ale wymiary oraz wage podam gdzies za miesiac, przed swietami Wielkiejnocy;) Zbliza sie urlop w Polsce, wiec bedzie co porownywac po 2 tygodniach odpoczynku;>>

Pozdrawiam:)

007
06-03-09, 00:35
Strongi chyba na niezłym koksie byli :) Powodzenia

p_narozny
06-03-09, 00:41
Oj, musialbys to zobaczyc... Rzeznia z petelka, delikatnie mowiac;> Najbardziej mi sie podobalo jak szczepili 2-3 talerze (25kg) i robili jakies wrzutki, tak jak Pudzia wrzuca kulki na podesty.. Ubaw po pachy..:D Albo przysiady, 200kg... wrzask, ze az w drugim miescie slychac, zasieg ruchu... 10 cm..;/

hardworkOUT
06-03-09, 09:39
jak lokiec jest ok to od nowego tyg mozesz wrocic do podstawy

p_narozny
08-03-09, 16:22
Witam.
W tymze tygodniu jade systemem BAB.
Link do tego samego treningu z poprzedniego tygodnia: 85 (http://e-kulturystyka.info/showpost.php?p=192236&postcount=85)

Relacja z dzis (trening B):

Siady: 55kg / 75kg / 90kg / 95kg / 100kg (97,5kg) - Kolejny max pekl:) Wieksza trudnosc sprawia mi rozgrzewka do ostatnich 3 serii niz ostatnie 5 powtorzen:) Jak sie porzadnie rozgrzeje to juz leci, wsio w porzadku.

Wyciskanie w staniu: 35kg / 55kg / 62,5kg / 67,5kg / 72,5kg (70kg) - Nadszedl dzis ten moment, na ktory tak dlugo czekalem. Bicie kolejnego maxa na barki. Tlum gapiow zebral sie wokol, zostala tylko ostatnia seria, ja i pier@#$lone ostatnie 5 repsow. Bukmacherzy zbierali ostatnie zaklady, spiker podkrecal atmosfere wokol i tak juz rozgoraczkowanego tlumu:P Zarzut na barki.. Zycie mignelo mi przed oczami (pierwsza Gwiazda, babcina szarlotka, pierwsza flaszka z plastikowych kubeczkow z najlepszym ziomem:PP). Tlum krzyczal wraz z powtorzeniem RAAAAAAZ... DWAAAAAAAAAA... TRZYYYYYYYY...!!! Nie poddawalem sie, jeszcze troche, pot kapal z czola... CZTERYYYYY.... Bukmacherzy krecili z niedowierzaniem glowami... Skad oddadza kase mafii, ktora postawili przeciwko mnie... PIEEEEC!!! Stalo sie!! Oklaskom i gratulacjom nie bylo konca! Udalo sie! Czulem ze rosne:P Spiker darl sie w nieboglosy: DALISMY RADE!! Wlasciciel silowni postanowil uczcic ten niebywaly wyczyn nadaniem silowni mojego imienia!:D Oczywiscie po treningu bufet, napitki, brazylijskie blizniaczki i sielanka do bialego rana:P
W skrocie - dalem rade!:D

MC: 60kg / 70kg / 82,5kg / 87,5kg / 92,5kg (87,5kg) - W porzadeczku, poki co dokladam tygodniowo po 5kg... Kiedy powinienem zaczac mysle o zmianie uchwytu??

Sciaganie drazka do klatki: 3 serie, 4+4, 5 repsow - dobrze, bicek poczul ciezar, plecki tez..

Brzuch: allahy - 3 serie po 20 powtorzen - 80 / 90 / 100, unoszenie nog za glowe - 3 serie po 20 powtorzen, spinki na materacu - 3 serie po 20 powtorzen

Lydki: wspiecia ze sztanga na plecach 2 serie, 40kg - 81 repsow (dalem dupy, zly jestem ze nie wytrwalem do 100 repsow;/), 50kg - 50 repsow..

Kaptury: sztrugsy z talerzami w lapach (25kg na strone) - 3 serie po 16 powtorzen..

Trening podobal mi sie jak cholera, najbardziej te barki, myslalem ze polegne:) Siady i MC ciagle z zapasem.. Pozdrawiam:))

PS. Bicek i tricek zostawie jeszcze systemem linkowym w tym tygodniu.. Niech wydobrzeje do konca.

hardworkOUT
08-03-09, 17:09
". Kiedy powinienem zaczac mysle o zmianie uchwytu??"

mozesz caly czas robic zamkowym

p_narozny
11-03-09, 15:07
Siemka, podaje relacja z dzisiejszego porannego treningu (A), link do treningu z poprzedniego tygodnia: 90 (http://e-kulturystyka.info/showpost.php?p=193025&postcount=90)

Siady: 55kg / 75kg / 90kg / 95kg / 100kg (97,5kg) - a dobrze dziekuje:P ostatnia seria ciezej deczko, ale ok

WL: 50kg / 70kg / 87,5kg / 92,5kg / 97,5kg (95kg) - poszlo wszystko, jednak ostatnia seria ledwo ledwo:) Mysle ze do 100kg dojade, a potem to juz wola Boga;) technika zachowana

Wioslowanie: 50kg / 65kg / 80kg / 85kg / 90kg (87,5kg) - nie mialem wiekszych problemow, ruch w gore dynamiczny w dol zas wolniejszy pod pelna kontrola, sztange ciagnalem po udach;) podchwyt

B+T: 3SS, 4+4, 5 powtorzen - OK

Brzuch: Allahy - 5 serii, 20 powtorzen 80 / 90 / 100 / 100 / 100, unoszenie nog za glowe 3 serie po 25 powtorzen

Lydki: wspiecia ze sztanga na plecach 40kg - 100 powtorzen, 50kg - 50 powtorzen

To tyle, cos sie dzis pocilem na treningu jakbym na kacu byl:P A warto nadmienic ze jestem nawet bez malego piwka juz od 1,5 miecha;> Pozdrawiam

3ndriu
11-03-09, 18:57
Może zacznij powoli dokładać ciężaru do wspięć na palce ?

hardworkOUT
12-03-09, 20:42
lydy jw co trening gdzie robisz te wspiecia dokladaj +2,5kg na sztange i dalej rob 100 powt


odczuwasz/widzisz jakies zmiany po tych 4+4 w ramionach ??

p_narozny
12-03-09, 23:37
hardworkOUT: mowisz o bolu w lokciu czy objetosci i ksztalcie lapy??

spoko, bede dorzucal zlom do lydek;>

jutro w poludnie mam kolejny trening.

p_narozny
13-03-09, 23:27
Siemka:) Relacja z dzisiaj (trening B), link do treningu z poprzedniego tygodnia: 85 (http://e-kulturystyka.info/showpost.php?p=192236&postcount=85)

Siady: 55kg / 75kg / 90kg / 95kg / 100kg (97,5kg) - Ostatnia seria ciezej, ale poszlo OK:)

Wyciskanie w staniu: 35kg / 55kg / 62,5kg / 67,5kg / 72,5kg (70kg) - Powtorzylem wyczyn sprzed 2 treningow:)

MC: 60kg / 70kg / 82,5kg / 87,5kg / 92,5kg (87,5kg) - OK, bez problemu!

Sciaganie drazka do klatki: 3 serie, 4+4, 5 repsow - OK

Brzuch: allahy - 5 serii po 20 powtorzen - 80 / 90 / 100 / 100 / 100

Lydki: wspiecia ze sztanga na plecach 2 serie, 45kg - 100 repsow, 55kg - 50 repsow.. Ladnie pojszlo;)

Kaptury: sztrugsy z talerzami w lapach (25kg na strone) - 2 serie po 20 powtorzen.. OK

Kolejny tydzien treningow zakonczony:) Nastepny zaczynam w niedziele, tradycyjnie juz doloze 2,5kg wszedzie w bazowych cwiczeniach, oraz 5kg w MC. Jestem zadowolony bardzo jak do tej pory:)

Na dzisiejszym treningu zebralo sie troche rodowitych koksikow. Jeden 'znajomy' oswiadczyl ze bedzie koksowal metke (100 tabletek o_0). Dieta? No jak to dieta?! Byle duzo!
Odblok? Yyyyy... A co to?
Jaka metka? .......
Stezenie? Eeee... Najmocniejsza!
Krew mnie zalewala z kazda sekunda jak Boga kocham;/ Az siara ze znam sie z takimi polglowkami;/

Pozdrawiam:)

p_narozny
15-03-09, 21:49
Elo!
W tym tygodniu jade ABA, link do treningu z poprzedniego tygodnia: 96 (http://e-kulturystyka.info/showpost.php?p=195166&postcount=96)
Podaje rozpiske z dzisiejszego ranka:

Siady: 55kg / 75kg / 92,5kg / 97,5kg / 102,5kg (100kg) - maksik a zarazem stowka pekla na 5 repsow ciesze sie, powyzej 100kg to juz mnie sie podoba:) ostatnie serie juz bardziej czuje, ale mysle ze jeszcze zapas mam na pare tygodni, jak pykne 110 kg to bede zadowolony, robia siady od poczatku roku dopiero, wiec si

WL: 50kg / 70kg / 90kg / 95kg / 100kg (97,5kg) - kolejny sukces:) ostatnia serie to juz na takim wkurwie musialem pojechac ze szok, podczas treningu czulem sie do dupy, trenowalem z samego rana, po ciezkim poprzednim dniu (nie, nie pilem:)), do tego jakby przeziebienie mnie bralo, ale dalem rade:)

Wioslowanie w opadzie: 50kg / 65kg / 82,5kg / 87,5kg / 92,5kg (90kg) - Nawet w miare, powiedzialbym ze lzej od siadow pocisnalem ten ciezar, musze filmik nagrac z tego - swoja droga mam filmik z MC z poprzedniego tygodnia, 92,5kg - podam przy najblizszej okazji, mialem jakis problem z telem

B+T: 3SS, 4+4, 15 repsow - przeciagnalem to cwiczenie o tydzien dluzej, dmucham na zimne:) od nastepnego tygodnia wroce juz do podstawy

Brzuch: spinanie brzucha na kresle, 3 serie po 20 powtorzen - nie skupialem sie dzis na dodatkach z ww powodow

Lydki: wspiecia ze sztanga na plecach 2 serie 45kg - 100 powtorzen, 50kg - 50 powtorzen

To tyle, troche do dupy sie czulem, powtorze sie;> no i co, jedziemy dalej z tematem:)

HardworkOUT: na poczatku kwietnia zjezdzam do PL na 2 tygodnie Wielkiejnocy - co proponujesz w zwiazku z tym? Przerwa? Potem zjechac z maksow troche i bic do przodu dalej?

p_narozny
17-03-09, 23:53
Siemka, podaje relacje z dzisiaj, trening B,
Link do treningu z poprzedniego tygodnia: 100 (http://e-kulturystyka.info/showpost.php?p=196095&postcount=100)

Siady: 55kg / 75kg / 92,5kg / 97,5kg / 102,5kg (100kg) - Dobrze:)

Wyciskanie w staniu: 35kg / 57,5kg / 65kg / 70kg / 75kg (72,5kg) - Poleglem w koncu! ostatnia seria tylko 3 powtorzenia, od nastepnego treningu zdejme jakies 15% i cisne dalej, za pierwszym razem max plus 5kg (z 67,5kg) - dla mnie niezle:)

MC: 60kg / 75kg /87,5kg / 92,5kg / 97,5kg - OK! Rece sie troche pocily ale w porzadku, coraz bardziej czuje ciezar:)

Sciaganie drazka do klatki: 3 serie, 4+4, 15 repsow - OK

Brzuch: allahy - 5 serii po 20 powtorzen - 80 / 90 / 100 / 100 / 100, unoszenie nog za glowe - 3 serie po 20 powtorzen, spinki na materacu - 5 serii po 20 powtorzen.

Lydki: wspiecia ze sztanga na plecach 2 serie, 45kg - 100 repsow, 60kg - 50 repsow.. OK;)

Trening w porzadalu:) Dobrze sie czuje po nim. Sprubowalem 2 serie na biceps hantlami, czulem lokiec;/ Sam nie wiem coorwa co robic z tym fantem..;/ Masa idzie za to ladnie:) To tyle, do nastepnego:)

p_narozny
19-03-09, 23:18
Siemka, dzis trening A (link do treningu z poprzedniego tygodnia: 96 (http://e-kulturystyka.info/showpost.php?p=195166&postcount=96))

Siady: 55kg / 75kg / 92,5kg / 97,5kg / 102,5kg (100kg)

WL: 50kg / 70kg / 90kg / 95kg / 100kg (97,5kg) - chyba dam rade jeszcze 2,5 moze 5kg

Wioslowanie w opadzie: 50kg / 65kg / 82,5kg / 87,5kg / 92,5kg (90kg) - Jest zapas

B+T: 3SS, 4+4, 15 repsow - OK, od nastepnego tygodnia wroce do poczatkowych zalozen 5x5, zobaczymy jak lokiec zareaguje

Brzuch: allahy: 5 serii po 20 powtorzen 80/90/100/100/100, spinanie brzucha na kresle, 3 serie po 20 powtorzen

Lydki: wspiecia ze sztanga na plecach 2 serie 45kg - 100 powtorzen, 50kg - 50 powtorzen

Kolejny tydzien na plus:) Pozdro

hardworkOUT
20-03-09, 07:25
w siadach za bardzo sie bawisz 2.5 na tydzien to malo w tym cw

pawelek616
20-03-09, 10:13
Wiosłowanie robisz prawie takim samym cięzarem co martwy!!! Ja bym się osrał.

p_narozny
20-03-09, 10:58
Hard: dorzucac po 5kg?;> myslalem ze im dluzej bede bil maksy to tym lepiej dla treningu, no ale w sumie czemu nie, sprubuje 5kg..

pawelek: a to dziwne jest?:D zapas jest jeszcze, ale pewnie mc dalek pojdzie z czasem;)

p_narozny
22-03-09, 18:38
Siemka, podaje rozpiske z dzisiaj.
W tym tygodniu jade BAB, link do tego treningu z poprzedniego tygodnia: 102 (http://e-kulturystyka.info/showpost.php?p=198020&postcount=102)

Siady: 65kg / 80kg / 95kg / 102,5kg / 107,5kg (102,5kg) - Ostatnia seria ciezko, ale bylo ok.

Wyciskanie w staniu: 30kg / 45,5kg / 55kg / 60kg / 65kg (72,5kg) - Zrzucilem 15% z maxa i znow pne sie w gore..

MC: 65kg / 80kg /92,5kg / 97,5kg / 102,5kg - OK!

Podciaganie na drazku podchwytem: 3 max, konczylo sie na jakichs 6-7 powtorzeniach:)

Brzuch: allahy - 5 serii po 20 powtorzen - 80 / 90 / 100 / 100 / 100, unoszenie nog za glowe - 3 serie po 20 powtorzen, spinki na pilce (tej duzej takiej:P) - 3 serie po 15 powtorzen.

Lydki: wspiecia ze sztanga na plecach 2 serie, 50kg - 100 repsow, 60kg - 50 repsow.. OK;)

ErWeider
24-03-09, 18:43
zapodaj jakie masz przyrosty w masie i poszczególnych partiach mięśni(wymiary)

hardworkOUT
24-03-09, 19:02
nie !!!!

Piotr [ ;) ]


nie proboj stawac na wage poki nie bedzie conajmniej 130 w siadach i ze 135-140 w ciagach !

a mierzenie to najlepiej odpusc na dlugo

ErWeider
24-03-09, 19:06
hehe czemu nie :P

p_narozny
24-03-09, 19:48
Hehehe, ale jak to?! Nawet przed 2 tygodniowa przerwa wielkanocna nie podawac wagi? No to pieknie...! Dobra nie to nie;D Bedzie lepszy efekt.
Tylko powiem ze z wagi jestem w pipke zadowolony jak na 2 miechy 5x5 (oczywiscie staje na wage, musze wiedziec czy dietka dobra, ale tak prywanie;>),
hmmm 130 w siadach i 140 w mc... W takim razie podam wage w czerwcu jakos, wtedy mysle dobije do tylu co Hard napisal;>

A wymiary nie ma co, szczypior ciagle;)

Wieczorem napisze relacje z dzisiejszego treningu, pozdrawiam:)

ErWeider - jesli sie wahasz czy zaczac ten trening to polegam go bardzo bardzo, dobra dieta do tego i sukces murowany, nie spodziewalem sie nawet ze tak mi bedzie szlo, zarowno jesli o masie piszemy jak i o sile;) Nigdy sila nie byla moja mocna strona a teraz juz jakos to wyglada na gryfie;) Jeszcze raz, polecam!

ErWeider
24-03-09, 20:27
no ja od wczoraj zacząłem FBW ale masowo/siłowe kozystam z treningu od harda ;]




http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=14506

ErWeider
24-03-09, 20:38
zawsze mialem problem z klatką woogle nie rosla mozna powiedziec mama nadzieje ze na tym ladnie ruszy

ciaastek91
24-03-09, 20:50
po co mu w relacji smiecisz cala wypiska, nie mogles linka wkleic? ;p

hardworkOUT
24-03-09, 21:02
dokladnie jw.


p_narozny - mialem na mysli zebys wogole nie stawal na wage !! do czasu jakis konkretnych wynikow.

wierz badz nie ale to dosc wazny szczegol. centymetra tez sie nie dotykaj najlepiej.

co do diety - napewno na tyle znasz swoj organizm ze wiesz ile czego masz jesc - byle bys czul sie najedzony.

ErWeider
24-03-09, 21:45
no tez prawda moglem link :P sorry

ciaastek91
24-03-09, 21:52
a ja od siebie powiem tak: nie waga i nie centymetr sa miarami progresu, tylko lustro ;)

p_narozny
25-03-09, 00:15
Link do treningu z poprzedniego tygodnia: 103 (http://e-kulturystyka.info/showpost.php?p=198949&postcount=103)
Jak powiedzialem tak robie, dzis trening A:

Siady: 60kg / 80kg / 95kg / 102,5kg / 107,5kg (102,5kg) - w porzadku

WL: 55kg / 72,5kg / 92,5kg / 97,5kg / 102,5kg (100kg) - to chyba bedzie moj max na teraz, ciezko bedzie mi podniesc 105kg:)

Wioslowanie w opadzie: 60kg / 72,5kg / 85kg / 90kg / 95kg (92,5kg) - Kurcze, lekko dosc:)

B+T: 3SS, 4+4, 10 repsow - Mialy byc pompki na poreczach ale dzis na silowni 70% urzadzen bylo w stanie renowacji i nie moglem z tego skorzystac, kontynuowalem wiec poprzednie rehabilitacyjne cwiczonko

Brzuch: dzis nic:)

Lydki: wspiecia ze sztanga na plecach 2 serie 50kg - 100 powtorzen, 60kg - 50 powtorzen

Kaptury: 3 serie po 16 repsow sztrugsow z talerzami (225kg na lapke)

Hard: wiele zadasz, ooooooooj wiele:D waga to to czym sie jaram, specjalnie nowa kupilem na ta okazje, narazie sie nie zawiodlem zadnej kwestii w ktorej mi doradziles, wiec ok, ale dla zaspokojenia mojej ciekawosci, czemu ma to sluzyc?:)

Ciastek91: Dobrze mowisz;> No i to zayebiste uczucie dobrze rozkminionego treningu:)

ErWeider: Co do budowania masy, nie tkne juz splita chocby sie palilo:) Powodzenia w treningu

Pozdrawiam.

p_narozny
27-03-09, 00:37
Dzis trening B, link do treningu z poprzedniego tygodnia: 102 (http://e-kulturystyka.info/showpost.php?p=198020&postcount=102)

Siady: 65kg / 80kg / 95kg / 102,5kg / 107,5kg (102,5kg) - W porzadku, dorzuce nastepne 5kg od niedzieli.

Wyciskanie w staniu: 30kg / 45,5kg / 55kg / 60kg / 65kg (72,5kg) - Nie podoba mi sie ten ciezar;/.... ;D

MC: 65kg / 80kg /92,5kg / 97,5kg / 102,5kg (97,5kg) - W porzadku, ale ledwo juz utrzymuje ten ciezar, lapy mi sie slizgaja, musze sie nauczyc tego nowego chwytu, a jak nie pomoze, to moze rekawiczki?

Podciaganie na drazku podchwytem: 3 max, konczylo sie na jakichs 6-7 powtorzeniach:)

Brzuch: allahy - 5 serii po 20 powtorzen - 80 / 90 / 100 / 100 / 100, spiecia na krzeselku, 3 serie po 20 powtorzen, obciazenie 54kg

Lydki: wspiecia ze sztanga na plecach 2 serie, 50kg - 100 repsow, 60kg - 50 repsow.. OK;)

Kolejny tydzien treningu zakonczony, bylo fajno:P Troche sie taki wydymany dzis czulem, zasnalem na 3h przed treningiem i potem ziewalem jak lew tachajac te tony zlomu:> Pozdrawiam:)

hardworkOUT
27-03-09, 20:18
"ale dla zaspokojenia mojej ciekawosci, czemu ma to sluzyc?:)"

zeby sie nie blokowac. wiem wiem , brzmi banalnie i napewno mowisz sobie ze ciebie to nie dotyczy. ale.... zaufaj mi ;)

p_narozny
30-03-09, 18:07
W tym tygodniu jade ABA, wczoraj mialem trening A, link do treningu z poprzedniego tygodnia: 118 (http://e-kulturystyka.info/showpost.php?p=201241&postcount=118)

Siady: 65kg / 85kg / 100kg / 107,5kg / 112,5kg (107,5kg) - OK:)

WL: 55kg / 75kg / 95kg / 100kg / 105kg (102,5kg) - Wiecej nie dam rady, ostatnie powtorzenie 5 serii 'takie SE'

Wioslowanie w opadzie: 60kg / 72,5kg / 87,5kg / 92,5kg / 97,5kg (95kg) - OK:)

Pompki na poreczach: 3SS, max - wrocilem do tego cwiczenia, serie na poczatek nieduze, ciut mniej niz 10 powtorzen w kazdej, lokiec zachowuje sie ok

Brzuch: Allahy 5 serii po 20 powtorzen 80 / 90 / 100 / 100 / 100, oraz przenoszenie pilki lekarskie na boki siedzac;]

Lydki: wspiecia ze sztanga na plecach 2 serie 50kg - 100 powtorzen, 60kg - 50 powtorzen

Trening w porzasiu, ogolnie mowiac:P :) Pozdrawiam

3ndriu
30-03-09, 18:24
Ładnie Ci w przysiadach idzie ;)

p_narozny
30-03-09, 18:39
Jo, staram sie:) Po tym tygodniu bede mial 2 tygodnie przerwy, na wielkanoc, ciekawe jak to na mnie podziala jak wroce..

3ndriu
30-03-09, 19:03
Przerwa w treningach jest wskazana ;)

Jak wrócisz po świetach na salę treningową przez pierwszy tydzień zrób sobie lekkie treningi żebyś po przerwie do pieca nie dał ostro ;)

007
30-03-09, 19:16
Bez strategicznego roztrenowania nie ma postępów :)


zaniżone ciężary i tak powinny przygniatać ;)

Smacznego jaja :]

p_narozny
30-03-09, 19:19
No jo jo, chodzilo mi bardziej o wage moja:D Ciezko nad tym pracowalem i sa efekty. Bez browarka nawet malego 8 tygodni juz, ale jak zjade do Polski do znajomych... niedobrze no..!:D Powoli szykuje strategie przeciw chudnieciu:)

007
30-03-09, 19:27
Najważniejsze to pilnować michy ,kaloryczność oczywiście trza obniżyć ale bez takiej przesady żeby wszystkie kalorie pochodziły z browara :)))

Po przerwie split ? :)))

ciaastek91
30-03-09, 19:28
browar w malej ilosci ci nie zaszkodzi, nie dajmy sie zwariowac :) nie jestesmy zawodowcami ;p

p_narozny
30-03-09, 19:37
Ale to napewno nie bedzie tylk browar i juz NAPEWNO nie w malej ilosci!:D Mysle nad takim rozwiazaniem w tym czasie: bcaa, bialko 3x dziennie, witaminy, duzo wody, no i jak najbardziej diete zapinac - co myslicie?

Po powrocie ciagle fbw 5x5, az do czerwca bede masowal, potem split na rzezbe i aeroby:) Jak po rzezbie bede mial wage taka jak dzis to pelen sukces:) Tak sobie to zaplanowalem...:)

ciaastek91
30-03-09, 19:44
chodzilo mi o browar w ogole, jak trenujesz normalnie.
wiadomo, ze jak sie robi przerwe, a tym bardziej wraca na stare smiecie, to na malej ilosci sie nie konczy ;p

007
30-03-09, 19:58
[potem split na rzezbe i aeroby:)]

Masz dużo czasu,pomyśl nad interwałami zamiast aero a split na rzeźbę to imo średniowiecze ;)

3ndriu
30-03-09, 19:59
Ciastek ma rację w 100% ! ;)

ciaastek91
30-03-09, 20:03
a split na rzeźbę to imo średniowiecze ;)

no widzisz a imo to jest najlepsza opcja :)
i nie ma sie tutaj co sprzeczac co jest lepsze, a co gorsze, najlepsze jest to, co na danego osobnika dziala.

007
30-03-09, 20:06
Dlatego napisałem,że moim zdaniem :) tylko proponuje

p_narozny
30-03-09, 20:12
007 - a co wiec polecasz zeby sie wyzylowac deczko na lato?;) Interwaly oraz? Moglbys jakis przyklad podac? Nie orientuje sie w temacie:)

No tak myslalem wlasnie, nigdy nie robilem takiej porzadnej rzezby, bo rowniez nigdy nie masowalem tak jak teraz:) Kiedys z reguly obcinalem slodycze, robilem wiecej brzuszkow i biegalem - to dawalo efekty zadowalajace..:) Tak wiec teraz myslalem ze dobry split z wieloma cwiczeniami izolowanymi oraz aeroby i fajna dieta beda w porzadku.. Ale jak macie inne pomysly to nie krepowac sie, tylko pisac!:))

007
30-03-09, 22:40
007 - a co wiec polecasz zeby sie wyzylowac deczko na lato?;) Interwaly oraz? Moglbys jakis przyklad podac? Nie orientuje sie w temacie:)



Sprawa wygląda tak i może nie wszyscy się z tym zgodzą :)

Deczko na lato,czyli parę kilo fatu gubimy po kilku miesiącach masowania ( >nie mylić z przygotowaniem do startu w bb z kilkoma sokami w rękawie :) <

Lecisz treningiem siłowo masowym to leć nim dalej,stopniowo okrój dietę,wykorzystaj jak najlepsze produkty,około 70%węgli dostarcz z warzyw,wchodzisz na tryb niskowęglowodanowy,nie szalejesz z białkiem i korzystasz z kaloryczności tłuszczy(co do diety to trzeba się pobawić w rozpiski) jest to ważny element,decydujący o wszystkim. Więc lecisz tym treningiem powiedzmy 5x5 którym podtrzymujesz siłę a nawet możesz zanotować jej wzrost;) trzymasz się podstaw i unikasz dodatków,tylko największe pożeracze kalorii takie jak siady i mc ;) i tak sobie ćwicząc stopniowo dodajesz interwały ,zaczynasz od 5 minut i podnosisz według wyczucia. Tak w skrócie :)

Wszystko trza dopasować indywidualnie w zależności od wielu czynników.

Marcinek
30-03-09, 22:43
a ja sugeruje split z cwiczeniami w kolejnosci jak na mase tylko robic ruchy w przedziale 16-10 powtorzen i juz. w moim przypadku pieknie sie to sprawdza ;]

p_narozny
31-03-09, 23:09
Siemka, dzis trening B, link do treningu z poprzedniego tygodnia: 119 (http://e-kulturystyka.info/showpost.php?p=202067&postcount=119)

Siady: 65kg / 85kg / 100kg / 107,5kg / 112,5kg (107,5kg) - Ciezko:) Ale fajnie, podczas drugiej serii spodenki mi w kroku pekly!!! :DD

Wyciskanie w staniu: 35kg / 50kg / 60kg / 65kg / 70kg (65kg) - Kurcze wcale nie tak latwo poszlo dzis:/

MC: 70kg / 85kg / 97,5kg / 102,5kg / 107,5kg (102,5kg) - No juz ostatnia seria ciezej troszke, ale dalem rady, plecy poczuly ten ciezar..

Podciaganie na drazku podchwytem: 3 max, konczylo sie na jakichs 6-7 powtorzeniach:)

Brzuch: allahy - 5 serii po 20 powtorzen - 80 / 90 / 100 / 100 / 100, przekladanie pilki lekarskiej na boki siedzac z nogami w gorze, 2 serie po 30 powtorzen:)

Lydki: wspiecia ze sztanga na plecach 2 serie, 50kg - 100 repsow, 60kg - 50 repsow.. OK;)


To tyle na dzis, przed ostatni trening przed 2 tygodniowa przerwa przebiegl bez zaklucen;) Pozdrawiam

luo
31-03-09, 23:22
Ładnie Ci idzie z dorzucaniem złomu;) w 2 miechy siady prawie 20kg wl 10+.
Dietka i dobry trening robią swoje

p_narozny
31-03-09, 23:25
Mam nadzieje, ze w siadach to jeszcze nie koniec, do rownego chociaz bym chcial dobic, ale bede cisnal ile sie da:) Zadowolony jestem z sily z masy bardziej nawet:) Teraz wlasnie koncze 1 cykl na mono, mam nadzieje, ze powstrzymam spadki.. Tylko to mnie martwi:)

luo
31-03-09, 23:42
Ja po 1 cyklu praktycznie niemialem spadków, a dla znajomego sporo poszło w dół, a bralismy te same suple... Wszystko zależy od organizmu no i od dietki. Jakas glutamina bcaa i z tą dieta możesz być spokojny

wukio
31-03-09, 23:48
Dziwne trochę, że w pp 70 targasz a mc i siady około stówy. Taka dziwna dysproporcja ;P

luo
31-03-09, 23:56
Żebyś czytał relacje od początku to byś wiedział czemu tak jest;) Siady i mc niedawno dopiero zaczął cwiczyć więdz ma troche z tyłu w porównaniu do reszty ale i tak teraz juz ładnie idzie
ps ja robie 60kg w pp i 90w siadach;p

Marcinek
01-04-09, 11:02
ja np na mc zakladam maks 110kg. lepiej dokladniej i bezpieczniej.

p_narozny
01-04-09, 11:40
No dokladnie, technika przede wszystkim. Cw bez techniki na sile - to dupa a nie cwiczenia, wole odczekac chwile i tachac troche pozniej, ale tak jak pan Bog przykazal.
A co do pp - zycie:) Nic nie poradze, nie moge wiecej i juz:D Ale nie przejmuje sie tym, teraz jaraja mnie siady i mc - super cwiczenia. W wiosle dziwie sie, bo ciagle czuje dosc spory zapas..
Swoja droga mam taka przypadlosc - jak dobrze, ostro pocwicze na nogi, to nie moge spac potem chwile, krece sie jak dzik, nogi mam rozgrzane jak cholera, jakby domagaly sie jeszcze wysilku:D No ale nogi to nie miednica, wiec nie wiem jak sobie z tym poradzic w srodku nocy:D ;)
Po krecie owszem, bcaa, gainer i bialko, zobaczymy jak mi pojdzie z utrzymaniem wagi po cyklu, zwlaszcze, ze przez 2 tygodnie przerwy przewinie sie sporo alkoholu...;/. Male podsumowanie 2 miesiecy treningu i dietki juz w piatek! Pozdrawiam:)

3ndriu
01-04-09, 15:51
Czekamy na podsumowanie, jestem ciekawy ;)

Dobrze trzymaj dietę jak przyjedziesz do Polski bo 2 tygodniowy maraton może Ciebie nieźle wypłukać :P

wukio
01-04-09, 16:51
Nie miałem na myśli, że mało tylko dziwi mnie to, że w pp targasz stosunkowo DUŻO, a róznica miedzy tym ćwiczeniem a np siadami jest taka mała. Czytałem relację od początku, to była tylko taka dygresja. Po prostu nie spotkałem się z czymś takim bo sam od początku używałem wszystkich tych ćwiczeń i nie ma takiej dysproporcji.

A co do spadków po mono, to u mnie były naprawdę znikome, może o pół kg spadłem, ale to nawet nie jest jakiś odnośnik bo w przeciągu dnia można tyle "przytyć" albo stracić (wody np), także myślę, że jak za ostro nie pobalujesz to u Ciebie też nie powinno lecieć :)

p_narozny
02-04-09, 15:34
Dzis trening A, link do treningu z poprzedniego tygodnia: 118 (http://e-kulturystyka.info/showpost.php?p=201241&postcount=118)

Siady: 65kg / 85kg / 100kg / 107,5kg / 112,5kg (107,5kg) - OK:)

WL: 55kg / 75kg / 95kg / 100kg / 105kg (102,5kg) - Ok, ale juz wiecej nie pojdzie:) Zredukuje ciezar po wakacjach i bede bil w gore znow

Wioslowanie w opadzie: 60kg / 72,5kg / 87,5kg / 92,5kg / 97,5kg (95kg) - Luz, ostatnia seria ciezej.

Pompki na poreczach: 3SS, max - nie przekraczalem 10 powtorzen, trzeba sie dogrzac w tym, bo mialem wieksza przerwe:)

Brzuch: Allahy 5 serii po 20 powtorzen 80 / 90 / 100 / 100 / 100, oraz przenoszenie pilki lekarskie na boki siedzac, 3 serie po 30 powtorzen;]

Lydki: wspiecia ze sztanga na plecach 2 serie 60kg - 75 powtorzen

No i to tyle!:D 2 bite miesiace FBW 5x5 za mna!:) Trening uwazam w dalszym ciagu za zayebisty, poki co nie bede go zmienial. Jutro lece do PL na wielkanoc, wiec bedzie 2 tyg przerwy w treningach. Male podsumowanie pierwszych dwoch miesiecy oraz szkic na przyszlosc dzis wieczorkiem:) pozdrawiam

p_narozny
03-04-09, 10:57
Witam. Wrzucam obiecane wczesniej podsumowanie pierwszych 2 miesiecy fbw 5x5, oraz cyklu mono z Vitala:

2 miesiace FBW 5x5:

Waga: 90kg -----> 96kg
Udo: 57cm ------> 67cm!!! (wierzcie lub nie, udo uroslo do 67cm!:) Byc moze troszke zle zmierzylem poprzednio, wyliczajac 57cm, ale blad moglby byc 1-2cm:))
Klatka: 111cm -----> 112cm
Biceps: 40cm -------> 41,5cm
Pas: 93cm --------> 94,5cm

Cwiczenia bazowe na 5 powtorzen:

Siady ze sztanga: 95kg --------> 112,5kg (napewno bedzie wiecej, gdy wznowie treningi)
Wyciskanie lezac: 92,5kg --------> 105kg
Wioslowanie w opadzie: 85kg -------> 97,5kg (napewno bedzie wiecej, mam jeszcze zapas)
Wyciskanie sztangi na barki stojac: 67,5kg ------> 72,5kg (najmniejsza poprawa, nie mniej jest wiecej niz bylo:)
Martwy ciag: 85kg ---------> 107,5kg (napewno bedzie wiecej, zapas jest)

To tyle, chyba o niczym nie zapomnialem:)

5x5 bede robil dalej po powrocie z wakacji, az do czerwca, czyli na oko jakies kolejne 2 miesiace.. Do diety ciagle gainer, bialko oraz dorzuce aminokwasy. Po czerwcu, wiadomo, trzeba bedzie troche porzezbic, takze zmienie wtedy trening, ale to nie temat na dzis:)

Ogolnie rzecz biorac jestem bardzo zadowolony z efektow, mam nadzieje, ze przez kolejne treningi zaobserwuje jeszcze jakies przyrosty:) Program polecam kazdemu! Zapraszam do komentowania, pozdro

ciaastek91
03-04-09, 11:16
udo moglo tyle pojsc jezeli wczesniej siadow nie robiles.
ja jak zaczalem nogi cwiczyc na powaznie, to w krotkim czasie wypelnilem nogawki w jeansach ;p

Marcinek
03-04-09, 11:32
b. ładnie, powodzenia dalej.

3ndriu
03-04-09, 16:32
Ładnie Ci poszło kolego, oby tak dalej ;)

michal_f
03-04-09, 16:56
jest nieźle .. dzialaj dzialaj :lol:

p_narozny
04-04-09, 13:40
Qrwa! Moje najlepsze spodnie! Przymierzam dzis... i dupa zbita, nie mieszcze sie:P Wery fany, trzeba szukac nowych - WALIC SIADY!;D

3ndriu
04-04-09, 14:12
Hehehe... uroki bycia dużym ;)

luo
04-04-09, 14:27
No no, ładnie poleciałeś;)
Małych spadków przez święta życze

p_narozny
04-04-09, 17:29
Niech Ci Bog w dzieciach wynagrodzi za te zyczenia luo:D

luo
04-04-09, 18:46
"Niech Ci Bog w dzieciach wynagrodzi za te zyczenia luo:D"
Oby się za bardzo z tym niepospieszył;)) hehe

pan.wiesiu
04-04-09, 21:18
gratuluje!

kamil1141
04-04-09, 22:12
hard był by z Ciebie dumny :)

Miodowar
05-04-09, 12:41
no to ładnie ci poszło ... jak skoncze obecny trening FBW harda (dopiero drugi tydzien mam:) ) to pozniej zabieram sie za Fbw 5x5 :)

p_narozny
06-04-09, 13:25
A dzieki dzieki za dobre slowa;) Bedzie motywacja do dalszych treningow:) Z fotkami poczekam jeszcze 2 miechy az skoncze masowac, potem wrzuce kolejne po rzezbieniu sie:)
Narazie po 2 nocach w PL waga -1kg:D Ale juz dosc, zaczynam jesc i spac jak czlowiek, bialko (40g na porcje) oraz bcaa 3x dziennie:) Pozdro

Napinacz01
07-04-09, 17:48
Nie no laznie naroznik pocisles z tym udem :D hehe -1 zobaczymy po swietach ;)) jak sie rodzinka zleci. ja tez ostatnio popilem i sila spadla kurdee nie lubie spadkow ! :D

p_narozny
17-04-09, 22:57
Witam spowrotem!:) Waga -2kg po swietach, mysle ze odwodnienie zrobilo swoje. Jutro badz w niedziele skocze na pierwszy rozruchowy trening, potem caly tydzien lekko no i napieramy dalej!:) Co tam slychac po swietach?:)

007
17-04-09, 23:18
stara bida :P

3ndriu
18-04-09, 14:38
Dwa kilogramy na minusie to że tak powiem prawie nic :P Przynajmniej narządy oczyściłeś ;)

3ndriu
23-04-09, 21:25
Jaki tu spokój lalala, nic się nie dzieje lalala, nikt się nie bawi lalala, wszyscy się nudzą lalala...

Ziomek co jest że już tyle czau tu tak cicho ? ;)

p_narozny
23-04-09, 21:27
A siema:) No robie rozgrzewkowy tydzien poki co, wiec nie wiem za bardzo co pisac:) Jade ciagle 5x5, sila ciupke spadla, sezonowcow na silce jak mrowkow!!!;// nawet o 21 tlok na silce;) Jutro zrobie jeszcze jeden trening rozgrzewkowy, zastanawiam sie czy nie dac kolejnego tygodnia lzej, czy jakos to inaczej wykombinowac, bo maxow chyba od poczatku przyszlego tygodnia jeszcze nie jestem w stanie zrobic:) Jakies pomysly?

ciaastek91
23-04-09, 21:33
zejdz 5-10% z ostatnio uzywanych ciezarow, maxow po przerwie nie rob

3ndriu
23-04-09, 21:46
Zgadzam się z ciastkiem.

p_narozny
24-04-09, 01:41
No i dobra! Tak zrobimy:) Wznawiam relacje w niedziele w poludnie;) Pozdro

3ndriu
24-04-09, 08:18
Dokładnie w południe, jak cowboy idący na ustawkę ;)

p_narozny
24-04-09, 23:21
Nawet nawet idzie ta rozgrzewka, dzis siady skonczylem na 110kg, wiosla na 95kg oraz klatke na 100kg - moze byc:)

No i nawrocilem 2 dusze na porzadny trening, oraz diete (typek cwiczy 3 tygodnie i juz kretyne bral, myslalem ze jebne na cyc... a na slowo dieta zrobil tylko glupia mine, wspomnialem o siadach 'eee... kostke mialem skrecona..'). Namowilem ich zeby na forum zerkneli;>
Pozdro

p_narozny
26-04-09, 16:44
Siemka siemka:P W tym tygodniu jade BAB, dzis trening B/
Powracam z relacjami, tydzien zaczety dzis, jeszce troszke lzej niz zazwyczaj, podaje rozpiske:

Siady: 70 / 85 / 95 / 100 / 105 / 110kg - wsio w porzadalu:)

Wyciskanie w staniu: 35 / 50 / 55 / 60 / 65kg - ok

MC: 70 / 85 / 95 / 100 / 105kg - ciupke sie spocilem ale bylo dobrze, w poprzednim tygodniu nie robilem mc tylko ugianie plecow na maszynie, by ruszyc troche prostowniki

Podciaganie na drazku - 3 serie: 6 / 5 / 5 powtorzen - malo, ale wiecej nie daje rady, podtorzenia powoli i gleboko, nie na odwal

Brzuch: 2 serie po 20 powt unoszenia nog za glowe, 2 serie po 20 powt spinek na materacu, 2 serie po 30 powt przekladanka pilki w siadzie z nogami w powietrzu

Lydki: 3 serie wspiec ze sztanga na palce po 50 powtorzen 40 / 50 / 50kg - pieklo, ok:)

Kaptury: 3 serie sztrugsow z talerzami w lapkach 25kg kazdy, 14 powtorzen

Milo spowrotem zaczac regularnie cwiczyc:) Niedlugo przeprowadza sie do mnie best kumpel z anglii, bede mial z kim cwiczyc;)) Pozdrawiam

3ndriu
26-04-09, 17:27
Z tego co pamiętam to miało być tak że pierwsza seria to 50% ostatniej.

p_narozny
27-04-09, 00:17
Dobrze jest:) Robie zawsze 2 serie na rozgrzewke, jedna zawsze leciutkim ciezarem a potem jakos 50% - wiec prosze mnie sie nie czepiac!:D

3ndriu
27-04-09, 08:07
Jeszcze jedno pytanie, kaptury robisz w konkretny dzień czy jak Ci się zechce ?

p_narozny
27-04-09, 21:06
3ndriu: no przewaznie w dzien B - ale jesli ich nie robie to wcale nie czuje sie gorzej:) To dodatek dodatkow i zbytnio sie tym poki co nie przejmuje;)

arus1991: Jak sobie zyczysz, zabiore sie za to wieczorkiem;>

szuru
27-04-09, 22:11
Efekty sa zaje*iste !
zapewne ja takich nie bede mial bo dobra dieta robi swoje.
Gratulacje

p_narozny
27-04-09, 23:54
Profil --> updated;)

szuru: dlaczego nie? dietka kuleje? zaloz temat w odpowiednim dziale, pomozemy;) Dzieki

szuru
28-04-09, 13:08
Jak ja nie wiem o co w tych dietach chodzi czytalem pare tematow ale tam jakies kaukulatory cos tam mysle dam se spokoj nakupywalem musli tunczykow ryzow i wcinam ile sie da tak wyglada moja dieta

3ndriu
28-04-09, 13:24
Jak ja nie wiem o co w tych dietach chodzi czytalem pare tematow ale tam jakies kaukulatory cos tam mysle dam se spokoj nakupywalem musli tunczykow ryzow i wcinam ile sie da tak wyglada moja dieta

Bez przesady ... W dziale dieta masz podwieszone przykłady planów żywieniowych, albo możesz coś zrobić na ich wzór, wrzucić do oceny moderatorzy Ci powiedzą co dobrze, a co zmian.

p_narozny
01-05-09, 09:22
Siemka, podaje zalegla relacje z wtorku, trening A:

Siady: 60 / 85 / 95 / 105 / 110 - wporzadku

WL: 55 / 75 / 90 / 95 / 100 - ciezko cholera;/

Wioslowanie w opadzie: 60 / 72,5 / 87,5 / 92,5 / 97,5 - wyrownalem maxa, spoko, bez wiekszych problemow

Pompki na poreczach, 3 serie po 10 repsow - ok

Brzuch: unosy nog za glowe, 2 serie po 20 powtorzen, spinki na materacu 2 serie po 20 powtorzen, przekladanka pilki na boki w siadzie, 2 serie po 30 powtorzen

Lydki: nie robilem;)

Trening ok, troche mnie ta klatka wkurza, chcialbym wiecej, ale ciezko to idzie:)

p_narozny
01-05-09, 09:26
Relacja z wczoraj, trening B:

Siady: 60 / 85 / 95 / 100 / 107,5 / 112,5kg - wyrownalem maxa:) ciezko, ale dalem rade;)

Wyciskanie w staniu: 35 / 50 / 60 / 65 / 70kg - ciupke pobujalo w ostatniej serii, ale podnioslem:)

MC: 70 / 85 / 97,5 / 102,5 / 107,5kg - Plecy daja rade spoko, ale ostatnia serie zaczynalem 2x, uchwyt mi nie wytrzymuje. Co wiecie na temat tych paseczkow ktorymi wspomagamy chwyt w MC na przyklad?

Podciaganie na drazku - 3 serie: 6 / 6 / 5 powtorzen - ok

Brzuch: nic

Lydki: 3 serie wspiec ze sztanga na palce po 50 powtorzen 40 / 50 / 50kg - ok

Wsio, strasznie mi sie niewygodnie cwiczylo wczoraj, pocilem sie jak swinia i w ogole jakos tak blee, no ale trening odhaczony i napieramy dalej;) Pozdrawiam

3ndriu
01-05-09, 09:40
"Co wiecie na temat tych paseczkow ktorymi wspomagamy chwyt w MC na przyklad?"
Wiece tyle że pomagają, ale hamują rozwój chwytu i przedramion, więc lepiej ich nie stosować. Jaki chwyt stosujesz w MC ?

p_narozny
01-05-09, 20:06
Narazie nadchwyt normalny, zaczne sie uczyc zamkowego w takim razie. Pozdro

3ndriu
01-05-09, 21:31
Ćwicz, ćwicz ;)

p_narozny
02-05-09, 16:45
Akurat zaczalem parudniowa piwna przerwe;) Dobry ziomek z Anglii zawital o mnie;> Pozdro

3ndriu
10-05-09, 13:03
Co tu taki zastój ?

Voice666
10-05-09, 13:29
pnarożny z ziomem z anglii mają maraton piwny

Napinacz01
10-05-09, 17:29
Dajcie chłopowi wytrzeźwieć ;-)

p_narozny
10-05-09, 20:40
Marakton zakonczony, dzieki za troske:) Spadkow nie ma:) Za to sila troche w dol, trening zrobilem juz w tym tygodniu, ale pelna relacje zaczne od poniedzialku:) Ciezej mi teraz troche ze wzgledu na 2 zmianowa prace, ale dam rade, 5x5 bede robil conajmniej do konca miesiaca, moze tydzien dluzej, potem nowe wyzwanie: dobry trening na rzezbe;) Pozdrawiam

3ndriu
10-05-09, 21:54
Masz już jakiś trening na oku ?

p_narozny
11-05-09, 16:20
Nie mam wlasnie.. Stad moja prosba, jesli ktos z zagladajacych ma jakies pozyteczne informacje odnosnie planu na rzezbe, to prosze o wrzucenie tutaj linka:) Wtedy z zebranych informacji, napewno da sie sklecic porzadny plan. Bede wdzieczny. Pozdro

3ndriu
11-05-09, 17:11
Może to coś pomoże ;)
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=19075

p_narozny
11-05-09, 23:02
Dzisiejszy trening B (tydzien BAB), wygladal tak jak ten: 187 (http://e-kulturystyka.info/showpost.php?p=216869&postcount=187)
z jedna roznica ze na brzuch dalem 3 rozne cw po 2 serie;) Trening wrecz poszedl zayebiscie;) Podobalo mi sie ze hoho oraz hehe. Ciezary poszly wzglednie w porzadku. Pojade wyrownanie maxow w tym tygodniu, ze wzgledu na owa przerwe piwna z kolega;) W kolejnych 3-4 tygodniach bede sumiennie dodawal ciezary, mam nadzieje, ze podciagne jeszcze swoje maxy w cwiczeniach bazowych. Pozdrawiam:)

p_narozny
14-05-09, 17:10
Siemka, relacja z wczoraj, trening A:

Siady: 60 / 85 / 95 / 107,5 / 112,5 - wporzadku

WL: 55 / 75 / 90 / 95 / 100 - do dupy, nie wiem czemu tak ciezko mi to idzie, zejde z ciezaru od nastepnego tygodnia;/

Wioslowanie w opadzie: 60 / 72,5 / 87,5 / 92,5 / 97,5 - luzik

Pompki na poreczach, 3 serie po 10 repsow - ok

Brzuch: unosy nog za glowe, 2 serie po 20 powtorzen, spinki na materacu 2 serie po 20 powtorzen, przekladanka pilki na boki w siadzie, 2 serie po 30 powtorzen

Lydki: 2 serie po 50 powtorzen wspiec ze sztanga na plecach 50/60kg

Trening fajny, klatka mnie wcoorwia;p chcialbym ciupke wiecej, kumpel mowil ze mam dlugie lapska, ale to takie glupiego tlumaczenie;p
Pozdro:*

p_narozny
18-05-09, 18:16
Trening wczorajszy, rowniez taki jak ten: 187 (http://e-kulturystyka.info/showpost.php?p=216869&postcount=187)

Od nastepnego tygodnia doloze zlomu:) Poszlo w porzadku..

Jeszcze raz apeluje o jakies info na temat rzezby, dzieki za linka, przydal sie, ALE CHCE WIECEEEEJ...;) Pozdrawiam:)

p_narozny
20-05-09, 18:30
Elooooooooooo
Wczoraj trening A:

Siady: 65 / 90 / 105 / 112,5 / 117,5 - +5kg do maxa, dalem rade;) Acz ciezkawo:)

WL: 50 / 70 / 85 / 90 / 95 - ja ochooojam..;/ Nawet teraz poszlo ciezko, serio nie mam pojecia co sie dzieje. Odjalem 10kg od maxa

Wioslowanie w opadzie: 65 / 77,5 / 92,5 / 97,5 / 102,5 - + 5kg do maxa, poszlo w porzadku, bez wiekszego problemu

Pompki na poreczach - 3 serie do maxa - ok, staralem sie wolniej niz zazwyczaj

Brzuch - unosy nog za glowe 2x20, spinki na materacu 2x20, przekladanie pilki lekarskiej 2x30 powtorzen - OK

Lydki - spiecia lydek ze sztanga na plecach, 2 serie x 75 powtorzen, 60kg - pieklo:)

Trening w porzadku, pozdrawiam

p_narozny
20-05-09, 21:21
Chlopy, powiedzcie no, jesli bym dalej robil 5x5 a zmienil diete na taka 'na rzezbe' oraz dodal aeroby to ma to jakis sens? W sumie 5x5 to masowo silowy trening, wiec co wtedy z dokladaniem ciezarow? Ciagle jechac w gore? Dodawac jakies cwiczenia do tego? Izolowane itp? Jak byscie to widzieli? Pozdro

3ndriu
20-05-09, 21:33
Spróbować nie zaszkodzi, w dni wolne od siłowni wrzuć interwały i moim zdaniem powinno być dobrze.

p_narozny
20-05-09, 21:49
No wlasnie kurde chce zeby byl jakis pewnik ze to wypali:) Po treningu dodam interwaly czy aeroby porzadne, diete oczywiscie oraz mysle jakis rower czy basen raz w tygodniu miedzy treningami - powinno wystarczyc.

3ndriu
20-05-09, 22:01
Tylko nie biegaj w ten sam co siłka.

p_narozny
20-05-09, 23:04
Mam taki zamiar:) dlaczego nie?

wukio
20-05-09, 23:18
W tym 5x5 na każdym treningu są przysiady, które znacznie obciążają kolana, do tego przy biegu możesz je dodatkowo "wytłuc".

p_narozny
21-05-09, 00:51
Wiem ze sa:) robie go juz pare miechow i nie czuje dolegliwosci:) dobra rozgrzewka, glukozamina na 'zas' i jakos leci bez bolu:) Doskwiera mi zas bark i lokiec - w prawej rece.. Rozwazam poki co rozne mozliwosci treningu od czerwca. Mysle ze rowniez nic sie nie stanie jak polece 'klasycznym' (cokolwiek by to nie znaczylo) splitem na rzezbe - w koncu to tylko jakies 6 tygodni, a poznam reakcje organizmu swojego na taki rodzaj treningu/diety oraz suplementacji:) Pozdro

p_narozny
22-05-09, 20:47
Siemka, podaje relacje z wczoraj, trening B:

Siady: 65 / 90 / 105 / 112,5 / 117,5 - OK:)

Wyciskanie w staniu: 35 / 52,5 / 62,5 / 67,5 / 72,5 - ciezko jak cholera, ost powtorzenie ostatniej serii ledwo poszlo;)

MC: 70 / 90 / 102,5 / 107,5 / 112,5 - a dobrze, nie tak ciezko nawet, plus 5kg do maxa;)

Podciaganie na drazku: 4 serie do maxa z reguly 6-8 powtorzen, lapki bola troche bo od razu po MC to cwiczenie jest

Brzuch: standard, unosy nog za glowe 2x20, spinki na materacu 2x20, przekladanka z pileczka (Russian Twist - dowiedzialem sie ze tak to sie zwie;p), 2x30 powtorzen

Lydki: 2 serie z ciezarem 60kg, 100 oraz 75 powtorzen

To na tyle:) Trening calkiem fajny, powoli przykladam sie do nowego, zaczne gdzies za 2-3 tygodnie, dostalem gotowca od instruktora z silki, poczytalem, poanalizowalem i wstawie do poprawek na forum do sprawdzenia:) Zobaczymy jakie beda reakcje - pozdrawiam!

p_narozny
24-05-09, 15:36
Witam, podaje realcje z dzisiaj, trening A:

Siady: 65 / 90 / 105 / 112,5 / 117,5 - ostatnia seria ciezko:)

WL: 50 / 70 / 85 / 90 / 95 - dalem rade, ale bez komentarza;/

Wioslowanie w opadzie: 65 / 77,5 / 92,5 / 97,5 / 102,5 - dosc lekko:)

Pompki na poreczach - 3 serie do maxa - ok

Brzuch - unosy nog za glowe 2x20, spinki na materacu 2x20, przekladanie pilki lekarskiej 2x30 powtorzen - OK

Lydki - spiecia lydek ze sztanga na plecach, 2 serie, 100x60kg oraz 50x65kg:)

Uwinalem sie w godzine:) Pozytywnie:) Pozdrawiam

p_narozny
25-05-09, 02:54
no teoretycznie jest 105x5 powtorzen, ale ja pie$$$le, te 95 to ledwo ledwo podnioslem:) nie wiem co jest piec, sila idzie wszedzie indziej a tutaj dupka zbita;/ Trudno, nie mozna miec wszystkiego;) pozdro!

p_narozny
27-05-09, 09:11
Elo, podaje relacje z wczoraj wieczorem:
Trening B:

Siady: 70 / 95 / 110 / 117,5 / 122,5 - w ostatniej serii poprosilem kumpla o asekuracje, ale udalo mi sie bez pomocy:) +5 kg do maxa;)

Wyciskanie w staniu: 35 / 55 / 65 / 70 / 72,5 - wyrownalem maxa, w przedostatniej serii bylo najciezej.

MC - 70 / 95 / 107,5 / 112,5 / 117,5 - +5kg do maxa, a nie bylo tak zle nawet, strasznie dlugie te ostatnie serie sie wydaja, jak ciezar wiekszy.

Podciaganie podchwytem: 4 serie, do maxa - w porzadku

Brzuch: to co ostatnio, ok:)

Lydki: 2 serie wpiec na palce - 60kg - 100 powt, 70kg - 50 powt

Kaptury: 2 serie z talerzami w lapkach (25kg kazdy) - 16 powtorzen

To chyba ostatni tydzien 5x5 ktory robie, pozniej zastanawiam sie nad tygodniowym lekkim treningiem a nastepnie 7 tygodni splitu na rzezbe, 2x w tyg kazda partia, aeroby, zmiana dietki itp:) Po wakacjach w PL, kolejna masoweczka. Pozdrawiam

TazeR
28-05-09, 16:06
Wrzuć na koniec zdjęcia przed rozpoczęciem tego fbw 5x5 i po.

p_narozny
30-05-09, 13:08
Siemka, podaje relacje z wczoraj, trening A:

Siady: 70 / 95 / 110 / 117,5 / 122,5 - w porzadku, lzej niz ostatnio:)

WL: 50 / 70 / 85 / 90 / 95 - juz chce odpoczac od wl:) chetnie porobie przez jakis czas inne cwiczenia niz to:)

Wioslowanie w opadzie: 65 / 82,5 / 97,5 / 102,5 / 110 - +7,5kg do maxa:) nawet w porzadku, aczkolwiek ciezkawo..

Pompki na poreczach - 3 serie max

Brzuch - nic

Lydki - Wspiecia ze sztanga na plecach 60kg - 100 powtorzen

Przedostatni trening zakonczony;) Jutro zrobie ostatni i wtedy napisze jakies male podsumowanie, jesli bede w stanie, zrobie fotki. Pozdrawiam

3ndriu
30-05-09, 16:25
Ładnie Ci idzie kolego ;) Jutro jak to wszystko podsumujesz wrzuć swój nowy plan.

p_narozny
30-05-09, 17:23
Wrzuce na stowke, jest gdzies nawet w dziale trening, pytalem o opinie.. Ciupke zmienie, dodam aeroby i heja:) Potrzeba mi czegos nowego juz:) Juz lece na 5x5.. hmm... 3 miesiace:) Ale wrzuce jutro male podsumowanko z wieloma dobrymi slowami, pozdro:)

p_narozny
01-06-09, 11:03
Witam, podaje rozpiske z ost treningu, wczoraj trening A:

Siady: 70 / 95 / 110 / 117,5 / 122,5 - a nawet lekko:)

Wyciskanie w staniu: 35 / 55 / 65 / 70 / 72,5 - srednio, w ostatniej serii bylo ciezko juz:)

MC - 70 / 95 / 107,5 / 112,5 / 117,5 - ok

Podciaganie podchwytem: 4 serie, do maxa - w porzadku

Brzuch: to co ostatnio, ok:)

Lydki: 2 serie wpiec na palce - 60kg - 100 powt, 70kg - 50 powt

To tyle, to byl ostatni trening fbw 5x5 - napewno kiedys wroce do niego, teraz czas na zmiane treningu oraz diety, chce troche porzezbic, zaraz wrzuce male podsumowanie odnosnie 5x5:) Pozdro

p_narozny
01-06-09, 11:19
Oto przyrost sily w ciagu 3 miesiecy 5x5:

Oczywiscie, sa to wyniki na 5 repsow:
Siady ze sztanga: 95kg ----> 122,5kg (27,5kg)
Wyciskanie lezac: 92,5kg ----> 105kg (12,5kg)
Wioslowanie w opadzie: 85kg ----> 107,5kg (22,5kg)
Wyciskanie sztangi na barki stojac: 67,5kg ----> 75kg (7,5kg:PP)
Martwy ciag: 85kg ---> 117,5kg (32,5kg)

Fotke wrzuce jakas potem, nie mam sily narazie zeby przerabiac;) Pozdro

D3
01-06-09, 12:38
Fuck'n'hell przyrosty fenomenalne moim zdaniem! SOGacz za to. Ja sam lecę FBW, ale na razie robię redukcję. Od września zabiorę się za masowanie i też polecę FBW.Życzę dalszych przyrostów.

p_narozny
01-06-09, 12:56
Hehe, dzieki:)

Podam jeszcze roznice w obwodach od 1 marca do 1 czerwca:)
Mierzone w dzien nietreningowy rano:

Waga: 89-90kg --> 97kg (7kg)

Klatka: 111cm - 113cm (2cm)
Udo: 57cm - 68cm (11cm!)
Biceps: 40cm - 41cm (1cm)
Brzuch: 90cm???(nie pamietam:) - 95cm (ups;D)
Lydka: - (nie mierzylem nigdy) - 43cm

Czas odslonic kaloryferek i pokazac dobre wlokna miesni;)

ciaastek91
01-07-09, 18:18
miesiac minal od ostatniego posta, ale co tam ;p
zobacz, 7kg masy a tylko 1 cm w lapce. jaki z tego moral?
sa 3 opcje:
a) masa kiepskiej jakosci tj wiekszosc tluszczu
b) cala masa skupila sie w dolnych partiach
c) taki system treningowy nie jest wysatrczajaca stymulacja dla miesni ramion

stawiam na c) bo sam cwiczylem tak i zauwazylem za lapka w ogole nie rusza.
jezeli zdecydujesz sie jeszcze tak cwiczyc, to dodaj po 2 serie na biceps i triceps w kazdym dniu treningowym.
pewnie uwazasz, ze ramiona to pierdola. ja tez tak myslalem, ale potem byl placz, bo teraz zauwazam straszne spadki w sile bicepsa i tricepsa, a masy w tych rejonach nie przybylo w ogole.
wiecej nie popelnie bledu zaniedbywania ramion :)
jezeli podchodzisz do treningow w pojeciu kulturystycznym, a nie stricte silowym, to radzilbym sie zastosowac do rad ;p

p_narozny
01-07-09, 19:16
Ale ja skonczylem juz relacje:) Wiec i pisanie postow:)
Tymczasem robie wycinke 2x kazda partie w ciagu tygodnia, a z efektow 5x5 jestem zadowolony:)
Tluszczu nie ma, nie ze mna te numery;> Co do przyrostow na rekach, nie bede plakal ze tylko 1cm w bicepsie przyszedl, raczej sie ciesze z plecow i nog oraz sily ogolnie. Jest ok w kazdym badz razie i polecam 5x5 kazdemu ktory nie cwiczyl fbw jeszcze. Co nie znaczy ze w niedalekiej przyszlosci nie sprubuje czegos innego, no nie?;p
A Ty ciastek jakim systemem lecisz teraz?
Pozdro

ciaastek91
01-07-09, 19:38
tak naprawde ten trening 5x5 to nie jest fbw ;)

fbw robie, ale pelne, nie tak jak tutaj i kombinuje duzo z roznymi metodami treningowymi typu rest pause, wstepne zmeczenie, serie laczone, super serie, drop sety etc ;p


ale bede myslal tez nad jakims splitem, w ktorym za priorytet cos obiore, np ramiona albo poprawe wycisku.

.Smile
01-07-09, 20:34
moim zdaniem genialne efekty, pozdro
chapaj soga tylko nie przytyj :d