PDA

Zobacz pełną wersję : Zamiana planu na mase... -- ...na plan na mase :D :P



Obcy
07-11-06, 17:50
Witam

Ćwicze od nieco ponad 3 miesięcy. Gdzieś czytałem ,że co około 2 miesiące należy zmienić swój plan terningowy, więc najwyższa pora zeby go zmienić. Do tej pory miałem plan na mase i nadal chce ćwiczyć w tym kierunku.
Ćwicze w domu i mam nie wiele sprzętu (Ławke i sztange z obciązeniem ... oraz hantelek ale nie bardzo mi sie jush przydaje)

Na czym ma polegać taka zmiana??? [ ilośc powturzeń? ćwiczenia? nie wiem]
Z góry thx za każdą pomoc


Oto mój dotychczasowy plan (jakie zmiany proponujecie) :

Pn
Klatka:
wyciskanie poziom 4x10
skos góra 4x8
rozpietki 4x10
Biceps:
unoszenie sztangi 4x8
unoszenie sztangi nachwytem 4x8

Śr
Plecy:
wiosłowanie sztangą w opadzie 4x8
unoszenie hantelka w opadzie 4x12
i tu coś jak by wyciąg ... przyciaganie do siebie 4x12 [ ćwicze w domu i nie mam jeszcze tyle sprzętu więc kombinuje ]
Triceps:
unoszenie sztangi z za głowy 4x8
wyciskanie francuz 4x8
Przedramie:
unoszenie sztangi [4]3x12
unoszenie w nachwycie [4]3x10

Pt
Barki:
Podnoszenie sztangi z przodu 4x8
----------=---------- z tyłu 4x8
[Kaptur] unoszenie sztangi... 4x 15


PoZdR

otarod
07-11-06, 18:05
Trudno zmienić Ci ten plan widząc że posiadasz tylko sztange. Zmieniajac plan wystarczy choćby zwiększyć lub zminiejszyć cieżar. Pozdrawiam

[ Dodano: 07-11-2006, 18:09 ]
acha na kaptury rób szruksy. polecam z mniejszym cieżarem krecić ramionami bo nie wiem co miałeś na mysli z tą sztanga ;) na triceps: oprzyj sie dłońmi o ławkę nogi na krzesełku na równym poziomie co dłonie i podciągaj/opuszczaj sie.

[ Dodano: 07-11-2006, 18:11 ]
oczywiście masowo 6-8 razy powtórzeń w serii

Obcy
11-11-06, 17:53
Dzięki :) Jedyna osoba która odpowiedziała
PoZdR

sławo
11-11-06, 17:56
radzę poczytać treningi na masę bo ten to trochę nie bardzo


unoszenie sztangi nachwytem 4x8
to jest bardziej na przedramię


unoszenie sztangi z za głowy 4x8
co to za ćwicznie

tu masz co i ja sie nazywa
http://www.kulturystyka.pl/atlas/

Dzban
11-11-06, 19:31
To ćwiczenie jak się trzyma sztangę rękami zgiętymi za głową i je prostuje.

Spacefighter
11-11-06, 20:01
To ćwiczenie jak się trzyma sztangę rękami zgiętymi za głową i je prostuje.
To jest wyciskanie francuskie. Za mało serii na biceps. Wy*eb jedną serię uginania ramion ze sztangą a dodaj naprzykład 3 serie uginania ramion ze sztangielkami chwytem młotkowym. Uginanie ramion nachwytem nie jest konieczne, jak już to lepiej zrób to w ten dzień, kiedy ćwiczysz przedramię.
Gdzie masz ćwiczenia na dolny odcinek pleców? gdzie masz martwy ciąg? co to za unoszenie hantelka w opadzie, to jest wiosłowanie hantlem w opadzie rozumiem? nie bardzo rozumiem o co biega z tym przyciaganiem do siebie? Na barki wyciskania z klaty i zza głowy zrób 3 serie, dodaj unoszenie hantli bokiem.
A co z nogami?))

Obcy
12-11-06, 12:06
nóg nie ćwicze narazie...
Dzięki za pomoc :) nie wiedziałem ze ten plan wymaga tylu poprawek.... :( a martwy ciąg robić za jakie ćwiczenie? Narazie nie mam hantli...:( musze kupic wiecej obciązenia a potem hantle)... A co do tych 3 serii to to tesh nie miałem pojęcia... myślałem ze 4 muszą być... nigdzie nie widziałem nic o 3 seriach :) ... no.. i właśnie cięzko ułozyc inny plan mając ten sprzet jaki ja mam :) chociaz dla mnie to az tyle bo zaczołem od hantelka
PoZdRo

Spacefighter
12-11-06, 12:37
jak nie masz hantli to na biceps rób 5 serii uginania ramion 12, 10, 10, 8, 6 powt. ze sztangą i to straczy. przedramię, łącznie z uginaniem ramion nachwytem zrób w piątek, a nie w środę. martwy rób jako pierwsze ćwiczenie w środę. zrób 3 serie martwego i 3 serie skłonów ze sztangą trzymaną na karku.

Obcy
12-11-06, 19:16
yhy... hm
Dzięki

PoZdRo