PDA

Zobacz pełną wersję : dieta masowa na 90kg



stolar_23
20-01-09, 16:38
Siemano!:lol:
Mam problem z ułożeniem odpowiedniej dietki, mianowicie:
wiek: 19
waga: 90
wzrost: 188
Gram w kosza i mam dobrze zbudowane nogi, cały czas od września jadę na masę, ale ostatnio zauważyłem, że mi trochę tłuszczu przybyło także chciałbym to jakoś zniwelować, czy da rade masować i spalać tłuszcz?
Ćwiczę 4 razy w tyg systemem Joe Weidera, ale myślę nad zmianą treningu. Wg. kalkulatora mam zapotrzebowanie na 4500 kalorii dziennie ale to w moim przypadku chyba za dużo bo mam raczej tendencję do tycia...
Proszę o pomoc w tej sprawie:) :smile:

mazur47
20-01-09, 17:24
mowilem ze zla diete masz jak tluszcz ci wchodzi... kazdy gada jak baba ze za duzo je i nie jedza pozniej i jakis chorob sie nabawiaja bo glowy nie maja... sie je normalnie co potrzeba ale zdrowo a nie!!! wiec nie mow ze 4500 to za duzo bo ja 74k waze a mam zapotrzebowanie 3900 :) trzeba jesc ZDROWO!!!

stolar_23
20-01-09, 17:47
no ale czy mozesz mi dac jakieś konkrety? Bo ja mam tendencje do tycia to czy wcinać wszystko normalnie w tej granicy ok 4500 - 4800? Raczej zdrowo sie odzywiam nie jem z fast-fudu ani chipsów itd.

mazur47
20-01-09, 17:53
sluchaj... musisz ulozyc sobie diete taka w ktorej nie bedzie duzo tluszczow... tu masz rozpiske co jesc na masowke a czego nie. dieta ma byc ulozona pod twoj typ budowy i tu jakies przykladowe diety nic nie dadza bo to jest dla picu a nie... Białko:
Co jeść
ryby (najlepiej mórz północy),jajka (cale lub białka, polecam cale),drób (szczególnie piersi kurze i indycze),wołowina, soja(od czasu do czasu nie zaszkodzi a dietę trzeba urozmaicać),chudy nabiał,odzywki białkowe, cielęcina,dziczyzna,chude wędliny dobrej jakości
Czego unikać
wieprzowiny, podrobów,tanich wędlin(kiełbasy, parówki)
Nie ruszać
Konserw mięsnych jakichkolwiek
Węglowodany:
Co jeść
Warzywa, owoce, płatki,otręby, ryz brązowy, kasze,glukoza, miód, ryz preparowany, Carbo, chleb razowy
Czego unikać
jogurtów słodzonych, słodyczy,wypieków,dżemów

Nie ruszać
białego chleba, bułek, serków słodzonych, cukru stołowego
Tłuszcze:
Co jeść
Tran, oliwę z oliwek, olej lniany, siemię lniane, żółtka jaj, avocado, tłuste ryby północnych mórz


Czego unikać
Tłuszczu zwierzęcego nasyconego
Nie ruszać
transizomerów, czyli margaryn, smażonych pokarmów(zbyt długo),olejów rafinowanych

stolar_23
20-01-09, 20:38
Wg. kalkulatora wyszło mi tak:
Twoja podstawowa przemiana materii wynosi: 2298 kcal
Twoje całkowite zapotrzebowanie na kalorie wynosi: 4307 kcal

Jak to rozłożyć to stosunkowo b\t\ww??
Mniej więcej ile gramów łącznie na dzień białka ile węgli i tłuszczu?

p_narozny
20-01-09, 21:04
Nie da rady, albo masujesz, albo robisz redukcje. Najpierw zrzuc, potem buduj miecho. Zwieksz na poczatek bialko gdzies nawet do 2,5grama na kilogram, obetnij wegle 3-4gramy na kg (???), ograniczaj tluszcze, ale nie kompletnie, tez ich potrzebujesz (chlupaj oliwe z oliwek co jakis czas, 2 lyzki). No i biegaj wiecej:) Rob trening z wieksza iloscia powtorzen ale mniejszymi ciezarami, trening krotszy ale mocno intensywny - polukaj podwieszone tematy w dzialach dieta oraz trening. Pozdrawiam

FitSport
20-01-09, 21:16
Mazur47 żółtko jaj kurzych zawiera znacznie więcej złego cholesterolu, niż dobrego, jednak nie to jest problemem, możesz zjadać 3 razy tyle złego cholesterolu niż normalnie norma przewiduje i będziesz zdrowy, problemy leży na stosunku pomiędzy HDL i LDL, powinno znacznie więcej być tego pierwszego spożywanego, bardzo dobrym jego źrdódłem są FITOSTEROLE są to lipidy (sterole) roślinne, które pięknie niwelują za wysoki poziom LDL we krwi, a ten niestety tworzy sole wapniowe, tworząc płytki miażdżycowe.

mazur47
20-01-09, 21:22
no ale na pewno to nie jest dobre rozwiazanie gdyby mial jesc cale jajka caly czas w jego diecie... masowki sa ubogie w cale jajka a co dopiero na spalenie... ja moge np sobie pozwolic na cale bo nie ide w kiernku tluszczu nigdy...no ale w swojej wypowiedzi masz wiele racji :)

stolar_23
20-01-09, 22:37
Czyli zmienić na redukcje: dietę i trening?? czy jechać jeszcze na masę, a dopiero koło maja jakoś zmienić na redukcje, bo wtedy będzie cieplej można więcej na powietrzu rzeczy robić... jak sądzicie? Jakie rozwiązanie by było lepsze dla lepszych efektów?
Mi się wydaje, że masa i w maju dopiero redukcja, ale może jestem w błędzie... to czekam na jakieś info.

mazur47
21-01-09, 15:13
powinienes wlasnie miec diete na redukcje i trening na redukcje.. spal narazie to zbedne co masz i pozniej zacznij masowac z dieta odpowiednia i treningiem tak zeby nie odkladalo ci sie tam za wiele.

stolar_23
22-01-09, 16:29
ale wyczytałem na forum, że lepiej jest masować na maxa a później spokojnie pracować nad redukcją i rzeźbą

mazur47
22-01-09, 17:41
to jest tylko moje zdanie... ja osobiscie nie mam tendencji do tycia i problemem jest mi przybrac na wadze a jem tyle ze sodoma i jak mi pojdzie troche w tluszcz to sie nic nie stanie bo to spale predzej czy pozniej... ja bym proponowal taka diete masowke ale ze zmniejszonymi tluszczami i weglami. no i do tego jakis spalacz

stolar_23
23-01-09, 22:15
mam rozumiec, ze z terningiem masowym mam wcinac jakies tabletki np. OLIMP THERMO SPEED EXTREME? Czy to jest dopuszczalne w diecie na mase?

mazur47
23-01-09, 22:21
dokladnie... pewnie

stolar_23
25-01-09, 14:41
Czy mógłby sie ktoś jeszcze wypowiedzieć na temat czy przy masowaniu powinienem brac jakiś reduktor? np. OLIMP THERMO SPEED EXTREME? Bo ja co do tego nie jestem przekonany...

Rynju
26-01-09, 10:57
moim zdaniem wychodz na zero w swojej diecie i nie miej duzo tluszczy i wegli prostych w ogolnym podsumowaniu kalorii. Jesli to bedzie malo, doloz aeroby i po klopocie.
Czyli dieta bez nadwyzki kalorycznej, zaleznie od tluszczow i cukrow patrz czy od tego dostajesz fatu, dodaj thermo speeda jesli chcessz, no i aeroby

ht
26-01-09, 11:09
robienie masy miesniowej i do tego zrzucanie fatu to tylko za pomoca saa.
bez tego niema takiej opcji. moim zdaniem powinienes robic redukcje. potem gdy juz bedziesz zadowolony to wejsc na mase ale tez nie szalejac z weglami i obserwuj co sie z toba dzieje.

stolar_23
26-01-09, 11:51
dobra, czy skakanka będzie dobra? Robić aeroby po treningu czy w przerwie? I mniej więcej ile czasu na to poświęcić?

stolar_23
26-01-09, 11:54
moim zdaniem wychodz na zero w swojej diecie i nie miej duzo tluszczy i wegli prostych w ogolnym podsumowaniu kalorii. Jesli to bedzie malo, doloz aeroby i po klopocie.


Czyli mam nie zmniejszać w diecie ilości wegli i tłuszczy...?
Czy ogólnie wszystkiego zmniejszyć?

Rynju
26-01-09, 12:08
kalorie na zero, dolozyc aeroby i nie bedziesz w tedy na redukcji ale za to bedziesz mial wiekszy pobor energii z fatu.

stolar_23
26-01-09, 19:56
aeroby ile czasu mam robić i kiedy po treningu? Co mi polecasz bo mam siłkę w domu 1 rodzinnym, myślałem na skakanką...

stolar_23
26-01-09, 20:00
ile czasu mam robić aeroby i kiedy po treningu czy w trakcie? Czy skakanka będzie dobra, bo siłkę mam w domu 1 rodzinnym

stolar_23
26-01-09, 20:07
ile czasu mam robić aeroby i kiedy po treningu? czy skakanka będzie odpowiednia bo siłkę mam w domku 1 rodzinnym

Rynju
26-01-09, 20:36
to jzu do dzialu treing

stolar_23
26-01-09, 22:17
a jaki spalacz najlepiej? OLIMP TEROMO... czy może L-Karnityne?