PDA

Zobacz pełną wersję : Rozpiętki



Gebrand
19-01-09, 22:12
Witam, mam pytanie, jak waszym zdaniem lepiej robić rozpiętki- płasko, czy na skosie? Z góry dzięki za odpowiedź.

3ndriu
19-01-09, 22:18
To zależy jakie chcesz mieć po tym rezultaty.

.Smile
19-01-09, 22:27
i tak i tak rób, zmieniaj w kolejnych cyklach treningowych.

Budrys
30-01-09, 12:08
ja wole na płasko, ale skoro masz tez dostęp do ławeczki skośnej to rób i na niej. Na klate też jest fajny wyciąg, polecam.

.Smile
30-01-09, 12:10
nie ma czegos takiego ze wyciag jest fajny na klate. Fajne cwiczenie, jest wtedy kiedy pasuje do naszego planu treningowego. A wyciag pasuje tylko do planu na rzezbe.

hans1237
30-01-09, 12:17
płasko jest na cały miesien klatki a skos na górna partie miesnia.

Budrys
30-01-09, 12:50
nie ma czegos takiego ze wyciag jest fajny na klate. Fajne cwiczenie, jest wtedy kiedy pasuje do naszego planu treningowego. A wyciag pasuje tylko do planu na rzezbe.

no nie wiem, ale jeżeli trenujesz dłużej niż ja (ja dopiero półtora roku) to uznaje że masz racje

.Smile
30-01-09, 19:33
doswiadczenie nie ma tu nic do gadania. Po prostu cwiczenia na wyciagach nie nadaja sie do treningu na mase/sile

Bewolf
31-01-09, 09:23
ja robie rozpietki na skosie z tym ze z kazda seria zwiekszam skos....

Budrys
31-01-09, 13:43
doswiadczenie nie ma tu nic do gadania. Po prostu cwiczenia na wyciagach nie nadaja sie do treningu na mase/sile

faktycznie, pierdolić doświadczenie, może ty masz je większe (niewiem, bo sie nie pochwaliłeś) i może masz kilka razy większą wiedze ode mnie bo np.jesteś instruktorem, ale w takim razie podaj uzasadnienie twojej tezy, bo od wczoraj nie daje mi to spokoju. Ja cwicze od półtora roku więc nawet nie kombinuje póki co z planem na rzeźbe, ciągle ćwicze na mase mięśniową, i na różnych cyklach raz ćwicze rozpiętki na klate a raz biore wyciąg i wierz mi że wyciąg też robi swoje.
Wiem że różne ćwiczenia jeżeli zmienia się intensywność treningu, zmniejsza lub zwiększa liczbę powtórzeń i serii to raz są dobre na rzeźbe raz na mase, zależy co chcesz, ale nie słyszałem żeby jedno konkretne ćwiczenie BEZ WZGLĘDU na ciężar liczbe powtórzeń i serii było tylko na rzeźbe.
Może sie myle to w takim razie mi to wyjaśnij, licze też że inne chlopaki na forum sie wypowiedzą

Damian st-ce
31-01-09, 16:01
Masę i siłę robisz z wolnymi ciężarami, sztanga i hantle. Nie robisz ćwiczeń izolowanych.

.Smile
31-01-09, 18:27
nie odpowiadam, ponieważ odpowiedź masz na google.pl lub nawet na tym forum (podwieszony temat, jeden taki ciekawy... zaczyna się na litere "s") i nawet tu masz odpowiedz
http://www.kulturystyka.pl/atlas/


Trening na masę-oparty powinien być na ćwiczeniach podstawowych(przysiady, wyciskania, uginania i wyprosty ramion, itp.)z wolnymi ciężarami(sztanga, sztangielki)


no i w dodatku damian dał ci już odpowiedz.

aha, nie jestem zadnym instruktorem. Przyszedlem na te forum par emiesiecy temu z zerowa wiedza. Czytalem, i o? wiem wiele rzeczy

Budrys
06-02-09, 12:24
Posłuchaj ziomek, przypuścmy że zielony postanowił trenować na mase, trenuje m.in klate, zgodnie z twoimi zaleceniami przez rok czy ileś będzie trenował : rozpiętki-regeneracja-rozpiętki-regeneracja-rozpiętki i tak przez rok bo jak mówisz na mase tylko hantle, jak pomyśli to użyje też sztangi bo to także jest ciężar wolny. Efekty będą? Będą, ale jeżeli przez ten rok będzie też ćwiczył na wyciągu na zmiane z rozpiętkami, to zapewniam cie że efekty nie zmaleją bo nie będzie to strata czasu która tylko i wyłącznie rzeźbi a nie buduje mu klate, wiesz dlaczego? BO ZASADĄ TAK SAMO WAŻNĄ JAK ĆWICZENIA NA CIĘŻARACH WOLNYCH GDY IDZIEMY NA MASE, JEST TEŻ TO BY ZMIENIAĆ RODZAJE ĆWICZEŃ, można je zmieniać np. co 2 miesiące, raz preferujesz ćwiczenia na tym, a w drugim mini-cyklu na czymś innym, WÓWCZAS MIĘSNIE SĄ PODDAWANE RÓŻNYM BODZCOM CO BEZ WĄTPIENIA WPŁYWA NA ICH PRZYROST, oprócz tego powinno się też zmieniać ciężar. Więc tak jak z dobroci serca poleciłem chłopakowi również wyciąg, tak podtrzymuje to zdanie. Bierz do serca wszystki zasady treningu nie tylko wybrane

.Smile
06-02-09, 12:47
zmieniamy rodzaje ćwiczeń, dlatego nie ćwiczymy standardowym planem: płaska - skos - rozpiętki, każdy laik tak zaczyna, ćwiczy 2 miesiące widzi przyrost siły (z początku zawsze siła idzie do góry) widzi że ten plan jest zajbisty i ćwiczy nim przez kolejne pare miesięcy, zauważa że dupa rączka nie rośnie i bierze się za suple. to tak nawiasem.

Masz wiele złożonych ćwiczeń na mase; rozpiętki, przenoszenie, ławeczka; plaska, skosna -/+, wyciskanie z zatrzymaniem (chociaz to nei wiem cyz na mase ;D) i styknie. Potem jezeli pojawia sie stagnacja to do w zaleznosci od planu dorzucamy izolowane cwiczenie, a tak to kazdy ci powie ze cwiczenia na wyciagach przy masie to blad, ale juz nie bede o tym pisal bo widze ze i tak nie przegadam i tak.