PDA

Zobacz pełną wersję : Mój Kumpel !!! pomoc



Filip_ek
19-01-09, 17:43
mam kolege który ma niecałe 13 latek.no i.... chyba wiemy o co chodzi uaprłs ie na siłownie. prrubowałemm u to wybić z głowy......No ale przejdźmy do rzeczy czy jeśli on bedzie ćwiczył np smae górne partie miesni czyli biceps. triceps klata. przedramie to czy bedzie miał potem kłopoty z wzrostem czy one tak bardzo nie obciązają kręgosłuipa.??? oczywisćei żadne z cwiczeń nie na stojąco??
co o tym myślicie bedzie miał problemy czy nie ???
???

p_narozny
19-01-09, 17:46
Do rodzicow z nim:) Bo sobie krzywde tylko zrobi, przeciez to dziecko jeszcze...

3ndriu
19-01-09, 17:49
Skoro to Twój kumpel wprowadź mu do głowy informacje, że narobi sobie przysłowiowej bidy, ma zajawkę za miesiąc mu przejdzie, namów go na jakieś sztuki walki obiją go parę razy i mu przejdzie, chyba że się w tym odnajdzie ;)

Filip_ek
19-01-09, 17:51
ale w jaki sposób mu to zaszkodzi zebym mu tojakoś lepiej wytłumaczył !!!

sts
19-01-09, 17:54
a ten kolega to nie ty czasem? tylko tak podpytujesz i tacy się tu trafiają.

Filip_ek
19-01-09, 17:55
nie na serio nie ja tylko sie pytam jak mu przegadać i jak sobie zaszkodzi tym ???

3ndriu
19-01-09, 17:59
Powiedz mu że skarłowacieje, wyrośnie mu błona między palcami, a nawet możliwość bezpłodności :P

Poczytaj ten temat się przewija co raz częsciej, użyj szukajki ona na prawdę działa.

Filip_ek
19-01-09, 18:01
heheh no to napewno sie przestraszy xD

Andr3w
19-01-09, 18:03
Pojdz z nim na piwo to odejda mu checi i zacznie pic :P . Nie no ja sam zaczolem cwiczyc w tym, wieku i gowno mi sie stalo mam 15 lat i 178 cm i jeszcze urosne napewno . powiedz mu zeby uwazal na kregoslup i bardzo lekkimi ciezarami jechal przez pare miesiecy napweno nic mu nie bedzie!:razz:

hardworkOUT
19-01-09, 18:17
"Nie no ja sam zaczolem cwiczyc w tym, wieku i gowno mi sie stalo mam 15 lat i 178 cm i jeszcze urosne napewno ."


takie posty sa rozwalajace.

chlopie, zeby ''cos ci sie stalo'' potrzeba kilka lat. moi znajomi z dziecinstwa zaczynali cwiczyc w wieku 13-14-15 lat . ja zaczalem jak mialem 18 bo wczesniej raz ze rodzice mi nie pozwalali, dwa ze cienko bylo u mnie z kasa. rodzicom do dzis dziekuje ze mi nie pozwolili. a znajomki, teraz kiedy wszyscy mamy po 30stce , czesto odwiedzaja przychodzie pod szyldem 'rehabilitacja' . i niekoniecznie rehabilituje sie po jakims np wypadku . cos co sie ksztaltuje kilka lat tez tego wymaga.

a mi na rutynowym przeswietleniu kregoslupa lekarz powiedzial ze mam kregoslup jak zdrowy 30latek, a lat mam 31. wiec ?

teraz wiadomo ze nic ci sie nie stanie, ale za jakis czas moze wspomnisz ten post.

Fehu
19-01-09, 19:51
Z reszta co wy się tak tego wzrostu czepiacie? przecież to niby mit ze się nie rośnie... Tak jak Hard mówi można sobie kręgosłup poryć i stawy ;( Co do rodziców hmm podobna sytuacja do tej pory nie są za moim ćwiczeniem.., no ale rocznikowo mam już 18-stke... A mam kolegę rok starszy zaczął ćwiczyć w wieku 12-13 lat a w wieku 16 mial juz problemy z sercem... teraz juz oczywiscie nie cwiczy, jak cwiczyl to zzeral tych odzywek a duzo wiekszy ode mnie nie byl więc bezsens z jego strony

p_narozny
19-01-09, 19:55
OGOLNIE rzecz biorac, najpierw pozwol organizmowi wyrosnac tak jak natura zachciala a potem silownia, inaczej ingerujesz, 13 latek to dziecko, to nawet nie jest chlopczyk jeszcze... Gdzie do ciezarow...

Filip_ek
19-01-09, 20:04
no dobra już zrozumiałem może jak to przeczyta bedzie dla niego przestrogą. za to wam wielkie dzięki.A takie pytanie od siebie czy te partie które wymienie obciazaja kregłosup jęsli obciązają to bardzo czy mało. opiszcie każdą z nich
-Biceps
-Triceps
-Przedramie
-Klata

jesli to bedize cwiczył to. to bardzo obciąza kregosłup???


Bo tak na serio to troche się o tego kumpla boje . Bo ma siłownie w domu jego tata kiedyś ćwiczył ale tak naprawde to rodzicnie wiem o tym jak to może zniszczyć a kablować nie chce!!!!!

LeBron23LBJ
19-01-09, 20:07
13 lat no oczywiscie ze za wczesno na intesnywny trening z ciezarami. Ja jak mialem 13 lat to robile sobie jedna serie na biceps 100 powt. co 2 dni ;] ;] ale intensywnie zaczelm cwiczyc w wieku 15 lat wlasnie. Zobaczymy jakie to skutki przyniesie wlasnie za te kilkanasie lat. No coz teraz juz za pozno. Czasu nie cofne ale duzo mi daly te treningi silowe w gimnazjum. Przydalo sie. Zobaczymy jaki bedzie efekt koncowy. Podro.

A jesli chodzi o wzrost to bardziej na jego zahamowanie mialyby wplyw przysiady z duzymi ciezarami. Bo nogi to najdluzsza czesc calego ciala. Tak mi sie wydaje.

Filip_ek
19-01-09, 20:08
no dobra już zrozumiałem może jak to przeczyta bedzie dla niego przestrogą. za to wam wielkie dzięki.A takie pytanie od siebie czy te partie które wymienie obciazaja kregłosup jęsli obciązają to bardzo czy mało. opiszcie każdą z nich
-Biceps
-Triceps
-Przedramie
-Klata

jesli to bedize cwiczył to. to bardzo obciąza kregosłup???


Bo tak na serio to troche się o tego kumpla boje . Bo ma siłownie w domu jego tata kiedyś ćwiczył ale tak naprawde to rodzicnie wiem o tym jak to może zniszczyć a kablować nie chce!!!!!

Fehu
19-01-09, 20:23
Spamujesz i wedluk mnie tym kumplem jestes TY

p_narozny
19-01-09, 20:25
Tak, wszystkie cwiczenia na silce obciazaja kregoslup, mniej lub wiecej...
Wiec najpierw konczymy 16 lat (KONCZYMY!), a potem dopiero myslimy o silowni... Inaczej... uuuu... dupa zbita..

Filip_ek
19-01-09, 20:32
laik myśl co chcesz ale to nie ja na serio boje swie o niego i tyle :D

Fehu
19-01-09, 20:33
Ja bym go ostrzegl za niech sobie odpusci a jak nie to za lep i do starych

RockyBalboa
19-01-09, 21:01
pochodz z nim regularnie na basen, na hale w noge pograc, trening domatora, niech w cwiczeniach wykorzystuje mase swojego ciala a za trzy lata bedzie swietnie przygotowany na pozadny trening silowy,ja zaczalem w wieku 14 lat ale tyle kasy i poswiecen(i te kilka centymetrow przybylo..) w to poszlo ze zapozno juz na przemysenia

Damian st-ce
19-01-09, 21:03
Większość lekarzy specjalistów powie, ze odradzaja ćwiczenia silowe aż do 25 roku życia, ponieważ do tego czasu nasz kregosłup sie remineralizuje. Wytłumacz mu to siłą persfazji, ze jak teraz zacznie może w wieku 20 lat zapier....ć na wózku, róznie bywa... :(

LeBron23LBJ
20-01-09, 15:32
A ty Damian st-ce ile masz lat ;>???

hans1237
20-01-09, 17:55
gada szmatka panowie a gówniarz itak swoje zrobi jak bd chciał,wsumie zalezy ale nie przestraszy sie teraz wózka napewno.........ile razy mama wam mówiła nie wolno a itak wsumie miała hoj do gadania :))niestesty madrosc przychodzi z wiekiem

Rush
20-01-09, 18:23
Ten filipek to mój kuzyn i nie pyta o kumpla tylko o siebie.Lepiej wybijcie mu z głowy kreatyne bo sie ostatnio na nią napalił.Dopiero co ostatnio pytał na forum o plan a już chce sie za kreatyne brać.Chyba jest fanem mojego jeszcze jednego kuzyna który będąc obecnie w 3gim wyciska ponad 100 na klate(sterydy).

Damian st-ce
20-01-09, 19:04
mam 23 lata ;p

kubad13
21-01-09, 08:22
Rush w 3 gim. czyli za 3 lata bez problemu wycisne 100;p i bez sterydów