PDA

Zobacz pełną wersję : nadwaga



akq
06-11-06, 17:27
Witam, mam 15lat i 187cm. wzrostu i waże 84KG. Nie osiągnołem jeszcze pełnej dorosłości fizycznej ( jeszcze rosne ). Mam problem z nadwagą, widze na moim brzuchu małą ''oponke'' i nie moge się jej pozbyć... :/.

Trenuje hokej od 8lat, i nadwaga toważyszy mi od sześciu. Wreszcie powiedziałem ''nie!'' Mam mistrzostwa Polski w Maju, a na koniec roku jade na test o przyjęcie do SMS'u ( szkoła mistrzostwa sportowego) (najlepsza droga dla hokeisty takiego jak ja) i chce się natychmiast pozbyć się ciężaru.

Prosze was o odpowiednią diete i ćwiczenia by zgubić pare zbędnych kg. Pamiętajcie, że od pon. do wt. intensywnie trenuje 1,5h na lodzie ( bramkaż ) w soboty i w niedziele często ''zalegam w domu'' nic nie robiąc.
Chce kontynuować karriere hokeisty, ale musze zgubić brzuszek, wiąże się to z zawodostwem.

Czytałem o reduktorach tłuszczu i jak uważacie czy warto... . Uważam, że psychicznie by mi to pomogło w dążeniu do uregulowania diety. A na moje warunki jest to konieczne?[/b]

Matka_90
06-11-06, 18:34
w sumie nie masz aż takiej nadwagi, a jeśli chcesz zgubić tłuszczyk z brzucha to polecam
http://e-kulturystyka.info/viewtopic.php?t=87 :wink:
napewno zrzucisz tłuszczyk z brzucha

Bruno-Pn
06-11-06, 18:44
akq - dieta hm wiadomo ze dobre ja sie akurat nie znam na fachowej pomocy.
Ale sam mialem nadwage i pozbylem sie w krotkim czasie 10 kg.

- slodycze tego nie jemy wiem ze to trudne /:0
- slodkie napoje
- jedz pokarmy bogate w bialko zwiekrzy ci metabolizm oraz bedzie wycinac
np indyk ,kurczak ryba np sandacz:)
- ogranicz wegle czyli chlebek i bylki to nic innego jak tluszcz zastąp to piczywem z ziarnami slonecznika owocow jak jusz musisz
- polecam jogurcik z otrebami
- jak trenujesz tyle , hm moze poprostu zaduzo ziadasz
- bieganie najlepszy motyw na pozbycie sie kg
- basenik silownia odnowa bilogiczna obowiazkowo saunna/lol

sora za byki ale szybko pisalem lece na silke dzis klata. 3 ymka

akq
06-11-06, 19:48
Dzięki wam! Nie spodziewałem się takiej odpowiedzi, na innch forach słyszałem tylko śmiechy i głupie teksty... naprawde dzięki

[ Dodano: 06-11-2006, 19:58 ]
Tak problem jest w słodyczach... wchodze raz dziennie do sklepu i kupuje coś słodkiego...
Jak zastąpić śłodkość czymś innym syconcym, często miedzy śniadaniem i obiadem albo obiadem i kolacją, jestem głodny. Wchodze do sklepu i o co prosze? żeby było najzdrowiej i najlepiej dla mojego brzuszka?

[ Dodano: 06-11-2006, 20:06 ]
Dziś zaczełem ćwiczenia (: Ciekawe dokąd dotrwam :)

otarod
06-11-06, 20:34
[ Dodano: 06-11-2006, 19:58 ]
Tak problem jest w słodyczach... wchodze raz dziennie do sklepu i kupuje coś słodkiego...
Jak zastąpić śłodkość czymś innym syconcym, często miedzy śniadaniem i obiadem albo obiadem i kolacją, jestem głodny. Wchodze do sklepu i o co prosze? żeby było najzdrowiej i najlepiej dla mojego brzuszka?
jak już musisz to kupuj sobie słodycze na samych ziarnach lub jedz biszkopty, gorzką czekolade- ma przy tym duzo potasu itd. albo kupuj owoce :)

Kakashi
06-11-06, 21:59
w sumie to z tego co zawsze widziałem to hokeisci zawsze maja troche wiecej tłuszczyku:D to im pomaga zeby przepchnac drugiego...a6w powinna pomóc:D pozdro
ps. ja chciałbym miec taka wage:D

akq
07-11-06, 16:04
Z drugiej strony mam dobrze, teraz pracuje nad brzuchem i dochodzą też moje nie regularne ćwiczenia na siłowni... Będzie dobrze. Zaczełem zdrowe odżywianie, to mój pierwszy dzień diety:

śniadanie:
płatki corn flakes z mlkiem 2.0
2 śniadanie:
przed treningiem:
1 kanapka i banan,
po treningu:
1 kanapka(ciemny chleb) i jabko
Obiad:
Spagetti Bolonez
Jabłko, kompot.
Kolacja kanapki i wędliną i pomidorem


Mam jeszcze pytanie:

ćwicze od poniedziałku do soboty i w niedziele odpoczynek?
Czy w niedziele też ćwicze?

[ Dodano: 07-11-2006, 16:28 ]
Proszę was też o jakieś rady na temat supli. Reduktor tłuszczu? Jak uważacie, czy będzie niezbędny? Jeśli tak to polećcie jakiś optymalny do mojego wieku.

otarod
07-11-06, 18:29
Jak dla mnie to brakuje CI posiłków. Duzo trenujesz i potrzebujesz energii. Po treningu polecam wicej owoców, sok z winogrona.

[ Dodano: 07-11-2006, 18:30 ]
co do spalaczy to l-karnityna...

akq
07-11-06, 19:49
Pamiętaj, że problem jest z nadwagą a jem mało bo stosuje dietę.

Tomanto
09-11-06, 20:33
Do tego bym jeszce dodal L-karnityne i pas na brzuch trzymajacy cieplo on kosztuje kolo 25 zl a l karnityna najlepiej activita -moim zdaniem najlepszy po niej efekt jest (najbardziej sie poce przy niej)