PDA

Zobacz pełną wersję : Posiłek poranny, przed i potreningu oraz przed snem



Maryan
18-01-09, 12:52
Witam
Mam trochę wątpliwości co do diety i jej stosowania wertuję codziennie strony z działu dieta i nie mogę wpaść na jakieś sensowne i konkretne wypowiedzi mam już zarys co kiedy i ile przed i po ale chciałbym żeby każdy w miarę możliwość odpowiedział na moje pytania jeszcze raz i w miarę konkretnie tak żeby to miało jakąś wartość również dla innych.

Zakładam że posiłków mamy sześć 7.00; 10.00; 13.00; 16.00; 19.00; 22.00; trening około 17:00
- co najlepiej zjeść jako pierwszy posiłek w sensie: węgle złożone biało itd
- co dokładnie przed treningiem i ile przed: pełnowartościowy posiłek itd.. jakieś przykłady odżywek które najlepiej wziąć, może posiłków
- co bezpośrednio po treningu - węgle proste, banan, winogron, pomarańcza itd jakaś odżywka carbo itd.. w jakich ilościach ten posiłek i jak go wliczyć do całego dnia skąd odliczyć te wegle czy po prostu one są od tak, szybko się spalą więc o nich zapominamy?
- po treningu - ile po i co najlepiej
- posiłek wieczorny (przed snem) ile przed snem go najlepiej spożyć i przykłady produktów "najlepszych" w tym czasie i jedno co mnie nurtuje jeśli wiemy że mają to być produkty łatwo przyswajalne jak biała ryba czy twaróg to jeśli nie spożywamy w tym czasie dużej ilości węgli tylko koncentrujemy się na białkach łatwo-strawnych to zostaje nam niedobór węgli w diecie w porównaniu do naszych wyliczeń na posiłek.

Ogólnie jeśli w którymś z tych ważnych posiłków czyli poranny, przed i potreningowy, czy też na noc... mamy skupić sie na czymś innym czyli raz na białku raz na węglach itd to jak wyrównać ten niedobór białka czy węgli w naszej diecie przykłądowo ja mam spożyć 3400 calorii a nie jedząc np w posiłku wieczornym węgli zmniejszam tą ilość.

Prosze o pomoc bo mam duże kłopoty z poprawnym ułożeniem sobie diety bo zawsze mam gdzieś czegoś niedobór.

Maryan
18-01-09, 13:45
aha no i jeszcze zapomniałem w dni nie treningowe kto co radzi czy normalnie lecieć masówkę czy raczej oszczędzić tej nadwyżki kalorycznej w te dni i jeść normalnie 6 posiłków ale zamiast 3400kal(w moim przypadku) to 2900kal. Aha no i pytanie raczej już z góry przesądzone dotyczy tłuszczu czy jeśli mam w diecie 15 % tuszczu a mam co nieco na brzuchu to czy może wyeliminować niemal całkowicie tłuszcz stosując np 5 % ? bo całkiem chyba nie zalecają...

Damian st-ce
18-01-09, 17:06
Całkiem nie mozesz wyeliminować, mogłbys tak zrobić; zejsc do 5% ale niedobor kalorii musiałbys nadgonic weglami

Maryan
19-01-09, 22:10
Halo czy ktoś może odpowiedzieć mi na moje pytanka ? dzięki

FitSport
20-01-09, 00:17
co najlepiej zjeść jako pierwszy posiłek w sensie: węgle złożone biało itd

Po pierwsze węglowodany proste żeby uzupełnić straty glikogenu po nocy.np banany,płatki owsiane.Co do białka to może być dużo rozwiązań białka jaj,chudy twaróg,odżywka białkowa.Ja osobiście oprócz białek jaj dopijam także odżywkę.

co dokładnie przed treningiem i ile przed: pełnowartościowy posiłek itd.. jakieś przykłady odżywek które najlepiej wziąć, może posiłków?

Przed treningiem węglowodany złożone ryż do tego kurczak,indyk około 1 do 1,5 godziny przed.

co bezpośrednio po treningu?

Bezpośrednio po treningu carbo bądź banany albo wafle ryżowe a następnie do pół godziny po kurczak,indyk albo odżywka białkowa.

posiłek wieczorny (przed snem)?

Tuńczyk np w wodzie,twaróg chudy,białka jaj i do tego oliwa z oliwek ,bądź odżywka białkowa (kazeina) o spowolnionym wchłanianiu.

Maryan
20-01-09, 00:30
Ok dzięki wielkie za odp ale miałbym prośbę może ktoś przebrnąć słowo po słowie przez całą moją pierwszą wypowiedz a bardziej pytania i rozwiać wątpliwości na każde z nich ?

np:


- posiłek wieczorny (przed snem) ile przed snem go najlepiej spożyć i przykłady produktów "najlepszych" w tym czasie i jedno co mnie nurtuje jeśli wiemy że mają to być produkty łatwo przyswajalne jak biała ryba czy twaróg to jeśli nie spożywamy w tym czasie dużej ilości węgli tylko koncentrujemy się na białkach łatwo-strawnych to zostaje nam niedobór węgli w diecie w porównaniu do naszych wyliczeń na posiłek.
Ogólnie jeśli w którymś z tych ważnych posiłków czyli poranny, przed i potreningowy, czy też na noc... mamy skupić sie na czymś innym czyli raz na białku raz na węglach itd to jak wyrównać ten niedobór białka czy węgli w naszej diecie przykłądowo ja mam spożyć 3400 calorii a nie jedząc np w posiłku wieczornym węgli zmniejszam tą ilość.
lub

- co bezpośrednio po treningu - węgle proste, banan, winogron, pomarańcza itd jakaś odżywka carbo itd.. w jakich ilościach ten posiłek i jak go wliczyć do całego dnia skąd odliczyć te wegle czy po prostu one są od tak, szybko się spalą więc o nich zapominamy?

FitSport
20-01-09, 14:27
Przecież na wszystko Ci odpowiedziałem...A co do proporcji to musisz sobie sam wyliczyć.

mrozikhg
20-01-09, 14:50
co do posilku na noc warto jesc serek wiejski ktory ma w sobie wlasnie kazeine :)

Maryan
20-01-09, 18:53
Przecież na wszystko Ci odpowiedziałem...A co do proporcji to musisz sobie sam wyliczyć.

Widać nie czytasz dokładnie tego co piszę doczytaj dalszą część pytania bo zawiera ono jeszcze kolejne o wiele ważniejsze jak dla mnie kwestie bo to co zjeść i ile po to chciałem tyko do uściślenia, może też bardziej dla innych żeby zostało i poznać również innych opinie bo wszystko mniej więcej już wiem.
Pozdrawiam

FitSport
20-01-09, 21:08
Ogólnie jeśli w którymś z tych ważnych posiłków czyli poranny, przed i potreningowy, czy też na noc... mamy skupić sie na czymś innym czyli raz na białku raz na węglach itd to jak wyrównać ten niedobór białka czy węgli w naszej diecie przykłądowo ja mam spożyć 3400 calorii a nie jedząc np w posiłku wieczornym węgli zmniejszam tą ilość.

Chodzi Ci o to?A to co Ci wcześniej napisałem, zaufaj mi,masz dobrze napisane.

Maryan
20-01-09, 23:12
ok więc w takim razie ja jestem chyba ślepy :) powaga.. wklej mi tą twoją odpowiedź bo doszukać się jej nie mogę będzie prościej i nie będziemy tematu głównego zaśmiecać.
Dzięki

FitSport
21-01-09, 18:44
Czytaj z uwagą,taka mała rada na przyszłość...W moim ostatnim poscie zapytałem się czy chodzi o to pytanie bo nie wiem,jeżeli tak to na nie odpowiem...Czytanie z uwagą się kłania.

Maryan
21-01-09, 19:22
Przecież czytam z uwagą... dokładnie Ci napisałem o co mi chodzi to ty przeczytaj z uwagą o co prosiłem i odpowiedz na wszystko na co wydaje ci się że nie odpowiedziałeś rozwiązanie nasunie się samo a nie bij do mnie że ja nie czytam co piszesz, wcześniej odpowiadając odpowiedziałeś pobieżnie a teraz próbujesz mnie wbić w jakieś niby nie czytanie z uwagą. Poza tym później drugi raz zacytowałem część pytania o którą mi chodziło to co jeszcze mam napisać by było dla Ciebie jaśniej ? Nie rozumiesz o co pytam - nie odpowiadaj... Dziękuje