PDA

Zobacz pełną wersję : splint



kulfon
18-01-09, 10:58
Mój kolejny splint po przerwie tygodniowej jak macie uwagi to piszcie.
Staż: 11 miechów
Wiek: 21


Trening 1

Klata +łydki+kaptur

Wyciskanie sztanga 3s
Przenoszenie 3s
Rozpiętki 3s
Hantle skos wyciskanie 3s

Wspięcia 5s


Szrugsy 4s

Trening 2

Biceps+uda

Uginanie hantle 3s
Uginanie o kolano 3s

Hack przysiad 3s
Wysoki step z hantlami 3s
przysiady z hantlami 2s


Trening 3

Triceps+Plecy

Francuskie sztanga stojąc 3s
Wyciskanie wąski uchwyt 3s

Martwy ciąg 3s
Wiosłowanie hantla 3s
Dzień Dobry 3s


Trenig 4

Barki+Przedramienia

Wyciskanie hantle 5s
Unoszenie sztangi do poziomu 4s
Na boki hantle 3s

Uginanie ramion ze skrętem nadgarstka 4s
Ćwiczenie z ściskaczem 3s

Brzuch3-4 w tygodniu ABS

Do trening seria rozgrzewka na duże partie 1x15

Powtórzenia:10-12
Barki; 12-15
Łydki,przedramienia, kaptur 15-20

ciaastek91
18-01-09, 11:14
co to jest splint?

Sosna91
18-01-09, 11:24
przejęzyczył się chłopak. ile ważysz? i masz wzrostu? bo nie mogę nigdzie znaleść. ale nie szkoda Ci czasu na splita?

michal_f
18-01-09, 11:32
Ja bym ci proponowal fbw 5x5 zrobionego przez Hardworka ;)

LeBron23LBJ
18-01-09, 11:37
przejęzyczył się chłopak. ile ważysz? i masz wzrostu? bo nie mogę nigdzie znaleść. ale nie szkoda Ci czasu na splita?

dlaczego miałoby mu byc szkoda czasu na "splinta" ? Wiekszosc ludzi cwiczy splitem i nie ma problemu. :)

michal_f
18-01-09, 11:43
Ale na tym forum jest ostatnio moda na fbw :lol: i kazdy Ci go teraz poleca ;)
Hardwork stworzyl fbw dla poczatkujacych i 5x5 i wszyscy ( prawie wszyscy) teraz zaczeli tym wlasnie sposobem cwiczyc ;)
Ale planik niczego sobie i dlatego cieszy sie takim powodzeniem ;)

FitSport
18-01-09, 11:48
Nie rozumiem czegoś takiego jak to,że ktoś komuś doradza jakiś plan,każdy powinien ćwiczyć i układać sobie plan pod siebie samego,ale jeżeli ktoś już chce to oczywiście można spróbować.

michal_f
18-01-09, 11:52
Jak ktos sie nie zna na zasadach ukladania planow to moze lepiej niech mu ktos ulozy i przynajmniej krzywdy sobie tym nie zrobi... a na sam poczatek taki planik jak zrobil Hardwork to zadzaila na kazdego ;)pzdr

hardworkOUT
18-01-09, 11:53
jakby kazdy ukladal pod siebie a nikt inny nie doradzal to wiekszosc by cwiczyla bezsensownymi planami a potem pojawialy by sie tematy ''..ratunku mam chudy biceps cwicze rok co robic pomocy.."

Napinacz01
18-01-09, 15:51
Hardworek prawde ci powie :D

LeBron23LBJ
18-01-09, 16:35
co z tego ze jest moda na fbw , moim zdaniem najlepszy na mase jest split

FitSport
18-01-09, 19:01
jakby kazdy ukladal pod siebie a nikt inny nie doradzal to wiekszosc by cwiczyla bezsensownymi planami a potem pojawialy by sie tematy ''..ratunku mam chudy biceps cwicze rok co robic pomocy.."

Nie wiem kolego jaki masz staż ale zaraz mi powiesz,że jak ktoś ćwiczy parę lat to słucha innych jaki ma być plan...żałosne.Słuchasz swojego organizmu i układasz plan pod siebie samego.A co do tych którzy dopiero zaczynają to owszem można im pomóc i podać pewne wytyczne co do rozpiski planu która będzie w miarę odpowiednia dla nich.

michal_f
18-01-09, 20:17
Ale taki plan jak Hardwork ulozyl dla poczatkujacych to jest dobry... na kazdego leszcza na silce takie cos zadzaila :smile:
Plany pod siebie mozna ukladac jak sie juz pozna swoje ciala a na poczatek cwiczyc trzeba normalnymi przez kogos ulozonymi :) bo jeszcze nie znamy swojego organizmu :)

hardworkOUT
18-01-09, 20:33
"Nie wiem kolego jaki masz staż ..."


hmmm przygoda z silownia od mniej wiecej polowy 1996 r wiec troche na temat metodyki treningowej wiem.



"zaraz mi powiesz,że jak ktoś ćwiczy parę lat to słucha innych jaki ma być plan...żałosne"

tak, zalosne masz racje.

jak ktos cwiczy pare lat to ma pojecie jak ulozyc plan dla siebie. jezeli nie ma , to jest tak jak powiedziales - zalosne.

ale zauwaz ze ci ze stazem paroletnim nie wklejaja bezsensownie ulozonych planow na fora (przewaznie splitow) i nie pisza ''pomocy plan na mase poprawcie prosze was''



"Słuchasz swojego organizmu i układasz plan pod siebie samego"

racja.
ale jak ktos zaczyna cwiczyc, albo cwiczy powiedzmy pol roku to ze swoim organizmem nie jest nawet na 'ty' .



"A co do tych którzy dopiero zaczynają to owszem można im pomóc i podać pewne wytyczne co do rozpiski planu która będzie w miarę odpowiednia dla nich."

generalnie to robie.
nie raz trafiaja sie ludzie ktorzy cwicza powiedzmy rok, poltora a plan jaki wkleja jest tak slaby ze szkoda gadac.

no ale zawsze maja kontrargument ze przecierz przybylo masy i sily. a nie zastanawiaja sie ze z porzadnie ulozonym planem wyciagneli by duzo wiecej.


pare takich rozpisek zrobilem w temacie SPIS. sa dla poczatkujacych jak i kozacki plan silowy dla zaawansowanych.

wiec przewaznie jesli sie udzielam w dziale trening to wiem co pisze.

FitSport
18-01-09, 23:33
Nikt Ci nie zarzuca że nie masz pojęcia...ale tak się składa że trochę tego sportu to ja już "ugryzłem" i wcale się nie muszę z Tobą zgadzać we wszystkim.A co do rozpisek planów to ja również napisałem,że początkującym trzeba pomagać i to jest oczywiste.

hardworkOUT
19-01-09, 08:32
luz


lepiej jak sei ze mna nie zgadzasz zawsze to szansa na sensowna dyskusje


no offeence

Hasos
19-01-09, 09:57
Ja też uważam ,że tutaj Hard zapoczątkował mogę na FBW i każdy kto napisze coś o splicie zaraz otrzymuje wiadomość 'FBW 5x5 Harda'... Ja FBW tylko na początek cyklu biorę a tak to splitem bo uważam ,że split jest lepszy ale to zależy dla kogo.




A i jak tak to napiszcie czemu w różnego rodzaju plany różnych zawodników to bardzo często jak nie zawsze splity a nie FBW?

hardworkOUT
19-01-09, 12:15
"A i jak tak to napiszcie czemu w różnego rodzaju plany różnych zawodników to bardzo często jak nie zawsze splity a nie FBW?"

pokaz mi te plany


generalnie kazdy plan ktory nie dziala na zasadzie treningu wszystkich partii ciala na jednym treningu to split.

prosze nie mow mi ze profesjonalni zawodnicy trenuja systemte klata+biceps itp.


zeby nei bylo rzucaniem bez przykladow.

popatrz np na Daniela Grabowskiego. mistrz Polski seniorow w TS, mistrz europy juniorow w TS [ipf] , mistrz swiata juniorow w ts [ipf].
wyniki: 385 sq, 240 wl, 350mc .

jego treningowi 100 razy blizej do fbw niz do splita, popatrz na jego trening i porownaj.


to byl jeden przyklad, moglbym rzucac kilkoma ale to bez sensu.

Hasos
19-01-09, 12:21
W pierwszej gazecie na trzy podane plany, trzy to splity. Nie chce mi się wertować teraz wszystkich stron ale nie wiem czy w mojej kolekcji (ponad 100 gazet) oprócz powrotów do treningów były proponowane FBW przykładowo na masę. Jak dla mnie to za mało ćwiczeń w FBW na jeden sesji, wolę raz w tygodniu ale mocniej potrenować.

hardworkOUT
19-01-09, 12:32
ja nie mowie o klasyczynym fbw

Hasos
19-01-09, 18:06
Najlepiej niech każdy zostanie przy swoim założeniu i jego się trzyma. Póki co ja FBW nie spróbuję.