PDA

Zobacz pełną wersję : Rękawice kulturystyczne, zbędne?



Budrys
15-01-09, 16:41
Pół roku temu zacząłem ćwiczyć ubierając typowe rękawice kulturystyczne, tyle że one mają dodatkowo specjalną rzepe usztywniającą nadgarstek, z początku bajer wydał mi sie całkiem spoko bo nie ma mowy o kontuzji nadgarstka, ale teraz wpadło mi do głowy że przez te usztywniacze nadgarstka sam sobie hamuje rozwój mięśnie przedramion np. podczas ćwiczenia bicepsa.
Ciekaw jestem co wy o tym myślicie, i jak wy ćwiczycie. Może warto pozbyć sie usztywniacza nadgarstka?
pozdróka

fryc08
15-01-09, 17:15
Nie wiem czy to prawda. Ale przeciez nie trzeba zapinać tego do nadgarstka przy wszystkich cwiczeniach. Ja rzadko co to zapinam chyba ze jak rekord bije to wtedy tak na wszelki wypadek:)

hardworkOUT
15-01-09, 17:41
taaaa, ta rzepa na nadgarstek tyle daje co nic


jak dla mnie rekawice sa dla 'piczek' co sie boja odciskow np po mc

p_narozny
15-01-09, 18:20
Uwazam podobnie, jak przedmowca;>

Budrys
16-01-09, 12:02
taaaa, ta rzepa na nadgarstek tyle daje co nic


jak dla mnie rekawice sa dla 'piczek' co sie boja odciskow np po mc

Taaaa?? a se wyobraź że ja odcisków to się już wcześniej dorobiłem, raz że pracowałem fizycznie, dwa że dobrych kilka miesięcy trenowałem bez rękawic.
Ale spróbowałem kiedyś z rękawicami ćwiczyć i miałem pewniejszy chwyt(jasne że dawniej też mi hantle nie wypadały z rąk, ale teraz w ogóle nie było problemu że dłoń się poci)

A tak w ogóle to jasne jestes moderator i git, ale nie wypowiadaj sie jak to jest z nadgarstkiem w rękawicach jeżeli sam w nich nie ćwiczysz.

Budrys
16-01-09, 12:07
Nie wiem czy to prawda. Ale przeciez nie trzeba zapinać tego do nadgarstka przy wszystkich cwiczeniach. Ja rzadko co to zapinam chyba ze jak rekord bije to wtedy tak na wszelki wypadek:)

w sumie racja, ja dodatkowo zakladam opaski na stawy łokciowe gdy zdarza się porządny cięzar bo kiedyś miałem kontuzje łokcia i to nie jest przyjemne bo z tydzień trzeba pauzować
pzdr.Fryc

hardworkOUT
16-01-09, 13:19
w rekawicach jest mniej pewny chwyt bo sztanga pokonuje sily tarcia na plaszczyznach
dlon-rekawica-rekawica-gryf


a te rzekomo cudowne paski na nadgarstki to jest taki pic na wode ze az mi szkoda ludzi ktorzy to kupuja



"A tak w ogóle to jasne jestes moderator i git, ale nie wypowiadaj sie jak to jest z nadgarstkiem w rękawicach jeżeli sam w nich nie ćwiczysz."

1. niewiem co ma do wszystkiego modowanie

2. tak sie sklada ze nei wypowiadam sie na tematy o ktorych niemam pojecie

cwiczylem w paskach na nadgarstki i w rekawicach z 2-3 treningi i poszly w kosz

hans1237
16-01-09, 13:24
nigdy nie miałem rekawic,tylko magnezja niema nic lepszego chwyt jest pewny,a nadgarstki musza byc mocne a nie wiecznie chronione jakimis opaskami

hardworkOUT
16-01-09, 13:25
o, i wlasnie dokladnie tak samo uwazam


przy sensownych ciezarach magnezja, i tylko to

hans1237
16-01-09, 13:30
kulturystyka to nie tylko klata i bicepsy,wazne sa nadgarstki przedramie i mniejsze miesnie które wspólnie składaja sie na sukcesssssssssssss

Budrys
16-01-09, 13:38
ja przedramiona trenuje odzielnie

hans1237
16-01-09, 13:46
szacun....

Budrys
16-01-09, 13:52
szacun....

widze hans że nie tylko w jednym dziale nawijamy...;-)

hans1237
16-01-09, 13:55
no baaa

FitSport
16-01-09, 14:23
a te rzekomo cudowne paski na nadgarstki to jest taki pic na wode ze az mi szkoda ludzi ktorzy to kupuja



A to dlaczego "pic na wodę" jaśniej proszę...?Za chwile mi powiesz,że haki też do kosza...?

hans1237
16-01-09, 15:29
pic na wode temu ze ty nadgrastki masz słabe po tych opaskach

hardworkOUT
16-01-09, 15:34
dlaczego ??

generalnie nasuwa sie odpowiedz; bo tak.

co ja poradze ze to nic nie daje niewiem jaki mial cel ten kto to wymyslil


nieoruzmiem po co oslabiac sobie chwyt i nadgarstki zamiast go wzmacniac ?


duzo opinii slysze ze opaski usztywniajacae przydaja sie do wyciskania lezac. tzn te 'opinie' wygladaszaja napalone 15latki na silowni.

a prawda jest taka ze owszem lekko usztywni ale jakies smiensze ciezary. powiedzmy do 80 kg owszem lekko ci usztywnia.
ALE
jak masz na rekach 150-200 kg to rzekome usztywnienie naprawde nic nie daje



do wzmocnienia [i to znacznego] nadgarstkow jest uginanie podchwytem polowiczne na lawce. przydaje sie przy cwiczeniach 'wykrecajacych' nadgarstki , czyli np uginanie ze sztanga czy wl.


a sile chwytu w takich cwiczeniach jak mc zalatwia tzw hook grip [chwyt na zamek] . no ale duzo osob go nie robi bo biedaczki boja sie ze ich kciuk bedzie bolal. lepiej zalozyc paski na gryf.


jezeli chwyt zamkowy nie wystarcza to stosuje sie fazowe zarzuty od gory brzucha.

tyle.

FitSport
16-01-09, 16:17
My się chyba nie rozumiemy...Ja nie mówię o używaniu pasków,czy haków do każdej serii wykonywanego ćwiczenia...Tych rzeczy używa się tylko w szczytowych powtórzeniach ostatniej serii...bo po to ona są żeby pokonywać"ból" kiedy już nie masz siły w nadgarstkach...A co do rękawiczek z usztywniaczami na nadgarstki,czy same opaski usztywniające porozmawiamy dopiero o nich wtedy kiedy będziesz wyciskał tak jak to powiedziałeś 150-200 kg.Mi to delikatnie pomaga.Pozdrawiam!

hans1237
16-01-09, 16:25
ok jedni wola magnezje a jedni opaski koniec tematu proponuje

007
16-01-09, 17:30
A ja trenuje w rękawiczkach roboczych powlekanych gumą,zwiększają mi przyczepność do gryfu/drążka i lepiej krew po łapach przepływa podczas ścisku.Haków itp. nie używałem nigdy i na ścisk nie narzekam tylko jakoś się do tych rękawiczek przyzwyczaiłem i już ciężko bez nich. ;) zamka nigdy nie robiłem, wystarczył przechwyt.Co do ćwiczeń wyciskanych na początku były problemy ale się wzmocniło ;/

michal_f
16-01-09, 17:38
co ja poradze ze to nic nie daje niewiem jaki mial cel ten kto to wymyslil



Jaki cel ? to proste zdobycie łatwej kasy wmawiajac ze te rekawiczki cos dadza ;)
Szczerze mowiac mialem kiedys sobie kupic takie rekawiczki bo mnie nadgarstki bolały gdy wyciskalem ale jak poprawilem technike i troche nadgarstki sie wzmocnily to juz kupowac nie musialem a kasa zostala ;)
PZdr

sos8888
16-01-09, 17:43
ja mam zwykle rekawiczki do trenowania za 10 zl i sa zawaliste:d

3ndriu
16-01-09, 18:33
Ja polecam zwykłe gąbki ;)

hardworkOUT
16-01-09, 18:34
"My się chyba nie rozumiemy...Ja nie mówię o używaniu pasków,czy haków do każdej serii wykonywanego ćwiczenia...Tych rzeczy używa się tylko w szczytowych powtórzeniach ostatniej serii...bo po to ona są żeby pokonywać"ból" kiedy już nie masz siły w nadgarstkach.."



luzik

ty wolisz uzywac paskow ja wole trenowac nadgarstki i chwyt.


".A co do rękawiczek z usztywniaczami na nadgarstki,czy same opaski usztywniające porozmawiamy dopiero o nich wtedy kiedy będziesz wyciskał tak jak to powiedziałeś 150-200 kg.Mi to delikatnie pomaga.Pozdrawiam!"


150 juz minąłem , 200 niestety jeszcze nie i narazie sie nie zanosi.

'delikatnie' ci pomaga

hmmm jestem prawie pewnien ze nie musialbys ich uzywac gdybys zaczal robic polowiczne uginanie nadgarstkow na lawce.


hmm przewiduje ze w niedlugim czasie doszedl bys do 100kg x 6-8 powt w uginaniu nadgarstkow.

wtedy zadne opaski nei sa ci potrzebne, a i nadgarstki plus dodatkowo chywt o niebo mocniejszy

rash1
16-01-09, 19:54
ja używam rękawiczek tylko i wyłącznie po to żeby nie mieć rąk jak papier ścierny,bo z reguły jestem zapominalski i kremik nie wchodził w grę, a jak nie miałem rękawiczek to miałem z tym mały problem bo po każdym treningu łapki suche i nie przyjemne w dotyku ;/ a czy łatwiej czy trudniej podnosić bez czy w rękawiczkach dla mnie nie ma różnicy ale co do tych nadgarstków to jednak lipa a nie usztywnia ( takie moje zdanie )

FitSport
16-01-09, 20:36
hmm przewiduje ze w niedlugim czasie doszedl bys do 100kg x 6-8 powt w uginaniu nadgarstkow.


Brak komentarza...:lol:Ucinam temat,pozdrawiam!

hardworkOUT
16-01-09, 21:13
to duzo ??

zdziwilbys sie jak szybko idzie tutaj sila bo kwestia nie lezy w miesniu


jest gosc do doszedl do bodajze 140 kg jak odgrzebie gdzie info o tym to ci przesle

FitSport
16-01-09, 21:44
to duzo ??

zdziwilbys sie jak szybko idzie tutaj sila bo kwestia nie lezy w miesniu


jest gosc do doszedl do bodajze 140 kg jak odgrzebie gdzie info o tym to ci przesle

O sile to mi nie musisz mówić...

hardworkOUT
16-01-09, 22:13
skoro nie musze to co mial oznaczac twoj post

"Brak komentarza...:lol:Ucinam temat,pozdrawiam!"

Budrys
17-01-09, 12:45
Hardwork, co znaczy: polowiczne uginanie nadgarstkow na lawce.
na czym polega, napisz bo widocznie mój półtoraroczny staż jest póki co zamały

FitSport
17-01-09, 13:03
Bo ta dyskusja nie prowadzi do niczego...Ty masz Swoje poglądy ja swoje.

hardworkOUT
17-01-09, 13:16
pogladay pogladami.

podsunalem ci tylko pewien pomysl.

no ale z mojej strony koniec tematu




"Hardwork, co znaczy: polowiczne uginanie nadgarstkow na lawce.
na czym polega, napisz bo widocznie mój półtoraroczny staż jest póki co zamały"

chwytasz sztange podchwytem, kciuk POD sztanga rozstaw rak na sztandze taki ze pomiedzy dlonmi ma byc miejsce na jeszcze jedna dlon. nagrastki nie sa poza lawka jak w typowym uginaniu nadgarstkwo lecz na lawce. stan nazwa polowiczne. lokcie takze na lawce, sciskasz je udami tak zeby mial mniejszy rozstaw niz dlonie.
tyle.
z pozycji jak dlon lezy na lawce zaczynasz ruch uginania w gore, i dlon spowrotem laduje na lawce. bez zadnego zbednego zatrzymywania itp ruch ma byc szybki dynamiczny.

najlepsze cwiczenie na wzmocnienie nadgarskow wg mnie [nadgarstkow - nie przedramion]


niektorym osobom pomaga w leczeniu kontuzji .


ciezary bardzo szybko ida w gore.

przecietna osoba nie 'leszcz' i nie silacz dojdzie do 100kg na kilka powtorzen powiedzmy w nieco ponad rok. zakladajac ze zaczyna od okolo 40kg na 30 powt

fernando2000
18-01-09, 17:22
A co powiecie na temat tych rękawic? Używa ktoś tej firmy rękawic? Mam zamiar zakupić tej firmy rękawice, bo wyglądają na porządnie wykonane. Poza tym do tego czasu nie stosowałem rękawic, lecz zmieniłem siłownie na obecnej silowni na gryfach jest taka siateczka, żeby dlonie się nie ślizgały i przy dużych ciężarach strasznie się to wżyna w dłonie, gdyby nie to bym nie myślał o rękawicach bo na dłoniach mam odciski już takie ztwardniałe, że skóra już mi nie odchodzi(wcześniej nożem odcinałem odciski i teraz mam takie narośla he he). Poza tym laska mówi, że jak ją dotykam to trochę rece chropowate czuje:-) Dobra co powiecie an temat tych rękawic? Myśle o zakupie tych niebieskich jednych albo drugich.

http://img84.imageshack.us/img84/1695/rekawiceby9.jpg

tm7
18-01-09, 18:26
wyglądają ładnie hehehe rękawice jak rękawice, jak masz już takie twarde odciski to nic Ci nie da to że teraz zaczniesz ćwiczyć w rękawicach, bo od tego Ci na pewno nie zejdą, też mam takie na dłoniach.
Ja ćwiczyłem w zwykłych rękawicach roboczych za 3 zeta, obecnie ćwiczę bez, dla mnie to bez różnicy, dłonie po jakimś czasie się przyzwyczajają i nie ma problemu. Problem jest jak ktoś już ma takie stwardniałe odciski i chce się ich pozbyć.
Jak ktoś lubi gadżety może sobie kupić jakieś fajne rękawice :) te wyglądają fajnie :D