PDA

Zobacz pełną wersję : Wytrzymałość



kulfon
13-01-09, 11:48
Mam pytanie do ćwiczeń bo wszystko powinno iść jakoś tak:

Wytrzymałość/siła/masa/rzeźba(nie wiem czy dobrze)

Zastanawia mnie fakt po co robić trening na wytrzymałość? rozumiem że komuś może być potrzebna np. do jakiegoś sportu, ale jak komuś zależy tylko na sile i sylwetce podejrzewam że do czegoś jest to potrzebne ale nie mogę szczaić. Jakby ktoś mógł coś więcej o tym powiedzieć bo nie wiem czy tracić cza na taki trenig

pomeran
13-01-09, 12:49
wytrzymałość jest potrzebna przede wszystkim w sporcie np. żeby nie zasapać się po przebiegnięciu krótkiego odcinka , żeby dotrwać do ostatniej rundy w sportach walki itp.
w życiu codziennym jest też potrzebna np.żeby nie zasapać się gdy idziemy po schodach itp. co Ci to da że będziesz wielki i silny jak wiele czynności będzie sprawiało tobie trudności będą dla ciebie po prostu zbyt męczące

kulfon
13-01-09, 13:09
czyli nie ma w żadnego wpływu w budowaniu sylwetki?

bld
13-01-09, 13:56
Jesli robisz trening w ktorym wskazane sa przerwy 1 minutowe, a trening ten jest wyjatkowo ciezki to rowniez potrzebna jest wytrzymalosc organizmu.

pomeran
13-01-09, 15:28
czyli nie ma w żadnego wpływu w budowaniu sylwetki?

nie do końca jeśli robisz trening na rzeźbę to praktycznie robisz trening na wytrzymałość
treningi wytrzymałościowy to trening w którym robisz krótkie serie a w seriach po więcej ruchów czyli tak samo jak w robieniu treningu na rzeźbę

Bewolf
15-01-09, 09:26
tak wlasnie jesli robisz na rzezbe robisz na wytrzymalosc ale wytrzymalosc wyrabbiaja biegi sa ogolnorozwojowe;)