PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam Porady dobrego trenera :)



endi2483
12-01-09, 14:48
Witam wszystkich :smile: potrzebuje dobrej rady jak zaczac spowrotem cwiczenia na silowni. Moja przerwa to 3 lata wtedy wlasnie mialem wypadek samochodowy uszkodzone zebra i pluca leczenie operacyjne. W tej chwili czuje sie dobrze bez zazdnych powiklan. staz na silowni mam ok 4 lat wiem co i jak , tylko ze teraz nie iwem jak zaczac jaki uklad treniongowy zastosowac czy tylko na poczatek rozciaganie dieta i w pozniejszym okresie treningi z malymi ciezarami :pray: bardzo bym chcial przeczytac wasze opinie na ten temat dziekuje

Fehu
12-01-09, 14:53
Wiesz nie jestem trenerem a juz bron boze dobrym, ale wydaje mi sie ze ogolnorozwojowka na poczatek

hardworkOUT
12-01-09, 15:11
dobrze ci sie wydaje ;)



przerwa 3 lata to spora przerwa

musisz na poczatek zastosowac ogolnorozwojowy trening zeby wprwic organizm choc w jako taki cykl treningowy


potem lekkie treningi i malymi krokami do ciezyszch

endi2483
13-01-09, 11:51
tak tez myslalem wlasnie moze jakies cwiczenia fitnes itd pozniej lekko na atlasie, z miesiac pewnie tak bede musial sie pomeczyc zeby zaczac powaznie , w sumie bedzie zalezalood samopoczucia

p_narozny
13-01-09, 12:26
Jasne, bieganie, rower, fitness - wszystko co pozwoli Ci wrocic do szeroko pojetej kondycji:) Step by step!

Budrys
15-01-09, 17:05
Witam wszystkich :smile: potrzebuje dobrej rady jak zaczac spowrotem cwiczenia na silowni. Moja przerwa to 3 lata wtedy wlasnie mialem wypadek samochodowy uszkodzone zebra i pluca leczenie operacyjne. W tej chwili czuje sie dobrze bez zazdnych powiklan. staz na silowni mam ok 4 lat wiem co i jak , tylko ze teraz nie iwem jak zaczac jaki uklad treniongowy zastosowac czy tylko na poczatek rozciaganie dieta i w pozniejszym okresie treningi z malymi ciezarami :pray: bardzo bym chcial przeczytac wasze opinie na ten temat dziekuje
No ja bym ci polecił coś bardziej konkretnego niż jakiś fitness czy rowerek, bo chyba nie wyszłeś dopiero co ze szpitala nie? Najważniejsze jest natomiast byś zaczynał od bardzo małych ciężarów. Przerwe miałeś cholernie długa wiec nawet zapomnij z jakimi dawniej ciężarami ćwiczyłeś bo musisz zacząć wszystko od nowa. Nigdy nie lekceważ rozgrzewki, ja na twoim miejscu odpuszczałbym maksymalne zmęczenie-czyli np. ćwiczysz bicepsa na 10 powtórzeń choć dałbyś rade na max.12, dbaj za to o dobrą technikę, dawaj sobie czas na regeneracje np. zawsze dzień przerwy, staraj sie ćwiczyć wiele różnych partii mięśni. Nie przeginaj ze zbyt dużym ciężarem na sztandze (a tak w ogóle to zawsze lepsze są hantle). W każdym powtórzeniu, w każdej serii kontroluj ciężar żeby sie nie przesilić.
No a na koniec to nie zapomnij dać znać jak ci idzie

p_narozny
15-01-09, 18:24
Kurcze, skoro jest tak oslabiony organizm to na 100% wg mnie powinien odbudowac taka ogolna sprawnosc fizyczna. Moze nawet odstawienie tej silki na jakis miesiac czy dwa byloby dobrym rozwiazaniem, a zaczac od przebierzek, basenu jakiejs pilki noznej, czy innego lubianego sportu (rekreacyjnie, nie wyczynowo:) ). A po jakims czasie dopiero hantelki itd, ja bym tak zrobil:) Pozdro

Budrys
16-01-09, 12:21
Endi, tak na prawdę to wszystko zależy kiedy ty właściwie wyszłeś ze szpitala, to co ci napisałem wcześniej jest z założeniem że nie zrobiłeś tego wczoraj czy tydzień temu, bo jeżeli tak to pan narożny:-) ma racje. ale jeżeli już z miesiąc, dwa, trzy normalnie funkcjonujesz to moim zdaniem z aerobów możesz przejść już na małe ciężary o których ci pisałem
elo