PDA

Zobacz pełną wersję : Przeciwskazania w ćwiczeniach



karol1994
11-01-09, 12:17
Witam! Mam na imię Karol i mam 15 lat. Chciałbym poprawić wygląd swojej sylwetki (nie zamierzam zostać kulturystą lecz chce mieć ładne partie mięśni). Niedawno mój kolega zaprosił mnie do siebie na siłownię. Do dyspozycji mam gryf łamany, ławkę i hantle. Niestety mam 159 wzrostu i w 2000 roku miałem operację z otwarciem klatki piersiowej. Otwarcie zostało sklejone a nie zszyte.

Moje pytanie brzmi. Czy pomoże mi ktoś ułożyć harmonogram aby poprawić biceps, triceps, klatkę i plecy na przyżądach podanych wcześniej? Nie chce mieć problemów i bóli. Nie chce też zostać karłem. Pomóżcie mi tak aby mój kręgosłup nie został przeciążony i blizna nie pogorszyła się (szrama po operacji nigdy nie sprawiała problemów, wyniki sportowe mam identyczne jak rówieśnicy, czasem uderzyłem się w miejsce pooperacyjne jednak nigdy nie odczuwałem tego).

Myślę, że z dobrym rodzajem ćwiczeń powikłań nie będzie (mój starszy brat jest po tej samej operacji i pracuje fizycznie mając na codzień ztyczność z dużymi ciężarami, ma 19 lat i na codzień nosi 80 kilogramowe płyty kamienne)

Z góry dziękuje za pomoc!

MhL
11-01-09, 12:29
1. Idz do lekarza i popytaj sie o przeciwskazania.

Mozna nosic plyty 80 kg a wycisniecie 40 na klatke moze Ciebie uszkodzic.

Cwiczenia na klatke, plecy, przysiady i wszystkie w staniu; pokarz lekarzowi.

karol1994
11-01-09, 12:47
Powiem wam że 2 tygodnie chodziłem i ćwiczyłem cyklem:

Dzień pierwszy:
Ławka na płask i na skos (po 30kg a rekord to 40kg)
Zciąganie do dołu na atlasie (siłownia nie kolegi tylko szkolna)
Lekkie hantle (8kg)

Dzień drugi:
Gryf łamany (24kg)
Hantle na siedząco (10kg)
Hantle na stojąco (10kg)
Zciąganie na atlasie na plecy

Bardziej fachowo tych ćwiczeń nie moge nazwać. Styczności z kardiologiem nie mam, lecz mój lekarz z przychodni nie ma żadnych przeciwskazań do wszelkiego rodzaju sprotów. Prosze, powiedzcie mi jak zastąpić ćwiczenia na atlasie (kolega w swojej nie ma atlasu a w szkolnej mam mały dostęp). Powiedzcie mi tez czy to są dobre ćwiczenia i nie zatrzymujące wzrostu.

Fehu
11-01-09, 12:55
Jeśli Twój lekarz Ci pozwala to ok wrazie gdybyś się źle czul powtórz wizytę i poproś o skierowanie na badania...Teraz tak o wzrost się nie boj ćwiczenia nie zahamowuja wzrostu (to mit)..Moze teraz ulóz sobie trening ogolnorozwojowy (lub znajdz na forum) wykonuj go przez ok6-8 tyg i obserwuj jak sie czujesz i te sprawy po tem przejdziesz na wyzszy poziom...Zapraszam do dzialu trening i dieta...Suplemntacje sobie oczywiscie daruj przez pewien czas

karol1994
11-01-09, 13:15
Sory za przeciąganie ale założyłem temat jako zielony i boje się że jak znajdę coś to nie będzie pasować do mnie:neutral: Myślałem zmienić ten harmonogram delikatnie. Co powiecie na coś takiego:

Dzień pierwszy:
Ławka na płask i na skos
Zabawa hantlami (jesteś oparty o ławke i przeciągaż hantle od kolana do ramiona)
Coś zamiast zciągania na atlasie (podpowiedzcie)

Dzień drugi:
Gryf łamany
Jeden hantel na jedną renkę na siedząco
Podnoszenie odważnika z karku nad głowę
Unoszenie hantli na stojąco od pasa do wysokości ramion

Myślałem żeby takie coś sotsować cały czas. Będe miał sylwetkę i trzymałbym ją nadal w tej samej wielkości (przyzwoitej). Bez odrzywek (sama woda i dobry obiad:smile: ) Doświadczony kolega mówił, że to dobry harmonogram ale nie wiem co jeszcze dodać do dnia pierwszego (wcześniej miałem atlas a teraz nie będę go miał)

Fehu
11-01-09, 13:19
Mi sie ten plan nie podoba gdzie nogi??? plecy??? znajdz cos lepszego na forum...Kolega nie zbyt dobrze radzi...no poczatku ogolno!

karol1994
11-01-09, 13:39
No sory ale nie moge znaleźć:cry: ! Możesz mi kolego napisać co robić mam teraz a co później? Najwyżej podaj mi linki do stron gdzie jest idealnie na moje możliwości rozpisany trening.

Fehu
11-01-09, 13:53
Mój temat o ogolnorozwojówce na forum sa ciekawsze systemy ale nie chce mi sie szukac:
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=15127
o technika wykonywanie oraz inne cwiczenia mozesz sobie pozmieniac
http://www.kulturystyka.pl/atlas/

cos o diecie
http://www.e-kulturystyka.info/forumdisplay.php?f=8

karol1994
11-01-09, 14:02
Dzień pierwszy:
Ławka na płask 4x10
Ławka na skos 4x10
Zabawa hantlami (jesteś oparty o ławke i przeciągaż hantle od kolana do ramiona) 8x10
Wiosłowanie hantlami 8x10
Bieganie 30min

Dzień drugi:
Gryf łamany 4x10
Jeden hantel na jedną renkę na siedząco 8x10
Podnoszenie odważnika z karku nad głowę 4x10
Unoszenie hantli na stojąco od pasa do wysokości ramion 4x10
Bieganie 30min

2 albo 3 razy w tygodniu przez 2 miesiące. Takie coś może być?

Fehu
11-01-09, 14:09
dalej nie widac nog a plecy tez slabo

karol1994
11-01-09, 14:12
Nogi mam już przyzwoite i chce je tylko podtrzymać.

Plecy konkretnie można ćwiczyć ale nie chce martwego ciągu. Z tego co wiem to tego w moim wieku trzeba unikać

Fehu
11-01-09, 14:22
cos o nogach
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=15189
cos o MC
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=13731