PDA

Zobacz pełną wersję : białko, kreatyna, dextroza, hmb - stosowanie



Maryan
10-01-09, 22:49
Witam
Mam wielki dylemat bo każdy pisze co innego znaczy każdy bierze innaczej to wiadomo nie pytam o radę w wyborze odzywek bo to głupota każdy bierze co innego i to dla niego jest zawsze najlepsze wiec wybrałem sam oto co zamierzam brać.

- białko - Vitalmax CFM 90
- HMB Vitalmax w kapsułkach
- kreatyna MAXPOWER ULTIPOWER /proszek
- dextroza VITALMAX

Prosiłbym o mąde rady dotyczące perfekcyjnego stosowania tych odżywek znam zalecenia producentów ile razy dzienie itd poczytałem sporo na temat dawkowania wiem co i jak brać ale chciałbym zasięgnąć waszej rady jak wy doradzilibyście stosowanie tych odżywek by nie marnować zadnej dawki której kolwiek z nich którą najlepiej przed a którą po posiłku którą przed treningiem a którą po, któą tylko w dni treningowe a którą 7 dni w tygodniu itd. dextroza to wiem ze z kretą razem wec ona odpada dordźcie mi tylko białko krete i hmb jak stosować by było jak najmądrzej.

Pozdrawiam

Seba87
10-01-09, 23:16
Normalnie hmb w dni nietreningowe 3 kapsy w treningowe 4 bo dochodzi kaps przed treningiem, białeczko z 3 razy dziennie głównie po treningu popołudniu i przed snem albo rano, kredke z rańca 5 gram i po treningu tyle samo dextro chyba sie pyka 10 g do kazdego 5 g kretki jakos tak (dawno nie brałem )

007
10-01-09, 23:22
- białko - Vitalmax CFM 90 według diety
- HMB Vitalmax w kapsułkach tak jak zaleca producent
- kreatyna MAXPOWER ULTIPOWER /proszek- staż powyżej 6 miesięcy dwa razy dziennie po 5 gr lub stała suplementacja 2-3g na dobę
- dextroza VITALMAX wywal

Maryan
11-01-09, 02:42
'007' dlaczego wywalić dextroze ?
"Dekstroza przyjęta z kreatyną zwiększa efektywność tej ostatniej nawet o 50%, dlatego jest najskuteczniejszym dodatkiem stosowanym w kuracjach kreatynowych. Praktyka pokazuje, że jest skuteczniejsza nawet od nowej generacji transporterów kreatyny." - cytat ze strony z dextro
Dlaczego kreatyna dopiero po 6 miechach ? niedawno zaczałem ćwiczyć myślałem że jak wprowadzę ją po miechu rozgrzewania się bo przecież chodzi żeby mój organizm przyzwyczaił się do wysiłku, wówczas aby podnieść możliwość chciałem wziąć kredke.

Co do białka 'Seba87' nie do końca kumam kiedy je dokładnie brać wiem że bezpośrednio po treningu powinienem przyjąć jakieś proste węgle banan czy coś w tym stylu a dopiero pół godziny później pełnowartościowy posiłek i wtedy właśnie białko 30g, ale kiedy lepiej przyjać pozostałe dwie dawki ? rano i wieczorem ? a jak z dniami nietreningowymi?
Dextro zalecają 30-40g rozpuścić w szklance wody i wziąć razem z kreatyną.

Seba87
11-01-09, 02:58
Rano i wieczorem najlepiej i tak jak mowisz jesli chodzi o czas po treningu. A w dni treningowe rano, wieczorem i przed snem.

007
11-01-09, 10:04
'' '007' dlaczego wywalić dextroze ?
"Dekstroza przyjęta z kreatyną zwiększa efektywność tej ostatniej nawet o 50%, dlatego jest najskuteczniejszym dodatkiem stosowanym w kuracjach kreatynowych. Praktyka pokazuje, że jest skuteczniejsza nawet od nowej generacji transporterów kreatyny." - cytat ze strony z dextro''

np.od rybozy która okazała się też gównem,nie wierz we wszystko co piszą.

Dlaczego kreatyna dopiero po 6 miechach ? niedawno zaczałem ćwiczyć myślałem że jak wprowadzę ją po miechu rozgrzewania się bo przecież chodzi żeby mój organizm przyzwyczaił się do wysiłku, wówczas aby podnieść możliwość chciałem wziąć kredke.

prosiłeś o mądre rady .Ćwiczysz przez kilka miesięcy na perfekcyjnie stosowanej dietce i nie potrzebne ci są żadne suple może jedynie omega,witaminy .Po uzyskaniu pewnego stazu zapodajesz mono i nie poznajesz siebie po kuracji a tak to tylko szkoda fatygi .Możesz brać kreatynę na początku przygody z siłownią,możesz brać kreatynę nawet jak nie będziesz ćwiczył ale efekty będą nie takie na jakich ci zależy.W początkowym czasie wykorzystaj potencjał diety.

''Co do białka 'Seba87' nie do końca kumam kiedy je dokładnie brać wiem że bezpośrednio po treningu powinienem przyjąć jakieś proste węgle banan czy coś w tym stylu a dopiero pół godziny później pełnowartościowy posiłek i wtedy właśnie białko 30g, ale kiedy lepiej przyjać pozostałe dwie dawki ? rano i wieczorem ? a jak z dniami nietreningowymi?''

posiłek przedtreningowy jak i posiłek po treningu 40-60 minut przed i po siłownią ,w takim posiłku ważne są węglowodany złożone np.ryż,kasza itp. są to węgle o odpowiednim IG do,do tych posiłków powinieneś dołączyć odpowiednie źródło białka zwierzęcego np.mięso drobiowe,ryba,jajka (posiłki sycący z małą ilością tłuszczu okołotreningowo).Bezpośrednio po treningu węgle proste mogą być nawet do kilku godzin po wzmożonym wysiłku. Białko z odżywki możesz brać na zasadzie wliczania go w dietę, użycie przez ciebie białka z odżywki zamiast normalnego źródła białka to tak jak byś podcierał tyłek gazetą kiedy braknie papieru. Resztę dowiesz się z podwieszonych lub w googlach znajdziesz.


''Dextro zalecają 30-40g rozpuścić w szklance wody i wziąć razem z kreatyną.''

Ja zawsze wyżucam ten cukier jak dostaje go gratis przy zakupie mono.Pozdro

Seba87
11-01-09, 11:41
''


''Dextro zalecają 30-40g rozpuścić w szklance wody i wziąć razem z kreatyną.''

Ja zawsze wyżucam ten cukier jak dostaje go gratis przy zakupie mono.Pozdro

To następnym razem jak bedziesz chciał wyzucic to napisz do mnie ja go od ciebie wezme ! :lol:

007
11-01-09, 12:17
To następnym razem jak bedziesz chciał wyzucic to napisz do mnie ja go od ciebie wezme ! :lol:

kup cukier puder to wyjdzie taniej niż za przesyłkę pocztą :)

Symu
11-01-09, 12:47
kup glukoze w spozywczym to wyjdzie taniej niż dextro :) dextro=glukoza=syf

Seba87
11-01-09, 13:37
Kiedys kupowałem glukoze za 200 g 50 gr. o ile pamietam lol w aptece

Symu
11-01-09, 13:52
No a teraz zobacz jaka jest inna nazwa glukozy :) i pomyśl czemu tylko w Polsce jest ona tak popularn a:D

Maryan
11-01-09, 16:49
Jak działa dextroza (dekstroza, dextrose)?
DEKSTROZA (Dextroza, Dextrose) jest węglowodanem zwiększającym bilans energetyczny organizmu. Wpływa to na zwiększenie zasobów energii organizmu przez co podwyższa się wydolność i wytrzymałość treningową. Stosowanie odżywki dekstroza (dextrose, dextroza) powoduje zwiększone wydzielanie hormonu anabolicznego - insuliny, która ułatwia transport kreatyny oraz aminokwasów do komórek mięśniowych. Dodatkowe zażywanie kreatyny z suplementem typu "dekstroza" (dextroza, dextrose) powoduje wzrost stężenia kreatyny we krwi nawet o 50%.

Skoro tak wszędzie piszą dlaczego ma to być złe co sklepy z suplami kłamią ?



No a teraz zobacz jaka jest inna nazwa glukozy :) i pomyśl czemu tylko w Polsce jest ona tak popularn a:D

'Symu' myśle ale nie mogę wymyślić od kilku lat mieszkam w Angolii i tutaj też to jest więc chyba nie tylko w Polsce, spoko ja sie z wami zgodzić powinienem bo macie doświadczenia stokroć więcej niż ja ale jakoś do końca mnie to nie przekonuje skoro z opieu wynika zę ułatwia transport kretki do komórek mięśniowych to chyba bardzo dobrze.

Symu
11-01-09, 17:06
Z jednej storny kłamią, a z drugiej po prostu nie mówią do końca prawdy. Po pierwsze zostało potwierdzone badaniami że insulina nie ma dużego wpływu an transport kreatyny bo po prostu mijają się czasowo (wyrzut insy z wchłanainiem krety).

Po 2gie na innym forums pytano nutrifarm(biogenix, olimp) czemu utrzymuje cały czas na etykietach ta teze i pytanie zostało bez odpowiedzi (bo powod jest jeden $)

Dla sklepu kupienie mono i a kupienie mono + dextro to różnica $. Dlaczego producenci przekłamują skład na etykitce ze składem wewnatzr produktu $. Czemu masakra naszprycowana weglami nie jest o 50% lepsza niz inne staki bez nich?? (pije tu do tego co skopiowałes) bo to nie działa. Poza tym to jest super ołacalny interes kilo dextro u producenta kosztuje 1-2 zł. Musisz się nauczyć , że producent a czasem i sklepikarz nie powie Ci całej prawdy o suplemencie bo to wszystko kreci się wokoł KASY.

Czy tak duże wyrzuty insy są zdrowe dla organizmu ?? NIE !!czemu producent Ci teg nie mówi?? Bo ma to w d... :) (patrz ALRI).

W stanach znam tylko NOW z lepszych firm które maja dextrow ofercie. (Europa niestety ejst jeszcze zadupiem suplementacji.


Rwklamy mają namówić Cie na kupienie produktu a nie mówić prawde. Jak nie wierzysz to porownaj mete z testosterolem+ biosterolem. To drugie działa wg reklam silniej niż meta i nie blokuje.

Maryan
11-01-09, 17:36
ok dzięki 'Symu' za wykład :) poczytałem własnie troche na gogelkach i rzeczywiście nie jest to nic innego jak glukoza zwykły cukier i to w dawce kuriozalnej :) dzięki za rade teraz wiem ze z tego na bank zrezygnuję zamiast tego kupię coś na stawy na codzień często w pracy dźwigam ciężkie rzeczy i stawy kolanowe troche mi siedzą :) więc przyda sie coś na stawy zamiast cukru jakim jest dextroza.

Pozdrawiam
PS co do tej kreatyny jeśli trenuję dopiero miesiąc to rzeczywiście nie warto brać kreatny na razie ? zaczynam brać białko i hmb ale z kretą mam dylemat. brakuje mi siły wkurza mnie ze nie daje rady podnieść więcej niż podnoszę przydał by mi sie taki kop ale kiedy on będzie najbardziej dostrzegalny własnie po pół roku jak mówicie czy można by sie za to wziąć wcześniej ?

007
11-01-09, 17:42
Nie ćwicz cały czas na maxa .jeśli coś nie idzie to obniż obciążenie i pomału zwiększaj. Spróbuj trening FBW by Hard , Polecam i dietkę przypilnuj to będzie dobrze :)

Maryan
11-01-09, 17:55
'007' obnizam, obniżam i czasami jeszcze obniżam,aż wydaje mi sie że jestem cienias :) hehe ale tak poważnie to próbuje w miarę jak największym obciążeniem tak by nie nadwyrężyć danych partii mięśniowych i jak już nie daje rady to pod koniec zamieniam szybko hantlę na mniejszą i doładowuję jeszcze trochę. Ale i tak po takim treningu który mi się wydaje intensywny nie czuję jakiegoś większego zmęczenia mięśni. mięśnie nóg to czuje bardzo ale triceps, biceps czy to naramienne nie czuję większego zmęczenia więc wydaje mi się ze za słabo przeprowadziłem trening natomiast gdy wróce pamięcią to wiem że dałem z siebie wszystko aby wykonać ćwiczenie poprawnie bo tylko tak ćwiczę choćby obciążenie było małe to wykonać je musze poprawnie bo nie ma wydaje mi sie sensu oszukiwać się że się bierze nie wiadomo ile a wykonywać ćwiczenie ruchami oszukanymi itd wiecie o co mi chodzi . chyba... :) hehe

pozdrawiam