PDA

Zobacz pełną wersję : Profesjonalna Masa.



Gwizdek
10-01-09, 18:33
Witam wszystkich forumowiczów czytających ten oto wlasnie temat. Moja prosba jest następująca.. Prosze o ustalenie 4-5 dniowego treningu na mase na sprzecie : 2x Sztangielek , Laweczka Pozioma+Sztanga i ewentualnie worek treningowy oraz skakanka. Czy jesli niemam problemu z nabieraniem masy to musze stosowac diete? i czy warto stosowac suplementacje kreatyna jesli nie uprawialem wczesniej kulturystyki lecz inne sporty. Prosze o szybka i konkretna odpowiedz z gory dziekuje Dodam ze waze 72 kg mam 16 lat i 176cm wzrostu.

przemek_yo
10-01-09, 19:15
raz to te sztangieli masz 2x0.5kg czy 2x40kg? sztanga - a na niej masz 20kg czy 200kg?

Gwizdek
10-01-09, 19:34
Sztange i sztangielki moge zaladowac do ok 50kg. Ale ogolnie to az tak ostro nie jezdze jeszcze. wiec co w zwiazku z tym mozesz mi poradzic?

przemek_yo
10-01-09, 19:37
moge Ci poradzic dzial trening, kurcze tego sprzetu troche malo ale jak sie uprzesz to cos zmontujesz

Gwizdek
10-01-09, 19:40
Ale mi raczej chodzilo o to zeby ktos pomogl ustalic mi najlepsze cwiczenia na tym sprzecie :) a w treningu szukalem i straszny syf. Pozatym bardzo ogolnie opisane. Musze miec rozpiske na caly tydzien. Np. co trenowac pierwsze itd.

Zioman
10-01-09, 20:28
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=14684
tutaj masz dość dużo różnego rodzaju treningów...poczytaj, popatrz, rozpiszesz sobie sam, zobaczysz :) pozdro 500

Gwizdek
10-01-09, 22:51
Dzieki postaram sie cos ulozyc :) moze mi ktos odpowiedziec na reszte pytan?

Piła69
10-01-09, 22:55
Kup sobie drążek 20 złoty,a zrobisz na nim parę ciekawych ćwiczeń;)

.Smile
10-01-09, 23:12
kreatyne odstaw - za maly staz

co do diety, to tutaj nie chodzi o to czy masz problem z przybraniem masy czy nie. Do budowy miesni niezbednym budulcem jest bialko, wiec musisz swoja diete w nie urozmaicic.

Sztanga + obciazenia, laweczka, stojaki, hantelki, drazek - i masz wszystko czego potrzebujesz (z wyjatkiem planu na redukcje)

Gwizdek
10-01-09, 23:43
Wlasnie samodzielnie ulozylem plan treningowy na mase wg. dostepnego dla mnie sprzetu. Jezeli mozecie jako bardziej doswiadczeni koledzy ocenic go i poprawic ewentualne bledy bylbym bardzo wdzieczny. A i chcial bym zebyscie pomogli w ustaleni serii i powtorzen :) Oto i on

PONIEDZIAŁEK :
>> NOGI <<
1.Przysiady ze sztangą na barkach.
2.Martwy ciąg na prostych nogach.
3.Przysiady wykroczne ze sztangą lub sztangielkami
4.Odwodzenie nogi w tył. (10x3)

WTOREK - WOLNY.

ŚRODA :
>> KLATKA + PLECY <<

1.Wyciskanie sztangi na ławce poziomej.
2.Rozpiętki ze sztangielkami w leżeniu na ławce poziomej.
3.Przenoszenie sztangielki w leżeniu w poprzek ławki poziomej.
4.Wznosy barków "szrugsy".
5.Podciaganie sztangielki w opadzie.

CZWARTEK :
>> BICEPS <<

1.Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem.
2.Uginanie sztangielka w siadzie w podporze o kolano.
3.Uginanie nadgarstkow podchwytem w siadzie.

PIĄTEK :
>> BARKI+TRICEPS <<

1.Prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tułowia.
2.Wyciskanie w lezeniu na lawce poziomej waskim uchwytem.
3.Wyciskanie sztangi zza głowy.
4.Uginanie sztangielek bokiem w gore.
5.Rozciaganie sztangi wzdłuż tułowia.

hardworkOUT
11-01-09, 13:04
po 1

sztanga 50 kg , niewiem na jakim etapie jestes z sila, ale to mniej niz malo. zanim sie obejrysz to ci braknie.

proponuje albo dokupic zelastwa albo zapisac sie na normalna silownie

Gwizdek
11-01-09, 13:22
To nie problem. Postaram sie dokupic gdy tylko poczuje ze to juz za malo. a mozesz mi pomoc co do planu? jest dobry czy cos by dodal lub usunal? i jaka bedzie najlepsza ilosc powtorzen i serii.

hardworkOUT
11-01-09, 17:41
a.
siady 4s 4-6 reps
wl 4s 4-8 reps
good morning 3s 5-10 reps
wioslowanie sztanga w opadzie 3s 4-8 reps
wyciskanie z przed klatki 2s 6-10 reps
wyciskanie francuskie do czola 2s 4-10 reps

b.
siady 4s 5-10 reps
wyciskanie sztangielek 3s 6-10 reps
martwy ciag 5s 4-6 reps
wyciskanie szeroko od czubka glowy 2s 8-10 reps
uginanie ze sztanga 2s 6-8 reps



dokup drazek i wrzuc podciaganie przed mc w B

pn-sr-pt
LUB
wt-czw-sob

a-b-a, b-a-b, a-b-a itd itd

Gwizdek
11-01-09, 18:06
Dzieki wielkie :) od jutra zaczynam trening.. wreszcie mam jakis plan porzadny heh :) to a-b-a tzn. ze np. w pierwszy tydzien a-b-a , a w drugi b-a-b tak? Daje soga zasluzonego, Pozdro.

hardworkOUT
11-01-09, 18:07
to a-b-a tzn. ze np. w pierwszy tydzien a-b-a , a w drugi b-a-b tak?

tak

Gwizdek
11-01-09, 18:30
czy wl to nie to samo co wyciskanie z przed klatki? sorry ale wiesz ja dopiero zaczynam i nie bardzo znam wszystkie cwiczenia ich nazwy i skroty..

hardworkOUT
11-01-09, 18:38
wl - WYCISKANIE LEZAC

Gwizdek
11-01-09, 19:09
ok dzieki :) mysle ze nie bede mial wiecej pytan. musze popracowac nad technika wykonywania cwiczen.. niektore wbrew pozorom nie sa takie latwe.

Rafauu
12-01-09, 18:32
16 lat masz tylko wiec odstaw mc narazie :), hard pewnie sie bedzie ze mna sprzeczal ale te cwiczenie robione samemu moze cie niezle skontuzjowac ;)

Sid93
12-01-09, 18:54
16 lat masz tylko wiec odstaw mc narazie :), hard pewnie sie bedzie ze mna sprzeczal ale te cwiczenie robione samemu moze cie niezle skontuzjowac ;)


Mi trener polecił zamiast normalnego mc, robić martwy ze sztangą między nogami. Tylko musisz pamiętać, żeby ilość serii była parzysta i na przemian raz prawa ręka z przodu, raz lewa (co serie zmieniasz). Nie wiem, czy jest to dobry zamiennik, bo mam za małe doświadczenie, ale liczę, że bardziej doświadczeni koledzy zaraz to skomentują.

Pozdrawiam
Michu

3ndriu
12-01-09, 19:35
Może za dużo nie kombinuj, naucz się poprawnego wykonywania klasycznego MC i taki wykonuj.

pomeran
13-01-09, 15:34
mimo wszystko 16 lat troche za wcześnie żeby zaczoł ćwiczyć MC niech poćwiczy trochę dorzuci jak już będzie bardziej obyty z innymi ćwiczeniami

hardworkOUT
13-01-09, 18:52
czemu nie napiszesz ze to takze zawczesnie na wyciskanie lezac ?/wyciskanie na barki ?

Gwizdek
13-01-09, 21:52
to kiedy niby mial bym zaczac cwiczyc.. to bez sensu.. jak ma sie predyspozycje to nic mi nie bedzie.. zreszta lepiej od sportu niz od dragow sie zdefektowac ;] hard czytalem twoj temat "siady i Mc jako podstawa.." co moglbym robic za mc? wczoraj robilem siady ale na lajtowym obciazeniu zeby bardziej w techinke poszlo do tego seria normalnych przysiadow.. a mc moge czyms zastapic czy lajtowy ciezar wrzucic i tez w techinke? nie za malo mi dales na biceps cwiczonek heh.. ale ogolnie trenuje sie fajnie ;)

hardworkOUT
13-01-09, 22:25
" mc moge czyms zastapic czy lajtowy ciezar wrzucic i tez w techinke?"


technika z malym ciezarem albo z gryfem, z tym ze gryf musisz zabieram nie z ziemi a z wysokosci ~24cm na ziemia.


"nie za malo mi dales na biceps cwiczonek heh."

jeszcze jedna taka uwga i sie nie udzielam w tym temacie ;)

Gwizdek
14-01-09, 23:03
ok wykonane ;] bo w mc glownie chodzi o te plecy.. zeby nie robic kociego grzbietu.. pilnuje tego.. ej chlopaki a znacie cos na przyrost ale nie kreatyne.. tylko cos dla nowicjuszy.. bo niemam diety ale nie bardzo moge ja zorganizowac.. sa jakies bialka w prochach albo cos w tym stylu?

3ndriu
15-01-09, 08:30
Jak nie będziesz pilnował diety i najwspanialsze proszki czy kapsułki Ci nie pomogą, naturalne jedzenie musisz stawiać na pierwszym miejscu.

Gwizdek
15-01-09, 13:35
i tak wlasnie robie.. nie wrzucam chemicznych napoji czy przekasek typu chipsy albo batony.. czasami na weekend ;) ale ogolnie nie mam ulozonego planu w ktorym jem ciagle to samo.. mamuska robi mi obiadki i bywaja rozne.. raz np. kuraczak ziamniaki i surowka.. raz chinszczyzna z piersiami kurczaka.. staram sie to wzbogacac orzechy mleko itd. ogolnie pije duzo wody. a prochy jako pomocnicze jak juz.. ale nie wiem czy tego potrzebuje..

Gwizdek
25-04-09, 11:35
Hej to znowu ja :D Jak mowicie ile moge stosowac ten plant treningowy? czy ktos by w nim cos dodal , zmienil , mam 16 lat waze juz 75kg od tamtej pory i mam 178cm wzrostu. Widac naprawde efekt ponizszego planu , dodam ze mam ograniczony sprzet do treningu ktory wypisalem na poczatku tego wątku. Z gory dziekuje za odpowiedz i podpowiedz ;) Potrzbuje dobrego planu masowego..

Gwizdek
28-04-09, 14:44
a.
siady 4s 4-6 reps
wl 4s 4-8 reps
good morning 3s 5-10 reps
wioslowanie sztanga w opadzie 3s 4-8 reps
wyciskanie z przed klatki 2s 6-10 reps
wyciskanie francuskie do czola 2s 4-10 reps

b.
siady 4s 5-10 reps
wyciskanie sztangielek 3s 6-10 reps
martwy ciag 5s 4-6 reps
wyciskanie szeroko od czubka glowy 2s 8-10 reps
uginanie ze sztanga 2s 6-8 reps