PDA

Zobacz pełną wersję : Dni treningowe a dni bez treningu



Maryan
08-01-09, 20:42
Witam
mam problem w zrozumieniu diet które wszędzie każdy układa. Idę na masę i pomimo iż mam lekką nadwagę chcę nabrać sporo masy czystej masy mięśniowej i również mam nadzieje ze spalę nadmiar tłuszczu.
Założyłem w sumie obliczyłem że razem z nadwyżką kalorii powinienem na moją wagę (84kg) wessać 3400 kal dziennie.
zastosuję więc w mojej diecie takie proporcje:

W -60% - 510g/dzien
B -25% - 212g/dzien (białko 2.5g/kg czy to nie za dużo? wiem ze powinno być 2,2 ale chce szybko nabrać masy)
T -15% - 56,6g/dzien

Na razie nie biorę żadnych odżywek gdyż czekam aż organizm przyzwyczai się do wysiłku gdyż dawno nie ćwiczyłem, stosuję na razie tylko gainer ale za miesiąc wprowadzam
- białko - Vitalmax CFM 90
- HMB Vitalmax w kapsułkach
- kreatyna MAXPOWER ULTIPOWER
- dextroza VITALMAX

i pytanie brzmi czy dieta którą wprowadzam ma trwać 7dni/tydzień czy w dni nietreningowe powinienem jeść nieco mniej ?

Które z tych odżywek powinienem stosować w trybie ciągłym i w jakich najlepiej zalecacie dawkach wiem jakie podaje dawki producent ale chciałby zasięgnąć waszej rady.

Z góry dzięki za jakie kolwiek pomocne wypowiedzi.
Pozdrawiam

Volves
08-01-09, 20:50
więc zacznij ćwiczyć
najpierw spal tłuszcz potem
nabierz ciała
biegaj etc.

snnemeznis
08-01-09, 21:45
j/w

Robisz mase, potem przecinka(jestes pewien, ze podczas robienia masy idzei tylko w miesnie ??;>)

No to ja mam do ciebie takie pytanie na starcie, chcesz byc kulturysta ?? Bo jezeli nie to odstaw te dokladnie liczenie i jedz zdrowo, pod cwiczenia na silowni.

A wiec ja cie pociesze i teraz pod te obliczenia przedstaw swoja diete.

Maryan
09-01-09, 01:30
jak już napisałem jestem w trakcie tworzenia diety kiedyś kilka lat temu troche ćwiczyłęm wiec laikiem nie jestem doskonale zdaję sobie sprawę że robiąc masę również trochę się zatłuszczę ale biegam codziennie trenuję intensywnie i podczas stosowania diety nie zamierzam po prostu jeść zdrowo zamierzam po prostu jak kiedyś bardzo ściśle się jej trzymać i wiem że w ten sposób sie nie ztłuszczę bo nie ma takich szans. Bo choćby zanim zacząlem ćwiczyć ponownie mam prace w ruch fizyczną raz ciężką raz lekką można powiedzieć ciągle w ruchu jadłem co popadnie i jakoś specjalnie nie zatłuszczałm się, więc wątpię że intensywnie ćwicząc jedząc poprawne wartość białek, tłuszczy i węgli do tego codziennie biegając będę w stanie zatłuszzyć się bardziej. Wiem że spalę tłuszcz który mam a mam go nie za wiele.
Proszę tylko o rady jak w pierwszym poście.

Pozdrawiam
PS
Dietę przedstawię jak skończę wówczas potwierdzę że nie jestem laikiem:) A wielu z was właśnie po to tylko chce obejrzeć diete by zapozyczyć dania z kogoś ciężkiej obliczeniowej pracy którą w nią włożył myle się ? :)
Co zmieni w temacie przedstawienie mojej diety czy odpowiedzi na moje pytania będą inne ?

Voice666
09-01-09, 10:29
Dieta w dni nie treningowe inna tzn, mniej kalorii niż w dni treningowe, bo cię zaleje.

Maryan
09-01-09, 20:46
Dzięki za odpowiedź a mógłbyś mi powiedzieć o ile tą ilość kalorii zmniejszyć w ciągu dnia bez treningu ?

Voice666
09-01-09, 22:05
U mnie dieta w dni nie treningowe oscyluje około -300 - 500 kcal. Zwykle tę nadwyżkę którą dodaje w dni treningowe odejmuję w nie treningowe. Sam musisz sprawdzić jak to dział w twoim przypadku.

Maryan
09-01-09, 22:47
ok dzięki wielkie byłbym jeszcze wdzięczny gdybyś pomógł mi z dawkowaniem tych odżywek to tak na przyszłośc ale chce już wszystko zaplanować łącznie z dietą itd. Wielkie dzięki za dotychczasowe odpowiedzi,
Pozdrawiam