PDA

Zobacz pełną wersję : Laktowegetarianizm



Adam.B
06-01-09, 23:18
Witam na forum.|
Wpadłem tutaj przez przypadek, i właściwie bez większego celu, ale może i taki cel się pojawi:)
Mam pewne pytanie...
Czy ktoś kto jest laktowegetarianinem (nie je jajek ani mięsa)
Ma w ogóle po co zacząć ćwiczyć?
Nie mam na myśli dojście do wyników kulturystów na poziomie światowym, ale mam na myśli całkiem niezłą sylwetkę, no... Załóżmy że po prostu chodzi o osiągniecie czegokolwiek^^
Pozdrawiam.

slim shady
06-01-09, 23:24
ja jem wszystko normalnie, ale według mnie ciężej jest dojść do celu bo sie wyklucza najlepsze źródła białka, zostaje tylko to sojowe, ćwiczyć zawsze można jednak to nie będzie to samo bez odpowiedniej diety,

pomeran
07-01-09, 02:08
Witam na forum.|
Wpadłem tutaj przez przypadek, i właściwie bez większego celu, ale może i taki cel się pojawi:)
Mam pewne pytanie...
Czy ktoś kto jest laktowegetarianinem (nie je jajek ani mięsa)
Ma w ogóle po co zacząć ćwiczyć?
Nie mam na myśli dojście do wyników kulturystów na poziomie światowym, ale mam na myśli całkiem niezłą sylwetkę, no... Załóżmy że po prostu chodzi o osiągniecie czegokolwiek^^
Pozdrawiam.

możesz zacząć ćwiczyć ale szachy

mięso jest jednym z najważniejszych produktów w diecie kulturystycznej, bez mięsa możesz się najwyżej dobrze wyrzeźbić ale masy nie zrobisz

Adam.B
07-01-09, 02:16
Mam rozumieć że białko sojowe jest o wiele mniej wartościowe od mięsnego?
A co do masy...
Jeżeli znam 2 osoby, braci, od ponad 15 lat nie jedzą mięsa, nie ćwiczą też, są bardzo wyrośnięci, i dość silni, ale i brzuszka mają...
Więc jak? Masy nie da się zrobić? W takim razie cóż to za ich masa?
185 cm i około 120kg? Gdyby do tego ćwiczyli...?
Co by z tego było? Jeden z Wicemistrzów świata w zapasach kilka lat temu (nie pamiętam nazwiska), był wegetarianinem - w takim razie, jak to możliwe?
Pozdrawiam.

pomeran
07-01-09, 04:08
po prostu białko z mięsa jest bardziej przyswajalne, jak byś poczytał toche o białkach sojowych to byś wiedział że białka sojowe są lepsze dla kobiet (nie mówię że mężczyźni nie powinni jeść soi)
brzuszek można mieć nawet jak się nie je mięsa może dużo piwka pije
być silnym a dużym to tez duża różnica podaj chociaż jednego kulturystę albo ciężarowca który nie je mięsa ja nie znam takiego, jak jeszcze w Polsce ćwiczyłem widziałem pare osób na siłowni co mięsa nie jedzą i ich postępy na siłowni były kiepskie
nie pisze tego żeby Cie zrazić do ćwiczenia jak najbardziej możesz ćwiczyć

tom
07-01-09, 12:06
dasz rade byle chęci były

Symu
07-01-09, 13:50
Da się bez mięsa urosnąć trochę. Jest kilku kulturystów wegetarian tyle że oni pakują po 20 jajek dziennie i tu może być lipa.


Musisz ogolnie jeść posiłki w których będzesz miał cała pule aminokwasów egzogennych. Często łączy się to z tym że jesz tak dziwne posiłki jak ryż z fasolą :D Jak znajdę stronge gdzie są aminogramy wszystkiego to dam tu linka.

pomeran
07-01-09, 15:16
dinozaur dobrze pisze "chcesz mieć mięso musisz jeść mięso"

Luka
10-01-09, 15:17
Jasne że jest sens. Istnieje wiele diet dla wegetarian którzy uprawiają sport, nawet wyczynowo. Ty jesteś jeszcze w lepszej sytuacji bo jesteś laktowege czyli możesz pić mleko, jeść jogurty, sery. Spokojnie urośniesz :)

Na wegetarian fajnie też działa kreatyna ponieważ naturalnie mają jej mało z powodu nie jedzenia mięsa (które jest głównym źródłem kreatyny) spożycie suplementu kreatyny daje niezłego kopa.

Adam.B
11-01-09, 03:37
Jasne że jest sens. Istnieje wiele diet dla wegetarian którzy uprawiają sport, nawet wyczynowo. Ty jesteś jeszcze w lepszej sytuacji bo jesteś laktowege czyli możesz pić mleko, jeść jogurty, sery. Spokojnie urośniesz :)

Na wegetarian fajnie też działa kreatyna ponieważ naturalnie mają jej mało z powodu nie jedzenia mięsa (które jest głównym źródłem kreatyny) spożycie suplementu kreatyny daje niezłego kopa.

Luka - Dla ścisłości:)
Wegetarianin(taki najpopularniejszy to - laktowowegetarianin)
Jada wszystko oprócz mięsa, i produktów mięsnych.
Laoktowegetarianin - jada wszystko oprócz mięsa, jajek i ich przetworów.
Owowegetarianin - jada wszystko oprócz mięsa, mleka i ich przetworów.

WEGANIN - Nie jada żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego (jajek, mleka, mięsa, miodu) No i oczywiscie przetworów z tych produktów;)

jest jeszcze dieta...
Bardzo...
Ciężka...
Mianowicie Frukturanizm, dopuszcza jedzenie Tylko owoców, i picie wody.
Nie jada nie pija produktów przetworzonych - ugotowanych usmażonych itd itp

Dziękuję za odpowiedzi, pytanie zadałem tylko ... Żeby dowiedzieć się co sądzicie.
Nie będe Ćwiczył extremalnie - bo nie chcę, ale kocham sport, a i to jest sportem, wiec troszkę kulturystyki na pewno będzie gościć w moim życiu.

No i jako że się przywitałem dość skromnie;
Mam na imię Adam, Mam 17 lat, około 82kg wagi 180cm wzrostu, Nie wiele ćwiczyłem(na siłowni czy w domu), ale wiele sportów ogólno rozwojowych, troszkę skoków, salt, przeszedłem tez troszkę juz w życiu na rękach...
Pozdrawiam i dziękuję

007
11-01-09, 10:21
oczywiście że się da :)

ryby to podstawa,rozumiem że ryby jesz ? dobre źródło białka i tłuszczu

fasola czerwona + fasola biała i masz pełny aminogram,inne produkty też tak możesz łączyć. Zróżnicowane źródła białka roślinnego i lecisz. :)

Luka
11-01-09, 11:23
Pisząc laktowege chodziło mi o laktowegetarianizm więc mój błąd bo tak się nie powinno jednak napisać :)

Więc może uściślijmy, bo dużo nieporozumień z tego wynika, 007 też się pomylił bo ryb nie można jeść przy laktowegetarianizmie ;)


Wegetarianizm - sposób żywienia w którym dieta nie zawiera mięsa, drobiu, dziczyzny, ryb, skorupiaków, owoców morza ani zwierzęcych produktów ubocznych, takich jak żelatyna czy tłuszcze zwierzęce. Dozwolone są produkty zbożowe, warzywa strączkowe, orzechy, nasiona, warzywa i owoce oraz - choć niezawsze - nabiał i jaja.


Podział WEGETARIANIZMU


wegetarianie bezwzględni:

- weganie - wyklucza się wszelkie produkty zwierzęce, łącznie z nabiałem, jedzą tylko produkty pochodzenia roślinnego,
- frutarianie - jedzą tylko owoce
- witarianie - tylko surowe owoce i warzywa


wegetarianie względni:

- laktowegetarianie - produkty roślinne, a z produktów zwierzęcych tylko nabiał (mleko, jogurty, kefiry, ser),
- laktoowowegetarianie - produkty roślinne, a z produktów zwierzęcych mogą jeść: nabiał, jaja, masło,
- semiwegetarianie - dopuszcza się pewne niewielkie ilości mięsa, semiwegetarianizm dzieli się na: pollowegetarianizm - można spożywać drób, ichtiwegetarianizm - można spożywać mięso ryb.


Ty sam jak napisałeś - jesteś LAKTOWEGETARIANINEM czyli możesz jeść tylko nabiał jeśli chodzi o produkty zwierzęce.

Luka
11-01-09, 11:36
Ajajaj nie można edytować, gdzieś mi się zgubił jeszcze zaliczany do wegetarianizmu względnego owowegetarianizm który pozwala z produktów zwierzęcych jeść jajka :)

Adam.B
11-01-09, 13:45
Przeczytaj teraz to co podałeś jako definicje wegetarianizmu, a później zobacz to co napisałeś w...
"- semiwegetarianie - dopuszcza się pewne niewielkie ilości mięsa, semiwegetarianizm dzieli się na: pollowegetarianizm - można spożywać drób, ichtiwegetarianizm - można spożywać mięso ryb."
hehe;p
Ja tych trzech nie uznaję za wegetarianizm.
to po prostu rodzaj diety.
Witarianie - nie słyszałem takiego określenia... To chyba to samo co weganie... Inaczej - jarosze;)
Ale nie o to chodzi;
Kiedys słyszałem tekst tego typu; "to Pan mięsa nie je, ale naszej swojskiej kaszanki to chyba zje?" - hehe.
Ryb oczywiście nie jadam - od pięciu lat;)
Tak jak reszty mięsa.
Jajek nie jem od 3 lat.
Dzięki pozdrawiam:)

Luka
11-01-09, 13:54
"semi" - zazwyczaj oznacza "pół" czyli pół-wegetarianie, niezupełni wegetarianie.

michal_f
11-01-09, 14:49
Spokojnie mozesz zaczac cwiczyc.
W ktoryms numerze Kif widzialem goscia ktory jest wegeterianinem i wygladal lepiej niz niektorzy co wszystko jedza :)
Pzdr

Adam.B
11-01-09, 16:21
"semi" - zazwyczaj oznacza "pół" czyli pół-wegetarianie, niezupełni wegetarianie.
i Michał.
Wiem wiem:)