PDA

Zobacz pełną wersję : Węgle po treningu



MłodyPudzian
06-01-09, 19:13
Witam mam pytanie :) dużo o tym myślałem i już sam do końca nie wiem czego bezpośrednio po treningu trzeba zjeść np: owoca albo wypić carbo i dopiero po 30 minutach normalny posiłek, a nie od razu po treningu ten posiłek?? czy dlatego, że bezpośrednio po treningu organizm wykorzystał by to białko z posiłku do uzupełnienia straconych wegli??

I czy w diecie na redukcje nadal po treningu nalezy uzupełniac te wegli itp jak w diecie na mase czy raczej po treningu najlepiej zjesc bialko np: pierś z kurczaka i warzywa? i czy te węgle z carbo czy owoca także należy zjeść odrazu po treningu? i czy na noc należy jeść białko np tuńczyka czy raczej nic nie jeść aby pozbyć się tłuszczu?? ( chyba nie bo wtedy katabolizm nas dopadnie)


Z góry
Dzięki za pomoc,
Pozdrawiam Paweł,

Rynju
06-01-09, 22:00
organizm po treningu potrzebuje cukru wiec spali wszystji co zjesz, dla tego warto go napompowac cukrem prostym + zlozonym
jasne ze na redukcji tez warto brac wegle po treningu bo nei wplynie to na przyrost tkanki tluszczowej a na to ze unikniesz katabolizmu potreningowego z powodu braku jakkiegokolwiek posilku ;)

pomeran
07-01-09, 04:17
dobrze jest zaraz po treningu brać węgle po to żeby uzupełnić poziom glikogenu w organizmie a białko po 15-20 min, do ok. 40min po treningu jest najlepsze przyswajanie organizmu

LeBron23LBJ
07-01-09, 16:44
bezposrednio po treningu węglowodany proste (np. carbo) + białko serwatki(koncentrat), 40 minut pozniej noramalny pelnowartosciowy posilek > makaron,ryż + chude mięso.

MłodyPudzian
07-01-09, 20:35
Super konkretne odpowiedzi Rynju i pomeran dzięki wielkie sog leci :) czyli tak jak myślałem, Dzięki

Pozdrawiam Paweł,

MłodyPudzian
08-01-09, 19:59
A jeszcze jedno pytanko w diecie na rzeźbę, jeżeli po treningu wypije carbo to po 30 minutach mógłbym zjeśc np samą pierś z kurczaka + warzywa?? czy ryż też musi być?? aby dodać mi jeszcze węgli??

P4l4d7n
08-01-09, 20:19
Weglowodany uzupelnia w trakcie lub tuz po treningu, poniewaz w trakcie wysilku sa one spalane. Do powiedzmy 30-40 minut uzupelniamy bialko aby miesnie mialy z czego rosnac.

Jesli wypijesz odpowiednia ilosc weglowodanow szybko i wolno przyswajalnych po treningu to pozniej w posilku nie musisz po nie siegac.

Swoja droga rzezbic mozna mase miesniowa. Pozdrawiam ;)

Luka
09-01-09, 11:55
Węglowodany razem z białkiem zaraz po treningu. Najlepiej pod postacią gainera, bądź białko + carbo, bez różnicy. Później normalny posiłek.