PDA

Zobacz pełną wersję : Źle rozpisany trening? Pomóżcie dobrzy ludzie :P



Kudlaty
05-01-09, 19:20
Witam!

Dopiero zarejestrowałem się na forum, i od razu zwracam się do Was o poradę.
Ostatnio rozpisałem sobie trening, wszystko pięknie ładnie, ale na drugi dzień nie mam zakwasów. Wcześniej jak ćwiczyłem bez żadnej rozpiski to czasami zakwasy miałem takie że uniemożliwiały mi normalne funkcjonowanie ;]
A więc tak...
Mam 17 lat... od jakiś 2 lat ćwiczę... nigdy nie byłem jakiś olbrzymi, ale do małych osób też nie należę, ważę ok 75kg, mam 178 cm wzrostu... Napiszę poniżej mój trening, za wszelkie uwagi będę bardzo wdzięczny, i z góry dziękuję.

Wiec tak, trenuje w domu, i używam to co mam. Ćwiczę codziennie, z przerwą na piątek, najbardziej zależy mi na rzeźbie. Ćwiczę wszystkie partie mięśni, nie rozdzielam sobie ćwiczeń.

Zaczynam od treningu klatki piersiowej:

I.pompki na trzech taboretach(krzesłach).
4 serie po 8 pow.
II.pompki z nogami uniesionymi w górę .
4 serie po 8 pow.
III. Rozciąganie ekspandera przed sobą.
4 serie po 10 pow.
IV. Wyciskanie sztangielek w leżeniu na ławce skośnej głową w górę. (mam dwa hantle 2x7,5kg)
4 serie po 10 pow.

Po tych ćwiczeniach przechodzę do treningu ramion.

I. Uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie w podporze o kolano. (wykonuję to hantlem 7,5 kg)
4 serie po 15 pow.
II. Uginanie nadgarstków podchwytem w siadzie (to ćwiczenie wykonuję przy pomocy jednego hantla o wadze, 13,5 kg, który również posiadam)
4 serie po 10 pow.
III.Pompki w podporze tyłem.
4 serie po 12 pow.

Po ćwiczeniach robię A6W.

Jeżeli macie jakiekolwiek uwagi co do mojego treningu, prosił bym o ich napisanie, jakieś porady również były by mi pomocne.

DiscoKing
05-01-09, 19:49
Jeśli takie masz osiągi po 2 latach treningu to współczuje.. najpierw spójrz na swój plan i zobacz co jest w nim nie tak.. Co to jest za obciążenie!!! Od kilku pompek nie będziesz miał zakwasów. resztę napisze później. Pozdro

Kudlaty
05-01-09, 20:03
Dlatego takie małe obciażenie bo dopiero zaczynam ćwiczyć po długiej przerwie... nie chce szarżować na początku...

Fehu
05-01-09, 20:18
extra trening.."cwicze codziennie" robisz tym wielki blad, te cwiczenia bez rewalacji tylko klatka i bic ....wiesz cos o opoczynku dla miesni/?

DiscoKing
06-01-09, 16:13
I.pompki na trzech taboretach(krzesłach).
4 serie po 15,15,13,13
II.pompki z nogami uniesionymi w górę .
4 serie po 12
III. Rozciąganie ekspandera przed sobą.
4 serie po 12 pow.
IV. Wyciskanie sztangielek w leżeniu na ławce skośnej głową w górę. (mam dwa hantle 2x7,5kg)
4 serie po 15 pow.

Po tych ćwiczeniach przechodzę do treningu ramion.

1 UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC (UCHWYT „MŁOTKOWY”):
4 serie po 12

2. Uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie w podporze o kolano. (wykonuję to hantlem 7,5 kg) większy ciężar.. masz ciężarek przecież 13,5kg.
4 serie po 15 pow.

3. WYCISKANIE “FRANCUSKIE” JEDNORĄCZ SZTANGIELKI W SIADZIE:
3 serie po 15,13,10

4.Pompki w podporze tyłem.
4 serie po 15,15,15,12 pow.

5 Uginanie nadgarstków podchwytem w siadzie (to ćwiczenie wykonuję przy pomocy jednego hantla o wadze, 13,5 kg, który również posiadam)
4 serie po 15 pow.
to co dodałem od siebie jest pogrubione

P.S. na rzeźbę mniejszy ciężar większa ilość powtórzeń. Zakup drążek i wymyśl ćwiczenia na barki plecy koniecznie i oczywiście daj do sprawdzenia tutaj. Jak byś czegoś nie widział to wpisz atlas ćwiczeń w google to będziesz miał. I nie katuj mięśni ćwicz pon. środa. piątek. bo zamęczysz te muskuły na śmierć.

pakeros17
06-01-09, 17:30
A tak w ogóle masz co rzeźbić ?

Kudlaty
06-01-09, 18:50
Dzieki DiscoKing na pewno skorzystam z Twoich rad ;]