PDA

Zobacz pełną wersję : Miesnie brzucha



slimakko
04-01-09, 22:15
CZEsc mam pytanie cwicze 7 miesiecy i przez wiekszy okres czasu robilem nastepujacy trening :
unoszenie kolan do klatki 15
kolyski na lawce skosnej(lew lokiec po polkolu do prawego kolana i prawy lokiec do lewego ) 16
brzuszki 25
spiecia 25
byla to jedna superseria ktora robilem 4 razy bez zadnych przerw .
Niestety trening ten nie powiekszyl moich miesni :/ waze 88 kg mam 186 nie jestem jakosc bardzo zalany tluszczem i poszukuje treningu na rozbudowanie masy miesniowej brzucha najlepiej zeby to byl trening z ciezarami . DZIEKi z gory za pomocc

klocur
04-01-09, 22:24
no ja robie brzuch identycznym systemem chociaz wykonuje inne cwiczenia i musze przyznac ze rzeczywiscie miesnie do pewnego momentu powiekszaja sie ale po pewnym czasie przestaja i zaczynasz tylko spalac zalegajacy tluszcz i miesnie sie "wyzylaja"
na pewno rob te cwiczenia z obciazeniem, wykonuj powoli i zrezygnuj z serii laczonych, np 4 serie po 10-12 powtorzen i 30-45 s przerwy miedzy seriami
mozesz wykonywac te same cwiczenia co teraz bo organizm i tak bedzie musial sie od nowa przystosowac do takiego systemu
obciazenia mozesz przywieszac do nog (jak robisz unoszenie) za pomoca pasa albo lancuchow a w pozostalych klasc ciezar na klatke piersiowa
skrety tulowia sprobuj na maszynce z obciazeniem jesli taka macie na silowni a spiecia mozesz robic tak jak poprzednio na koniec zeby "dobic miesnie" chociaz szczerze nie polecam bo jesli chcesz rozwoju masy miesniowej to nie katuj miesni na amen
no i ostatnia uwaga to taka zebys nie cwiczyl brzucha wiecej niz 2x na tydzien z przerwa miedzy treningami conajmniej 48 godzin
jak bys czegos nie wiedzial to pisz
pozdro

007
04-01-09, 22:34
Problem w większej części leży w odżywianiu

magda86
05-01-09, 11:31
No wlasnie:) ja mam pytanie odnosnie tego co napisal Klocur, bo ja od jakiegos czasu cwicze miesnie brzucha i robie to codziennie...a ze jestem totalnie zielona, wiec pytam czy lepiej jest ciwczyc codziennie, czy na przykład co drugi dzien ale zdecydowanie intensywniej?

klocur
05-01-09, 15:01
jesli nie chcesz aby miesnie brzucha Ci urosly lepiej cwicz je codziennie - beda bardziej wytrzymale i mozliwe ze sie zmniejsza, bo nie beda mialy czasu na regeneracje. chociaz jak napisal 007 najwazniejsze jest dobre odzywianie - czyli zbilansowana dieta. pozdro

bld
05-01-09, 15:07
slawus cwicz, cwicz a brzuszek sie wyrobi :) troche cierpliowsci ;p

tm7
05-01-09, 15:13
No wlasnie:) ja mam pytanie odnosnie tego co napisal Klocur, bo ja od jakiegos czasu cwicze miesnie brzucha i robie to codziennie...a ze jestem totalnie zielona, wiec pytam czy lepiej jest ciwczyc codziennie, czy na przykład co drugi dzien ale zdecydowanie intensywniej?
Jakie wykonujesz te ćwiczenia ?? dieta jest ?? ;)

007
05-01-09, 15:45
No wlasnie:) ja mam pytanie odnosnie tego co napisal Klocur, bo ja od jakiegos czasu cwicze miesnie brzucha i robie to codziennie...a ze jestem totalnie zielona, wiec pytam czy lepiej jest ciwczyc codziennie, czy na przykład co drugi dzien ale zdecydowanie intensywniej?

Rozwój masy mięśniowej brzucha -odpowiednia dieta na zwiększenie masy mięśniowej,dwa-trzy razy w tygodniu 5-10 minut ćwiczeń siłowych z obciążeniem

Spalanie tkanki tłuszczowej - trening tlenowy,bieganie aeroby,dieta na redukcję. Nie sugeruj się przelicznikiem dla mężczyzn ,kobiety mają inne przeliczniki.

slimakko
05-01-09, 20:56
kurczee a podal by ktos konkretna rozpiske ??

magda86
05-01-09, 21:10
Jesli chodzi o diete to jest jak najbardziej zbilansowana, nie wiem co zbilansowana znaczy w waszym słowniku, ale odzywiam sie zdrowo(generalnie ok.1400 kcal) nie jem parwie weglowodanow prostych, oczywiscie po 18 tez i takie duperele:) trzy razy w tygodniu jest wysilek tlenowy(aerobik, basen lub bierznia). A co do cwiczen: codziennie(od ok 2 miesiecy) robie 200xkrotkie unoszenie tłowia(ale takie poprawne, nie tak jak to mają zwyczaj robic kobiety) 100x kazdy bok i 100x unoszenie tłowia maksymalnie z uniesionymi i wyprostowanymi nogami. To ostatnie jest ponoc na dolne miesnie brzucha, bo z tymi cwiczeniami mam wlasnie problem - nie znam, poza zwykłym podnoszeniem calego tlowia, ale nie wolno ich ponoc wykonywac bo obciazają kręgosłup. Bo generalnie, nie zalezy mi na miesniach, tylko na płaskim i jedrnym brzuchu, wiec moze wy byscie mi zaproponowali jakies cwiczenia:)

magda86
05-01-09, 21:14
aha i wlasnie jeszcze jedno, mam hantelki, takie dla kobiet - małe i zastanawiam sie czy z nimi poprostu nie cwiczyc??

tm7
05-01-09, 21:52
To co robisz i jesz przynosi oczekiwane efekty ??
Możesz ćwiczyć w domu z tymi hantelkami, nie zaszkodzi, ujędrnisz ramiona itd :D
a6w możesz spróbować robić --->
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=13250

magda86
05-01-09, 22:11
zaczełam ją robic wiosną, ale chyba po 2 tygodniach przestalam, bo nie bylam do tego przekonana, bo jakos srednio czułam, zeby moje miesnie sie meczyły...moze zle zrobilam...
jesli chodzi o efekty, to mysle ze są ;) ale wlasnie zaczelam sie zastanawiac, czy jesli cwiczylabym brzuch co drugi dzien, ale intensywniej, to czy nie byloby lepiej...

tm7
05-01-09, 22:18
Spróbuj a6w zrobić całe, ale poprawnie technicznie, powinno być stosowne do celu jaki chcesz osiągnąć, chociaż raz w życiu trzeba spróbować to zrobić do końca, żeby się samemu przekonać co do efektów, a nie tylko z opowieści ludzi :P. Gdybyś chciała wyrobić mięśnie to tak jak piszesz wtedy trening 3-4 razy w tygodniu, intensywny i z obciążeniem np ABS2.

magda86
08-01-09, 14:42
jeszcze jedno pytanie:) jak to jest z tym rozciąganiem po cwiczeniach, bo z sumie trzeba, ale ponoc brzucha nie powinno sie rozciagac, bo ma byc rzekomo caly czas napisety??? tak wiec, po wykonaniu cwiczen powinnam rozciągac?

.Smile
08-01-09, 14:55
magda grala w chronocrossa widze :d

tm7
08-01-09, 16:12
jeszcze jedno pytanie:) jak to jest z tym rozciąganiem po cwiczeniach, bo z sumie trzeba, ale ponoc brzucha nie powinno sie rozciagac, bo ma byc rzekomo caly czas napisety??? tak wiec, po wykonaniu cwiczen powinnam rozciągac?
Jak masz w domu drążek rozporowy w drzwiach to po ćwiczeniach wiś na nim 2x po 20 sek.

007
08-01-09, 19:17
Magda86 napisała:
Jesli chodzi o diete to jest jak najbardziej zbilansowana, nie wiem co zbilansowana znaczy w waszym słowniku, ale odzywiam sie zdrowo(generalnie ok.1400 kcal) nie jem parwie weglowodanow prostych, oczywiscie po 18 tez i takie duperele:)

rozpisz tą dietę tutaj,jeden dzień.

trzy razy w tygodniu jest wysilek tlenowy(aerobik, basen lub bierznia). A co do cwiczen: codziennie(od ok 2 miesiecy) robie 200xkrotkie unoszenie tłowia(ale takie poprawne, nie tak jak to mają zwyczaj robic kobiety) 100x kazdy bok i 100x unoszenie tłowia maksymalnie z uniesionymi i wyprostowanymi nogami. To ostatnie jest ponoc na dolne miesnie brzucha, bo z tymi cwiczeniami mam wlasnie problem - nie znam, poza zwykłym podnoszeniem calego tlowia, ale nie wolno ich ponoc wykonywac bo obciazają kręgosłup. Bo generalnie, nie zalezy mi na miesniach, tylko na płaskim i jedrnym brzuchu, wiec moze wy byscie mi zaproponowali jakies cwiczenia:)[/quote]

orbiterek,rower może teraz być stacjonarny lub bieżnia
Najbardziej polecam trening interwałowy ,interwały sprinterskie,( trening HIIT) <--- to co w nawiasie wbij w przeglądarkę

slimakko napisała:
kurczee a podal by ktos konkretna rozpiske ??

myślę że musisz sama to rozpisać a my poprawimy

slimakko
11-01-09, 10:14
4x10-15 podnoszenie kolan do klatki z 7.5-10 kg kilowka
4x10-15 brzuszki z 7.5-10 kg
4x10-15 spiecia z 7.5 kg
co myslicie o takim planie przerwy po okolo 30-60 s

007
11-01-09, 10:24
od tej podstawy możesz bazować.Ćwicz też nogi i inne partie ,duże partie mięśniowe spalają dużo kalori i rozwijają ogólną sylwetkę.

magda86
02-02-09, 08:59
Magda86 napisała:
Jesli chodzi o diete to jest jak najbardziej zbilansowana, nie wiem co zbilansowana znaczy w waszym słowniku, ale odzywiam sie zdrowo(generalnie ok.1400 kcal) nie jem parwie weglowodanow prostych, oczywiscie po 18 tez i takie duperele:)

rozpisz tą dietę tutaj,jeden dzień.

trzy razy w tygodniu jest wysilek tlenowy(aerobik, basen lub bierznia). A co do cwiczen: codziennie(od ok 2 miesiecy) robie 200xkrotkie unoszenie tłowia(ale takie poprawne, nie tak jak to mają zwyczaj robic kobiety) 100x kazdy bok i 100x unoszenie tłowia maksymalnie z uniesionymi i wyprostowanymi nogami. To ostatnie jest ponoc na dolne miesnie brzucha, bo z tymi cwiczeniami mam wlasnie problem - nie znam, poza zwykłym podnoszeniem calego tlowia, ale nie wolno ich ponoc wykonywac bo obciazają kręgosłup. Bo generalnie, nie zalezy mi na miesniach, tylko na płaskim i jedrnym brzuchu, wiec moze wy byscie mi zaproponowali jakies cwiczenia:)

orbiterek,rower może teraz być stacjonarny lub bieżnia
Najbardziej polecam trening interwałowy ,interwały sprinterskie,( trening HIIT) <--- to co w nawiasie wbij w przeglądarkę

slimakko napisała:
kurczee a podal by ktos konkretna rozpiske ??

007 napisał:
myślę że musisz sama to rozpisać a my poprawimy[/quote]


To nie ja potrzebowalam rozpiski ;) ja chyba dobrze sie odzywiam i nie mam z tym problemu;) od dwoch tygodni robie tą A6W i na prawde działa...tak mi sie, bynajmniej, wydaje. Mam tylko jedno pytanie: czy miedzy kolejnymi cwiczeniami są przerwy? Bo rozumiem ze, pomiedzy kolejnymi seriami powinny byc? Ja, generalnie, robie.

007
02-02-09, 09:27
[To nie ja potrzebowalam rozpiski ;) ja chyba dobrze sie odzywiam i nie mam z tym problemu;) od dwoch tygodni robie tą A6W i na prawde działa...tak mi sie, bynajmniej, wydaje. Mam tylko jedno pytanie: czy miedzy kolejnymi cwiczeniami są przerwy? Bo rozumiem ze, pomiedzy kolejnymi seriami powinny byc? Ja, generalnie, robie]

Nie wiem,nigdy tego zestawu nie wykonywałem,jakoś jestem zwolennikiem regulacji poziomu tłuszczu po przez dietę i szybkie treningi interwałowe.Co do budowania mięśni,tylko i wyłącznie ćwiczenia siłowe z obciążeniem systematycznie 2-3 razy na tydzień po dwa ćwiczenia :)

ciezarowiec
02-02-09, 10:17
Co do A6W to prawda jest taka ze zeby ja zaczac robic prawidlowo trzeba miec kosmicznie mocny i wytrzymaly brzuch, poniewaz chodzi o to w tym cwiczeniu zeby skurcz miesnia byl za kazdym razem jak najwiekszy i utrzymany przez 3 sek. Kazdy na poczatku zrobi prawidlowo tylko 3 lub 4 pierwsze cwiczenia bo potem miesnie brzucha sa zmeczone i napiecie miesnia wtedy nie jest 100 % a na przyklad 60 %. Jeżeli chodzi o to aby miesnie brzucha urosly to proponuje ci robic takie cwiczenie: poloz sie na lawce rzymskiej i niech ktos cie ustawi tak aby kat pomiedzy toba a lawka byl +/- 30 stopni. zapamietaj ta pozycje bo do tego miejsca robisz sklon brzucha i przytrzymujesz 5 sek i opuszczasz. Zrób tak 5 serii po 15 razy i zobaczysz jak ci brzuch puchnie. Co do widocznosci miesni i plaskiego brzucha to trzeba pamietac tez o genetyce, jezeli genetyka nie obdarzyla cie obficie to zapewniam ze do brzucha musisz miec anielska cierpliwosc i wlozyc w niego naprawde ogrom pracy. I rozciagaj brzuch i to koniecznie, raczej nie chcialabys miec zerwanych miesni brzucha:)

magda86
02-02-09, 11:48
Dzieki:) Na pewno sprobuje, ale teraz chce zrobic A6W do konca, jak juz zaczelam. Masz racje, co do tej wydajnosci cwiczen i wlasnie daletgo, pytalam, czy mozna robic przerwy, bo ja wlasnie zeby tego uniknąc, daje odpoczac brzuchowi, zeby kojeną zrobic możliwie poprawnie, mimo, ze nie mam ich słabych, bo długo cwiczylam zanim zaczelam A6W. Czasem nawet zdarza mi sie miedzy cwiczeniami(ale tu wydaje mi sie, ze nie moge ;p).

ciezarowiec
02-02-09, 12:32
Miedzy seriami proponuje zrobic troche przerwy, a jak czujesz ze skurcz juz nie jest taki jak powinien to daj odpoczac troche brzuchowi nawet podczas wykonywania czwiczen. A i proponuje do diety dokupic sobie B kompleks i cynk pomoze on na pozbycie sie zbednej wody i byc moze twoj brzuszek bedzie bardziej plaski:)

tm7
02-02-09, 17:37
A6W ---> Nie ma przerw między seriami.

Wiki
02-02-09, 20:13
Konkretna rozpiska :D:
3x unoszenie nog, wisząc na boki i do przodu. (lewa-przod-prawa-przod-lewa itd.) Aż do bólu. Mi wystarcza 30-20-15powt. Mozna to tez robic na podłodze.
3x skrętoskłony. Tez na maxa, do bólu. 30-25-20
Jak jeszcze Ci mało to dobij sie zwyklymi brzuszkami 1-3serie też na maxa:)

Do tego odpowiednia dieta i wszystko bedzie ok. :)

ciezarowiec
03-02-09, 00:03
Zgadza się ze nie ma przerw, ale jezeli nie potrafi napiac miesnia na 100 % to niech odpocznie. Tak czy tak, nie osiagnie upragnionego efektu przez A6W bo ma za slaby brzuch, a lepiej zeby robila cos porzadnie a nie byle jak.

bld
03-02-09, 10:30
w a6w robisz 6 cwiczen z rzedu i dopiero wtedy robi sie krotka przerwe. Z tego co slyszalem jest ona bardziej na uwydatnienie miesni brzucha niz na ich rozbudowe? prawdo to?

tm7
03-02-09, 11:33
Tak, na rozbudowę lepsze są standardowe ćwiczenia z obciążeniem, podciągania nóg w zwisie na drążku itp. Robiłem trochę abs2 i jest całkowitym przeciwieństwem a6w.