PDA

Zobacz pełną wersję : kulturystyka a krwiodawstwo



rash1
04-01-09, 19:00
chciałem dowiedzieć się czy oddawanie krwi ma jakiś wpływ na mięśnie treningi itp. jestem zdania żeby oddawać krew i szykuje się u mnie taka akcja w mieście i chciałem oddać krew i przy okazji będę miał badania ;] i chciałem się dowiedzieć czy niesie to jakieś negatywne skutki ?

michal_f
04-01-09, 19:04
Tez mialem z tym problem bo nie wiedzialem czy oddac czy nie :)
Ale zdecydowalem sie oddac i tego nie żałuje. Jedynym minusem jest ze w ciagu 48 h od oddania krwi nie mozna cwiczyc, ale co to jest. A moge przez to komus pomoc, zycie uratowac.
Nie zastanawiaj sie tylko jesli masz ochote to oddawaj krew.

P.S Brawa za odwage :) Znalem nie takich silaczy a jak przyszlo oddac krew to wydygali wszyscy :)
Pzdr

pan.wiesiu
04-01-09, 19:56
chciałem dowiedzieć się czy oddawanie krwi ma jakiś wpływ na mięśnie treningi itp. jestem zdania żeby oddawać krew i szykuje się u mnie taka akcja w mieście i chciałem oddać krew i przy okazji będę miał badania ;] i chciałem się dowiedzieć czy niesie to jakieś negatywne skutki ?
witam.
nie ma zadnych negatywnych skutkow (jestem tzw. "starym dawca" - wiem co mowie). jezeli chcesz wszystkie badania robic nie jedz sniadania przed oddaniem (chodzi glownie o poziom cukru).
a co do wznowienia cwiczen - 2,3 dni przerwy nikomu nie zaszkodzilo ;)
szacunek za postawe
pozdrawiam;
wiesiek

Blackphoenix
04-01-09, 20:34
jeśli bierzesz kreatynę proponuję powiedzieć o tym przy oddawaniu krwi ponieważ kreatyna przekształca się w toksyczną kreatyninę, która mogła by komuś zaszkodzić

rash1
04-01-09, 21:18
nie biorę obecnie żadnych suplementów za wyjątkiem białka ale to na nic nie wpływa, a co do tych badań to może być tak to problem bo pobór krwi będzie od 14 do 18 ale na badaniach mi aż tak nie zależy po prostu uważam że skoro nic mnie to nie kosztuje oprócz chwili czasu to powinienem oddać krew bo zawsze ( nie daj Boże ) mogę i ja jej kiedyś potrzebować, a tak mogę też pomóc innym. Z góry dzięki za odpowiedzi

przemek_yo
04-01-09, 21:28
ja nie biore supli, oddaje krew, cwicze, i zyje ;p

Blackphoenix
04-01-09, 21:56
nie biorę obecnie żadnych suplementów za wyjątkiem białka ale to na nic nie wpływa, a co do tych badań to może być tak to problem bo pobór krwi będzie od 14 do 18 ale na badaniach mi aż tak nie zależy po prostu uważam że skoro nic mnie to nie kosztuje oprócz chwili czasu to powinienem oddać krew bo zawsze ( nie daj Boże ) mogę i ja jej kiedyś potrzebować, a tak mogę też pomóc innym. Z góry dzięki za odpowiedzi

No pewnie, skoro masz taką możliwość to oddawaj :)
Ja czekam aż takie coś będzie u mnie w mieście, mam grupie krwi 0 więc z całą pewnością komuś się przyda :)

adonis18
04-01-09, 22:15
siema
ja też oddaje krew od prawie 2 lat i nie stwierdziłem żeby to słabiało.
szacun dla was ziomale!@
elo

*TERRORBLADE*
04-01-09, 22:23
A ja wam się przyznam ,że boje się Igieł xD
A z pobieraniem krwi to ja mam takie przeboje ,ze pielęgniarka chyba do dzisiaj pamięta mojego kopniaka ( naturalnie dokonałem tego za dzieciaka xD ) hehe xD

Nawet nie wiem jaką mam grupe krwi ;/

michal_f
05-01-09, 16:27
TERRORBLADE takiej igly co sie koksy dawkuje tez sie boisz ??
Blackphoenix ta krew ktora oddasz jest pozniej badana wiec jak ktos wzial jakas tabletke na bol glowy otp dzien wczesniej to wynik badan to wykarze i oddawanie krwi mija sie z celem bo ta krew wywala. Tak samo ma sie sprawa z kreatyna jak ktos bierze i odda krew to wypierdola i chuja z tego bedzie :)

P.S Ja tez mam grupe krwi 0 xDxD

*TERRORBLADE*
05-01-09, 19:45
Hehe ogolnie unikam igieł xD ... szpitali idt. ;)