PDA

Zobacz pełną wersję : Z ciężarem w dół czy w górę?



Piła69
03-01-09, 20:03
Moje pytanie dotyczy dobieranego ciężaru, czy lepiej zaczynać od większego i schodzić do mniejszego czy też na odwrót? Jaka będzie różnica?

bioly
03-01-09, 20:10
od mniejszego do wiekszego

fryc08
03-01-09, 21:10
zdecydownie od malego do dużego. tylko zmniejszy ci sie pewno liczba powtorzen ale to normalne:)

Napinacz01
03-01-09, 21:26
Zdecydowanie tak jak koledzy nade mną.

Volves
03-01-09, 21:29
skąd pomysł ze na odwrót ?

Sosna91
03-01-09, 21:45
no pewnie stąd że właśnie na większym ciężarze pierwsza seria zrobi np. 10 i później im mniej siły tym jak ma mniejszy cieżar to jest wstanie wziać znów te 10 czy 8x a jak zacznie od małego i już troche pomacha to jak założy cięższy to już sporo spadnie mu liczba powtórzeń.

eee pogmatwałem :D nie ważne :D chyba że chodzi o coś innego :)

a jeśli o to co myśle to ja też w sumie zaczynam od mniejszego ale tylko przy martwym i przy siadach a tak to cały czas wszystkie serier ten sam ciezar.

Piła69
04-01-09, 00:21
no pewnie stąd że właśnie na większym ciężarze pierwsza seria zrobi np. 10 i później im mniej siły tym jak ma mniejszy cieżar to jest wstanie wziać znów te 10 czy 8x a jak zacznie od małego i już troche pomacha to jak założy cięższy to już sporo spadnie mu liczba powtórzeń.



Dokładnie dlatego.

I tak się zastanawiam po prostu czy wpływa to tak samo czy lepiej czy też gorzej. Albo czy też czasami warto zrobić sobie odwrotnie aby mięśni nie przyzwyczaić:P A może mi ktoś to fachowo wyjaśnić czemu tak jest lepiej? Rozumiem że, zwiększam swoją siłę podczas podnoszenia coraz większych ciężarów zaczynając od mniejszego do większego ale kiedy robie na odwrót ilość powtórzeń oraz sam ciężar jest zdecydowanie większy.Z góry dzięki za odpowiedź;)

Napinacz01
04-01-09, 01:25
Jakbyś miał przykładowo serie w powt. 12,10,10,8 i nie dokładał progresywnie ciężaru a zmniejszał powtórzenia to by było za łatwo ;)

pomeran
04-01-09, 03:39
Jakbyś miał przykładowo serie w powt. 12,10,10,8 i nie dokładał progresywnie ciężaru a zmniejszał powtórzenia to by było za łatwo ;)
ale jemu chodziło że jak będzie zmniejszał ciężar będzie mógł zrobić w każdej serii tyle samo

Sosna91
04-01-09, 11:08
tzn może jak ktoś tak będzie dokładal po 1kg to okej ale ja niestety nie mam taki obciążęn mam 6kg albo 15kg ;) wieć spora rozbieżność i jak dorzuce po 6 na strone to 12kg wiecej już sporo powtórzeń mniej :)