PDA

Zobacz pełną wersję : Do oceny !! Piszcie co sądzicie :)



wil-qu
03-01-09, 19:56
Wybrałem FBW :)
Plan wygląda tak:
nogi - klatka - plecy - barki - biceps - triceps

A
Przysiady ze sztangą na barkach (http://www.kulturystyka.pl/atlas/nogi.asp#1)
6x5 pierwsza seria to 50% maksa ostatnia to 85% z progresja w każdej serii przez 3 tygodnie. 4 i 5 tydzień 4x4 pierwsza seria 65% maksa ostatnia 90%. 6 tydzień tak; 2x8 na 60% maksa, 2x4 na 80%, 2x2 na 90%, 2x1 na 95%

Rozpiętki ze sztangielkami w leżeniu na ławce poziomej (http://www.kulturystyka.pl/atlas/klatka.asp#7)
1x15 rozgrzewkowe, poczym wyciskanie leżąc 4x8 przez 4 tygodnie . pierwsza seria 40% ostatnia 80%. 5 i 6 tydzien 5x3 pierwsza seria 30% ostatnia 95%.

Przyciąganie linki wyciągu górnego w siadzie (http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.asp#8) ile tu robić, myślałem o 3x10
wiosłowanie w opadzie; 3x8 nachwyt przez 3 tygodnie pierwsza seria 70% ostatnia 90%. 4,5,6 tydzień wiosło podchwyt 3x10. pierwsza seria 85% ostatnia 99% -
w ost serii stosujemy rest pause ?? (hardworkOut możesz mi to wyjaśnic ??)

a i robie wyciąg bo kutasy mi na siŁownie weszli i drążek zajumali i 20 kg obciążenia i poniszczyli troszku inne rzeczy, no i rower wynieśli :(

Wyciskanie sztangi sprzed głowy (http://www.kulturystyka.pl/atlas/naramienne.asp#1) 12,8,6 progres w każdej serii przez 3 tyg. po 3 tyg 6,8,10 regres.

biceps; uginanie ze sztanga x8 lekko w serii laczonej z 1x4 ciezko . 2 razy taka seria laczona.

triceps; pompki w podporze tyłem 2s do maxa

B
nogi - nic

klatka ; wyciskanie hantlami skos góra 3x12 przez 3 tygodnie stały ciężar każda seria na 80% maksa. 4,5 tydz 3x8 progres w serii pierwsza 60% ostatnia 85%. 6 tydz 4x3 - pierwsza seria na 80% ostatnia na 95%.

plecy ; podciąganie na drążku szerokim nachwytem 2s do maxa - moge zastąpić wyciągiem czy coś innego

mc ; 1 tydz 3x12 na 50%, 2 i 3 5x5 pierwsza na 40% ostania na 70%. 4 i 5 4x4 pierwsza na 60% ostatnia na 85%. 6 tydz 3x3 pierwsza na 88%, druga na 93% ostatnia na 98%.
oczywiście w mc nie wliczam do serii rozgrzewki którą zawsze wykonujesz.

barki; Wyciskanie sztangielek 3x 15 przez 4 tyg progres w seriach, 2x10 przez 5 tydz pierwsza seria 50% durga 80%. 6 tydz 3x8 70-80-90%.

biceps; uginanie młotkowo 1x 15 leciutko w serii laczonej z 1x6 ciezko. 2 serie laczone.

triceps; wyciskanie wasko. ruch konczysz na 10 cm ponad klatka, rece maksymalnie przy ciele prowadzisz w zadnym wypadku lokcie nie ida na zewnatrz. przez 4 tyg 2x 10 60 i 80 %. 5 i 6 tydz 2x 6 85 i 95 %.


w trzeci dzien treningowy przedramie; uginanie nadgarstkow podchwyt w superserii z uginanie nadgarstkow nachwyt do maxa. 3 super serie.

w 2 dzien treningowy kaptury; szrugsy z hantlami 3x do maxa.

3x w tyg w dni treningowe trening lydek ktory wyglada tak;

Wykonujemy 30 wspięć na obu nogach ( bez obciążenia)
Następnie bez przerwy po 15 na każdej nodze z osobna.
Następnie na obu nogach 24
Następnie po 12 na każdej z osobna
Następnie 20 na obu nogach
Następnie po 10 na każdej z osobna
Na koniec 10 na obu nogach.


brzuch 2x na tydzien w kolejnosci ; dol - skos - gora.

trening po przeróbce, zaczerpnięty z treningów podwieszonych, trening HardworkOuta żeby nie było że prawa :P

przemek_yo
03-01-09, 21:04
misja hardworkOUT'a sie wiedie widze, co troche noe FBW sie pokazuje ;p niedlugo o split sie tu prosic bedziemy ;p
powodzenia

hardworkOUT
03-01-09, 22:01
ale namieszales ;)



czemu rozpietki dales ??
1. to nie jest cw do fbw
2. co ci daja rozpietki bez ciezkiego cw poprzedzajacego ? oprocz hmmm stretchingu to niewiele. takie byle jakie cw omijaj w fbw z daleka



przyciaganie linki powiedzmy ze ujdzie w tlumie



"w ost serii stosujemy rest pause ?? (hardworkOut możesz mi to wyjaśnic ??)"

rest pause to jest odpoczynek w serii pomiedzy powtorzeniami . przykladowo jestes w stanie zrobil w wiosle 100kg x 5, a w zalozeniach masz 100 kg x10 , wiec robisz przykladowo 3 reps , kilka sek przerwy - 3 reps kilka sek przerwy - 2 reps kilka sek przerwy - 1 rep kilka sek przerwy - 1 reps koniec serii




"plecy ; podciąganie na drążku szerokim nachwytem 2s do maxa - moge zastąpić wyciągiem czy coś innego"

jak niemasz drazka to musisz

wil-qu
03-01-09, 22:06
a ogólnie reszta bez tych rozpiętasów dobra ??

hardworkOUT
03-01-09, 22:12
reszty nie widze zebys cos pozmienial to jest ok.


tylko nie mysl ze masz rozpietki wywalic i nic wzamian.

wywal a daj wyciskanie

wil-qu
03-01-09, 22:16
Oki zastosuje się, a powiedz nie lepsze zamiast sztangielek po skosie byłoby sztanga, wiem ze sztangielkami można większy zakres ruchu robić ale jakoś wolałbym sztangę :)

hardworkOUT
03-01-09, 22:20
skoro lepiej ci sztanga to nie widze problemu ;)

.Smile
04-01-09, 01:29
hm rest pause, mozna stosowac do wszystkich cwiczen? I czy efekt będzie ten sam jak przy normalnych powtórzeniach?

Mi te rozpiętki nie pasują,

załóż relacje, bo tez jestem ciekaw jakie beda efekty.

hardworkOUT
04-01-09, 17:23
jak sie uprzesz to mozesz do wszystkich cw , sa specjalne treningi cale opierajace sie na metodzie rest pause. nigdy ich nie robilem niewiem jakie efekty daja

wil-qu
07-01-09, 18:24
plan, którym chciałbym zacząć ćwiczyć od pon.... FBW
A:
WL 3s (3 tyg. 12/10/8 kolejne 3 tyg. 8/10/12)
Unoszenie sztangielek bokiem w górę 2s lub Militari press
Pompki w podporze tyłem 2s
Wiosłowanie sztangą 2s
Ściąganie drążka wyciągu do klatki piersiowej (nachwyt/podchwyt) na zmianę co tydzień 2 s
Przysiad z sztangą na barkach 2s
Uginanie nóg w leżeniu 2s
Uginanie ramion ze sztangą 2s łączone (8 pow lekko 4 cieżko)
B:
WP 3s
Wyciskanie sztangi 2s
Wyciskanie francuskie w siadzie 2s
Wiosłowanie sztangielka 2s
MC 2s
Przysiad z sztangą na barkach 2s
Prostowanie nóg w siadzie 2s
Uginanie ramion (chwyt młotkowy) 2s łączone (15 lekko, 6 ciężko)

trening w pon. śr i pt
czw i pt kraw maga

brzuch i łydki osobno

so,nd wolne jedynie w niedziele co 2 tyg. zajęcia z technik samoobrony i interwencji to tyle...

wil-qu
08-01-09, 16:17
plan, którym chciałbym zacząć ćwiczyć od pon.... FBW
A:
WL 3s (3 tyg. 12/10/8 kolejne 3 tyg. 8/10/12)
Unoszenie sztangielek bokiem w górę 2s lub Militari press
Pompki w podporze tyłem 2s
Wiosłowanie sztangą 2s
Ściąganie drążka wyciągu do klatki piersiowej (nachwyt/podchwyt) na zmianę co tydzień 2 s
Przysiad z sztangą na barkach 2s
Uginanie nóg w leżeniu 2s
Uginanie ramion ze sztangą 2s łączone (8 pow lekko 4 cieżko)
B:
WP 3s
Wyciskanie sztangi 2s
Wyciskanie francuskie w siadzie 2s
Wiosłowanie sztangielka 2s
MC 2s
Przysiad z sztangą na barkach 2s
Prostowanie nóg w siadzie 2s
Uginanie ramion (chwyt młotkowy) 2s łączone (15 lekko, 6 ciężko)

trening w pon. śr i pt
czw i pt kraw maga

brzuch i łydki osobno

so,nd wolne jedynie w niedziele co 2 tyg. zajęcia z technik samoobrony i interwencji to tyle...




panowie jak sądzicie może być, czy coś zmienić ??

hardworkOUT
08-01-09, 18:42
czemu zmienaisz juz ??

kilka dni temu pytales o inny plan


to co wkleiles praktycznie caly do kosza

wil-qu
08-01-09, 18:56
okey to nie zmieniam zostawiam stary :) nie kombinuje już tyle...
czasem człowiek przekombinuje :)