PDA

Zobacz pełną wersję : Alkohol



P4l4d7n
02-01-09, 22:52
Z tego co widze wiele osob ciagle o to pyta i otrzymuje nie do konca satysfakcjonujace odpowidzi wiec chcialbym wszystko wyjasnic.

ALKOHOL OBNIZA MASE MIESNIOWA - podczas picia alkoholu zmniejsza sie produkcja testosteronu w organizmie.

ALKOHOL POWODUJE OTLUSZCZENIE SYLWETKI - podobno alkohol podnosi temperature ciala, a takze ze alkoholowe kalorie znikaja jako ulatniajace sie cieplo. Jest to nieprawda. Im mniej testosteronu w organizmie, tym mniejsza jego zdolnosc do spalania tluszczu.

PIWO DOSTARCZA WITAMINY B - to prawda, jednak nie warto zaopatrywac sie w to witamine poprzez picie piwa. Witaminy z grupy B sa rozpuszczalne w wodzie, wiec kiedy pijemy piwo, a tzw. parcie na pechesz rosnie, witaminy z grupy B zaczynaja byc wyplukiwane.

Teorie w stylu pij kilka piw dziennie, a bedziesz dlugo zyl to mit. Osoby pijace alkohol sa zagrozone chorobami nowotworowymi (brak oslony witaminy B), wiekszasc osob ktora ma poczatki choroby nic o tym nie wie.
Alkohole typu whisky oraz niektore gatunki piwa zawieraja nitrozaminy (czynniki rakotworcze)

Dla osob, majacych chec na smakowanie alkoholu (w malych ilosciach oczywiscie) jest wino, ktore zawiera antyoksydanty, czynniki chroniace przed szkodliwym wplywem roznych trucizn. Jednak pelne bezpieczenstwo zapewniaja Tylko kapsulki zawierajace specjalne wino lecznicze.

więc... "Kto pije, ten gorzej żyje" ;) Chociaz przyznam, ze od czasu do czasu zdarza mi sie troche wypic. Jednak bywa to bardzo rzadko.

Temat bardziej rozwiniety w 91 numerze KIF.

Indiana
02-01-09, 23:01
Ciekawe rzeczy. SOG

pimols
02-01-09, 23:24
a tam wodka jest dobra!

mrozikhg
03-01-09, 08:58
a tam wodka jest dobra!

haha powodzenia skoro uwazasz ze wodka jest dobra :) w budowaniu masy najgorsza :D

*TERRORBLADE*
03-01-09, 14:54
Ja tam vódki nie uważam po ubiegłym sylwestrze xD hahaha - zawał wątroby i te sprawy ;)

Geryon
03-01-09, 16:54
wypowiedź całkiem spoko, nie jestem zwolenikiem picia, jednak czy mamy teraz coś na prawdę zdrowego? Wszystko co jemy jest nafaszerwoane chemią itp , piwo działa znakomicie na nerki , oczyszcza je i rozbija KAMIENIE. Oczywiscie nie litrami , owszem wino tez jest zdrowe w małych ilościach.

Wszystko jest dobre i nie zaszkodzi nam w rozwaznych ilościach. :)

Kububa
05-01-09, 10:21
70-100g wina czerwonego powiedzialbym ze jest wskazane codzien pic-NIE WIECEJ!
Bardzo duzo zalet ma taka praktyka na nasz organizm!
Co do piwa wyplukujacego kamienie z nerek-zdecydowanie lepsza jest zielona herbata!
Ale kto w weekend bedzie sie leczyl zielona herbata;)

P4l4d7n
05-01-09, 19:41
Pryzpisywane zielonej herbacie wlasciwosci lecznicze nie zostaly potwierdzone naukowo.

Kububa
06-01-09, 09:48
A ja Ci powiem P4 ze zostalo!

P4l4d7n
06-01-09, 17:44
No coz moge sie mylic ale z tego co wiem to przynajmniej do niedawna wszystkie te lecznicze wlasciwosci zielonej herbaty byly brane z du**.