PDA

Zobacz pełną wersję : Ważne-bieganie



mlody1144
02-01-09, 22:06
kumpel ma do dyspozycji bieżnie i moze biegać tez normalnie cwiczt tez na silce ale bieganie jest dla niego wazniejsze, co mu polecacie na wzmocnienie nog, moze jakas rozpiska biegów i te sprawy dzinnie??? za konkretną pomoc pójdą sogi :)

pakeros17
02-01-09, 22:08
Np. przysiady ze sztangą, wspięcia w staniu

Volves
02-01-09, 22:10
lepiej biegać na dworze
od razu masz chłodzenie...

suwnica,przysiady na maszynie ?? nie wiem ;)

.Smile
02-01-09, 22:31
bieganie, tylko jezeli ma opcje ustawienia kata nachylenia powierzchni to niech sobie zwiekszy. Fajnie lydki kształtuje, co za tym idzie wzmacnia nogi

mlody1144
03-01-09, 10:51
a mozna to jakos rozpisac np. co jak kiedy bieganie kiedy przysiady wspiecia itp??

.Smile
03-01-09, 12:06
kiedyś, kiedy pytałem sie na tym forum kiedy mam biegać, przed, po czy w ogole bez dni treningowych nog, dostałem odpowiedź że po treningu ponieważ wtedy kwas mlekowy się wypłukuje i sąmniejsze zakwasy... więc radze ci to samo, ale na wszelki wypadek niech ktos jeszcze sie wypowie bo to nie jest pewna rzecz.

tm7
03-01-09, 12:20
Na dworze nie polecam biegać, ponieważ stawy później wysiadają, jak już coś to musi mieć dobre obuwie. Najlepiej na stadionie gdzie jest miękkie podłoże.
http://bieganie.pl/
Tu masz stronę gdzie jest wiele informacji o bieganiu i są też rozpisane treningi.

Nogi na siłowni może trenować standardowo raz w tygodniu, czworogłowe, dwugłowe i łydki. Wiele ludzi zapomina o mięśniach dwugłowych i później właśnie podczas biegania często dostają kontuzji. Ponieważ mają silnie rozwinięte czworogłowe, a dwugłowe bardzo odstają i są za słabe.

Pozdro

mlody1144
03-01-09, 17:58
ok dzieki za podpowiedzi :p