PDA

Zobacz pełną wersję : Dla tych co ćwiczą z hantlami



Budrys
02-01-09, 16:02
Elo, pozdrówka dla wszystkich bo jestem tu pierwszy raz.
Teraz do rzeczy: ćwicze od półtora roku, regularnie i do przodu, obecnie ćwicze pięć razy w tygodniu i 4 z 5 moich treningów są z użyciem hantli, na obie można założyć maks. po 30 kg. Zastanawiam sie co myślicie o tym: pon.-dzień wolny,
wt.-rozpiętki z hantlami przez ok. godzine wychodzi +/- 9 serii,
śr.-tricepsy po 5 serii wyprosty ręki z hantlą jednym kolanem i ręką podpierając sie o łużko(sprytniejsi wiedzą o co chodzi) +3 serie pompek "toniego" na zmiane,
czw.-biceps wyciskanie hantli siedząc na każdą ręke po 6 serii z ciężarem ok.23 kilo żeby zrobić maks.12 i min.8 powtórzeń,
piąt.-dzień wolny, jedynie rekreacyjnie ćwicze krótko ścisk ale to już bez żadnych posiłków przed i potreningowych więc sie nie liczy, w sobot.-mięśnie naramienne, dwie hantle i wyciskanie ich do góry siedząc lub podnoszenie ich wyprostowanymi rękami (tak jakbym próbował latać) trening godz., czyli z 9 serii,
niedz.-kaptury, robienie szrugsów.
Dodam że przestrzegam obowiązkowych posiłków a ćwiczenia zawsze staram sie robić na maksa w efekcie mięśnie po niedługim czasie od rozpoczęcia treningu są napompowane.
Jak widać wszystkie ćwiczenia z użyciem hantli, jedynie w co drugi wtorek zamiast rozpiętek ćwicze na wyciągu ściągając drążki z obciążeniami, oraz w co drugą środe tricepsa ćwicze na wyciągu.

Jeśli ktoś doczytał do końca to chętnie dowiem sie co myśli o takiej rozpisce. I z góry uprzedzam żebyście nie proponowali ławeczki czy coś bo ćwicze w domu nie na siłowni. Za to chętnie dowiem się jeśli macie inne propozycje ćwiczeń z hantlami lub na wyciągu, lub jakieś inne uwagi do treningu
Pozdrówka
S L U

michal_f
02-01-09, 16:17
JA tez mam narazie tylko hantelki i cwicze cos takiego :

Pompki płasko 4-5 serii do zmęczenia-ze zmiennym rozstawem dłoni.
Pompki na taborecie 3-4 serie do zmęczenia
Pompki boczne 2-3serie x do zm.
Pompki przy ścianie2-4serii x do zm.
Pompki w podporze tyłem2-4serii x do zm.
Uginanie ramion w ciężarem stojąc-4-5serii x do zm.
Wioslowanie hantla 3xmax
Unoszenie hantli w polopadzie 3x10
Francuskie wyciskanie hantli siedzac 2x10
Unoszenie hantli stojac 2x10

Sam oczywiscie mozesz wykombinowac cos innego. na tej stronie masz wszystko opisane:

http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp

Tu masz treningi domatora i w nie mozesz powplatac cwiczenia z hantlami :)
PZdr

Volves
02-01-09, 19:08
jak dla mnie to 5 razy trochę za często..

michal_f
02-01-09, 21:30
Ja cwicze i daje rade

.Smile
02-01-09, 21:34
5 razy to za duzo, gdzie czas na regeneracje? polacz to jakos... i malo czytelny ten twoj post jest i go nie ogarniam ;s
w dodatku jaki cel cwiczeń?

Volves
02-01-09, 21:44
5 razy to za duzo, gdzie czas na regeneracje

o to to :D

michal_f
02-01-09, 21:50
Ale ja tego nie robie tak po kolei jak jest napisane.
ZRobie jakies pompeczki a pozniej macham hantla itp

.Smile
02-01-09, 22:04
nie wiem jak jest z treningiem domatora, ale mysle ze raczej jezeli chodzi o kazde zmeczenie miesni to potrzebna jest regeneracja. Tylko wtedy miesnie rosna.

Volves
02-01-09, 22:15
dobrze gada :D

trochę organizacji (michał F)

michal_f
03-01-09, 10:40
Regeneracja jest. Robie ten trening 3 razy w tyg. a te 5 seri to nie jest tak duzo.
! seria to 15 pompek wiec ogolnie to nie ejst duzo.
PZdr

Budrys
05-01-09, 17:47
dzięki ziom, ale ty mi wytłumacz na czym polega francuskie wyciskanie hantli, bo chętnie skorzystam z propozycji. Będe wdzięczny

Budrys
05-01-09, 17:52
na razie bez roboty jestem, więc nie mam większego problemu z regeneracją bo jedyny wysiłek to godzina pakerni pięć razy w tygodniu

Budrys
05-01-09, 17:55
jak dla mnie to 5 razy trochę za często..
ty masz 17 lat to może dla ciebie za dużo

michal_f
05-01-09, 19:40
dzięki ziom, ale ty mi wytłumacz na czym polega francuskie wyciskanie hantli, bo chętnie skorzystam z propozycji. Będe wdzięczny

Tu masz co to jest. Dokladnie to nazywa sie wyciskanie hantli jednoracz czy jakos tak :)

http://www.kulturystyka.pl/atlas/ramiona.asp#t3

Jak nie wiesz jak jakies cwiczenie sie wykonuje to na tej stronie jest opisane duzo cwiczen :)
PZdr

P.S Korzystaj z edycji posta