PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy aeroby??



marcin001
02-01-09, 12:02
Witam! Mam pytanko odnośnie pory na aeroby (bieganie lub rowerek). Rano odpada bo musialbym o 5 wstać żeby do szkoły zdążyć;/ więc rozmyślam czy przed siłką czy po było by najlepiej??

slim shady
02-01-09, 12:11
lepiej po siłowni

Fehu
02-01-09, 13:00
Gdzieś w któryms temacie jakiś user napisał ze najlepiej 30min po treningu jeśli akurat ten user zajrzy tutaj to moze Ci wytlumaczy...

futrix
02-01-09, 18:25
Zależy też ile czasu chciałbyś biegać???

P4l4d7n
02-01-09, 22:28
Po teningu. JW.

pomeran
03-01-09, 00:25
Gdzieś w któryms temacie jakiś user napisał ze najlepiej 30min po treningu jeśli akurat ten user zajrzy tutaj to moze Ci wytlumaczy...

ja wcześniej pisałem że lepiej jest ćwiczyć po siłowni

jeśli chodzi o szybkie spalanie tłuszczu dobry jest trening 30s szybkiego tempa 1min wolnego i znowu 30s szybkiego 1min wolnego tempa tak przez ok 20min na koniec 3min wolnego, te 30s ma być na maksa szybko 1min wolno tak tyko żeby mieśnie nie ostygły

najlepiej ćwiczyć zaraz po treningu na siłowni ponieważ najlepsze efekty dają treningi dłuższe niż 40min ponieważ najpierw spalamy węglowodany później białka a na końcu tłuszcze

Hasos
03-01-09, 09:36
Przed śniadaniem albo po treningu wtedy jest niski poziom glikogenu.

tm7
03-01-09, 11:35
Kolega robił aeroby po treningu i były bardzo dobre efekty :)

Hasos
03-01-09, 17:48
ja wcześniej pisałem że lepiej jest ćwiczyć po siłowni

jeśli chodzi o szybkie spalanie tłuszczu dobry jest trening 30s szybkiego tempa 1min wolnego i znowu 30s szybkiego 1min wolnego tempa tak przez ok 20min na koniec 3min wolnego, te 30s ma być na maksa szybko 1min wolno tak tyko żeby mieśnie nie ostygły

najlepiej ćwiczyć zaraz po treningu na siłowni ponieważ najlepsze efekty dają treningi dłuższe niż 40min ponieważ najpierw spalamy węglowodany później białka a na końcu tłuszcze
Z tymi interwałami to nie jest tak prosto. Jeżeli ktoś jest otyły i nie ćwiczył wcześniej i z marszu zacznie robić to na zawał może zejść, stawy kolanowe mogą mieć problemy. Najlepiej jest zaczynać od marszu/truchtu a interwały to też nie jest stosunek 1:1 jak się zaczyna a nap 1(sprint):5(trucht) i potem dopiero się schodzi do 1:1.

pomeran
03-01-09, 18:27
ja napisalem 1:2 ale można zmienić pod każdego, podałem tylko przykład ale masz rację dla początkującego to może byc za duże przeciążenie ale i tak mógłby spokojnie robić 1:5 nic mu by sie nie stało

pomeran
03-01-09, 18:36
sprinty to dobra rzecz, widac po sportowcach różnice, sprinter wygląda prawie jak kulturysta( nie jeden mógłby startować w zawodach kulturystycznych) a maratończyk wygląda jak narkoman

marcin001
04-01-09, 15:33
hmm a jeszcze takie pytanko: ile razy w tyg zdało by się jeżdzić na rowerku i po ile żeby nie łapać tłuszczu a łapka rosła???

pomeran
04-01-09, 17:10
hmm a jeszcze takie pytanko: ile razy w tyg zdało by się jeżdzić na rowerku i po ile żeby nie łapać tłuszczu a łapka rosła???
możesz robić dwa dni jak się czujesz na siłach możesz nawet trzy dni zrobić, robiąc rowerek łapka nie będzie tobie chudła tylko będziesz spalał fat
20min po treningu powinno wystarczyć

marcin001
04-01-09, 22:02
dzienks;) czekam na dalsze porady kolegów po fachu;PPP

LeBron23LBJ
05-01-09, 12:42
jeżeli chcesz jak najlepiej zachowac mase miesniowa to nie biegaj po treningu bo wtedy jest bardzo duży katabolizm i musialbys naprawde sporo w suplementy zainwestowac. Lepiej biegac rano na czczo. Minimum 30 minut. Wtedy dopiero tłuszcz zaczyna sie spalac. Za jakis czas mozesz zwiekszyc do 40, 50 a nawet 60 jak masz silną wolę :), naprawde lepiej rano, też są bardzo dobre efekty. Oczywiscie jezeli twoj trening silowy jest na tyle krotki to biegaj po treningu. No ale mój trwa godzine wiec wole rano i są świetne efekty

Maryan
21-01-09, 22:24
Z tymi interwałami to nie jest tak prosto. Jeżeli ktoś jest otyły i nie ćwiczył wcześniej i z marszu zacznie robić to na zawał może zejść, stawy kolanowe mogą mieć problemy. Najlepiej jest zaczynać od marszu/truchtu a interwały to też nie jest stosunek 1:1 jak się zaczyna a nap 1(sprint):5(trucht) i potem dopiero się schodzi do 1:1.

Dokładnie sam wiem po sobie... zacząłem niedawno biegać, mam pracę fizyczną ale niestety kondycji brak, wróciłem więc na siłownię rownież po kilku latach i oczywiście intensywność treningu na początek zastosowałem zbyt dużą do tego biegi częstokroć ponad moje siły i stawy kolanowe mi siedzą nie wiem co mam robić chrupie mi w kolanie jakbym coś tam uszkodził po za tym jak trochę je sforsuje na kolejnych treningach aż się rozgrzewa, pewnie jakieś zapalenie w nim i nie wiem czym to wyleczyć tak ze z tymi ostrymi biegami to spokojnie:) sam nie wiem czy to ciężary na przysiadach czy biegi zajęły sie ruiną mojego kolana ale tak sobie przypuszczam :)