PDA

Zobacz pełną wersję : Trening siłowy.



Hasos
30-12-08, 22:23
Na pewnym forum spotkałem się z bardzo ciekawym treningiem, mianowicie:

Ten trening wykonuje się trzy razy w tygodniu. Na zasadzie
I Dzień: A
III dzień: B
V dzień: A
W następnym tygodniu:
I dzień: B
III dzień: A
V dzień: B

Co tydzień zwiększa sie na wszystko obciążenia o 2% i ćwiczy z maksymalnym ciężarem. Przed każdym ćwiczeniem 2 serie na rozgrzewkę.
Trening wygląda tak:

Trening A:

1. przysiady 3serie x5 powt
2. wyciskanie na poziomej ławce 3x5
3. martwy ciag 1x5

Trening B:

1. przysiady 3x5
2. wyciskanie sztangi z klatki stojąc 3x5
3. wiosłowanie sztangą w opadzie 3x5

Zamierzam teraz trochę masówkę zrobić a następnie ten trening. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym konkretnie?

hardworkOUT
30-12-08, 22:25
to nie jest fbw texas method ?? tak mi sie kojarzy z tym

Fehu
30-12-08, 22:25
szczerze wydaje mi sie ze widzialem gdzies cos podobnego tutaj na forum, moglem to widziec na innym forum ale gdzies to widzailem

Hasos
30-12-08, 22:33
Nazwa to coś takiego Ripotee czy coś takiego:D Taki człowieczek z angielskiego przetłumaczył

hardworkOUT
30-12-08, 22:46
Hasos.

jak juz to Rippetoe i to nie nazwa ale nazwisko , jednego z najwiekszych autorytetow jezeli chodzi o trening.


ten trening co wkleiles to jest pochodna fbw texas method, albo texas method jest pochodna tego treningu . niewiem. co by nie bylo oba treningi sa bardzo podobne i w rzeczywistosci sluza jako przygotowanie do fbw 5x5 dla kogos kto jest za slaby na 5x5. i powinno to pisac w tym co czytales, a jezeli nie pisalo to niekompletny art.

dla mnie ten trening jest zbedny chyba ze ktos jest naprawde mega slaby.


pozatym , musze sie przyczepic

"Zamierzam teraz trochę masówkę zrobić a następnie ten trening"

niewiem co uwazasz za 'troche' w treningu masowym. ale dobra mase nie robi sie troche. rok to bym powiedzial takie naprawde minimum. taka dolna granica minimum.

jezeli po dobrej masie chcesz zrobic trening silowy to lepiej odrazu za 5x5 sie wez , chyba ze jestes naprawde slaby.

a jezeli nie jest slaby to po masie mozesz pominac 5x5 a wziasc sie za ''plan na budowe sily podstawami'' czy jakos tak o ktorym napisalem na forum