PDA

Zobacz pełną wersję : Tlenek azotu - warto wiedzieć !!



Blackphoenix
30-12-08, 00:22
Interesuję się biochemią i ostatnio natknąłem się na dość niepokojąc rzecz mianowicie - celem odżywek typu Nitrobolon jest zwiększenie produkcji tlenku azotu II (NO).
Celem samego NO jest wspomaganie:
- działania niektórych hormonów
- mięsni gładkich
- przewodu pokarmowego
-systemu immunoligicznego
-krążenia
-chorni cholesterol LDL przed utelenianiem

W organizmie tlenek azotu jest rzeczą jak najbardziej prawidłową, aczkolwiek problem polega na tym że przy nadmiernej produkcji tlenku azotu dochodzi w organizmie do reakcji z rodnikami ponadtlenkowymi , w wyniku czego powstaje bardzo niebezpieczny nadazotan.
Nadazotan reaguje z błoną komorkową, DNA, białkami i lipidami(tłuszczami).

Jakie mogą być tego konsekwencjie? Otóż:
-zapalenia stawów,
-cukrzyca,
-miażdzyca
-udar mózgu
-uszkodzenie komórek nerwowych
-uszkodzenie DNA co prowadzi do powstania nowotworów.


Oczywiście powstawanie tego rodnika w naszym organizmie jest rzeczą normlaną a nasz organizm zabezpieczył się na takie sytuacje spacjalnym enzymem dysmutazą ponadtlenkową, zwykle powinnien sobie poradzić ze zwalczeniem nadtelków( znajduje się ona w całym organizmie), jednak trzeba pamietać że organizm nie zawsze jest w stanie sobie poradzić szczególnie gdy specjalnie symulujemy syneze NO.
Nie jest też powiedziane że branie NitroBolona to jak karmienie raka.
Można się zabepieczać również antyoxydantami jakie są m.in w zielonej herbacie. A dla ciekawości powiem że najlepszy jaki dotąd powstał antyoxydant to OPS ( oligoproantocyjanidyny) jest pozyskiwana z pestek winogron.


Pozdrawiam.

hulk11
30-12-08, 00:34
gdyby sie tak przyjzec bardzo dobrze to wszystkie odzywki sa lipne.. bo bo kazdej sa jakies skutki uboczne.. wiadomo wszystko zalezy od organizmu danego osobnika.. lecz ja coraz bardziej sie zastanawiam nad calkowitym wyeliminowaniem odzywek.. sama dieta i trening..mysle ze tez bedzie ok..wiadomo nie ma takich przyrostow ale wiem ze moje wnetrza sa cale i zdrowe.. itp itd ..

sog ode mnie

Voice666
30-12-08, 12:27
Tu nie chodzi o to, że odżywki same w sobie są lipne. Chodzi o to żeby je brać (jeśli już się ktoś zdecyduje) z głową. Do tego jest potrzebna wiedza na temat poszczególnych składników i ich wpływu na organizm i reakcji chemicznych w nim właśnie.

Blackphoenix
30-12-08, 12:44
Zacząłem dalej szukać informacji, z tym że w innych źródłach i natknąłem się tylko na potwierdzenie o tym o czym mówiłem wyżej - tlenek azotu jest bardzo pożyteczny ale WYŁĄCZNIE W OKREŚLONYCH DAWKACH - niestety nie znalazłem jeszcze jakie to są dawki. Być może odżywki zwiększające produkcje NO nie przekraczają normy.

Vizor
30-12-08, 13:34
Nie powinny. inaczej nie były by dopuszczone do sprzedaży...

michal_f
30-12-08, 13:41
gdyby sie tak przyjzec bardzo dobrze to wszystkie odzywki sa lipne.. bo bo kazdej sa jakies skutki uboczne.. wiadomo wszystko zalezy od organizmu danego osobnika.. lecz ja coraz bardziej sie zastanawiam nad calkowitym wyeliminowaniem odzywek.. sama dieta i trening..mysle ze tez bedzie ok..wiadomo nie ma takich przyrostow ale wiem ze moje wnetrza sa cale i zdrowe.. itp itd ..

sog ode mnie


Nie no bez przesady nie kazde. Np. białka, gainery jak nie przedawkujemy to sa dobre, nie sa lipne. Do Nitrobolona zawsze mialem jakies uprzedzenie wiec nie bralem.

vegochomik
31-12-08, 11:04
wszystkie dawki podawane na opakowaniu są bezpieczne i testowane kilkuletnimi badaniami jak nie przedawkowujemy to będzie dobrze

Blackphoenix
31-12-08, 11:54
to prawda. Ale tak jak napisałem "nasz organizm zabezpieczył się na takie sytuacje specjalnym enzymem dysmutazą ponad tlenkową, zwykle powinien sobie poradzić ze zwalczeniem nadtlenków" - czyli nie jest powiedziane że zawsze, a żródło na którym się opierałem nie dotyczyło środków pobudzających synteze NO lecz naturalnie występującego NO w organizmie. :)