PDA

Zobacz pełną wersję : Kuje w klatce piersiowej...



Vizor
28-12-08, 18:23
Witam

Mam problem, bo odczuwam ból w lkatce piersiowej po lewej stronie mostka na linji suta. Ból pojawia sę gdy siedząc pochylam się do ziemi. ( najczęściej ). Ból ten jest jakby punktowy, zawsze boli w tym samym miejscu. Zaczołem go odczuwać kiedy sztanga 'spadła' mi na klate. Co to może być? Jak to zaleczyć ? Pomożecie ?

Pozdro !!!

Blackphoenix
28-12-08, 20:34
obicie lub złamane żebro = idz do lekarza.

Vizor
28-12-08, 20:57
Hmm,.. Jak już to chyba obicie, bo złamane bolało by cały czas, a tu jak się ugne siedząc. Jak to obicie wyleczyć ?

pey
28-12-08, 21:49
Lekarz jedynie , bo to może byś coś z żebrem lub nerwami.

Volves
28-12-08, 23:30
stary jak coś jest nie ok to idź do lekarza on Ci bardziej
pomoże niż my...ale może to być złamanie lub obicie
ja kiedyś grałem w bohatera :D i sobie łokciem w
klate uderzyłem bolało długo ale żebro całe było ;)

Blackphoenix
29-12-08, 01:54
Typowe objawy złamania to :

Silny ból narastający podczas głębokiego wdechu, kaszlu oraz przy ruchach tułowia lub ramion
Bolesność punktowa przy ucisku na złamane żebro oraz podczas uciskania mostka dokręgosłupowo
Zwykle możemy badając palpacyjnie- czyli dotykiem- znaleźć uszkodzone żebro.

Możliwe powikłania :

Na skutek nadmiernego uruchomienia, przesunięcia odłamów, w wyniku samego urazu może dojść do przemieszczenia złamanego żebra i przebicia płuca, co prowadzi do jego "spadnięcia" (efekt podobny jak przy przebiciu balonika) i poważnych powikłań.

W przypadku niżej położonych żeber możliwe jest też uszkodzenie odłamkami narządów wewnętrznych- serca, wątroby, śledziony i spowodowanie krwotoku wewnętrznego.

PS. Nie koniecznie musi to być złamanie ale np. pękniecie dlatego lepiej się upewnić.

Napinacz01
29-12-08, 02:43
Złamanie wykluczone...

Ciebie kłuje czy boli ?

Vizor
29-12-08, 09:49
Jak nadusze dosyć mocno to boli punktowo,tzn. Ból nie promieniuje tylko cały czas w jednym miejscu. I nie jest to ból nie do wytrzymania, utrzymuje się koło 2 tygodni. Złamanie wykluczone. Do lekarza wolałbym nie iść, bo nie mam czasu i nie jest to jakią uciążliwy ból ( tylko jak pisałem wcześniej ). Jak to podleczyć ? Odpuścić klate na jakiś czas ?

tm7
29-12-08, 14:26
Złamane żebro byłoby widać, możliwe że jest pęknięte. Wizyta u lekarza konieczna, najlepiej zrobić prześwietlenie i iść do lekarza już z wynikami, żeby nie próbował strzelać co ci dolega.

Vizor
29-12-08, 14:47
A teraz ból przeszedł na mostek :? Jutre się wybiore chyba do tego lekarza...

Blackphoenix
29-12-08, 15:13
idz koniecznie. Na twoim miejscu jeszcze dzisiaj bym poszedł.
A jak bedziesz miał wyniki to napisz Nam co i jak.

Vizor
30-12-08, 19:38
No i sprawa jasna. To lekkie stłuczenie mostka. Przy tym mogłem jakiś mięsień przy mostku przygnieść;/ Najważniejsze,że nic nie złamałem :D Fastum i coą jeszcze powinno pomóc.Dzięki za zainteresowanie.

Pozdro !!!